Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



prije će biti 3 milijuna eura prateći njegovu Barcelonu, al zaista koga briga koliko je čovjek digao. Daj bože da nam dođe još 5 takvih kao on

pa hvala Bogu da nek zaradi. njegovi novci, njegove odluke, njegova zarada.
svaka mu čast!
[/quote]
Čini se da sva likvidnost ide u PTKM, gotovo sve je crveno a ova buja, zanimljivi dani dolaze

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Čini se da sva likvidnost ide u PTKM, gotovo sve je crveno a ova buja, zanimljivi dani dolaze

Ako si u pravim dionicama nikavke brige, dnevne oscilacije nisu važne ali čak i onda ako je portfelj dobro diverzificiran ti mora biti više manje pola-pola većinu vremena što se tiče razdiobe zeleno/crveno. Dalje pitanje koliko je jako što zeleno/crveno kada je zeleno/crveno.

Meni je čak i sada ako ubrojim u pozitivnu nulu onu s kojom se nije trgovalo :rotfll: više od pola dionica u zelenom (6 od 10 ih) 😛 Ali to nije bitno na dnevnoj razini, i tako po komadu koliko koja koji dan je rasla, nego sve skupa/portfeljno, i dugoročno.

nisu bitne oscilacije, ali svejedno je bolje gledati kad raste.
dodaš malo rizičnih i dobiješ malo adrenalina. što će ti više.
[proud]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Pozdrav svima ova rasprodaja dionica ako potraje još dva do tri tjedna dati će odlične rezultate.Ući će novi dioničari na dnu neopterećeni starim cijenama dionica i jedino oni mogu pokrenuti novi rast.Tako da ovaj pad ima dvije strane dobru i lošu ali mislim da mu je dobra strana ipak važnija.

Promatram PTKM, nisam ušao jer nisam skon pretjeranim rizicima, a laički nisam baš previše siguran u dobro poslovanje tvrtke, puno ovisi o dobavljačima plina, o stanju na tržištu i sl. Ali me živo zanima tko su kupci. Da se cijena napuca u 15 dana skoro 70% hi hi kao da su pronašli velike zalihe nafte ili barem plina. A kako je ovo naše plitko tržište nebrojeno puta bilo prizor manipulacija i " financijskog inženjeringa " jednostavno samo s čuđenjem promatram što se dešava. Princip ANONIMNOG trgovanje je i uveden da bi se moglo manipulirati tržištem. Kad bi svaki kupac imao ime i prezima i to se znalo on line, bilo bi puno manje manipulacija. Ali kako je tako je. Zanimljivo mi je i promatram što će se događati. :))) Sretno svima, a posebno današnjim kupcima PTKM. Pozz

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Standard-Poor-s-potvrdio-kreditni-rejting-Hrvatske

Standard & Poor’s potvrdio kreditni rejting Hrvatske

Po mišljenju te agencije, izazovi vezani uz konkurentnost ograničavaju potencijal hrvatskog gospodarskog rasta. Posljedica je to dijelom rigidnog tržišta rada i velikog javnog sektora koji oboje doprinose tvrdokornim deficitima u bilanci plaćanja. Ipak, čini se da je nova Vlada predana ubrzavanju fiskalne konsolidacije i strukturnih reformi, za što očekujemo da će pomoći poboljšanju izgleda za rast hrvatskog gospodarstva, navode iz agencije Standard & Poor’s.

I agencija Fitch početkom ožujka potvrdila je svoj važeći rejting Hrvatske za dugoročno zaduživanje u inozemnoj valuti na ‘BBB-‘ i za zaduživanje u domaćoj valuti na ‘BBB’ uz negativnu prognozu.

Štednja je mudrost trošenja.

ZSE u raljama fondovske industrije

Crobex šta je to ZAŠTO je bitno da crobex završi u zelenom danas naravno što minimalnije nije mi jasno
Danas Petrokemija -višegodišnji gubitaš gura crobex u visine dok sve ostale puno bolje dionice u debelom crvenom
Jučer ista stvar al sa još jednim gubitašem INOM dok je crobex parao oblake sve ostale dionice u podrumu

Pa ista priča sa ZABOM da nenabrajam više
Samo pojedini fondovski gubitaši izgleda da žive na ZSE i Bakićev porfelj
Kad se sjetim samo Đakovštine što su fondovi činili a firma u živom blatu
Šta je sa VIADUKTOM daleko naj vrijednijom dionicom i tvrtkom ne samo na ZSE
ZSE je igr za samo imeu par fondova i to je to a to je rekao i sam SAMODOL da je veliki financiski injžinjering na djelu unazad nekoliko god koji je još uvjek u tjeku

http://www.poslovni.hr/vijesti/oni-ce-biti-glavni-igraci-u-ekonomskom-oporavku-drzave-200704.aspx

Čeka se reakcija glavnih igrača.


http://www.poslovni.hr/vijesti/oni-ce-biti-glavni-igraci-u-ekonomskom-oporavku-drzave-200704.aspx

Čeka se reakcija glavnih igrača.


Baš ti igrači su upropastli burzu i dionice rušeći cijenu malima tako da ako će nam oni voditi burzu jao si ga nama s njima.

Prvo je puklo na ZSE. pa je puko Investor, a danas nema moderatora…tko zna što se njemu dogodilo???

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Oh – oh – oh ! I za nas neimaoce PTKM pocelo cvjetati cvijece..!

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Ajde da se na ZSE povecala likvidnost.

Bas me zanima u kojoj mjeri u tome sudjeluju mirovinci.

New Report

Close