Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nema ništa od burze do tri kralja ,tek onda ćen to malo živnuti

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Nazalos uvodi se jos jedan alat za rusenje burze.

baš me zanima kako će to raditi? likvidnost (kao preduvjet shortanja) je smiješno mala tako da onome koji krene rušiti lako se može dogoditi da dionicu bez veće muke zatuče npr. -15% dolje posuđenim dionicama, a onda ih nema više od koga otkupiti nazad jer ni na strani prodaje nema većih količina pa će kupovati nazad skuplje nego je prodao u rušenju….. shortanje na ovakvom tržištu ne znam ima li uopće smisla, ali ajde da vidimo i to čudo…mnogi će opet ostati bez gaća i pogubiti još to malo para što im je ostalo [lol] [bye]


Izgleda da se pokeće nešto po pitanju shortanja na ZSE

Anonimno, 27.12.2011. u 12:14
dobar tajming ,TK u overslod podrucju…prejako

[lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Nazalos uvodi se jos jedan alat za rusenje burze.

Pa zar se može još više srušiti nego što je srušeno. Za shortanje na ovim razinama trebati će jako puno hrabrosti !!!

@nen3 i superhik9

Moze se i rusiti ce ne bi li opet dokupili po 1 kunu.

Nije bolest sve što boli



Nazalos uvodi se jos jedan alat za rusenje burze.

baš me zanima kako će to raditi? likvidnost (kao preduvjet shortanja) je smiješno mala tako da onome koji krene rušiti lako se može dogoditi da dionicu bez veće muke zatuče npr. -15% dolje posuđenim dionicama, a onda ih nema više od koga otkupiti nazad jer ni na strani prodaje nema većih količina pa će kupovati nazad skuplje nego je prodao u rušenju….. shortanje na ovakvom tržištu ne znam ima li uopće smisla, ali ajde da vidimo i to čudo…mnogi će opet ostati bez gaća i pogubiti još to malo para što im je ostalo [lol] [bye]
[/quote]
INGR [bye]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

…ne razumijem… AGram brokeri će promtno zatražiti pristup usluzi zajma vrijednosnih papira…

Pa tko daje zajam ? SKDD?…………….Valjda misle, preprodati USLUGU ZAJMA koju kupe od
SKDD-A …..ili koristeći njhovu bazu podataka ..?
Zbilja ne razumijem.

Zašto bi trebali SKDD …? Valjda će investitori sami odlučiti- hoće li dati dionice drugome
na shortanje ili neće ?…Što ima s tim SKDD, osim evidencije promjena / zabilježbe tereta?-
posudbe..? Postoji li uopće u burzi -izraz POSUDBA DIONICA ?…
Što ako broker pita za posudbu dionica?

Po meni- shortanje traje ILEGALNO – već dvije godine najmanje……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

neno3…baš se to i događa na našoj burzi…dobro si primjetio, ali to je zapravo bilo i jest-
ilegalno shortanje..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

U dugotrajnoj blokadi više od 83 posto poduzetnika

28.12.2011 6:13:00 | Autor/Izvor http://www.liderpress.hr
Ukupna vrijednost neizvršenih osnova za plaćanje 68.489 poslovnih subjekata – pravnih i fizičkih osoba, odnosno obrtnika – u Hrvatskoj je na kraju listopada premašila razinu od 40 milijardi kuna i iznosila je 40,19 milijardi kuna.

Od toga se više od 83 posto odnosi na dugotrajne blokade, pokazuju podaci Financijske agencije. To je blagi porast ukupno neplaćenih dospjelih obveza poslovnih subjekata u odnosu na stanje krajem rujna.

Prema ranije objavljenim podacima, krajem rujna ukupna vrijednost neizvršenih osnova za plaćanje 65.833 poslovnih subjekata iznosila je, naime, 39,96 milijardi kuna. Više od 76 posto poslovnih subjekata ili njih 52.079 u blokadi je duže od 360 dana, a iznos njihovih dospjelih neplaćenih obveza, od 33,5 milijardi kuna, čini 83,4 posto iznosa ukupnoga duga. Kod poslovnih subjekata koji su u dugotrajnoj blokadi, duže od godinu dana, i dalje dominiraju oni koji su blokirani pet i više godina, njih je 35,7 posto.

Ovo je stvarno sumrak novinarstva ,a ovakvih tekstova ima na bacanje. Trebalo bi ovo kvalificirati kao namjerno poticanje panike i novcano kaznjavati -kao da nije dovoljno lose i bez ovakvih manevara.


neno3…baš se to i događa na našoj burzi…dobro si primjetio, ali to je zapravo bilo i jest-
ilegalno shortanje..

Zašto je ovo do sada bilo "ilegalno shortanje"? Ako je netko imao određenu količinu dionica, a procijenio je da će rušenjem cijene izazvati veći pad cijene i kupiti jeftinije veću količinu na nižim cijenama, to je sasvim legalno….
druga stvar ako je neki broker nelegalno koristio dionice klijenta koje je vodio preko sebe (a npr. klijent to nije znao jer ih nije duže vrijeme stavljao na prodaju) pa da je tim dionicama na početku dana rušio dionicu, a onda krajem dana opet kupovao jeftinije i vraćao ih klijentu u portfelj, a sebi uzeo razliku. Sve je moguće, ali to bi bio čisti kriminal i to ne bi dugo trajalo jer se sve transakcije prate.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

promet je komedija, transakcije idu na kapaljku….još malo ću čekati, a onda odoh van dugi đir po gradu, nema smisla ovdje gubiti vrijeme kad se ništa ne zbiva [yawn]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.


druga stvar ako je neki broker nelegalno koristio dionice klijenta koje je vodio preko sebe (a npr. klijent to nije znao jer ih nije duže vrijeme stavljao na prodaju) pa da je tim dionicama na početku dana rušio dionicu, a onda krajem dana opet kupovao jeftinije i vraćao ih klijentu u portfelj, a sebi uzeo razliku. Sve je moguće, ali to bi bio čisti kriminal i to ne bi dugo trajalo jer se sve transakcije prate.

O ovome sam i ja razmisljao no mislim da je to na ovoj likvidnosti nemoguće i jako jako riskatno za brokere stoga sumnjam da se ista takvoga dogadalo na burzi.

...

New Report

Close