Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


evo još jedno AJME MAJKO ….upravo pročitao ANALITIČARI RBA preporučuju –rasprodajte dionice odmah ….situacija ide nagore …tj nebu bilo bolje u 2012 ….može samo lošije ….a istovremeno obvezni RBA kupuje HT ko lud ….evo dobio sad obračun od rba mirovinskog za 2011 i gledajući ukupno od 2002 ostvarili su +17,86 % u 10 godina …prosjek nije teško zračunat … možda njihovi brokeri ne čitaju njihove analitičare ??? ….ili uz ono neki dan od erste analitičara da samo podravka i ht u 2012 imaju šanse znači da budu to držali cjenovno a ostalo ode opet down cccc….a i ovak je sve prenisko …..hmm…ne bi se čudio tom planu ….može li bolje ccc!!

Puna Hrvatska analitičara ,zato i jesmo tu gdje smo sad.


evo još jedno AJME MAJKO ….upravo pročitao ANALITIČARI RBA preporučuju –rasprodajte dionice odmah ….situacija ide nagore …tj nebu bilo bolje u 2012 ….može samo lošije ….a istovremeno obvezni RBA kupuje HT ko lud ….evo dobio sad obračun od rba mirovinskog za 2011 i gledajući ukupno od 2002 ostvarili su +17,86 % u 10 godina …prosjek nije teško zračunat … možda njihovi brokeri ne čitaju njihove analitičare ??? ….

što se mene tiče, nema bolje preporuke za kupnju 🙂
napravit suprotno od onoga što oni predviđaju (tj objave da predviđaju). bar je do sada vrijedilo… samo kontra RBA analitičara i nećete požaliti…



evo još jedno AJME MAJKO ….upravo pročitao ANALITIČARI RBA preporučuju –rasprodajte dionice odmah ….situacija ide nagore …tj nebu bilo bolje u 2012 ….može samo lošije ….a istovremeno obvezni RBA kupuje HT ko lud ….evo dobio sad obračun od rba mirovinskog za 2011 i gledajući ukupno od 2002 ostvarili su +17,86 % u 10 godina …prosjek nije teško zračunat … možda njihovi brokeri ne čitaju njihove analitičare ??? ….

što se mene tiče, nema bolje preporuke za kupnju 🙂
napravit suprotno od onoga što oni predviđaju (tj objave da predviđaju). bar je do sada vrijedilo… samo kontra RBA analitičara i nećete požaliti…
[/quote]

ovog su puta analitičari u pravu, nitko od njih ne vjeruje u oporavak tržišta, a tko ne vjeruje u to neka provjeri po fondovima njihove najnovije strukture: svi su počeli ponovo gomilati keš, znači i fondovi su počeli prodavati dionice, tko će ih onda kupovati stvarno ne znam.

What does my smile look like now?



evo još jedno AJME MAJKO ….upravo pročitao ANALITIČARI RBA preporučuju –rasprodajte dionice odmah ….situacija ide nagore …tj nebu bilo bolje u 2012 ….može samo lošije ….a istovremeno obvezni RBA kupuje HT ko lud ….evo dobio sad obračun od rba mirovinskog za 2011 i gledajući ukupno od 2002 ostvarili su +17,86 % u 10 godina …prosjek nije teško zračunat … možda njihovi brokeri ne čitaju njihove analitičare ??? ….

što se mene tiče, nema bolje preporuke za kupnju 🙂
napravit suprotno od onoga što oni predviđaju (tj objave da predviđaju). bar je do sada vrijedilo… samo kontra RBA analitičara i nećete požaliti…
[/quote]
erste …je bolji kontraindikator… [tongue]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Iz tiska: Boris Vujčić od lipnja novi guverner HNB-a
Bankari će se morati odreći potraživanja

Sve više vjerujem u Linićeve procjene o rastu BDP u ovoj godini. Još samo treba fondovsku industriju staviti pod kontrolu i idemo i preko 1%. [proud]




evo još jedno AJME MAJKO ….upravo pročitao ANALITIČARI RBA preporučuju –rasprodajte dionice odmah ….situacija ide nagore …tj nebu bilo bolje u 2012 ….može samo lošije ….a istovremeno obvezni RBA kupuje HT ko lud ….evo dobio sad obračun od rba mirovinskog za 2011 i gledajući ukupno od 2002 ostvarili su +17,86 % u 10 godina …prosjek nije teško zračunat … možda njihovi brokeri ne čitaju njihove analitičare ??? ….

što se mene tiče, nema bolje preporuke za kupnju 🙂
napravit suprotno od onoga što oni predviđaju (tj objave da predviđaju). bar je do sada vrijedilo… samo kontra RBA analitičara i nećete požaliti…
[/quote]

ovog su puta analitičari u pravu, nitko od njih ne vjeruje u oporavak tržišta, a tko ne vjeruje u to neka provjeri po fondovima njihove najnovije strukture: svi su počeli ponovo gomilati keš, znači i fondovi su počeli prodavati dionice, tko će ih onda kupovati stvarno ne znam.
[/quote]
Fondovi nisu sad POČELI prodavati dionice,prodaju ih već duže vrijeme,zbog slabe likvidnosti i zahtjevima za prodaju udjela to je trajalo.
Znaći da zaključimo:fondovi drukaju za daljnji pad,da misle još prodavati valjda bi drukali za rast,nije li tako?
Fondovi gomilaju cash,hm…treba li odgovor na ovo? [smiley]

"Only dead fish swim with the stream"




evo još jedno AJME MAJKO ….upravo pročitao ANALITIČARI RBA preporučuju –rasprodajte dionice odmah ….situacija ide nagore …tj nebu bilo bolje u 2012 ….može samo lošije ….a istovremeno obvezni RBA kupuje HT ko lud ….evo dobio sad obračun od rba mirovinskog za 2011 i gledajući ukupno od 2002 ostvarili su +17,86 % u 10 godina …prosjek nije teško zračunat … možda njihovi brokeri ne čitaju njihove analitičare ??? ….

što se mene tiče, nema bolje preporuke za kupnju 🙂
napravit suprotno od onoga što oni predviđaju (tj objave da predviđaju). bar je do sada vrijedilo… samo kontra RBA analitičara i nećete požaliti…
[/quote]

ovog su puta analitičari u pravu, nitko od njih ne vjeruje u oporavak tržišta, a tko ne vjeruje u to neka provjeri po fondovima njihove najnovije strukture: svi su počeli ponovo gomilati keš, znači i fondovi su počeli prodavati dionice, tko će ih onda kupovati stvarno ne znam.
[/quote]
treba pogledat ilirika fondove u ovih 12 dana …JIE , GOLD, BRIC , AZIJSKI TIGAR … od 4-7,5 % + samo u 2012 …i nijedna investicija u RH …za to treba fondovima lova ? ovdje katastrofu najavljuju a
našu lovu troše vani ….sjajno ….liniću !!!! kako češ stimulirat investitore ? privuč kapital ? izvlačit štednju građanima i prodavat narodne obveznice !!! ….joj joj koja debilana nas vodi …..

kolege,

slobodan sam konstatirati slijedeće:

1. zadatak je regulatora odnosno njegova obveza vidjeti gdje je nestala potražnja na tržištu kapitala, odnosno da pojednostvim pitanje: zašto fondovi ne kupuju na zagrebačkoj burzi?
( Notorno je da uz ceteris paribus, odnosnosno istu ponudu, a uz manju potražnju indeksi na zagrebačkoj burzi padaju )
2. makroekonomisti su izmislili makroekonomske prognoze da bi imali što raditi, rekao je nobelovac Galbraith
( Nisu li bankari u RH u lipnju 2011. najvljivali rast gospodarstva veći od 2%, a danas najavljuju minus )


1. zadatak je regulatora odnosno njegova obveza vidjeti gdje je nestala potražnja na tržištu kapitala, odnosno da pojednostvim pitanje: zašto fondovi ne kupuju na zagrebačkoj burzi?

Zato što ih je Hanfa za svaku kupnju razapela i radila kontrole! Jednostavno su odustali, jer ne žele probleme. Slažem se, kupovali su po višestruko većim cijenama, zašto ne sada!? Trebali bi biti puno aktivniji na našem tržištu, ali šta možemo. Sve su upropastili u Hrvatskoj, pa tako i tržište kapitala. Možda nekad, jednom, tako zna kad, opet bude dobro!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


treba pogledat ilirika fondove u ovih 12 dana …JIE , GOLD, BRIC , AZIJSKI TIGAR … od 4-7,5 % + samo u 2012 …i nijedna investicija u RH …za to treba fondovima lova ? ovdje katastrofu najavljuju a
našu lovu troše vani ….sjajno ….liniću !!!! kako češ stimulirat investitore ? privuč kapital ? izvlačit štednju građanima i prodavat narodne obveznice !!! ….joj joj koja debilana nas vodi …..

Nije li dovoljan krakti pogeld na samo ime tih fondova da ti bude jasno koja im je ulagacka strategija, ako to nije dovoljno mozes pogledati i statut….Pošt su to sve otvoreni fondovi i isu obavezni nitko te ne tjera da ulazes u njih, pa ima ih hrpa koji su statutom ograničeni večinom na HR TK.

...

@miami

A koji su to fondovi u vlasništvu države?

I možeš li nam objasniti kako e to pomaže društvu kupujući njihove dionice, a ne npr davajući im jeftine kredite?

...

Nisam znao da je Vlada nacionalizirala OMFove pa da su postali državni fondovi..izgleda mi promakla ta vjest, ja se ispričavam miami….do sada sam zivio u zabludi da vlada nije vlasnik tih fondova nego smo mi svi udjelničari istih, a da ti isti fondovi imaju stroga pravila po kojima se ulaze i u kojim kolicinama te gdje…promaklo mi da su ih nacionalizirali i postali "drzavni fondovi".

Neka kupe dioncie Viadukta šta fali???

-Dug/kapital 341,21%
-Zadnje 3 godine konstantno rade s gubitkom.
-Građevinski sektor kao takav trenutno totalno padajući i neatraktivan

da nastavim zašto da ne kupuju VDKT i šta fali? Dobro da nisi još INGR i IGH spomenula u toj kombinaciji.

P.S
Moram priznati da mi je idalje nejasno kako bi kupovina dionica poduzeća pomogla istom tom poduzeću osim što bi pomoglo tebi da sa što manjim gubitkom izađeš iz tih promašenih investicija koje nikako ne želiš priznati nego tu pises po forumu o teorijama urote.

...

New Report

Close