Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/gazic-zelimo-mol-na-zagrebackoj-burzi-195653.aspx

Čini mi se na dosta se dionica krate pozicije i ulazi u ERNTu [thumbsup]

Ako Sabor donese odluku o prestanku financirati svih stranaka u RH kao i Crkvu iz državnog proračuna, a kako radi ostatak demokratskoga svijeta, ušteda u proračunu bi mogla biti još koju milijardu, a nitko od građana nebi ništa osjetio.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ako Sabor donese odluku o prestanku financirati svih stranaka u RH kao i Crkvu iz državnog proračuna, a kako radi ostatak demokratskoga svijeta, ušteda u proračunu bi mogla biti još koju milijardu, a nitko od građana nebi ništa osjetio.

dodaj tome i ostale nevladine organizacije koje sišu konzervativno 2% proračuna

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

"Ide porez na dividendu
Iako to predsjednik Vlade Zoran Milanović jučer nije službeno najavio, od 1. ožujka ove godine počet će, kako je novinarima nakon sjednice Vlade rekao ministar financija Slavko Linić, u Hrvatskoj oporezivati i dividendu. O detaljima se nije službeno govorilo, a prema dostupnim informacijama nameta bi trebale biti oslobođene dividende do 2200 kn, kolika će biti i neoporeziva osnovica dohotka, a čime bi se štitilo manje dioničare, dok bi na više iznose država navodno trebala obračunavati stopu od 12 posto. "

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Rohatinski iz bankovnog sustava povlači oko 3,1 milijardu kuna
http://www.poslovni.hr/vijesti/rohatinski-obveznu-pricuvu-povecao-na-15-posto-195607.aspx

Rohatinski opet krivo radi ili bolje rečeno radi po smjernicama u smislu da oteža izlazak RH iz recesije. Već su mu i nalogodavci promjenili startegiju, a lik još nije shvatio. [angry]
[/quote]

da li je bolje kune "pretopiti" u eure ili dolare (spasiti se od moguće inflacije) ?


"Ide porez na dividendu
Iako to predsjednik Vlade Zoran Milanović jučer nije službeno najavio, od 1. ožujka ove godine počet će, kako je novinarima nakon sjednice Vlade rekao ministar financija Slavko Linić, u Hrvatskoj oporezivati i dividendu. O detaljima se nije službeno govorilo, a prema dostupnim informacijama nameta bi trebale biti oslobođene dividende do 2200 kn, kolika će biti i neoporeziva osnovica dohotka, a čime bi se štitilo manje dioničare, dok bi na više iznose država navodno trebala obračunavati stopu od 12 posto. "

Pozdrav

U tom slučaju moraju uvesti ravnotežu ili porez na dohodak ili trošak na gubitak.
Znači ukoliko zaradite dividendu iz dionica u poreznoj kartici treba prijaviti eventualni gubitak na drugoj dionici korz isti period i porez izravnati ili prikazati gubitak.
Ukoliko to ne prizanju svako porezno Rješenje o dividende samo treba uputiti na Upravni postupak odmah, a član zakona na koji se porezna bude pozivala na Ustavni sud za pitanje ustavnosti istog.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ima li kakvih naznaka oko poreza na kapitalnu dobit ? tj. mislim, na onu razliku u cijeni dionice -koju
si zaradio porastom cijene i pravovremenom prodajom čime je nastala financijska dobit / prihod, kaj ja znam/.
Bitno mi je zato, jer sam prilikom preseljenja dionica iz P.G. u drugu brokersku kuću, izričito zahtijevala
da mi se presele dionice u minusu.
Oni koji nisu- vjerojatno su ostvarili plus na dionicama.

Neću da platim porez zbog toga, jer još nisam povratila sve uloženo / niti neću, ali nema smisla
platiti porez na to- kad je ulazna cijena bila visoka tj. nek stoji minus-nema veze-mene ne smeta.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




Rohatinski iz bankovnog sustava povlači oko 3,1 milijardu kuna
http://www.poslovni.hr/vijesti/rohatinski-obveznu-pricuvu-povecao-na-15-posto-195607.aspx

Rohatinski opet krivo radi ili bolje rečeno radi po smjernicama u smislu da oteža izlazak RH iz recesije. Već su mu i nalogodavci promjenili startegiju, a lik još nije shvatio. [angry]
[/quote]

da li je bolje kune "pretopiti" u eure ili dolare (spasiti se od moguće inflacije) ?
[/quote]

Kune treba trošiti da bi se potaklo RH gospodarstvo dok ih Rohatinski, a kako vidimo sad već i Milanović povlače iz opticaja trošeći devizne rezerve odnosno uzimaju ih kroz povećane poreze. Jedna zemlja u EU je jako dobro shvatila igru još 2007. godine i danas je ista vodeća gospodarska sila u EU. Dovoljan primjer je kako je istu grešku napravila i Jadranka Kosor na nagovor svojih "savjetnika" kad je uvela krizni porez i gurnula zemlju u još dublju recesiju, a kad je isti ukinula zemlja je počela bilježiti stope rasta BDP. Čekaj samo rezultate za 4. kvartal 2011. godine kad će biti još fantastičniji rezultati (osim ako ih ne friziraju) jer su krajem godine tisućama zaposlemih isplaćene božićnice za razliku od pretprošle godine. [bye]

Crobarometar: Optimizam se vratio u Hrvatsku

Prvi put u gotovo deset godina više građana misli da zemlja ide u dobrom nego u lošem smjeru. Tako 49 posto građana misli da zemlja ide u dobrom smjeru, a njih 33 misli suprotno. 17 posto je neodlučno, pokazuje istraživanje Crobarometar iz siječnja, koje za Dnevnik Nove TV radi agencija Ipsos Puls.

Koliko se vratio optimizam, pokazuje podatak da je Jadranka Kosor predala vlast s 10 posto građana koji vjeruju u smjer kojim ide Hrvatska, a njih 83 je tada mislilo da zemlja ide u lošem smjeru. Milanovićev dolazak već je zaustavio negativan trend, a sad je prvi mjesec na vlasti došlo do ovog obrata, prvog u deset godina.

Očekivano, birači vladajućeg SDP-a i HNS-a sa 68 i 65 posto podupiru smjer kojim ide Hrvatska, slično je i s većinom birača ostalih stranaka, ali i neodlučnim biračima. A zanimljivo da primjerice i 38 posto HDZ-ovih birača misli da zemlja ide u dobrom smjeru. To može biti kompliment Milanoviću, ali i ozbiljna poruka Jadranki Kosor.

Siječanj je bio i mjesec kada smo shvatili da ćemo imati veći PDV, manji proračun i da neće biti laka godina. Ali čini se da većina građana podupire Vladinu politiku. Vlada Zorana Milanovića uživa potporu 60 posto birača, a protiv nje je tek svaki peti birač, neodlučnih je 18 posto.

I ovdje je vidljiv trend nezabilježen u deset godina. Koliki obrat se dogodio, pokazuje da je Jadranka Kosor predala vlast s potporom u njezinu Vladu od samo 17 posto građana i 76 posto protiv.

Vladina politika najbolja je u dijelu vanjske politke koju podupire 60 posto građana, potom socijalna politika s 59 posto, a zatim gospodarstvo s 57 posto. Najlošije, ali još znatno bolje od HDZ-a Vlada stoji u financijama koje podupire 53 posto građana.
….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Optimizam se vratio, ali ekonomija još uvijek ima velikih strukturnih problema. Ako se vlada uhvati u koštac s njima, postoji realna mogućnost daljnjeg rasta optimizma. A onda bi se to moglo preliti u rast gospodarstva.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Zelenilo fondova..otkriva portfelje.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close