Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čemu služe market makeri ?

Međutim, istiću, i najlikvidnija dionica može ostati bez naloga za kupnji ili prodaju, dok dionica s market makerom to ne može, barem ne kroz duže vrijeme.

Služe samo da zadovolje uvjete više kotacije , a na cijenu nimaalo .

Danas – sam od člana Uprave jednog poznatog društva nešto naučila. Kompanije – ne mogu kupovati
dionice – da bi s njima trgovale na burzi !
E- sad……tu je puno podpitanja i ideja…..jelda.

Meni cijelo vrijeme nije jasno zašto kompanije ne donesu Olduke o kupnji vlastitih dionica /
a sve su skoro to donijele još 2009./ i zašto ne ublaže padove cijena…..
A u stvari , kompanije- kako mi je rečeno- moraju kupljene dionice – podijeliti radnicima…a za to
sad NEMA PARA.. Atlantic , Zaba i ostali su to napravili i podijelili umjesto stimulacija,
nagrada blablabla…………
U ovim kompanijama ima novaca, pa se to može izvući na legitiman način……a u ovim drugim
kompanijama JOŠ NISU SHVATILI što ovi iz prvih kompanija rade……Jer tako izvučene
dionice , lijepo se mogu dalje transportirati …npr. Atpl. i ostali…………i zapravo su
uz otkup dionica i zadržavanje cijene- napravili dvostruku korist…ili štetu, kad se one opet
prodaju….?
Većina kompanija -nema SPECIJALISTe. Pa, možda je tu prvi korak…za one kompanije, koje
žele stabilnost i likvidnost..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Fič nam je produžio život do proljeća , vidim , nisu ni oni sigurni , ni okrutni . Sad nam stvarno treba obračenje. Vidim svijetlo u HABORU i EU lovi za mudre projekte.Trebaju nam IPOOOOO !


DO KRAJA PRVOG TROMJESEČJA
Kreditna agencija Fitch rejting Hrvatske zadržala na BBB-

http://www.vecernji.hr/biznis/kreditna-agencija-fitch-rejting-hrvatske-zadrzala-bbb-clanak-377271

znači, još mjesec i pol prije nego prijeđemo u junk status….

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!

Majami, ima dosta ljudi koji bi rado slušali o svim vašim aktivnostima i pitanjima…veoma pozorno…i mogli bi se fino ispružiti na kauču i opustiti, a ne grčiti se nad tipkovnicom…i nisu preskupi…a bar si vi si to možete priuštiti [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

http://www.poslovni.hr/vijesti/zadovoljni-ste-milanovic-vam-kaze-da-nemate-razloga-biti-a-linic-da-smo-u-kriticnoj-fazi-197189.aspx
[undecid]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Pa, danas sam ipak malo mirnija. Donijela sam neke odluke oko dionica.Izabirem prave od ovih koje imam i koje ću zadržati.
Šta Vam je došlo jučer s HT-om …zar za tu malu akontacijicu, ste danas u minusu?….
Nemojte očekivati dividende ove godine pretjerano..Još samo da se ERNT izjasni i cijela
katastrofalna priča je gotova…Ova godina nek prođe što brže iz dva razloga:
– nevjerojatna akumulacija dionica ……je započela a to je super.
– građevinari su se RASČISTILI !!! Općenito- nekako se sve razbistrilo / a možda i meni u glavi/
Fale nam samo dobre vijesti oko brodara….i bit će sve o.k. / GORE NE MOŽE..!!! /.
Barem moje dionice gdje su sad stvari jasne i bistre!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ja bih lijepo zamolio sve novinare PD i sve ostale da posjete stranice SKDD i da se malo informiraju koliko im vrijede mirovine u pojedinim dionicama. [lol] [lol]

Nadam se , da će akontaciju od Ht- potrošiti za kupnju hrvatskih dionica, kad već HT -imaju
po direktivi.

Prijedlog Vladi:

Za sve dionice koje su u sastavnici Crobexa- zakonom zatražiti angažman MARKET MAKERA od Uprava tih društava- angažman Specijaliste.
Hrvatsko tržšte kapitala, od kojeg Vlada očekuje korist u vidu poreza- TREBA PROFESIONALIZIRATI.

Drugo, Odluka o ulaganjima Mirovinskih Fondova na ŠIRU PALETU HRVATSKIH DIONICA ……kada će biti ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Miami znaš li da angažman MMa košta kompaniju, ili si mislila da oni rade besplatno ? Dosta društava na ZSEu nema novca ni za platiti pranje prozora poslovne zgrade (tu i par tvojih dionica spada), a kamoli da imaju novce za placati MM, njih uvode samo vrhunske kompanije. HTu npr ni netreba MM kad on ima ROMF koji se samoinicijativno uhvatio tog posla, neke dionice kao po mom mišljenju KORF i DDJH imaju pak nekog "svojeg nesluzbenog MMa" . Dakle mozda na ZSEu ima puno vise dionica koje imaju MMa nego sto se to sluzbeno misli 😀

Sve gore navedeno je samo moje mišljenje koje može, ali i nemora biti toćno. Nije nagovor na kupnju/prodaju dionica

...

@HaoRen
živa istina
– dvadesetak dionica kojima se uobičajeno trguje imaju neformalne MM
– angažman ROMFA kao neformalnog MM za HT, nije samoinicijativan niti slučajan, evidentno je da se radi o snažnom i prešućenom dogovoru.

HaoRen@
Ima istine u tome šta kažete jer sam se uvjerio prateci knjigu dionicara LKPC.Pogotovo od kada je završen proces dokapitalizacije LKPC.Proces dokapa je vodila RBA koja je u konacnici sudjelovala u dokapu i trenutno je u TOP 10 a ROMF je kupio u dokapu samo 3000 kom i nesluzbeno se uhvatio tog posla.
Puno puta je na temi postavljeno pitanje. Zašto RBA prodaje kada je u dokapu platila 850 a do dana su prodali oko 400 kom,a ROMF trejda a jer u TOP-u 10 ?

New Report

Close