Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo još na temu skinutosti …..radim u firmi koja je 92 obavila privatizaciju i dionica vrijedila 100 maraka ….bilo je turbulentnih godina kad ljudi nisu imali love i prodavali ju na skinutih 40 kuna ( na 10 % nominale ) komad …..i sada se nakon 20 godina firma maknula sa burze …otkupila dionice od ljudi po 100 eura ….dakle ljudi koji nisu prodavali ili skupljali …su čekali 20 GODINA !!!! …da bi zaradili… 100 % …i svi su zadovoljni i sretni …jer je priča mogla završit drugačije … u ovom slučaju su završili u plusu ….a mogli su i ostati bez ičega ( kutle je visio tu ) ..

bit….netko je zadovoljan sa malim , netko sa velikim …..rastom :-)) …

..još mi je samo jedan dionica nelikvidna malo u višku,sve ostalo je o.k.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Situacija postaje sve gora i sve teža…. nastavit će se prodavanje dionica za preživljavanje…

KUĆANSTVA JEDVA SPAJAJU KRAJ S KRAJEM
Nezaposlenost gotovo 20 posto

Stopa registrirane nezaposlenosti u Hrvatskoj za siječanj ove godine iznosila je 19,8 posto, što je za 1,1 postotni bod više u odnosu na stopu od 18,7 posto za prosinac, pokazuju prvi podaci koje je u utorak objavio Državni zavod za statistiku.

Krajem siječnja ove godine u evidenciji Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje registrirana je 334.351 nezaposlena osoba. U odnosu na mjesec prije, broj nezaposlenih povećao se u siječnju za 6 posto ili 18.913 osoba.

Na godišnjoj razini pak, u usporedbi sa siječnjem 2011. godine, broj nezaposlenih u ovogodišnjem je siječnju neznatno manji, za 0,01 posto ili za 27 osoba.

Prosječno hrvatsko kućanstvo raspolagalo je u 2011. godini s oko 6.610 kuna mjesečno, a gotovo tri četvrtine kućanstava ističu da su im raspoloživi prihodi nedostatni, pokazuju rezultati ankete o kretanjima prihoda i rashoda u kućanstvima u Hrvatskoj u prošloj godini, koju je provela agencija GfK Hrvatske tijekom prošlogodišnjeg prosinca.

Da su im ostvareni prihodi niži od potrebnih, drži oko 72 posto kućanstava iz te ankete. Svoje prihode većima od potrebnih procjenjuje oko osam posto kućanstava, a približno 17 posto smatra da ima točno koliko im treba.

Prihodi su najviši u Zagrebu oko 7.690 kuna, te Istri, Primorju i Gorskom kotaru oko 7.155 kuna, a najmanji u Slavoniji 5.528 kuna.

S druge strane, prema subjektivnoj procjeni ispitanih, potrebni prihodi za zadovoljenje osnovnih troškova/potreba obitelji trebali bi iznositi u prosjeku mjesečno oko 8.824 kune, ili, na primjer, za četveročlanu obitelj to iznosi oko 11.242 kune mjesečno.

Razlika između potrebnih i ostvarenih prihoda iznosi u prosjeku oko 2.214 kuna, pa bi potrebni prihodi u prosjeku trebali biti veći za oko 33 posto od ostvarenih, kažu u GfK-u….
Glas Istre/HINA

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

atpl krenula prema 340

dan poslje sutra


Smaknuli ste dionice – 700 %…sad bi Vam trebalo dati Nobelovu nagradu za rast od 1 %…?
Razmišljati Vi o tome- da nemate novaca podići dionice – dok ih prodajete i plaćate obaveze iz portfelja?

kolegice Miami,

opet Vi odusevljavate s elementarim neznanjem.

100% znaci 100 dijelova necega sto ima ukupnu vrijednost 100.

znaci ne moze biti 700 % jer to bi znacilo da je to 700 dijelova necega cega ima samo 100.

Najbogatija točka na kugli zemaljskoj, DUBAI, ima poreznu stopu 0 ( nula ) %.
Nema poreza, porezne uprave, poreznih troškova, olakšića, povišica……
Bruto i neto im je potpuno isto.
Imaju problem : litra benzina je 1.3 Dirhmana, ali litra vode je 1.6. Omjer Kune i Dirhmana je 1:1.6

Hrvatska je isto prva, ali s najvećim porezima na svijetu.

Gdje gledate grafove dionica? nesto slicno kao sto ima to-one, samo u zadnje vrijeme im je server koma…

Kolega Tigrus, priviknute se na moje provokativno i činjenično neznanje. Ja potičem raspravu,
brojke su sporedne ..suština problema je izrečena….ja to, ne znam. Imate u raspravama ljude
-investitore, koji imaju novce ,a nemaju znanje o dionicama..šta sad da radimo? Tu se sramotimo-
a na drugom mjestu možda briljiramo, gdje bi se Vi sramotili…
Bitno je da nekako sačekamo rast burze….nemamo novaca ni jedni ni drugi..tj.imamo , ali
svatko ima svoje planove opstanka.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Kolega Tigrus, priviknute se na moje provokativno i činjenično neznanje. Ja potičem raspravu,
brojke su sporedne ..suština problema je izrečena….ja to, ne znam. Imate u raspravama ljude
-investitore, koji imaju novce ,a nemaju znanje o dionicama..šta sad da radimo? Tu se sramotimo-
a na drugom mjestu možda briljiramo, gdje bi se Vi sramotili…
Bitno je da nekako sačekamo rast burze….nemamo novaca ni jedni ni drugi..tj.imamo , ali
svatko ima svoje planove opstanka.

pa zasto ste onda dosli na burzu i gurnuli nos di Vam nije mjesto??

trebali ste ostati tamo gdje "briljirate", iako se cudim da se bilo gdje moze briljirati s ovakvim neznanjem o elementarnim stvarima kao sto su postoci.

taj Vas dugoocekivani "rast burze"se nece dogoditi, jer nitko ziv nece slijdecih 10 godina placati atpl po 4000kn ili igh po 15000kn.
a razlog je sto nece biti rasta, a rasta nece biti jer smo ispucali mogucnost dizanja kredita i sada smo prezadzeni.

nazovite me na mobitel pa cemo malo prodiskutirati o situaciji.


Kolega Tigrus, priviknute se na moje provokativno i činjenično neznanje.
Ja potičem raspravu, brojke su sporedne.. suština problema je izrečena… ja to ne znam. Imate u raspravama ljude – investitore, koji imaju novce, a nemaju znanje o dionicama… šta sad da radimo? Tu se sramotimo – a na drugom mjestu možda briljiramo, gdje bi se Vi sramotili…

znaš koja je razlika ljubice?
mi se držimo onog u čemu briljiramo, a klonimo se onog gdje se sramotimo.
ispravio sam ti rečenične znakove, pusa.

Tko je dužan državi ili će platiti ili će u stečaj.
Možda će platiti onaj tko može,a možda i neće već će početi dodatna isisavanja i posljednje imovine
i vjerovnici će dobiti ništa,radnici muda marjanova u pakletu sa radnim knjižicama,a država nove
horde nezaposlenih.
Naravno da će dioničari dobiti sigurno ništa ,kao i vlasnici u d.o.o.
Ali rasčistiti se mora.
Država ne traži samo keš.Ona je spremna naplačivati se i u nekrertninama/npr.Industrogradnja i moguće
Elektropromet itd..Uf kakva prilika za muljažu.Mislim da će država u ovim transakcijama u pregovorima
plačati puno skuplje i da bi privatnici mogli dobro profitirati.Ovo je idealna prilika za nove vladare
za veliku korupciju.Zašto ne platiti 50% skuplje i recimo uzeti 25%.Pola vladajučim ,pola privatnom
krupnom kapitalu.Mišljenja sam da bi zakonski trebalo zabraniti ovaj oblik naturalne razmjene.To je čista bajka za se nakesati na brzaka.
poštenije bi bilo
Javni natječaj,nekretnina na bubanj,početna cijena visoka jer kupuje država/prebija sa porezom/
i država postaje vlasnik.A ako se porezni dug otplati u cijelosti nema ni zatezne kamate/nije mi jasno
da li samo zadnje godine ili retroaktivno.
Ako je netko bio dužan 1 poreza prije pet godina sada je dužan 2.DRŽAVA NEMILOSRDNO DERE I PUNO PODUZEĆA JE DOVELA PRED ZID.Otprilike u pet godina se dupla.I tu
bi neuredni dužnici mogli dobro profitirati.Što si gori to ti je bolje.
Bez obzira što će biti i kako će biti ovo će imati pozitivan efekt na cjelokupnu ekonomiju,a neki
mrtvaci bi mogli i oživjeti.Blokirani moraju u deblokadu ili u stečaj ili likvdaciju,stećaj sa preustrojem,restruktuiranje,dokapitalizaciju ili….

Khm pitanje za upucene, kaj se događa s INGR i DLKV? Dobili su posao izgradnje novih blizanaca na Manhatnu ili?

...

New Report

Close