Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čitam: ove godine se prodaje LEDO, pa se prodaje CROATIA OSIGURANJE, pa HPB, pa ZVIJEZDA, pa PETROKEMIJA, pa PODRAVKA, pa se kupuje MERCATOR…i ja odmah nakon pročitanog rekoh svojim znancima ništa se od svega toga neće prodati, niti će se ono malo zagledanog moći kupiti. Sve je to bilo tako sročeno i napisano da se iz toga drugo ništa nije ni moglo iščitati. Ne znam da l sam brže pročitao oglase ili oglašivače…
[wink]

ne zaboravi Arenu koja ide Rusima, KSST ideu Nato-u ili vanzemljacima, a Kinezi kupuju LKRI i grade 11 tračnu prugu RI-JangCe-RI [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

vatreno na T.K. [tongue]

meni se cini da cu ubrzo odustati od ovih igara na burzi,sve mi se cini da smo mi premale ribe koje samo trose veliku energiju u nadu za lakom zaradom.orociti novce i uloziti energiju u nesto drugo,puno opipljivije.

mislim da dobar dio igraca ovdje ne prati financijsku srukturu na kojoj bi ulaganje u dionice trebala biti zadnja stvar,koja se obavlja uslijed viska gotovine nakon sto smo primanja usmjerili na sigurnija mjesta s konstantnim i manjim ali sigurnijim prinosima tipa stednje,zivotna osiguranja i slicno.drugacije se ne moze objasniti konstantna frustriranost burzom velike vecine nas ovdje.

svaka cast ljudima koji se stvarno razumiju i dobro zaradjuju na hrvatskoj burzi,ali nekako sam uvjeren da je broj takovih jako malen,sto na racun nepredvidivosti ove mocvare u kojoj trgujemo,sto na racun spekulanata koji s nekoliko milijuna rade sto god zele.

Tako je, ne bu mene nitko je.al!!!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Čitam: ove godine se prodaje LEDO, pa se prodaje CROATIA OSIGURANJE, pa HPB, pa ZVIJEZDA, pa PETROKEMIJA, pa PODRAVKA, pa se kupuje MERCATOR…i ja odmah nakon pročitanog rekoh svojim znancima ništa se od svega toga neće prodati, niti će se ono malo zagledanog moći kupiti. Sve je to bilo tako sročeno i napisano da se iz toga drugo ništa nije ni moglo iščitati. Ne znam da l sam brže pročitao oglase ili oglašivače…
[wink]

ne zaboravi Arenu koja ide Rusima, KSST ideu Nato-u ili vanzemljacima, a Kinezi kupuju LKRI i grade 11 tračnu prugu RI-JangCe-RI [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]
a Končar kupuje Dioki, pa onda Čermak kupuje Dioki , pa svaki puta 10-20 kn u džepić, a ništa nitko još nije kupio ni prodao, još malo će krenuti oglasi za burzu kao za kladionice sa sigurnim dobicima [thumbsup] [thumbsup]

Bože koje trgovanje….Unijapapir, magma, CHAG, IMNZ, Vartex…
sve to treba zapalit i posut krečom….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


mislim da dobar dio igraca ovdje ne prati financijsku srukturu na kojoj bi ulaganje u dionice trebala biti zadnja stvar,koja se obavlja uslijed viska gotovine nakon sto smo primanja usmjerili na sigurnija mjesta s konstantnim i manjim ali sigurnijim prinosima tipa stednje,zivotna osiguranja i slicno.drugacije se ne moze objasniti konstantna frustriranost burzom velike vecine nas ovdje.

A jesi našao alternativno ulaganje (mislim na boldano), radije potroši te novce na žene i alkohol onda 🙂

Nego kolega jedini put ka uspjehu je obrazovanje i ulaganje u isto..Ukolikos e ne razumijete u TK nemojte na njemu ulagati pogotovo ne na "osječaj" i na trejderski način jer 99.9%trejdera završava u bakrotu kad tad….Ne zove se "investiranje" bezveze investiranje, ljepo knjigu u ruke i vidjet cete da se veliki prinosi mogu ostvariti bez prevelikog rizika..najvaznije je nauciti da bruza nije kladionica i da nema zarade preko noći.

...



video prezentacija ovdje: http://youtu.be/jozWoaRXnG8).

Slatkić. [smiley]
Zašto Sibelius kao glazbena pratnja?
[/quote]
Ne znam, ja sam na youtube-u tražio prema vizualnom a ne zvučnom dojmu 😛

P.S. Danas opet divni rast hrvatskih dionica! I to malo širi/neselektivniji nego jučer! 🙂 Opet na lijepim prometima na cijelom nizu najrazličitijih dionica, mnogi i milijunaši, mnogi ne-milijunaši također za svoje pojmove veliki prometi, stvarno je došlo proljeće na ZSE!! Ili su ovo samo "vjesnici proljeća"? 😉

P.P.S. A ja jedva čekam ljeto, turizam itd.! I još nešto zanimljivo: znate li vi kako kod nas preko ljeta burza stalno nekako stagnira/pada? 😀 Mora li to tako uvijek? Može li to tako uvijek? Što kaže teorija (financijska, matematička/statistička…?), ako stalno imamo takva ljeta, ako ih svi takvima očekuju… hoće li onda i zaista takva biti stalno ili? 😀

Kako god, jeva čekam ljeto!!!!!

Pokretanjem privatizacije PTKM Hrvatska vlada oživljuje 1,5 milijardu i po Eura kapitala, sama vrijednost PTKM je oko 730 milijuna Eura dok neposredne koristi od toga je minimalno još oko 770 milijuna Eura, ako Rusi kupe za taj iznos može biti i oko 2-3 milijarde Eura još neposredno korist izgradnja skladišta za plin protok plinovoda dolazak ruskog kapitala u Hrvatsku banku, jačanje Diokia, ali i mogućnost preuzimanje Ine od strane MOL-a tako bi povratili sirijska polja koja su zbog svoje politike izgubili, a to Hrvatska vlada ne može ali i neće odbiti! Samo zbog balvan pojedinaca Hrvatska država neće zaustaviti napredak! Od Rusa možemo vratiti izgubljeno, polja, dobiti pravu cijenu za PTKM, oživljavanje građevine i brodogradnje, kapital, turizam, dakle korist, dok samo od balavan pojedinaca poduzeća će se prodavati za kunu a radnici će završavati na ulici!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



mislim da dobar dio igraca ovdje ne prati financijsku srukturu na kojoj bi ulaganje u dionice trebala biti zadnja stvar,koja se obavlja uslijed viska gotovine nakon sto smo primanja usmjerili na sigurnija mjesta s konstantnim i manjim ali sigurnijim prinosima tipa stednje,zivotna osiguranja i slicno.drugacije se ne moze objasniti konstantna frustriranost burzom velike vecine nas ovdje.

A jesi našao alternativno ulaganje (mislim na boldano), radije potroši te novce na žene i alkohol onda 🙂

Nego kolega jedini put ka uspjehu je obrazovanje i ulaganje u isto..Ukolikos e ne razumijete u TK nemojte na njemu ulagati pogotovo ne na "osječaj" i na trejderski način jer 99.9%trejdera završava u bakrotu kad tad….Ne zove se "investiranje" bezveze investiranje, ljepo knjigu u ruke i vidjet cete da se veliki prinosi mogu ostvariti bez prevelikog rizika..najvaznije je nauciti da bruza nije kladionica i da nema zarade preko noći.

[/quote]

ma alternativa su 3 iksa u talijanskoj ligi i ulog od 10 000 kn,di ces sigurnije alternative!!!alkohol isto nije losa alt. ,a trosit na zene – nema nista gluplje.

zivotna su u nas razapeta radi 90-ih i prevara na svakom koraku a bogam’ svako drugi njemac ili francuz ga ima…ali mi smo najpametniji,sta zna neki tamo švabo!

Ajmo , više….dižite te cijene…na filmu- Novac nikad ne spava- manager samo veli-
DIONICA ..TUTI-FRUTI-dižite ju ! i evo…ide gore , svi odmah drugarski počnu raditi …….pa, kad
će više ti fondovi početi kupovati dionice na ZSE …..
Ima li tko novce za dionice – u ovoj državi……..???.!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


ma alternativa su 3 iksa u talijanskoj ligi i ulog od 10 000 kn,di ces sigurnije alternative!!!alkohol isto nije losa alt. ,a trosit na zene – nema nista gluplje.

zivotna su u nas razapeta radi 90-ih i prevara na svakom koraku a bogam’ svako drugi njemac ili francuz ga ima…ali mi smo najpametniji,sta zna neki tamo švabo!

Daj se molim te pokusaj informirati prije nego pises ovako zvucis "kafanski" ,s jednako takvim argumentima…Gdje su te statistike koje pokazuje kako "svaki drugi njemac ili fracuz ima zivotno osiguranje", takoder industrija zivotnih osiguranja u HR i u EU nije usporediva,..I norvezani imaju jako uspjesne mirovinske fondove npr, pa pogledaj naše genijalce :).Osobno ZO smatram najgorim ulaganjem koji pojedinac u HR moze napraviti gore od toga su jedino one OVB šeme. stednja je OK no svatko uz malo obrazovanja moze si napraviti visestruko veci prinos od onog sto bi "dobio" s ZO, a istodobno nema rizika da ukoliko mu novac hitno zatreba da dobije neku sicu ovisi o tome koliko je dugo uplacivao ZO prije potrebne isplate..

...

New Report

Close