Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svim kolegicama i kolegama koji su još ostali na poslovnom, a naravno i administratoru, želim sretan i blagoslovljen Božić i Novu 2012. godinu. [bye]

Svim forumašicama i forumašima , moderatorima i uredništvu poslovnog.hr želim Čestit i blagoslovljen Božić i uspješnu Novu 2012 godinu. [thumbsup]


Svim forumašicama i forumašima , moderatorima i uredništvu poslovnog.hr želim Čestit i blagoslovljen Božić i uspješnu Novu 2012 godinu. [thumbsup]

Ovim lijepim zeljama se i ja pridruzujem iako sam potonuo do grse i jedva disem…idemo hrabro u 2012..negdje valjda ima zraka sunca.

poštovani forumaši;

Sretan i blagoslovljen Božić, sve najbolje povodom predstojećih blagdana, puno zdravlja, sreće… tijekom 2012.g.

a novaca?! ovako[smiley], obzirom da su Božićne tablice zaboravljene, a FA i kvalitetna rasprava na forumu davno ad acta, ukoliko volite ovo što radite, uz puno truda i pametnih ulaganja doći će i novac, i novac će početi da radi za nas.

I najbitnije, nezaboravite pomagati onima kojima je pomoć potrebna, jer to je jedna od boljih stvari koja ostaje iza nas.

lijep pozdrav iz Slavonije [wink]

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Pridružujem se čestitkama za ČESTITIM I BLAGOSLOVLJENIM BOŽIĆNIM BLAGDANIMA – svim ljudima dobre volje….. [smiley]

ps Jednako tako, korsitim priliku ispričati se na nekad neumjerenim komentaraima ….a pogotovo jednom našem većem dioničaru Nenadu Bakiću…

Do sada nisam vidio, koilko pratim TK da je individualni ulagač platio u Jutarnjem listu oglase veličine 1/1 te tako za četri dionice – koje posjeduje DDJH, PTKM, ADPL, X, na svakoj strani se zahvalio dioničarima i vodstvu kompanije te poželio sve naj,naj….

BRAVO

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Ako sam npr. kupio 2007. g. Belje po 260 kn i iduće godine ga prodam po 200 kn da li ja tu moram platiti porez na dobit? Slična situacija mi je i na drugim dionicama.
Hvala!

To treba čuvati i prodati radi ostvarenja poreske olakšice ,ako u nekom drugom životu,pardon vremenu,počnete i zarađivati?Sada nikako.Međutim,vi gosp Lojtra i trejdate pa ste vjerovatno
puno puta prodavali i kupovali BELJE pa vam je ulaz prosjek i stalno pada.Dakle,gleda se prosjek
a ne pojedinaćna cijena u nekoj dioničkoj poziciji!

[/quote]
Ma da. Ovaj slučaj koji sam opisao imam u jednoj brokerskoj kući i te dionice kupljene po 260 nisam ni taknuo. Preko druge brokerske kuće sam desetak puta kupio i prodao Belje. To ni dragi bog nezna prosjek a kako će oni znati koje dionice sam kada kupio i kada prodao. Izgleda mi prekomplicirano. Pa nama svima koji nismo prodali dionice 2007.g je smiješno kad se spomene porez na dobit. A takvih nas je navodno 90 %.

Broj on-line korisnika: registiranih: 2, gostiju: 55

Samo dvojica a od te dvojice ,ja sam jedan [lol]




Ako sam npr. kupio 2007. g. Belje po 260 kn i iduće godine ga prodam po 200 kn da li ja tu moram platiti porez na dobit? Slična situacija mi je i na drugim dionicama.
Hvala!

To treba čuvati i prodati radi ostvarenja poreske olakšice ,ako u nekom drugom životu,pardon vremenu,počnete i zarađivati?Sada nikako.Međutim,vi gosp Lojtra i trejdate pa ste vjerovatno
puno puta prodavali i kupovali BELJE pa vam je ulaz prosjek i stalno pada.Dakle,gleda se prosjek
a ne pojedinaćna cijena u nekoj dioničkoj poziciji!

[/quote]
Ma da. Ovaj slučaj koji sam opisao imam u jednoj brokerskoj kući i te dionice kupljene po 260 nisam ni taknuo. Preko druge brokerske kuće sam desetak puta kupio i prodao Belje. To ni dragi bog nezna prosjek a kako će oni znati koje dionice sam kada kupio i kada prodao. Izgleda mi prekomplicirano. Pa nama svima koji nismo prodali dionice 2007.g je smiješno kad se spomene porez na dobit. A takvih nas je navodno 90 %.
[/quote]

Bolje je djelovati i nešto napraviti,nego pasivno promatrati.
"Jesam" je pravilan pristup,a ne"da sam".
Većina se nažalost ponaša po sistemu "da sam",a tragično je da se tako ponašaju i veći igrači na tržištu kapitala.Pobijeda kukurikavaca je aktualizirala i uvođenje poreza na dobit i na tržištu kapitala.
I kako je ta mogućnost djelovala na tržište.Nikako.Koma bila,koma ostala.

Postavlja se niz pitanja u vezi ove problematike:
Od kada će se početi obračunavati gubici i dobici na tržištu kapitala?
Da li bi uvođenje takvog poreza bio dodatni udarac za ionako komatizirano tržište kapitala?

Smatram da bi nova vlada odmah trebala demantirati da poreza na dividendu i i kapitalnu dobit neće
biti,jer šutnja stvara sumnju i nesigurnost,a to je dodatan razlog za bijeg iz dionica.

Ako se porez uvede koja će biti startna obračunska cijena:
a)zadnja cijena na dan uvođenja poreza
Ovo bi bilo nelogično jer bi omogućavalo napucavanje cijena zadnjeg dana
b)prosječna cijena unatrag godine dana ili možda tromjeseći prosjek
Ovo bi bilo logičnije.
Ali i jedna i druga mogućnost onemogućava da iskoristimo velike kapitalne gubitke i to za dugoročne
investitore pa bi recimo netko tko je kupio Magmu na IPO i još je ima, bio oštećen jer bi mu se priznao
porezni gubitak na manjunstartnu cijenu,tj ne na 238 nego na zadnju između 3 i 4 kn,ili bi to možda
bila prosječna godišnja cijena od 8,5.
c)Da li će početna obračunska cijena možda biti naša prosječna ulazna cijena.

Bez obzira koja će varijanta biti određena kao startna cijena/možda bude i neka četvrta) naš zajednički interes je da cijene dionica u tom trenutku bude što veća.
Većinski ,ako žele prodati svoj paket platiti će manji porez ako cijena dionica bude veća.
Jasno je da je interes malih dioničara da startni obračun bude što veći.
Većinski mogu donijeti odluku za kupnju vlastitih dionica da bi se cijena pumpala.KOEI,KRAS,VIRO
to već rade i ja im čestitam.
Vlasnička struktura—-fizičke osobe ili trgovačka društva,slobodne dionice,likvidnost,trejderi
Sve to može imati znaćajan utjecaj na kretanje cijena
Zadnja cijena,prosječna cijena,ulazna cijena u raznim dionicama pruža različite mogućnosti i u svakoj
dionici moramo imati vlastitu strategiju.
A što reći za one koji vedre i oblaće na našem tržištu i koji bi trebali biti regulatori i kontrolori
cijena i to prema fundamentalnim vrijednostima dionica.Smatram da se oni ponašaju po onoj
"da sam"a ne "jesam".Izgubljeni,izgubljeni….val se pijeni ..pjeva Franjo …mislim.

Dakle,svima odgovara rast cijena dionica,rijetke iznimke hoće niže pa bi to trebao biti veliki okidač
za rast da bi sutra plaćalo manji porez na eventualnu dobit.
Okidač,malo morgen, ćorak.

Danas ipak očekujem barem mali rasat,a možda povuku okidač i ne bude ćorak.Samo da ne budu
pucali na krivu stranu.

Na ZSE će tećo med i mlijeko!

ništa danas od trgovanja, na ZSE do sada 188 K kuna prometa [yawn]
ljudi su spojili Božić+NG+3 kralja tako da sljedećih 15 dana bit će slabo trgovanje bez većih promjena cijena

to je zato što sam ja doma. tako mi je bilo i po ljeti kad sam bio na godišnjem.

Izgleda da se pokeće nešto po pitanju shortanja na ZSE

HaoRen, 27.12.2011. u 11:12
a posljednjoj, 64.Sjednici Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga od 22.prosinca 2011. Rješenjem Klase: UP/I-451-04/11-04/8 odobrene su izmjene i dopune Pravila Središnjeg klirinško depozitarnog društva d.d. (SKDD).

Odobrenjem novih Pravila, Uputa i Cjenika stvorene su pretpostavke za kratku prodaju vrijednosnih papira (short selling) na domaćem tržištu kapitala.

Agram brokeri će promptno zatražiti pristup usluzi zajma vrijednosnih papira SKDD-a.

Kao i do sada, uspostavljenom infrastrukturom te novim proizvodima Agram brokeri će Vama, svojim klijentima, osigurati platformu za iskorištavanje novih mogućnosti koje će pružiti domaće tržište kapitala.

Čestite blagdane želi Vam tim Agram brokera d.d.!

...

Nazalos uvodi se jos jedan alat za rusenje burze.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close