Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas katrastrofalan dan na ZSE. Padalo je skoro sve što valja, raslo svega par dobrih stvari i uz to još bezbrojne gluposti o kojima ne znam puno ali mi ne izgledaju na prvi pogled naročito zanimljivo u odnosu na ove današnje crvendače 😀

Ne sjećam se kad mi je portfelj pao ovoliko kao danas, vjerojatno tek tamo negdje krajem 2008. i početkom 2009. sam imao tolike negativne promjene "NAV" na dnevnoj bazi. Ludilo!! 😀

U apsolutnom iznosu mi portfelj sigurno nikada u životu nije pao kao danas jer mi je krajem 2008. i početkom 2009. portfelj bio prilično manji.

Valjda će sutra biti bolje! 😀 Ma ne smetaju me dnenve oscilacije, osim ako nisu baš ovako crvene haha [lol] Ove godine sam se od tog silnog zelenila malo odviknuo od ovakvih događanja 😛

Svi junaci mukom zamukoše!
Fondovi povečavaju likvidnost i kupuju HT,ADRS.
Napucavaju i najskuplju dionicu na ZSE ERNT,brane i ATGR.
Bilo koji kupac,da je i crni ciganin,je dobrodošao.
Mirovinci naprijed!

Polako nam se vraća zelenilo na ZSE! [thumbsup]

Malo je doduše zaobišlo velik dio mojih dionica danas, ali nema veza, glavno da je tu negdje u blizini 😀


Polako nam se vraća zelenilo na ZSE! [thumbsup]

Malo je doduše zaobišlo velik dio mojih dionica danas, ali nema veza, glavno da je tu negdje u blizini 😀


kod mene je već dosta zaobilaženja. zelenim se naveliko. ali jedno vrijeme me poprilično zaobilazilo to zelenilo.


Polako nam se vraća zelenilo na ZSE! [thumbsup]

Malo je doduše zaobišlo velik dio mojih dionica danas, ali nema veza, glavno da je tu negdje u blizini 😀

Bitno je da se vrti. [thumbsup]



Polako nam se vraća zelenilo na ZSE! [thumbsup]

Malo je doduše zaobišlo velik dio mojih dionica danas, ali nema veza, glavno da je tu negdje u blizini 😀


kod mene je već dosta zaobilaženja. zelenim se naveliko. ali jedno vrijeme me poprilično zaobilazilo to zelenilo.
[/quote]
A eto kod mene suprotno, do sada je još išlo kako-tako, a sad me zelenilo već tjedan dana zaobilazi :rotfl:

Evo sad sam to išao precizno pogledati, i stanje je ovakvo: od vrhunca 04.04.2012. do danas, portfelj mi se promijenio -5,15 %. Čak niti ta velebna "diverzifikacija" koja tobože riješava te stvari (kao uvijek nešto mora i na svakoj najkraćoj skali rasti pa dobrim dijelom poništiti tekuće padove onoga što privremeno pada blablabla…) nije puno pomogla, jer previše toga nekako sinkronizirano pada. Ali događa se i to, što ćeš 😀

Na slici to izgleda još gore, pada skroz okomito :rotfl: Ali nema to veze, kratkoročne osilacije nisu bitne. Nekad su zabavne, istina, a nekada baš i ne kao ovo sada 😛

Sjetimo se samo 2008., 2009., kada su stvari padala i po destke posto u tjednu a ne samo par posto, i odmah je lakše 😀 Vrijedno je to iskustvo pamtiti kako se sve može padati, i kako je to sve sasvim ok, ako znaš na čemu si, koliko ti što vrijedi, tada cijene u kratkoročnom smislu postanu sasvim nebitna kategorija – osim u slučaju da kupuješ! 😉

Recimo ne samo PTKM nego i masu drugih mojih (sadašnjih ili bivših, koje sam imao u međuvremenu) dionica mi je i od Lehman Brothers kolapsa do danas u nekakvim plusevima, bez obzira što su u međuvremenu bile pale silne desetke posto, ali su se i vratile, prije ili kasnije. Nekada su te putanje jako "neočekivane" ali sve u konačnici dođe na svoje mjesto.

Recimo ja sam u post-Lehman razdoblju kupova i ovu sada aktualnu Petrokemiju baš zato što sam mislio da je to među najsigurnijim stvarima u slučaju globalnih katastrofa, i zaista, cijena joj je sada viša nego i onda u jesen 2008. kada sam prvi puta kupovao, međutim po skroz neobičnoj putanji je to išlo – prvo je silno palo (i više nego mnoge druge!!), da bi se kasnije super oporavilo pa ipak završilo na kraju bolje nego te mnoge druge koje su me u prvi mah iznenadile.

Dakle samo strpljivo! Strpljivost i diverzifkacija uvijek upale, makar ne uvijek na predvidiv način, jer: cijene dionica nitko ne može predviđati! Ali vrijednost… nju je uz malo pameti moguće primjetiti, naslutiti… i tada strpljivost i diverzifikacija daju obzirom na rizik atraktivan rezultat. Uz malo više rizika, naravno uvijek se može i malo više, ali to je stvar svakog portfelja/investitora za optimalno si uravnotežiti. Ja ipak uvijek nastojim čim više minimizirati rizik, pa onda uz minimalni rizik neki ok povrat ako je moguće… niske cijene uvijek su najbolji način uklanjanja rizika! 🙂



Polako nam se vraća zelenilo na ZSE! [thumbsup]

Malo je doduše zaobišlo velik dio mojih dionica danas, ali nema veza, glavno da je tu negdje u blizini 😀

Bitno je da se vrti. [thumbsup]

[/quote]

Bitna je likvidnost i ako ovako nastavi biće dobro

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Ma nije Končar. To su ovi naši kuna tajkuni.

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-ocekuje-se-mirna-trgovina-na-pocetku-tjedna/ar-32235/

Mirno i u pljačku kao i svih ovih godina a vanjski indexi nek rastu

Netko već danima pametno skuplja na ATGR, sve što se pojavi kupi i želi da je uvijek prvi na kupnji ovdje bi se mogle desiti lijepe stvari.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

Crobex je trenutno u MINUSU 1.46 % ako izostavimo ove dvije umjetne tvorevine koje su u zelenom i daju lažnu sliku crobexa i njegovog minusa od 0.35%

dok vanjski indexi svi u plusu preko 1%

pljačka u i dalje u tjeku

Ponovni rast domaćih dionica započet u petak se fino nastavlja! Zar to nije divno?! Ne zamarajte se time što je CROBEX (i čini mi se svaki drugi domaći indeks) malo u cvrenom, ali one najbolje dionice su mahom u plusu kao i u petak. Raslojavanje kretanja dionica je nužno, i ono lijepo, ono što govori da nam tržište polako "sazrijeva", polako ide ka nekoj kvazi-efikasnsoti, na kakvim takvim volumenima (danas doduše baš i ne nekim sjajnim, osim na nekim boljim dionicama, ali ništa naročito niti tamo) i to je ono kako stvari trebaju biti. Postepeno kada se stvari do kraja rasloje, kada sve više manje dođe "na svoje mjesto", tada potencijalno dolaze i neke faze manje selektivnog rasta. Za sada je taj rast očito još nužno prilično selektivan.

Imali smo oko Uskrsa nekih čudnih tjedan dana pada boljih dionica a rasta lošijih (događa se i to, tržišta su nepredvidljiva, cijene su u kratkom roku stohastička pojava), ali kao da se sve opet vraća na pravi put, takav je moj dojam ova dva dana. Pogotovo je to zanimljivo vidjeti u kontekstu činjenice da u svijetu dosta nervozno ovih dana, ali i oni se polako primiruju.

New Report

Close