Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da od tog shortanja nece biti nista…Koliko sam uspio shvatiti iz teksta onaj koji daje dionice na posudbu dobiva polovicu kamatne stope koju SKDD ostvari u BANCI , dakle umjesto da onaj koji shorta plati neku naknadu koja onda ide onome koji daje dionice na posudbu oni će od zajmoprimca uzeti 126kn npr, onda tih 126kn oročiti u 3.5% godišnje i ovome koji je svoje dionice posudio dati 1.75% na 126kn*broj dionica (ovdje pričamo o primjeru gdje se shorta dionica koja je trenutno na trzistu 100kn).

Smatram da je ovo debelo premalo i da če se rijetko tko za tako malo naknadu naći i riskirati na ovom nasem trzistu gdje se dogadaju slucajevi tipa Abacus. ….

tu i ne računaju na male ulagače nego na velike koji ne trguju tim dionicama koje imaju, a na ovaj način bi veliki zadržali dionice kojima i tako ne trguju + bi dobili neku kamatu + dividendu ako je ima… osim toga, kad su ti dionice u tom "bazenu", baš tada ti se ne može dogoditi nešto tipa Abacus jer je kontrola puno veća, a tvoje dionice i tako ostaju tvoje vlasništvo

Čak i ono malo prava i zaštite smo kao ulagači trebali imati osigurano kroz pristupne pregovore, potezom pera naše vlade sada se briše!

http://danas.net.hr/novac/page/2012/01/20/0004006.html?pos=n0

Doista, što mi onda možemo očekivati od članstva RH u EU!?????? [bye]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Vaš link

Vidi vraga, cini se da dolazi vrijeme ponovnog dizanja crobexa, samo slušajte analiticare banaka kad pocnu ponovno trabunjat o podcijenjenosti crobexa, kako bi im lova ostala

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

… sve ide svojim tijekom …http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=8C383653-774E-4F33-A979-61BC6528BFBC….. kud će suza neg na oko….

DAJ PET !!!

Slux:

1. Nemože ti se dogoditi ništa s dionicama ako nisu u bazenu i klijentima abacusa nista nije bilo s dionicama samo s lovom na racunu, no ako se stave u bazen tko točno garantira da nemozes izgubiti svoje dionioce ako netko shorta tvoju dionicu, pa mu netko napravi short squeeze i ovaj nema dodatne love za dati kao kolateral , nije to samo tako…

Ako dajes dionice na posudbu onda si spreman na to da ce i cijena te dionice malo pasti jer ce ju ljudi poceti shortati, e sada neki mali postotak od 2-3% naknade koja ce se dobivati (a mozda i puno manje ! ) je IIMHO daleko premala da bi se islo riskirati s tim jer bi gubitak na vrijednosti dionica mogao biti znatno veči od dobitka na naknadi što nema smisla

...

ima smisla za npr. Tedeschija , koliko on dionica ima , nesmije i neče ih prodavat , a sada si zamislite koliko bi on mogao zaradit na toj kamati na tu količinu dionica koje on ima , a njemu je "svejedno dali dionica raste ili pada" ?
ako sam ja dobro shvatio to s kamatom.

ajde da dođe i taj ponedjeljak da iskipam ove dionice što sam sakupio zadnjih mjesec dana pa kud koji mili moji

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

http://zse.hr/default.aspx?id=38935

Ako izglasamo ZA – nadam se da ćete podići cijene dionica i prodati ih kolegama iz EU – po
pristojno dobrim cijenama – a ne ovim koje su sad-…

Ako ne uđemo u EU…i ne izglasate…možete se oprostiti od svih cijena i dionica……jer ih nećete
imati kome prodati….niti po ovim cijenama..

Na to je mislila Vesna, kad je rekla da nećete dobiti mirovine……..jer ih nema niti tko stvoriti
na ovaj način.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami
a kako to da su strani fondovi masovno kupovali i trgovali dionicama na ZSE pred 5 godina? Jednostavno, bila je dobra situacija u svijetu i svugdje se moglo zaraditi. Kad je počela kriza, zatvorili su svoje pozicije u inozemstvu pa tako i kod nas. Samo izglasavanje ulaska ne bi potaknulo navalu stranaca na naše dionice jer je i dalje kriza u svijetu, a i naše gospodasrtvo nije u bajnoj situaciji. Isto tako, da odbijemo ulazak, a istovremeno krene oporavak u svijetu, brzo bi se vratili deseci stranih fondova na naše tržište.
Znači ulazak ili neulazak nema presudne važnsoti za naše TK, to ovisi o situaciji u svijetu i uspješnosti našeg gospodarstva.
Ako se izglasa ulazak u pon. će biti kraći rast tržišta pa svatko neka sam za sebe odluči da li će prodati ili zadržati dionice.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

za malu burzu veličine balkanske krčme, nije potrebna navala stranaca dovoljna su dva,tri pijanca.
U ponedjeljak /inicijalna faza pijanstva/ rast tržišta će biti snažan, slijedi duže razdoblje euforičnog
rasta /pijanstva/jer je faza apstinencije dugo trajala.
Ako nemate dionice, kupujte. Ako imate dionice držite, jer je zabava tek otpočela.

u ponedjeljak na našoj zse se neče dogodit ništa novog, mali promet ( ko i do sad) , i možda če indeksi narast za pola ili jedan posto , ili potonut za pola ili jedan posto.

New Report

Close