Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako poduzeća sama ne počnu s otkupom vlastitih dionica, cijene će kliziti na dolje…..
Jer, malih dioničara u mnogim dionicama , gotovo više i nema…a i Ht- više nije zanimljiv
za držanje….nakon početne cijene, plaćenih kamata i poreza na dividendu…iznos dividende je skroman.
Osim poreza na kamatu- a što bi bilo, zbilja korektno da se uvede , makar u malim postocima,
ne vidim na pomolu želju za investiranjem u dionice od strane građana.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Alabama, preokret na burzi će se dogoditi prije ili kasnije. PREOKRET , kako ga Vi stručnjaci god
zovete, bit će znak ulagačima, da se tržište dionica vraća u formu.Mi smo na pragu EU,imamo
Vladu koja će urediti ekonomiju,i potencijale koji bi nas trebali držati u zlatnoj sredini ekonomskih
statistika Europe. Ovdje ne mislim na mjesečne preokrete, nego na globalne stvari..

Tržište kapitala- nije trenutno u interesu Vlade. Previše je drugih problema.
Pogledajte svoje portfelje….i svoje miljenice koje imate u portfelju.
Da posudim novac i podignem samo jednu od njih, treba mi par stotina tisuća kuna.?
Radila sam to prije, pa su brokerska društva u panici- zbog prikupljenja razlike u cijeni , namjerno
rušila cijene dionica- a onda više nisu imali novaca- podići to natrag na iste razine.
Cijene su opasno otklizale….
Dakle,
pogodovala sam kriminalu- a onda su ti- ionak propali, ili su se priključili drugim kućama…
Nešto kompanija na burzi će se prodati, nešto će propasti…
Danas, se više nitko ne zaletava, s donošenjem novaca na portfelj. Ako cijena pada..o.k. Ako cijena raste, mali broj trejdera će se igrati, a onda posvađati tko je zadnji magarac, kako ih Vi zovete.
Pa, i najiskusniji brokeri se prevare oko procjena, ili financijskog izvješća. Zar je povećanje dobiti i
prihoda, danas garancija rasta cijene dionica..
Ja ću pričekati firme.
Firme će se , uglavnom, oporaviti, i donijet će Odluke o kupnji dionica.Zadržati će cijene dionica
na razinama, koje su opravdane.Građani će zbog krize, prodati dionice ….Na nekima to ide brzo, na drugima sporije…uglavnom, na svima prodaja traaaaaaaaaje……….i to me izluđuje.
Meni portfelj sada nije pao dramatično. To što sa par tisuća kuna cijena kliže na dolje, mene ne muči.
Još nisam spremna ponovno donijeti novac na burzu, I TO JE NAJVEĆI PROBLEM.!

Kad uspije ova država / tržište kapitala/ uvjeriti investitore, da mogu očekivati pozitivne prinose
na svoja ulaganja , dionice će odletiti u nebo, jer ih nema puno slobodnih.

Od problema ističem:
1. Zakon o tržištu kapitala- koji još ne funkcionira kako treba / mediji, navlačenja, podaci.ugovori./
2. NI jedna presuda oko tržišta kapitala i društava nije normalno riješena što je apsurd
3. Previše tajni oko skrbničkih računa- i muljaža unutar kompanija
4. Uloga fondova ………..
5. …puno toga.
Kad drugi put donesem novce na burzu, želim garanciju ulaganja- TOČNE PODATKE i transparentne
informacije i odgovornost svakoga tko pipa moj novac i moje ulaganje.

Neću ulagati prije- dok se Vlada ne očituje o tržištu kapitala, I NE STANE UZ BOK, OKO TOG PITANJA,
sa najrazvijenim zemljama Europe koje čuvaju svoje investitore, svoje fondove i ulagače.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.jutarnji.hr/facebook-dionice–i-zagrepcanin-ulozio-milijun-u-facebook-i-izgubio-165-tisuca-kn–/1030826/

A koliko je ih je izgubljeno na ZSE
ZSE je jedina u svijetu koja je 80% u miniusu


Alabama, preokret na burzi će se dogoditi prije ili kasnije. PREOKRET , kako ga Vi stručnjaci god
zovete, bit će znak ulagačima, da se tržište dionica vraća u formu.Mi smo na pragu EU,imamo
Vladu koja će urediti ekonomiju,i potencijale koji bi nas trebali držati u zlatnoj sredini ekonomskih
statistika Europe. Ovdje ne mislim na mjesečne preokrete, nego na globalne stvari..

Tržište kapitala- nije trenutno u interesu Vlade. Previše je drugih problema.
Pogledajte svoje portfelje….i svoje miljenice koje imate u portfelju.
Da posudim novac i podignem samo jednu od njih, treba mi par stotina tisuća kuna.?
Radila sam to prije, pa su brokerska društva u panici- zbog prikupljenja razlike u cijeni , namjerno
rušila cijene dionica- a onda više nisu imali novaca- podići to natrag na iste razine.
Cijene su opasno otklizale….
Dakle,
pogodovala sam kriminalu- a onda su ti- ionak propali, ili su se priključili drugim kućama…
Nešto kompanija na burzi će se prodati, nešto će propasti…
Danas, se više nitko ne zaletava, s donošenjem novaca na portfelj. Ako cijena pada..o.k. Ako cijena raste, mali broj trejdera će se igrati, a onda posvađati tko je zadnji magarac, kako ih Vi zovete.
Pa, i najiskusniji brokeri se prevare oko procjena, ili financijskog izvješća. Zar je povećanje dobiti i
prihoda, danas garancija rasta cijene dionica..
Ja ću pričekati firme.
Firme će se , uglavnom, oporaviti, i donijet će Odluke o kupnji dionica.Zadržati će cijene dionica
na razinama, koje su opravdane.Građani će zbog krize, prodati dionice ….Na nekima to ide brzo, na drugima sporije…uglavnom, na svima prodaja traaaaaaaaaje……….i to me izluđuje.
Meni portfelj sada nije pao dramatično. To što sa par tisuća kuna cijena kliže na dolje, mene ne muči.
Još nisam spremna ponovno donijeti novac na burzu, I TO JE NAJVEĆI PROBLEM.!

Kad uspije ova država / tržište kapitala/ uvjeriti investitore, da mogu očekivati pozitivne prinose
na svoja ulaganja , dionice će odletiti u nebo, jer ih nema puno slobodnih.

Od problema ističem:
1. Zakon o tržištu kapitala- koji još ne funkcionira kako treba / mediji, navlačenja, podaci.ugovori./
2. NI jedna presuda oko tržišta kapitala i društava nije normalno riješena što je apsurd
3. Previše tajni oko skrbničkih računa- i muljaža unutar kompanija
4. Uloga fondova ………..
5. …puno toga.
Kad drugi put donesem novce na burzu, želim garanciju ulaganja- TOČNE PODATKE i transparentne
informacije i odgovornost svakoga tko pipa moj novac i moje ulaganje.

Neću ulagati prije- dok se Vlada ne očituje o tržištu kapitala, I NE STANE UZ BOK, OKO TOG PITANJA,
sa najrazvijenim zemljama Europe koje čuvaju svoje investitore, svoje fondove i ulagače.


Samo će ti onda cijene na burzi biti već 5 puta veće.

A sta je ovo?

KORF prva kupnja na 90,35 prva prodaja na 87 (250 kom) a sljedeca na 91,60, pa na 92,49.

PTKM prva kupnja na 238,42 prva prodaja na 220 (163 kom) a sljedeca na 244.

DDJH prva kupnja na 70,52 prva prodaja na 66(500 kom) a sljedeca na 72.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

to ti je da niši pošteni fondovi nedaju naprijed već koče svaki pokušaj rasta bilo kakvog i da je pljačka i dalje u tjeku pod zaštite našeg regulatora trgovanja HANFE


A sta je ovo?

KORF prva kupnja na 90,35 prva prodaja na 87 (250 kom) a sljedeca na 91,60, pa na 92,49.

PTKM prva kupnja na 238,42 prva prodaja na 220 (163 kom) a sljedeca na 244.

DDJH prva kupnja na 70,52 prva prodaja na 66(500 kom) a sljedeca na 72.

I vidim sve 3 su prošle..Očito je neki mali ulagac odlucio napustiti "barcelonu" no fakat zanimljiv nacin izlaska ili ima fakat loseg brokera..Ne vjerujem da je naivno pokusao sam rusiti cijenu ak je onda je fakat naivan

...

U Europi zelenjava a Crobi,naravno crvenilo.Iako mislim da će okrenuti u zeleno oko
gableca.

Pozdrav

crobex sad ovog trena je na 938,25 boda

sa izbačenom inom i zabom

samo da se vidi ne opet stvarno stanje crobexa jer ove razine su lažno prikazivanje

A koliki je crobex kada bi uzeli vrijednost zabe i ine iz 3mj 2009?


A koliki je crobex kada bi uzeli vrijednost zabe i ine iz 3mj 2009?

1300-1400

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

Sad malo gledam. Turisti svi zajeno vrijede manje od zabe. A zaba i pbz vrijede više od turističkog i prehrambenog sektora.

Ako isključimo Ht i Zabu sa Zse-a. Tada Ina vrijedi više od svega ostalog. Koja smo mi šuplja država. Sve strateške kompaije smo dali stranicima za siću

New Report

Close