Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega HaoRen , to bi nam mogao biti odgovor na današnji promet.


Ako sam dobro čuo upravo je MIlanović u Saboru najavio uvođenje poreza na kapitalnu dobit i dividendu no rekao je da to neće biti "penalizirajući porez" štogod to značilo…jel čuo netko bolje meni je taman buka bila u susjedstvu

Da vjerovatno će se to dogoditi.I mora.I zato ne treba prodavati dionice koje ste skupo platili
kao recimo INGR na 400,DLKV ,VDKT na 4.500 HDEL na 200,MGMA na 238.Što god ste ih skuplje
platili ,a još ih niste prodali u njima imate veliku stavku poreske olakšice i to treba prodavati
tek kada se porez uvede.Suprotno od toga trebamo postupati sa dionicama na kojima imamo
veliki dobitak/ja u mom portfelju nažalost nemam,sve su u solidnim minusima/.
Ako imate neku dionicu koju ste kupili jeftino a još je niste prodali obavite prodaju što prije.
Npr ako ste kupili KORF po 30 i prodate ga u trenutku uvođenja poreza na dobit po recim 70 imate
dobit od 40.Na to platite porez,a neće biti manji od 20%(možda bude i 15%) platit ćete na tih 40
kn dobiti 8 kn poreza,ako vam ukupno cijeli portfelj bude u dobitku.
Ako vi želite zadržati KORF jer vam izgleda da bi moga još rasti vi ga kupite nazad i ako ga
prodate u neka bolja vremena kada se na tržištu kapitala bude uglavnom zarađivalo,a ne pušilo kao
sada,ali nećete imati kapitalnu dobit na startnu cijenu od 30 kn,već od nove cijene.Naravno,
da ćete izgubiti proviziju ali i ne morate jer se čak može dogoditi da u trejdu i zaradite.
Ali što nas bude više takvih realnije je da ćemo više izgubiti nego zaraditi.Ipak malo je takvih
dobitnih dionica,uglavnom smo pušioničari,pa ih treba ćuvati,naročito ove koje su propale u bezdan.

Poduzeća već na poslove sa papirima plaćaju porez kao i u ostalim djelatnostima.

I zato možemo očekivati da veliki vlasnici fizičke osobe,pokušaju prebacivanje dionica sa fizičkih
osoba na trgovačka društva ,ali po puno višim cijenama od njihovih ulaznih i na taj način
izbjeći plačanje poreza na kapitalnu dobit.

Sve ovo može donijeti likvidnost i fiktivno dizanja cijena u cilju izbjegavanja plačanja poreza.
Ja sam za uvođenje poreza,želim platiti što više.
Radije to negoda dobijam socijalnu pomoć od države,a od 2007.do danas sam toliko puno "zaradio"
da će mi socijalna pomoći biti potrebna ako se ne trgnemo u slijedećih nekoliko godina!

Svim forumašicama i forumašima želim ugodne i blagoslovljene blagdane.

Također i fond menadžerima iako su nas mogli darivati dizanjem crobexa, bila bi to lijepa gesta, neka se ugledaju na razvijena tržišta kapitala i kako to rade veliki dečki.

Lijep pozdrav.

free flow information


Svim forumašicama i forumašima želim ugodne i blagoslovljene blagdane.

Također i fond menadžerima iako su nas mogli darivati dizanjem crobexa, bila bi to lijepa gesta, neka se ugledaju na razvijena tržišta kapitala i kako to rade veliki dečki.

Lijep pozdrav.

Sretan i čestit Božić svima pa i onima što prosipaju crnilo kao sipa.Njima je to i najpotrebnije.

Neka svima poteće med i mlijeko,i da vam se vino iz ćaše prelijeva/simbolika/a ne poticanje na zapijanje!

– "porez na dividendu i kapitalnu dobit trebaju osigurati veću pravdu".

– I love this game.
Pozdrav !

Ako sam npr. kupio 2007. g. Belje po 260 kn i iduće godine ga prodam po 200 kn da li ja tu moram platiti porez na dobit? Slična situacija mi je i na drugim dionicama.
Hvala!

Kolega a gdje vam je tu dobit? kupili po 300, a prodali po 100.

Sretan Božić svima!


Ako sam npr. kupio 2007. g. Belje po 260 kn i iduće godine ga prodam po 200 kn da li ja tu moram platiti porez na dobit? Slična situacija mi je i na drugim dionicama.
Hvala!

mislim da u tom slucaju cak imas pravo na socjalnu naknadu


Svim forumašicama i forumašima želim ugodne i blagoslovljene blagdane.

– je li radi burza sutra ????

– I love this game.
Pozdrav !


Ako sam npr. kupio 2007. g. Belje po 260 kn i iduće godine ga prodam po 200 kn da li ja tu moram platiti porez na dobit? Slična situacija mi je i na drugim dionicama.
Hvala!

To treba čuvati i prodati radi ostvarenja poreske olakšice ,ako u nekom drugom životu,pardon vremenu,počnete i zarađivati?Sada nikako.Međutim,vi gosp Lojtra i trejdate pa ste vjerovatno
puno puta prodavali i kupovali BELJE pa vam je ulaz prosjek i stalno pada.Dakle,gleda se prosjek
a ne pojedinaćna cijena u nekoj dioničkoj poziciji!

Komentar trgovanja….

…koga briga za burzu…….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Svim forumašicama i forumašima želim ugodne i blagoslovljene blagdane.

– je li radi burza sutra ????

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Za ovisnike, kladionica sigurno radi !?!

Svako dobro!

New Report

Close