Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam. Pretpostavljam da 80% građana RH ne može servisirat svoje potrebe. Što će biti na zimu, to ćemo tek vidjeti.

Mislim da to nije opcija. Devalvacija kune bi u kratkom roku napravila toliko problema, da bi vlada pala

U teoriji da, ali u praksi…tko zna. Kad već mislimo da nas nemaju s čim iznenaditi, eto novog "iznenađenja".
Naravno, to se odnosi na sve vlade kod nas [lol]

Nekako mi se čini da ova ho-ruk-ostavka Rohatinskog možda ima veze s "novom dosjetkom" kako riješiti problem državnih i javnih službi. S obzirom da znamo da je devalvacijski lobi godinama bio prisutan i stalno lobira, Rohatinski je tečaj držao (iz znanih, ali i neznanih pobuda)… moguće da su se dosjetili – ako već nećete odustati od smanjenja prava, lijepo ćemo devalvirati – postotak po izboru – kunu pa ćemo tako riješiti problem.
Vi ćete održati obećanje svojem članstvu, mi ćemo vam – ne nominalno već realno! – smanjiti plaće i super!
Ali, to otvara spiralu drugih stvari, o kojima, imam osjećaj, uopće ne razmišljaju.
Nadam se da se varam, ali vrijeme će pokazati.

to otvara problem likvidnosti po meni vrlo lose u ovome trnutku svako pomicanje kune za euro na gora a sta ce tek biti na zimu kad sezona prodje kao i javni radovi

burza je bez reakcije na odlazak rohatinskog…ili zato što smo i onako već previše pali ili ulagači ocjenjuju da je njegov odlazak neutralan (ima u tome i dobrog i lošeg)

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!


burza je bez reakcije na odlazak rohatinskog…ili zato što smo i onako već previše pali ili ulagači ocjenjuju da je njegov odlazak neutralan (ima u tome i dobrog i lošeg)

Smjena Rohatinskog odnosno promjena monetarne politike koja je dosad vođena je svakako pozitivna vijest za izvoznike i proizvodnju .Napokon se nakon 20 godina kreće u duboke strukturne promjene.Bez proizvodnje i stvaranja novih vrijednosti nema napretka i novog zapošljavanja.Ako je to ono što milsim da je svakako dugoročno dobar smjer za Hrvatsku.


burza je bez reakcije na odlazak rohatinskog…ili zato što smo i onako već previše pali ili ulagači ocjenjuju da je njegov odlazak neutralan (ima u tome i dobrog i lošeg)

Kakvi ulagači, ulagači su trenutno u mišijoj rupi. [thumbsup]


burza je bez reakcije na odlazak rohatinskog…ili zato što smo i onako već previše pali ili ulagači ocjenjuju da je njegov odlazak neutralan (ima u tome i dobrog i lošeg)

Želiš li biti izabran?

Ako izaberu tebe od dva kondidata to su izabrali jer su glasali protiv drugog kandidata , ma tko ti bio.



burza je bez reakcije na odlazak rohatinskog…ili zato što smo i onako već previše pali ili ulagači ocjenjuju da je njegov odlazak neutralan (ima u tome i dobrog i lošeg)

Smjena Rohatinskog odnosno promjena monetarne politike koja je dosad vođena je svakako pozitivna vijest za izvoznike i proizvodnju .Napokon se nakon 20 godina kreće u duboke strukturne promjene.Bez proizvodnje i stvaranja novih vrijednosti nema napretka i novog zapošljavanja.Ako je to ono što milsim da je svakako dugoročno dobar smjer za Hrvatsku.

[/quote]

Vrlo je izgledno da je odlazak gospodina Rohatinskog pozitivna stvar za građane RH i najavljuje slabljenje bankarskog lobija…

Pretežiti broj mojih sugovornika očekuje ukidanje deviznih klauzula po kreditima građana, pa tek potom klizanje kune što bi kao nusprodukt uz ostale pozitivne efekte konačno prebacilo plačanje ceha krize na one koji su je i izazvali…

Ako od toga i ne bude ništa, ipak je ovo jedna od rijetkih pozitivnih stvari koje je ovaj kolateralni pobjednik izbora poduzeo, pa je kao takvu treba pozdraviti… [thumbsup]

'ko zadnji, magarac...[img]http://www.pic4ever.com/images/www_MyEmoticons_com__fishing.gif[/img]

jučer smo rasli oko 0,50%, danas opet mali plus…u EU burze su zelene, USA je također zelena…izgleda da ćemo sutra mirno uploviti u produženi vikend [thumbsup]

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju

ZA 17 dana crobex su srušili 10% naj više od svih svjetskih indexa

Zlo za ZSE razni menađerčići i fondovi i sama HANFA

Esad da vidimo moć kod oporavka ZSE dali će biti isto tako ažurni il se pljačka nastavlja i dalje po dugogodišnjem scenariju ruši samo ruši kad vani rastu ZSE stagnira sablagim minusom a kad vani crvene kod nas duplo i tako godinama već

Imali koji pametan bar malo da progleda pa zaustavi ovu pljačku kao da nismo opljačkanii previše dosad

Ipak je svugdje u svijetu TK ogledalo države a kod nas da se i ja sam zacrvenim

http://www.cnbc.com/id/15921552/site/14081545/

Nedaj Bože da se ovi vani ovako crvene kao što se zelena crobex bi bio 5% u minusu

pa do kad više samo pljačka


http://www.cnbc.com/id/15921552/site/14081545/

Nedaj Bože da se ovi vani ovako crvene kao što se zelena crobex bi bio 5% u minusu

pa do kad više samo pljačka


nekome je to pljacka a nekome ljudska glupost….nadi se u jednom od ovo dvoje….

New Report

Close