Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u sat vremena trgovanja niti 0,7 milja kuna prometa….
ajd bok, odo ja van dok ne zaspim pred monitorom [yawn] [yawn] [yawn]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Kupnja vlastitih dionica za nefondovske dionice ostaje posljednja nada.
Može i gosp.Nenad Bakić ako se smiluje.
Ali jučer je LPLH ipak puno potonula …na 75 kn.Netko je morao izaći pa smo ga dočekali.A to je
isto dionica gore navedenog gospodina,ali jučer LPLH nije bila u njegovoj milosti.Nadam se samo da nije
on izlazio.
Ne razumijem da LPLH koja ima dobru bilancu i dostas keša ne kupuje vlastite dionice po 75 uz BV od cca 300.Pa gdje se to može ulagati sa tristo posto zarade i to odmah.Može u drogi,ako te ne uhvate.
A ovdje sve po zakonu.
BRIN uz NAV od 47 tone na 11.A BRIN može imati keša i vjerovatno ga i ima.A oni ulažu u HT,ADRS
i tu će vjerovatno zaraditi u miksu 5% kamata.Mislim da je 300% bolja dobit od 5%.

Ali zato SLPF ulazi u kupnju vlastitih dionica od minimalno 20 do maksimalno NAV(cca 53 kn).I netko je
to shvatio(mislim da je Auctor kupovao)pomeo sve do 25 i vjerovatno će prodati trezoru po 35 ili 40,a možda i 50.Dobra i sigurna zarada.

Veliki pametni investitori koji koriste šanse, kao Auctor, će se kupati u moru,a ostali doma u lavoru,ako im ne isključe struju i vodu.

ima dana kad pogledam malo trgovanje i stanje i zgadi mi se ovo sranje od burze..i to onak da zatvorim komp i otvorim ga za 3 godine ….srećom kratko mi traje jer znam da brdo love čuči po bankama ..da su fondovi puni novaca i sve se taljiga u ovoj baruštini jer je naprosto takvo vrijeme ….jednom za koju godinu bu opet euforija i sve bu nerealno raslo kao što je sad nerealno palo ..gledam banke kako pelješe sav narod ..daju 3 % kamate i uzimaju 9 % na kredite ..prave majmune od ljudi ..zarađuju u recesijama koje su sami napravili opet da na njima zarade ..gledam kako neće smanjiti cijene stanova u zagrebu i potaknuti potrošnju i kupnju ….. i mislim si ma bolje da kupim padajuču dionicu nego da im dam da vrte moje novce i daju mi neku milostinju koju zovu kamate …izgleda glupo ..kupovat nekaj danas kaj sutra vrijedi manje …al recimo ima potencijala za veće skokove od tih bijednih kamata …..bar raste broj dionica …i jednom kad se probije sunce ..zasjat će i nama …..evo vani magla a i ovdje se zavukla teška magluština …više se ne vidi prst pred nosom …možemo si TA objesit mačku na rep …sva znanja o dionicama zaboravit …možemo sami postavljat granice dokle mogu padati …a mogu na nulu …dublje ne ….evo ode i saab u stećaj …pa zašto ne bi i ove naše nedodirljive naizgled perjanice …ccc…bit će 2012 …opaka….sreća da smo mnogi ovdje cjepljeni i u stanju reći za pojedine dionice ..ma nek se nose u 3PM..

JDKM_Jadran kamen i poreska problematika
zadnja cijena 60
prosječna cijena oko 75 uz "ogroman"promet od 87 dionica i ispod 7 tis.kn prometa.
Većina ulazila po 500.
Eventualnim uvođenjem poreza na dobit mora se startati od neke početne obračunske cijene.
da li će to biti:
60 tj.zadnja cijena
75 kao prosječna cijena trgovanja u 2011 ili možda neki budući prosjek
ulazne cijene,a najveći prometi su napravljeni po cijenama od 400 do 600

I neki ozbiljniji investitori se stavljaju nisko na prodaju i gube mogućnost da imaju veliku poresku
olakšicu.Pa logično bi bilo da bježe sa prodaje,da pometu ovih desetak dionica do 100 i da se potrude
da porezni odbitak bude što manji.
U svakoj dionici imamo investtora koji ne vode računa o svojim novcima.
Jer poreska olakšica ulagaču koji ima prosječan ulaz u JDKM ,recimo,400 a to je većina ako sad proda po
recimo 60 izgubio je potencijalnu poresku olakšicu od
400-60 tj 340 kn.
I ako poreske škare budu 20% tu se može "zaraditi" 68 kn.Dakle,veća je poreska olakšica od te prodajne cijene od 60 kn jer je 68 više.
Naravno da ulazna cijena možda neće biti važeća,ali možda i bude.
I zato bi bilo normalno da veći investitori u tim nelikvidnim biserima bježe sa prodaje i puknu po
bidu sa minimalnim iznosima ako nemaju keša i pumpaju cijenu.
Rast cijena svih dionica je naš interes.Ali ne možemo pumpati HT,tu treba stotine miliona,a ove
bisere kao što je jučer bio ZLAR umjesto da ste napucali za 43 % sa minimalnim iznosima,a ne dozvolili da padne za 43% i pojavljuje se mogućnost da tih 45 kn bude startna obračunska cijena
za ZLAR i da tu u budućoj prodaju ostvarite veliki porezni gubitak i da u budućoj prodaji platite što manje.
Nemam ZLAR,nemam JADK,a čudim se kako ih nemam,ali imam sličnih bisera.
Dok investitori ne prouče poresku problematiku i moguće koristi i štete koje donosi i prema
tome se budu i ponašali jasno je da će biti više gubitaka.

Padoksalno zvuči, da je do prije godinu dana cijela državna – gospodarska svita zagovarala tezu da građani moraju trošiti novac – da bi se time zaustavio gospodarski pad te kontinuirano pospješivala proizvodnja…općenito…

Danas gotovo sve Evropske zemlje zagovaraju i trube o štednji, i to strogoj…

ps Jedino mi rvati vidim po centrima i aranžmanima skijanja podržavamo njihove govore, zasad.!

[sealed]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


ima dana kad pogledam malo trgovanje i stanje i zgadi mi se ovo sranje od burze..i to onak da zatvorim komp i otvorim ga za 3 godine ….srećom kratko mi traje jer znam da brdo love čuči po bankama ..da su fondovi puni novaca i sve se taljiga u ovoj baruštini jer je naprosto takvo vrijeme ….jednom za koju godinu bu opet euforija i sve bu nerealno raslo kao što je sad nerealno palo ..gledam banke kako pelješe sav narod ..daju 3 % kamate i uzimaju 9 % na kredite ..prave majmune od ljudi ..zarađuju u recesijama koje su sami napravili opet da na njima zarade ..gledam kako neće smanjiti cijene stanova u zagrebu i potaknuti potrošnju i kupnju ….. i mislim si ma bolje da kupim padajuču dionicu nego da im dam da vrte moje novce i daju mi neku milostinju koju zovu kamate …izgleda glupo ..kupovat nekaj danas kaj sutra vrijedi manje …al recimo ima potencijala za veće skokove od tih bijednih kamata …..bar raste broj dionica …i jednom kad se probije sunce ..zasjat će i nama …..evo vani magla a i ovdje se zavukla teška magluština …više se ne vidi prst pred nosom …možemo si TA objesit mačku na rep …sva znanja o dionicama zaboravit …možemo sami postavljat granice dokle mogu padati …a mogu na nulu …dublje ne ….evo ode i saab u stećaj …pa zašto ne bi i ove naše nedodirljive naizgled perjanice …ccc…bit će 2012 …opaka….sreća da smo mnogi ovdje cjepljeni i u stanju reći za pojedine dionice ..ma nek se nose u 3PM..

Ne mogu reći kolega da vas skroz razumijem, pa ugasite kompjuter i ne gledajte ovo..

Za slabe prinose vam nikako nije kriva TA, a pogotovo nisu krive sadašnje cijene dionica. Kad pogledate bolje vidjet ćete da su sadašnje cijene dionica na posve realnom nivou, znači nije problem u cijenama dionica već izuzetno maloj volatilnosti na zse. Ljudi to nikako da shvate.

Domaće tržište je tamo u ljeto trebalo padat jednakim tempom kao i strane burze pa bi bilo i boljih prilika za zaradu u većim odbijancima. Al na zse se pada sporo i polako, zato i nema odbijanaca, pa se tako mic po mic tek sad ovo tržište niveliralo sa stranim tržištima. Tako su i dionice pale na onu razinu gdje su odavno trebale past. A TA je to predvidjela ako je znate primjenit.

Šta se tiče shorta molite Boga da ga uvedu šta prije, pa čak i po cijenu mogućeg većeg pada pojedinih dionica, jer će samo short povećat volatilnost. Očito je da casha ima sve manje i manje, manji fondovi polako propadaju, a omf-ovi su gotovo posve nezainteresirani.

Ako vas interesira trejdanje i bolje zarada, bolje trgujte na stranim burzama, na zse dionice ozbiljnije rastu jednom u 1-2 godine i to obave za mjesec-dva dana, ostatak vremena padaju, to svi znaju i tog su svi svjesni. Zato je ulaganje na zse zapravo sve više postalo dugoročno ulaganje, nema ovdje više mjesta ni za špekulante ni za trejdere.

Zato onaj ko ima love i živaca i pameti će strpljivo kupovat određene dionice i čekat taj veliki odbijanac, a ko nema najbolje da ovo sve skupa ni ne gleda.

never surrender

Evo kao šta vidite, tržište je prilično efikasno na duži rok, u nekoj točki se sve prije il kasnije nadoknadi, bilo pad, bilo rast. Razlike u međuvremenu mogu dosezat i po 20 posto i više.

Znači nije upitna efikasnost domaćeg tržišta na duži rok, upitna je niska volatilnost, a i to se vidi iz priloženog grafa.

never surrender

3 milje prometa, lijepo, lijepo, neko bi mogao razmislit o skraćenom radnom vremenu.

Ovo je najniži promet u zadnjih 9 godina, lošiji promet od ovog je bio tek 20.8.2002.

[sealed][sealed]

never surrender


3 milje prometa, lijepo, lijepo, neko bi mogao razmislit o skraćenom radnom vremenu.

Ovo je najniži promet u zadnjih 9 godina, lošiji promet od ovog je bio tek 20.8.2002.

[sealed][sealed]


2002 jos nije bilo ine i ht ,,,tako da i to oduzmi [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Zato onaj ko ima love i živaca i pameti će strpljivo kupovat određene dionice i čekat taj veliki odbijanac, a ko nema najbolje da ovo sve skupa ni ne gleda.


Ja sam ovaj drugi 🙁 [cry]

Meni je taj promet, ko malom investitoru- nebitan.

Vidim, da se za svaku malo veću transakciju -trči u SKDD- i špijunira knjiga dioničara…strah je strah.
A , onda udri po toj dionici , što je moguće niže….
Nema se šta drugo raditi, nego secirati u detalje, tko je kupio 4 dionice- i hoće li xy- podići ili prodati
svoj porfelj…ima li ili nema novaca za dividendu i sl.

Vrijeme je da zatvorite brokerska društva i bavite se poslom koji najviše volite…..

Moji građevinari super napreduju.Na ulazu istočne strane u Zagreb- fantastičan plakat Tehnike,
malo dalje – održavani poslovni krug Viadukta….KOlegica Nasdaq postavila je graf Ingre..školski
primjer krivulje…znači- možemo početi od početka..kolega Inverter utvrdio je da smo po prometu
na 2002.g…..
Akumulacija novog kapitala počinje…nemojte ga upropastiti kriminalnim inovacijama na burzi, kako ste to radili protekle dvije godine.
Ne razumijem se u dionice, a ipak sam po snazi portfelja, ponekima uz bok 13 brokerskih društava…
Nikad nisam rušila cijene dionica, radi niže kupnje.Mogu čekati..
Do sada ste se borili da zaradite kako biste platili osnovne troškove trade-a.I svoje zaposlenike.
Zatvorite brokerske kuće, ako niste zadovoljni….nek burza stoji i čeka bolje dane.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ne razumijem se u dionice…

neće te to valjda spriječit da upucaš pola imovine u njih… učit ćemo putem prema dolje. [thumbsup]

New Report

Close