Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čemu toliki jal. Pustite čovjeka na miru. Pa on se jedini nosi sa fondovskom mafijom i treba mu čestitati.


http://www.protiv-eu.org.

Zašto Hrvatska ne smije zatvoriti brodogradnju?
Brodogradnja je u periodu od 1992. do danas na uloženih 25,5 milijardi kn zaradila preko 40 milijardi. Pozitivna bilanca plaćenog poreza u odnosu na ono što je uloženo u obliku državnih subvencija i jamstava dodatno potvrđuje samoodrživost.

Ja sam mislio da se u brodogradilištima gube novci. Nisam znao da su profitabilna. [huh]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



http://www.protiv-eu.org.

Zašto Hrvatska ne smije zatvoriti brodogradnju?
Brodogradnja je u periodu od 1992. do danas na uloženih 25,5 milijardi kn zaradila preko 40 milijardi. Pozitivna bilanca plaćenog poreza u odnosu na ono što je uloženo u obliku državnih subvencija i jamstava dodatno potvrđuje samoodrživost.

Ja sam mislio da se u brodogradilištima gube novci. Nisam znao da su profitabilna. [huh]
[/quote]

brodogradilišta gledana zasebno jesu u gubitku ali treba uzeti i bilancu svih tvrtki koje su poslovno vezane za ta brodogradilišta… ne znam da li je ovaj podatak točan ali stoji činjenica da jako puno manjih tvrtki ima lijepu zaradu od suradnje s brodogradilištima…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort




http://www.protiv-eu.org.

Zašto Hrvatska ne smije zatvoriti brodogradnju?
Brodogradnja je u periodu od 1992. do danas na uloženih 25,5 milijardi kn zaradila preko 40 milijardi. Pozitivna bilanca plaćenog poreza u odnosu na ono što je uloženo u obliku državnih subvencija i jamstava dodatno potvrđuje samoodrživost.

Ja sam mislio da se u brodogradilištima gube novci. Nisam znao da su profitabilna. [huh]
[/quote]

brodogradilišta gledana zasebno jesu u gubitku ali treba uzeti i bilancu svih tvrtki koje su poslovno vezane za ta brodogradilišta… ne znam da li je ovaj podatak točan ali stoji činjenica da jako puno manjih tvrtki ima lijepu zaradu od suradnje s brodogradilištima…
[/quote]

He,he,istina,ali u tome i jest problem zato što je to leglo korupcije.Zato što te tvrtke vodi kum ili nećak,zato što bi brodogradilšte kupovalo proizvode od tih tvrtki po nerealnim cijenama a država uvijek pokrivala gubitke.

"Only dead fish swim with the stream"

brodogradilišta gledana zasebno jesu u gubitku ali treba uzeti i bilancu svih tvrtki koje su poslovno vezane za ta brodogradilišta… ne znam da li je ovaj podatak točan ali stoji činjenica da jako puno manjih tvrtki ima lijepu zaradu od suradnje s brodogradilištima…

Pa problem brodogradilista i je u tome sto puno tvrtki ima zaradu od suradnje s brodogradilistima.

Nije bolest sve što boli

BOB1391…to je vrlo dobar zaključak. Uvijek se uz tako velikog MASTODONTA koji ima razvijenu
mrežu KOOPERANATA….. veže KRIMINAL.

Većina tih tvrtki TAJNOM SU VLASNIŠTVU UPRAVA BRODOGRADILIŠTA ili s njima povezanim
fizičkim ili pravnim osobama- KOJI REDOVNO DOBIVAJU POSLOVE na natječajima , koje
raspisuju njihovi PARTNERI- STVARNI VLASNICI- tj. kooperanti.

Osim što se cijenama izvlači kapital, fingiraju obračuni- i potkrada naručitelj…..
redovito se- takvi gubici nadoknađuju iz kase svih- tj Proračuna…….

ZATO, obavezno USKOK u takva brodogradilišta, mora ispitati sve unatrag minimalno
10 godina….kao i sva druga poduzeća koja su sanirana u bilo kojem dijelu od strane
Proračuna.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@Miami

Prvo ukinut sve tvrtke koje nemaju nikog zapolenog jer su takve i stvorene da bi bile posrednik izmedju narucitelja radova i firme koja na kraju odradi posao. Nije to samo u brodogradnji, takve firme se mogu naci u svim sektorima u RH

Nije bolest sve što boli

Ma, znam….ali, ovo sa brodogradilištima je moćna problematika….otišlo je tu toliko novaca- da je to
grozno….slažem se- da se mora pooštriti kontrola davanja poslova ….
A to da imamo toliko poduzeća bez ijednog zaposlenog je – prosto NEVJEROJATNO!!!!
Zakon o trgovačkim društvima- HITNO DOPUNITI I MIJENJATI……!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ne poostrit kontrolu davanja poslova nego zabranit davanje poslova van tvrtke ako je tvrtka za te iste poslove registrirana. Zasto brodogradilista daju poslove varenja ili farbanja vanjskim tvrtkama kad mogu sami zaposlit ljude za iste poslove? Zasto je INA rasprodala cisterne pa sad placa nekoga da razvozi benzin za njih?

Uzmite za primjer ono sto je nekad bio portir u nekakvoj tvrtci, covjek s najmanjom placom, danas za isti posao outsourcamo zastitarske tvrtke i masno ih placamo dok onaj jadnik koji je outsourcan kao zastitar i dalje ima jako mala primanja.

Nije bolest sve što boli

vrlo brzo slijedi dizanje cijene struje jer je tako u EU….pogodite zašto povećanja struje neće biti još mjesec dana? jer je referendum o ulasku u EU 22.01.2012.!

čim to prođe, oderat će nam i kožu s leđa!!!!

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!

Evo, gotova i ova "uzbudljiva" godina na ZSE!! 😉

Čestitke svima koji su "pobijedili" taj naš slabašni CROBEX iako ovaj puta zbilja nije bilo teško, obzirom na imobiliziranost dobrog dijela indeksa kroz velik dio godine, preveliku težinu određenih "neatraktivnih" dioncia i sl., i najtoplije želje svim pobjednicima za još uspješniiju 2012. godinu!

Također, svim pravim investitorima kojima je možda zaostatak za indeksom samo privremen (no ovu specifičnu godinu je teško vjerovati u takvu situaciju, sada se nije moglo tek tako zaostajati) također najiskrenije želje za preokret u narednim godinama!

Jedna godina nije važna, niti dvije godine nisu važne, niti tri… važno je dugoročno!, ali na ovako neefikasnom tržištu pobijeđivati se indeks mora i u vrlo kratkim periodima, sve drugo izgledalo bi na ovakvom tržištu ipak malo sumnjivo. Ali na TK je sve moguće, a pravu vrijednoset uvijek vrijeme “otključa”- optimistično samo!

Sretna nova 2012.!!




Imat će kopčić posla kolko hoćeš.[lol]
http://www.jutarnji.hr/bakic-upozorava–ne-kupujte-stanove–sada-je-vrijeme-za-pametno-ulaganje-u-dionice/989847/

Meni su najsmiješnije izjave kako je pogodio dionice koje će rast a kada bi prodao samo pola onoga što je kupio cijena bi pala za 80% svake od tih dionica osim PTKM.
[/quote]Zanimljivo da jedino PD nije objavio ni slova o ovome
[/quote]
Žalosno je, a ne zanimljivo. Šteta što svi pišu ono što im je na srcu, jedino je PD pobjegao u puževu kućicu.

New Report

Close