Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dionice bi mogle zaroniti i potopiti ako ne uđemo. bolje dionice nego mi.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


kakvo je ovo zakucavanje jedinicama? Zanima me vaše mišljenje što je realno za očekivati nakon referenduma.
Valjda svi ovdje pokušavamo zaraditi.
Imam poveću količinu cash-a raspoređeng na računu namijenjen za amo reć,štednju. –> pitanje o tečaju.
kako će TK reagirati? —-> pitanje dionice.

[undecid]


Referendum kako god završio neće utjecati na cijenu dionica jer je prognoza negativnog BDP-a, ja trenutno vidim samo jednu ili dvije dionice gdje bi se moglo zaraditi u nekom kraćem periodu, ali i to je upitno. Ako referendum bude bio negativan zaronit ćemo 100 bodova, a ko bude pozitivan podići ćemo se 5 bodova s Ht-om i ADRS-om, uz likvidnosz od 7 milja.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


dionice bi mogle zaroniti i potopiti ako ne uđemo. bolje dionice nego mi.

svaka čast na iskrenom komentaru ! [thumbsup]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

…još sat i pol do kraja današnjeg trgovanja…mi jedva 3,5 mil kun prometa na burzi,
četiri dana prije referenduma o odluci da li ulazimo u obećanu zajednicu EU…

…to valjda sve govori…


Referendum kako god završio neće utjecati na cijenu dionica jer je prognoza negativnog BDP-a, ja trenutno vidim samo jednu ili dvije dionice gdje bi se moglo zaraditi u nekom kraćem periodu, ali i to je upitno. Ako referendum bude bio negativan zaronit ćemo 100 bodova, a ko bude pozitivan podići ćemo se 5 bodova s Ht-om i ADRS-om, uz likvidnosz od 7 milja.

Dobar! [thumbsup]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''



Referendum kako god završio neće utjecati na cijenu dionica jer je prognoza negativnog BDP-a, ja trenutno vidim samo jednu ili dvije dionice gdje bi se moglo zaraditi u nekom kraćem periodu, ali i to je upitno. Ako referendum bude bio negativan zaronit ćemo 100 bodova, a ko bude pozitivan podići ćemo se 5 bodova s Ht-om i ADRS-om, uz likvidnosz od 7 milja.

Dobar! [thumbsup]

Ja se slažem s navedenim, no vjerojatno će crobex rast nešta više od parbodova, al gotovo sam siguran da će rast uglavnom bluechip dionice.

Ako referendum bude pozitivan koliki god rast crobexa bio trebalo bi ga iskoristit za maksimalno iskrcavanje, jer nema u nekom doglednom periodu tih vijesti koje mogu dignut vrijednost dionica, a bome nema ni takvih kupaca. To će bit očito zadnja prilika za rast i za miran san prije nego nastupe nove turbulencije na stranim tržištima kapitala.

A ako se neće iskrcavat mali dioničari koji, sudeći po prometima, jedini ovdje sudjeluju na strani kupnje u zadnjih nekoliko tjedana i mjeseci, iskrcavat će se fondovi, koji su ionako cijelo to vrijeme na strani prodavača.

Ovo nije poziv ni na kupnju ni na prodaju, ovo je samo pokušaj realnog sagledavanja situacije i ne predstavlja ništa drugo osim savjeta na pametno razmišljanje prilikom odluke o daljnjim ulaganjima.

never surrender

…još sat i pol do kraja današnjeg trgovanja…mi jedva 3,5 mil kun prometa na burzi,
četiri dana prije referenduma o odluci da li ulazimo u obećanu zajednicu EU…

…to valjda sve govori…


@BAKICAAA
a vidi danas još malo gore….
[cry]

VL: Pad mirovina u Hrvatskoj može se ublažiti, ali ne i zaustaviti
………..tri od četiri obvezna fonda, koji upravljaju sa 41 milijardom kuna rezerviranih za buduće mirovine, lani su poslovali s gubicima, jednako kao i četiri od šest obveznih fondova iz trećeg stupa.

Ja bih molio cijenjene novinare Poslovnog da upute pitanje mirovinskim fodovima koiliko su izgubili milijuna kuna hrvatskih mirovina u npr. MGMA koja je danas bila 1,6 kn. [lol]

ah da je samo magm,a ingra a igh,blsc,dlkv,atgr tih se sjecam a sad ostale vi znate a da opte

Ako referendum bude pozitivan koliki god rast crobexa bio trebalo bi ga iskoristit za maksimalno iskrcavanje, jer nema u nekom doglednom periodu tih vijesti koje mogu dignut vrijednost dionica, a bome nema ni takvih kupaca. To će bit očito zadnja prilika za rast i za miran san prije nego nastupe nove turbulencije na stranim tržištima kapitala.

i ja planiram iskoristiti kratko zelenilo i rasprodat cijeli portfelj ako bude izglasan ulazak u EU

http://www.poslovni.hr/vijesti/pripreme-za-short-selling-pri-kraju-ceka-se-hanfa-195075.aspx

hehe, uskoro kreće šortanje, gubit će se i gaće i hlače [thumbsup]

Mislim da od tog shortanja nece biti nista…Koliko sam uspio shvatiti iz teksta onaj koji daje dionice na posudbu dobiva polovicu kamatne stope koju SKDD ostvari u BANCI , dakle umjesto da onaj koji shorta plati neku naknadu koja onda ide onome koji daje dionice na posudbu oni će od zajmoprimca uzeti 126kn npr, onda tih 126kn oročiti u 3.5% godišnje i ovome koji je svoje dionice posudio dati 1.75% na 126kn*broj dionica (ovdje pričamo o primjeru gdje se shorta dionica koja je trenutno na trzistu 100kn).

Smatram da je ovo debelo premalo i da če se rijetko tko za tako malo naknadu naći i riskirati na ovom nasem trzistu gdje se dogadaju slucajevi tipa Abacus. Za tako malu naknadu iskreno ne pada mi na pamet da dovodim svoju imovinu u opasnost i dajem svoje dionice u bazen za shortanje. Da je naknada 8-10% na posudeni iznos e onda bi dao sav svoj ADPL i PTKM u najam pa neka shorta koga to veseli.

Isto tako margin za najmoprimca nije baš mali, mislim da se večina malih pogotovo na ovom forumu nadala mogučnost da će moću shoratit milijone samo klikom na "sell button" bez da moraju uplatiti neka sredstva (ili barem ne velika) na racun u SKDDu..Posto netko tko ce htjeti shortati npr 1000dionica HT će prvo morati platiti SKDDu 1000*1.26*242kn što je oko 305 000kn sumnjam da če se naći puno takvih koji će se u ovu avanturu shortanja upustiti..

Također nije mi jasno što je s dividendama. Npr koliko sam upoznat onaj koji posuduje dionicu i daje drugima da shortaju s njom ima pravo na prijem dividende, no ne kuzim kako onda rijese to da i onaj koji je kupio dionicu koju je netk drugi shortao takoder ima pravo na dividendu, to mi bas nije jasno.Ukoliko ovaj koji daje dionicu u najam nema pravo na dividendu onda tek ovu ideju smatram besmislenom i mislim da od toga neće biti baš ništa.

Pogotov me zanima ročnost koja nije definirana, dakle koliko vremena moje dionice najmanje moraju provesti u “bazenu” prije nego ih mogu vratiti nazad na svoju poziciju odnsono nakon što ih želim povuč nazad iz bazena dioncia za shortanje,

Uglavnom treslo se brdo, rodio se miš

...

New Report

Close