Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što ti misliš – bi li pomogla – ili ne bi ? Meni bi- A JA SAM GOSPODARSTVENIK !
A kako- jednostavno.Umjesto da mi kapital-stoji blokiran na niskim cijenama- uložila bi dio u
kupnju roba i usluga…tebi – da si proizvođač , distrubuter , trgovac ili korisnik – to ne bi odgovaralo?

Evo, upravo dogovaram pozamašan kredit HBORa. A da su dionice više- već bi prošle godine
uložila u posao…kome paše – da su dionice neupotrebljive ??? Tebi- meni-….. samo bankama.
Pa , nek budu cijene tu gdje jesu…zaboli me više za analize, uvjeravanja….to su
sve politički kretenusi….ništa ne razumiju – banda. Gledaju mene ???
MOŠ MISLIT- KAK ĆU SE OBOGATITI , ako netko digne dionicu VIADUKTA npr….!
Ako čete tako gledati….daleko ćemo dogurati……pojma nemate o stvaranju vrijednosti!
Za Vas je kranji domet imati u portfelju HT, Adris INU…ma, imajte si to dovijeka ………!


Da bi cijena dionica narasla mora se dogoditi neki katalizator..To vam najčešće bude kada tvrtke počnu dobro raditi i zarađivati.. Vi se čudite što fondovi kupuju HT…pa zašto ga nebi kupovali, imate 8-9 % dividende na ovu cijenu, dionica se trguje na p/e10
A što bi po vama trebali kupovati?
Građevinare?
Brodare?
Pa o tome čitam već 3 godine, a te tvrtke (građevinari) redaju minus na minusu.
Izvolite i kupujte kad su vam tako dobri.
Probajte početi ulagati na način da vam je nebitno tko kupuje i tko prodaje dionice, birajte fundamentalno dobre tvrtke, sa dobrom perspektivom (ili barem stabilnom) pa onda nećete biti ljuti na sve oko vas ( a trebali bi biti najviše ljuti na sebe) već ćete kroz neko vrijeme uživati u plodovima vašeg investiranja.
Posjedujem nekoliko tvrtki na zse ( i DETALJNO sam ih sve proučio prije nego li ih kupio, osim cros) u koje vjerujem jer izuzetno dobro posluju i po mojim nekim viđenjima se trguju na vrlo podcijenjenim mulitiplikatorima.
Mene nije briga da li fondovi kupuju, da li prodaju, tko je ušao u top 10 ili izašao, samtram da imam dobru investicijsku klasu, a rezultat će ( ako sam dobro kupio, a uvjeren sam da jesam) doći sam po sebi, bez obzira na vlasničku strukturu tih tvrtki.

Reisman, gadi mi se ova burza..ali, moram izaći iz portfelja sa što manjim minusom…..nisam luda,
da dalje ne držim novac u dionicama- sad kad sam čekala 4 godine do dna -dna, s dnom na dnu !!!
Ipak, ne bih tako rasporedila dionice- kako sam sada….sve sam ja dobro proučila ,nema se tu više ništa za filozofirati, pa nije to povijest američke i svjetske burze…ovo je pjesmarica za amatere ..
Da si retardiran- znao bi nakon 1-2 godine- gdje si….
MOje greške koje su se desile- su potpuno NORMALNE za početnika na burzi- koji nikad nije
radio sa dionicama..iza mene je 4 godine učenja…
Mučno je ispraviti pogreške…i samo beskrajno strpljenje- ovdje može pomoći- jer
je ostalo još samo par dionica takvih -hebenih….
Katalizator ne postoji na ZSE. Postoji nepisani dogovor najvećih brokera ……i mora biti
financijski isplativ.
Za sada ne vidim niti ja- gdje bi se to moglo desiti…nego korjenitim promjenama / Odredbama
o ulaganju fondova i pomoći države /…to bi moglo biti zanimljivo ulagačima.
Sve sam dobro rasprodala na vrijeme- osim što sam prerano dokupljivala ove hebene- na visokim
cijenama , koje su još pale na dno-dna ..ispod dna.!To je cijena neznanja….ništa više.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Sve sam dobro rasprodala na vrijeme- osim što sam prerano dokupljivala ove hebene- na visokim
cijenama , koje su još pale na dno-dna ..ispod dna.!To je cijena neznanja….ništa više.

ovo je najbolji dio cijelog posta, a najbolji dio iu ovog odlomaka je boldan!
Samim time što si imala snage za priznati vlastitu pogrešku je velik korak ka uspjehu na tržištu kapitala.
Uči, uči i samo uči…to je jedini put ka uspjehu u svakom poslu, tako i ovdje!
SRETNO!

Vidjeli smo svakakva dizanja indexa u zadnjoj minuti trgovanja, ali ja se toplo nadam da se ekipa koja je danas "udruzenim pothvatom" obavila tu prljavu rabotu malo zahebala, jer nakon kriminalnih propusta objave materijalnih činjenica na vrijeme povezanim s VLDS-om zadnjih dana, pa jučerašnjim bugom u sustavu ZSE priznatom od njih samih, ovakvo ponašanje ne bi više smjelo prolaziti nekaznjeno od strane HANFE. Ako im se jednom, za početak, ponište takve transakcije, i zaprijeti malo jače, mislim da im neće više takvo što na pamet.

Očigledno je da dok ne dođe novi gazda HANFE ovakve manipulacije bit će učestale, dakle iskoristi priliku dok možeš.

ps koliko pratim najizgledniji kandidat je Kovačević HNS, ne loš izbor

[bye]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


nisam luda, da dalje ne držim novac u dionicama- sad kad sam čekala 4 godine do dna -dna, s dnom na dnu !!!
sve sam ja dobro proučila ,nema se tu više ništa za filozofirati, pa nije to povijest američke i svjetske burze…ovo je pjesmarica za amatere ..
Da si retardiran- znao bi nakon 1-2 godine- gdje si….

Pa i nisi baš dobro proučila kad 4 godine zbrajaš gubitke i ne radiš SL, a što ako i iduće 4 godine budu kao i ove dosad?
"The market can stay irrational longer than you can stay solvent."

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

evo Linića s "narodnim obveznicama", ne znam da li da se smijem ili plačem
http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/347127

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Bit će ovo teška godina…

HNB oštro srezao prognozu

Hrvatsko gospodarstvo će zabilježiti pad od 0,2 posto u 2012., pokazuju projekcije objavljene u najnovijem Biltenu HNB-a….

poslovni dnevnik

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Treba istražiti zadnje transakcije i pitati aktere što su točno željeli postići. Ja mislim da znam što su htjeli postići, namjerno dovesti sve u zabludu da prodaju[b]: prijatelj mi je ukazao da se indeks trguje ispod nekakvih svojih prosječnih vrijednosti i da to nam govori da će se nastaviti pad. [/b]

A ovi majstori to sve okrenu u par sekundi i iskrive taj signal! Čista manipulacija! Ako nemaju nekakav pametan izgovor mislim da bi netko ipak trebao odgovarati! Ovo je prebrutalno što se događa na zse, kada će netko zaštititi nas male dioničare!? Jučer validus danas ovo što će biti sutra?

Ajme majko na temelju čega ljudi trguju i onda još prićaju o zavjerama..

...

evo još jedno AJME MAJKO ….upravo pročitao ANALITIČARI RBA preporučuju –rasprodajte dionice odmah ….situacija ide nagore …tj nebu bilo bolje u 2012 ….može samo lošije ….a istovremeno obvezni RBA kupuje HT ko lud ….evo dobio sad obračun od rba mirovinskog za 2011 i gledajući ukupno od 2002 ostvarili su +17,86 % u 10 godina …prosjek nije teško zračunat … možda njihovi brokeri ne čitaju njihove analitičare ??? ….ili uz ono neki dan od erste analitičara da samo podravka i ht u 2012 imaju šanse znači da budu to držali cjenovno a ostalo ode opet down cccc….a i ovak je sve prenisko …..hmm…ne bi se čudio tom planu ….može li bolje ccc!!


Što ti misliš – bi li pomogla – ili ne bi ? Meni bi- A JA SAM GOSPODARSTVENIK !
A kako- jednostavno.Umjesto da mi kapital-stoji blokiran na niskim cijenama- uložila bi dio u
kupnju roba i usluga…tebi – da si proizvođač , distrubuter , trgovac ili korisnik – to ne bi odgovaralo?

Ja sam mladi poduzentnik i slažem se s tobom !!! Dapaće mislim da bi i Hrvatska lutrija trebala isplatiti tjedno barem 20 jackpota u iznosu najmanje 7 000 000kn i time dići hrvatsku na noge !!!

A sad za ozbiljno..Kad tad se moras pomiriti da si napravila losu poslovnu odluku i kupila loše dionice na debelo previsokim cjenama i sad bi ih rado prodala nazad po njima ali neide više….Zamisli si to kao da si kupila šleper jabuka po 150kn/kg jabuka no nisi ih prodala na vrjeme i sada su te jabuke napola trule..Koliko možeš dobit za njih? Po tvojim postovima ispada da bi i za takve jabuke tražila 150kn/kg

...

Uspoređivati jabuke i dionice je glupost. Jabuka kad istruli možeš ju baciti a dionica se može oporaviti itekako. Neke ne da će doći ponovo na istu cijenu nego će ih još šišnuti za 500-1000%.
Kako ste se čudili dok su dionice padale, tako ćete se i čuditi dok će rasti.

New Report

Close