Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mi za razliku od grčke ili Španije možemo devalvirat nacionalnu valutu.
Ja sam mlad, ali moji mi pričaju o toj blaženoj "inflaciji". Iako bi se to kod nas moglo očekivati u puuuno manjem obimu.
Pogledajte malo Eur/Hrk, tečaj je zaljepljen na 7.5+ već mjesecima, više ga niti ne gledam u mjenjačnicama.
Meni jedino nije jasno kako Hrvatska ima jaču valutu od Švedske ili Norveške.
To mi ne ulazi u glavu.

Kako mislis jacu valutu od Svedske i Norveske?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vlada mora pod hitno obuzdat MIROVINSKE FONDOVE

Mirovinski fondovi sve su opljačkali i sve će preuzet još gore nego ratni profiter Todorić pogledajte samo Belje šta rade a sve zbog preuzimanja to je strašno što imamo tako glupavu i bojažljivu vladu


http://www.cnbc.com/id/15921552/site/14081545/

Nedaj Bože da se ovi vani ovako crvene kao što se zelena crobex bi bio 5% u minusu

pa do kad više samo pljačka

opljačkati mogu samo glupe koji ne znaju trgovati…. [yawn]

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


Mi za razliku od grčke ili Španije možemo devalvirat nacionalnu valutu.
Ja sam mlad, ali moji mi pričaju o toj blaženoj "inflaciji". Iako bi se to kod nas moglo očekivati u puuuno manjem obimu.
Pogledajte malo Eur/Hrk, tečaj je zaljepljen na 7.5+ već mjesecima, više ga niti ne gledam u mjenjačnicama.
Meni jedino nije jasno kako Hrvatska ima jaču valutu od Švedske ili Norveške.
To mi ne ulazi u glavu.


pozdravi svoje, kakva blažena inflacija o čemu oni pričaju ??? Mora da su uzeli kredite dok nije bilo valutne klauzule, to je jedina situacija koja se može nazvati "blaženom" za vjerovnike. Pamtim ja dobro ta vremena kada smo trčali kupovati DEM danas jer sutra su skuplje za 3%, katastrofa!


Mi za razliku od grčke ili Španije možemo devalvirat nacionalnu valutu.
Ja sam mlad, ali moji mi pričaju o toj blaženoj "inflaciji". Iako bi se to kod nas moglo očekivati u puuuno manjem obimu.
Pogledajte malo Eur/Hrk, tečaj je zaljepljen na 7.5+ već mjesecima, više ga niti ne gledam u mjenjačnicama.
Meni jedino nije jasno kako Hrvatska ima jaču valutu od Švedske ili Norveške.
To mi ne ulazi u glavu.

O Bože dragi komentara !

Za inflaciju i kredite bez valutne klauzule dobro ti je objasnio kolega gore…Ne kužim što želiš reći s time "kako HR može imati jaću valutu od Švedske" pa kakve to veze ima? Kad smo kod toga HR ima jaću valutu i od Kine (ioako su sad skor na 1-1) kako to tek komentiraš?

Takvo uspoređivanje valuta i snaga gospodarstava podsjeća me na moje rođake koji prije odlaska u Australiju nisu za cipele imali, a nemaju ni sada samo im je ego narastao pa kad se vrate u HR sve kritiziraju i krenu s "ma kakva kuna, to je smeće, vidi ovaj australski dolar, to vrjedi ko 4kn !"…

Pojednostavljeno zemlje okrenute izvozu pokušavaju imati što slabiju valutu, kinezi muku muće s tim da održe Yuan što slabijim i uz sve napore koje ulažu on raste i raste…U HR bi se slabljenjem kune naš izvoz učinio konkurentniji no kakvo bi to utjecaja imalo na sve ostale? Prvo sve cijene bi skočile pogotov u prehranbenoj industriji jer večinu toga nažalost uvozimo, a uz udrugu Franak dobili bi i udrugu Euro ili možda bi se spojili u udrugu "Valutna klauzula" jer bi svima koji imaju kredite ti krediti masno poskupjeli….I da nemože se valutna klauzula samo tako ukidati, teoretski možda možeš no onda će banka jednostavno odgovoriti povečanjem kamata…Nismo u Burkini Faso, ugovori postoje da bi se poštovali i zato treba čitati prije potpisivanja

...

Mene je samo strah što svi znaju što bi s kunom.
Svi su treneri, guverneri i to bolji….

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

idemoooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


idemoooooooooooooooooooooooooooooooooooo

je, je

kada otvorim hladnjak volim daje pun, da ima izbora, pa sam kupio triput manji hladnjak [smiley]

zanimljivo;

nema veze sa temom, pa neka moderator premjesti…(ako baš mora)

ministrica…..

http://www.hrt.hr/index.php?eID=tx_cms_showpic&file=uploads%2Fpics%2FHoly_mail.jpg&width=500m&height=500&bodyTag=%3Cbody%20bgColor%3D%22%23ffffff%22%3E&wrap=%3Ca%20href%3D%22javascript%3Aclose%28%29%3B%22%3E%20%7C%20%3C%2Fa%3E&md5=e086b452dd1b6c620395cfd907111797

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=168524&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=6bb4673689

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Što je tu čudno?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Dosta je mučenja na burzi…..ajmo, dižite cijene, kupujte………umorni smo od čekanja , treba nam nova energija ……… ne trebaju Vam reklame za kupnju udjela, rast cijena dionica je najbolja reklama….idemo na nove , više razine….ako mogu drugi , možemo i mi ..!!!!!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close