Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HaoRe n @ TA je pokazala STRONG SELL tada…evo i ja sam 14.4. prodao u tom rasponu i nisam kupio niti jednu dionicu ht do sada (ako treba dokaz reci)…sad TA veli da je vec oko 200 kn postaje zanimljivo…i ja trazim polako mjesto za ponovni ulaz..dali ce to bit 150-180-200 kn to cu opet odlucit na osnovu TA .ovo tvoje pitanje sto ce bit sa cjenom 4mj. 2013 dokazuje da nemaS niti osnove znanja o TA
. jer to tako ne radi…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Pusti kaj veli TA za 2010, kaj veli za sada i kak bu bilo s cjenom ht u 4mj 2013 ? Na temelju proslosti nemoze se predvidjeti buducnost

BTW Evo pitanje , tko je najpoznatiji svjetski igrač koji se obogatio isključivo s TA?


A fundamentalnu analizu radiš na financijskim izvješćima iz budućnosti?

Najmoćniji tehničar je James Simmons iz Renaissance Technologies-a.
35% prosječnog godišnjeg prinosa od 1989., 30-ak mlrd. USD imovine.

http://www.seebiz.eu/direktori-osam-burzi-iz-jie-u-utorak-potpisuju-platformu-za-zajednicki-rad/ar-30380/

Jel to dobro

Kakav diiiivan rast hrvatskih dionica danas!!

Unatoč svoj toj diverzifikaciji, čini mi se da mi je današnji rast portfelja među rekordnima. Bilo je još par takvih dana tamo negdje u 2009. i sl. kada su bile veće volatilnosti, ali to je rijetko kada ovako kao danas.

Što mi članica portfelja veća to mi danas u njoj veći plus 😛 Jedino se tu malecko Zvečevo nešto ubacilo m tu među velikane, ali to se ne broji, na jako malom prometu je.

Zanimljivi su i rastovi na malom prometu ako će nakon njih uslijediti oni na velikom, ali ovi na velikim prometima su sada ono što djeluje najzabavnije – kao da se konačno počinje shvaćati gdje su prave vrijednosti, gdje se ima u što i može ulagati… kao da nam burza ide prema nekim novim razinama "efikasnosti".

Danas je stvarno bio zanimljiv dan. Ne samo zbog PTKM kao zvijezde dana, nego zbog svih ostalih boljih dionica koje su tako dobro rasle, često na za njih značajnim prometima, neke i sa stvarno i apsolutno velikim prometima koje još do nedavno nitko nije očekivao na tim dionicama. Vremena se mijenjaju! 🙂


Kakav diiiivan rast hrvatskih dionica danas!!

gde ti vidiš rast hatej je pado evo preksutra če past ispod 200 kunića a grobeks nemože preči 1800 bodova

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora



Kakav diiiivan rast hrvatskih dionica danas!!

gde ti vidiš rast hatej je pado evo preksutra če past ispod 200 kunića a grobeks nemože preči 1800 bodova
[/quote]
Kada se logiraš u mojedionice.com, odmah to vidiš gore u lijevom uglu. Probaj! Tamo nikakvog hateja ne vidim, a grobeks očito nije relevantan, jer da je ne znam kako bi dionice jednog amatera baš toliko odudarale od njegove putanje, to bi vam iz teorije trebalo biti jasno da baš i nije "moguće", za amatere barem.
Ne umišljam si da sam već na tom nivou da mogu bitno pobijediti indeks, pa ako vidim neka odudaranja prije će biti da je neki problem s tim indeksom nego li da sam ja već tako uspješan u tome. Trebalo bi pogledati ima li neki indeks na domaćem tržištu koji ovo nadjačava, ako ima to bi valjda bio neki ozbiljni indeks, jer nije normalno da moje dionice baš toliko pobjeđuju indeks u tako baš svim vremenskim periodima, hoćeš ove najnedavnije (2012. godina), hoćeš zadnjih godinu, dvije, tri, četiri… to sigurno nije normalno. Dakle objesi taj grobeks mačku o rep, to nije teško pobijediti, to može svatko pa i moja malenkost kao od šale.

Lynx, koji si ti fond?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Lynx, koji si ti fond?

Kako koji, pa "Lynx Fund" (video prezentacija ovdje: http://youtu.be/jozWoaRXnG8).

Još sam baby fond, nisam spretan kao prefesionalci (http://youtu.be/nvpGAmPJO74), zato i kažem da objesite onaj grobeks mačku o rep jer ako ga ja pobjeđujem to onda nije indeks u pravom smislu riječi (ima "neki problem", koji, istražite, hint: pogledati težine pojedinih dionica itd.) što se dogodilo stjecajem okolnosti (dugoročno, kroz puno godina, to će se valjda i samo od sebe ispraviti, ali kroz kraće vrijeme to može jako zbunjivati investitore ako ga žele koristiti kao nekakav benchmark).

Na domaćem tržištu dionice nam stvarno lijepo rastu, u prosjeku 10-ak % već ove godine, što je neviđeno lijep start godine sviđalo se to nekima ili ne!

Naravno da je došlo do daljnjeg raslojavanja kretanja dionica, pa nekima to otežava uočiti taj rast, ali to samo znači da ne znaju investirati, da su u "krivim dionicama", pa ih onda psihologija sprječava vidjeti okolo sebe, kako druge dionice rastu, jer previše ih boli pad njihovih dionica.


video prezentacija ovdje: http://youtu.be/jozWoaRXnG8).

Slatkić. [smiley]
Zašto Sibelius kao glazbena pratnja?

Čitam: ove godine se prodaje LEDO, pa se prodaje CROATIA OSIGURANJE, pa HPB, pa ZVIJEZDA, pa PETROKEMIJA, pa PODRAVKA, pa se kupuje MERCATOR…i ja odmah nakon pročitanog rekoh svojim znancima ništa se od svega toga neće prodati, niti će se ono malo zagledanog moći kupiti. Sve je to bilo tako sročeno i napisano da se iz toga drugo ništa nije ni moglo iščitati. Ne znam da l sam brže pročitao oglase ili oglašivače…
[wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

pa očito kad neće burza gore jer nam je gospodarstvo u teškoj banani,morali su je malo trznuti vjestima. mozes mislit da mr.šofer samo da mig desetorici svojih prijatelja,sutra cu spasit dioki uđi,preksutra petrokemija uđi i izađi,niš od toga. i tako dalje i tao dalje. već su mogli zaradit milione.. tj. vjerovatno i jesu.

idući tjedan će bit bolje...

http://www.vecernji.hr/biznis/drzava-odlucno-privatizaciju-prodaje-cak-udio-podravki-clanak-390967

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

New Report

Close