Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




nezaposlenost je prešla 20%, preko 340.000 ljudi je bez posla! [shocked]
bojim se da idemo prema grčkom scenariju [embarass]

jednaka nezaposelnost i slična atmosfera je bila i 2003. godine, pogledajte kako je išao crobex u idućim godinama nakon toga
[/quote]
A je ti usporedba….
[/quote]
Pa to vam je stara narodna mudrost koja kaže "poslije kiše dolazi sunce" 🙂

Kod nas već neko vrijeme (pogledajte kretanje hrvatskih dionica zadnjih godinu-dvije, tri!) pada ona vrsta kišice uz koju sija i sunce. Samo se čeka da sada prestane i kišica i ostane samo sunce, sve jače.

Inače kada smo kod analogija, u USA vam je npr. pravi jedan masovni "deja vu", nešto nevjorojatno. Sve izgleda "kao", pazite sad, NE ta tvoja 2003., nego baš "kao 1993."!!

A znate li kako su se kretali američki indeksi poslije 1993. nekih 7-8 godina? 😀 Naravno da nitko ne može predviđati tržišna kretanja, niti na kraj pameti mi nije sugerirati ništa takvo, ali jako je zanimljvo vidjeti da "sve izgleda" baš kao ta godina. To je meni jako zabavno 😀

A jasno je i još nešto (vidimo iz ponašanja u Velikoj recesiji koja je iza nas), s vremenom "smo" (FED itd.) pametniji, nešto se uči na starim greškama, tj. ako sada i je "kao 1993.", vrlo vrlo lako bi to moglo završiti tako da "nakon 7-8 godina" se ipak ne ponovi i "2001." baš doslovno, odnosno za 15 godina da se ne ponovi 2008.

Što dalje to smo sve pametniji ("kao čovječanstvo", kao "amerika" itd.), to postaje sve jasnije. Tako da je u tom kontekstu posebice jako zabavno gledati kako je "sada" baš "kao 1993."! 🙂

U Americi se rađa jako lijepi i zdravi optimizam i to je jako važna stvar. Bez optimizma nema gospodarskog rasta a bez gospodarskog rasta je teško steći početnu iskru optimizma. Iz tog začaranog kruga se uspijelo izaći jer sada je optimizam evidentan.

Nova knjiga.

– Velika tajna za malog ulagača, Joel Greeyblatt. 99kn.

I love this game.
Pozdrav !





nezaposlenost je prešla 20%, preko 340.000 ljudi je bez posla! [shocked]
bojim se da idemo prema grčkom scenariju [embarass]
[/quote 😀 Naravno da nitko ne može predviđati tržišna kretanja, niti na kraj pameti mi nije sugerirati ništa takvo

Oprosti ali nisi u pravu, mnogi vrhunski tehničari i špekulanti s lakoćom predviđaju tržišno kretanje.
Na žalost , ne poznajem dobro TA , ali ću se u budućosti dosta posvetiti tom području

HaoRen, 23.03.2012. u 22:28

Oprosti ali nisi u pravu, mnogi vrhunski tehničari i špekulanti s lakoćom predviđaju tržišno kretanje.
Na žalost , ne poznajem dobro TA , ali ću se u budućosti dosta posvetiti tom području

Moja topla preporuka je pročitati knjigu "A random walk trought Wall Street" nadam se da sam dobro napisao naslov..Ugalvnom tamo je jako dobro obradena ta tematika i zasto ne funkcionira.

...


Reisman, 23.03.2012. u 22:53

Oprosti ali nisi u pravu, mnogi vrhunski tehničari i špekulanti s lakoćom predviđaju tržišno kretanje.
Na žalost , ne poznajem dobro TA , ali ću se u budućosti dosta posvetiti tom području

Moja topla preporuka je pročitati knjigu "A random walk trought Wall Street" nadam se da sam dobro napisao naslov..Ugalvnom tamo je jako dobro obradena ta tematika i zasto ne funkcionira.
[/quote]

Dragi kolega.

ako ja svaki dan ustajem i vidim da svice novo jutro, niti jedna knjiga mene ne može uvjeriti d sunce ne postoji..tako je i sa TA..Znam ljude koji doista rade čuda sa TA. Njihovi prinosi na rok od 5 godina su upravo fantastični, nekoliko puta su pobjedili indexe u americi. Osobno sam vrlo slab u tom području, no kako sam i napisao, narednih godina ću uložiti dosta vremena u proučavanjau Gann i EWT metoda


Nova knjiga.

– Velika tajna za malog ulagača, Joel Greeyblatt. 99kn.

I love this game.
Pozdrav !

Precitat ces se.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Tic, 24.03.2012. u 01:19

Oprosti ali nisi u pravu, mnogi vrhunski tehničari i špekulanti s lakoćom predviđaju tržišno kretanje.
Na žalost , ne poznajem dobro TA , ali ću se u budućosti dosta posvetiti tom području

Moja topla preporuka je pročitati knjigu "A random walk trought Wall Street" nadam se da sam dobro napisao naslov..Ugalvnom tamo je jako dobro obradena ta tematika i zasto ne funkcionira.
[/quote]
a jesi li pročitao koju knjigu o TA pa vidio o čemu se radi i sam isprobao da li funkcionira ili ne…

Sve je stalo, izgubili smo 250.000 radnih mjesta

Nakon što je potpredsjednik Vlade Čačić u petak navečer obznanio da nas čeka još gore stanje od ovog u kojem se sada nalazimo, ministar rada Mrsić kazao je da je naše gospodarstvo stalo i da još mjesecima nećemo znati koliko smo duboko potonuli.

Predstavljajući u središtu Zagreba projekt ministar rada i mirovinskog sustava Mirando Mrsić rekao je da je Hrvatska u zadnje tri i pol godine izgubila 250 tisuća radnih mjesta, a što je dovelo do rekordne nezaposlenosti.

Bolje će biti u drugoj polovici godine?

"Karakteristika Hrvatske je da je gospodarstvo stalo. I kada se pokrene, a pokrenut će se u drugoj polovici ove godine, trebat ćemo barem još šest mjeseci da vidimo stvarni pad nezaposlenosti", rekao je Mrsić.

Na predstavljanju projekata bili su i predsjednik Ivo Josipović te ministrica Milanka Opačić.

"Ovakvi projekti apsolutno mogu pomoći. U njih je uložen velik trud Vlade i ministarstava i nevladinog sektora, no ovdje ima jako puno posla. Slijedi velika bitka za europske fondove i otvaranje radnih mjesta", rekao je predsjednik.

Podsjetimo, u petak navečer je potpredsjednik Vlade Radimir Čačić u središnjem Dnevniku HTV-a, te obznanio da nas čeka još gore stanje od ovog u kojem se sada nalazimo. Naime, Čačić je najavio kako će gospodarstvo u travnju dosegnuti dno. Nakon toga, kazao je Čačić, kreću investicijski projekti i gospodarstvo će polako izlaziti iz depresije.
net.hr

[embarass]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

barem bi tako trebalo biti na burzi nije ononsto je proslost ili sadasnjost nego ono naprijed i to sa distancom od 6mj do godinu,bas sam dosao u Hr i slusam vjesti rtl pa kazu da ce biti u projekte novih skola,zelene gradnje i bla,bla biti ove godine ulozeno 7milijardikn


Anonimno, 24.03.2012. u 20:00

Oprosti ali nisi u pravu, mnogi vrhunski tehničari i špekulanti s lakoćom predviđaju tržišno kretanje.
Na žalost , ne poznajem dobro TA , ali ću se u budućosti dosta posvetiti tom području

Moja topla preporuka je pročitati knjigu "A random walk trought Wall Street" nadam se da sam dobro napisao naslov..Ugalvnom tamo je jako dobro obradena ta tematika i zasto ne funkcionira.
[/quote]
pogledaj tjedni graf HT na temi pa ces vidit kako TA funkcionira ..4mj. 2010 god 320-330 strong sell

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Bilo je samo pitanje vremena kad će uslijediti korekcija na niže

Pod pritiskom dobitonosnih prodaja, Crobex indeks Zagrebačke burze prošloga je tjedna oslabio više od 2 posto, ali se uspio održati iznad psihološki važne granice od 1.800 bodova, a kako je entuzijazam ulagača splasnuo, idućih se dana očekuje oprezno trgovanje.

Crobex indeks probio je psihološku granicu od 1.800 bodova prije osam dana, dosegnuvši u ponedjeljak 1.848 bodova, najvišu razinu od 18. listopada lani. No, od tada klizi na niže, pa je prošloga tjedna pao 2,19 posto, na 1.803 boda. Crobex10 skliznuo je, pak, 1,75 posto, na 990 bodova. Redovni promet dionicama iznosio je prošloga tjedna 122,6 milijuna kuna, što je otprilike 22 milijuna kuna manje nego prethodnoga tjedna.

"Pod pritiskom dobitonosnih prodaja, ali i negativnih kretanja na svjetskim burzama, izazvanih razočaravajućim podacima o industrijskoj aktivnosti u Kini i eurozoni, Crobex indeks se borio da se održi iznad psihološke granice od 1.800 bodova", kaže Dalibor Balgač, analitičar odjela Ekonomskih istraživanja Hypo Alpe Adria banke.

Ističe da je val entuzijazma na tržištu splasnuo. "Nakon što je tržište neko vrijeme bilo bombardirano špekulativnim vijestima o daljnjoj privatizaciji ili preuzimanjima, a najavljeni investicijski ciklus ipak je dugoročni proces, entuzijazam investitora je splasnuo. I dalje, naime, nema naznaka gospodarskog oporavka. Stoga idućih dana očekujem oprezno trgovanje", zaključuje Balgač.

Najnoviji podaci Državnog zavoda za statistiku pokazuju da je stopa registrirane nezaposlenosti u Hrvatskoj u veljači dosegnula 20,1 posto, najvišu razinu od travnja 2003. godine. Krajem veljače u evidenciji Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje (HZZ) bilo je registrirano oko 342.950 nezaposlenih, što je za 1,9 posto ili 6.540 osoba više nego u veljači prošle godine, a za 2,6 posto ili 8.600 osoba više nego u siječnju ove godine…..

PD


pogledaj tjedni graf HT na temi pa ces vidit kako TA funkcionira ..4mj. 2010 god 320-330 strong sell

Pusti kaj veli TA za 2010, kaj veli za sada i kak bu bilo s cjenom ht u 4mj 2013 ? Na temelju proslosti nemoze se predvidjeti buducnost s nekom velikom vjerojatnoscu zbog random eventova i mnogih drugih ljepih stvarcica koliko god se neki zavaravali u suprotno… BTW Evo pitanje , tko je najpoznatiji svjetski igrač koji se obogatio isključivo s TA?

...

New Report

Close