Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…Osobno ZO smatram najgorim ulaganjem koji pojedinac u HR moze napraviti …da dobije neku sicu ovisi o tome koliko je dugo uplacivao ZO prije potrebne isplate..

a što ako se dogodi osigurani slučaj?

risk / reward ?


Ajmo , više….dižite te cijene…na filmu- Novac nikad ne spava- manager samo veli-
DIONICA ..TUTI-FRUTI-dižite ju ! i evo…ide gore , svi odmah drugarski počnu raditi …….pa, kad
će više ti fondovi početi kupovati dionice na ZSE …..
Ima li tko novce za dionice – u ovoj državi……..???.!!!


imali su krajem 2007 pocetak 2008 na vrhu balona ..dok stasa nova generacija malo ce potrajat…

[yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Kako god, jeva čekam ljeto!!!!!

To zbog turističkog ili neturističkog dijela portfelja? 🙂



Kako god, jeva čekam ljeto!!!!!

To zbog turističkog ili neturističkog dijela portfelja? 🙂
[/quote]
zbog naturističkog dijela

Dosta ste novaca izvukli od građana , ajde sad natrag na posao.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

**** brisano ****

A OVI MIROVINCI pogledajte kakav je to šljam od menađera i brokerčića opljačkali su sve na ZSE pod pokroviteljstvom HANFA I još se uhvatili žalit zašto nije blokirana Petrokemija

Pa dokle više taj financiski injžinjering i pljačka na ZSE od strane MIROVINSKIH FONDOVA


a što ako se dogodi osigurani slučaj?

A kolika je šansa za to? Uostalom ako se i dogodi oni će tražiti milijun i jedan razlog zašto da ti to ne priznaju pod osigurani slučaj…Tipičan slučaj kao osiguranje od požara, lupi ti grom u kuću zapali ju i sve izgori a oni kažu "e ali niste osigurani do točno tog tipa požara"….

Moje mišljenje je da je umjesto plačanja životnog osiguranja koje je teška pljačka, puno isplativije graditi svoj privatni "crni fond" i s njim pametno baratati to je puno bolja i manje rizična opcija barem po meni..No doduše mislim da prosječan čovjek nema volje dovoljno se obrazovati za takve stvari i zato je tu industrija osiguanja da naplačuje njegovu ljenost i ljepo se bogati na njoj…Zapravo najlakše se obogatiti na ljudskoj ljenosti i gluposti.

...




Kako god, jeva čekam ljeto!!!!!

To zbog turističkog ili neturističkog dijela portfelja? 🙂
[/quote]
zbog naturističkog dijela
[/quote]
Ja mislim da je too (naturizam) jedan od tih nekoliko dugačkih (stoljetnih) ciklusa koji su baš u naše vrijeme (danas, zadnjih 10-ak godina, još par godina) "bottomed" tj. uskoro započinje jedan novi dugački period uzlaznog dijela i tog ciklusa.

Ovo je (u Americi, koji su tu uvijek bili "dva koraka iza Europe") promidžbeni film iz 1938., pred početak rasta popularnosti ovog vida reakreacije:
http://vimeo.com/25300777

Ovo im je suvremena promidžba 2012. iste stvari:
http://vimeo.com/34720636

To su vrlo analogne situacije, ne znam koliko se to vidi u videu.

To za Hrvatsku zanimljivo zato što je značajan dio našeg turizma naturistički, a zapravo je na dnu dna, svi misle da će to "izumrijeti", a zapravo smo na dnu jednog duugačkog ciklusa, sada slijedi uspon – ali kojega će iskoristiti neki drugi (Grci?) ukoliko naši to ne kuže i ne potrude se stvoriti ponudu za nove generacije koje će tek doći.

Sve naše velike turističke kompanije (i KORF/VLHO, MAIS itd.) sudjeluju u toj grani, i svima je to čini mi se zadnja rupa na svirali odnosno ne kuže taj dugoročni aspekt niti vide kako mogu to iskoristiti. Kod nas će ako tako nastave poslovati s vremenom sve veći i veći udio naturista biti sve stariji i stariji ljudi, oni će polako izumrijeti, a novi naturisti koji će tek spoznati taj vid odmora/rekreacije će ići na neka druga odredišta gdje će biti stvorena turistička ponuda za njih, na koja će se naviknuti i Hrvatska će ispasti sa te karte Europe iako je nekada bila najpoznatiji dio.





Na Belju je dovedena teška artiljerija na kupnji.
Municije ima na pričuvnim pozicijama, ako zatreba ( skriveni nalozi ).

Neprijatelj ( prodaja ) u rasulu, povremeni sporadični otpri.
Izgleda obećavajuće.

[thumbsup]

lp

Bitka se nastavlja, napredak prema koti 90,00.

[thumbsup]

lp
[/quote]

Tko Vas imalo prati zna da je trenutak ako ne danas onda sigurno sutra za izlaz….
[/quote]

Ako ulažete po principu pisanja na forumu, onda ste mogli lijepo zaraditi na Belju.
Bilo kako bilo, kota 90 je dostignuta i koliko vidim probijena.

TILT TILT !!!!

Blokada

[thumbsup]

lp i sretno
[/quote]

korisniče PLAVI ima li šta od TILTANJA:::: [lol]

cijelo tržište trpi radi ovoga balona oko PTKM , nadam se da će ubrzo puknuti da se počnu vraćati pozicije na drugim dionicama [yawn]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


cijelo tržište trpi radi ovoga balona oko PTKM , nadam se da će ubrzo puknuti da se počnu vraćati pozicije na drugim dionicama [yawn]

Ma što trpi?? Kako trpi, pa baš nam je u zadnje vrijeme cijela burza nešto živnula. Istina danas mali predah, ali to je valjda ok, pa ne može svaki dan baš sve rasti kao pobenavilo. To ne bi bilo normalno.

Evo onda za kolegu Barbosa i sve ostalo još jedan moj osobni dnevni izvještaj stanja na burzi.

Pogledom u gornji lijevi ugao na mojedionice.com, danas uočavamo da kvalitetne hrvatske dionice stagniraju. Naime nema više neumjerenog zelenila kao danima do sada nego je miješano, crveno, zeleno, crveno, zeleno…

Tehničari će reći "zdravi predah", nešto slično kao što s vremena na vrijeme moraju doći "zdrave korekcije".

Zdravi predasi i zdrave korekcije preuduvjet su za zdravi rast, zar ne?

Stoga današnju stangnaciju od +0,66 % možemo smatrati vrlo zdravom!? 😉

New Report

Close