Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stambena štednja se uplačuje do 31.12.
Zadnji dan prodaje dionica je sutra,eventualno u utorak da bi nam novac sjeo na raćun i da bi je
mogli uplatiti.
Otvoreni fondovi garantiraju isplatu u sedam dana tako da oni koji misle izvlačiti novce iz fondova
vjerovatno su to već obavili.Dakle,još danas bi izlazak bio dostatan ,možda i u utorak kao zadnj dan.
Sve to bi trebalo smanjiti pritisak na prodaji u prednovogodišnje vrijeme,pa bi fondovi mogli malo
malo popraviti sliku crobexa.Sa malo para može se dosta napumpati.I to će napraviti,ako žele.
Onaj tko smatra da će pumpati neka kupuje,onaj tko smatras da neće neka čini što hoće.
A inverter neka navija za prodaju!

Na ZSE bi trebalo tazeleniti od utorka i to malo jače.Nada umire zadnja!

ZATVORENE PONUDE

Zbog niske likvidnosti na pojedinim dionicama- mi- prodavatelji morat ćemo se obratiti
kompanijama direktno. Ako, u međuvremenu – NEKI FOND SPASENJA – ne upumpa kapital na burzu, kako
su to učinile normalne europske zemlje, gdje nema krize ovakve vrste….mislim na Njemačku.

POPIS BROKERA svake kompanije vjerojatno – NIJE TAJNI PODATAK, zbog toga jer se piše-
nešto oko toga na financijskim izvješćima …ili sam u krivu? NAPIŠITE GA JAVNO NA OVOM PORTALU-
DA ZNAMO KOME SE JAVITI.

Dakle, npr. IMAM 300 dionicam JDPL -R-A i nazovem Upravu i ovako velim:
Čujte, ja bih prodala Vaše dionice, jer ih na burzi – ne mogu- nitko ih neće…
KOme da se javim za otkup pšenice…pardon , DIONICA ???

Pitanje cijene: Kako će takve cijene biti formirane ? Po zadnjim normalnim cijenama- ili
nenormalno niske?

OPet mislim: Ako kompanije ovako nastave samo KUPOVATI, KUPOVATI i nikad kraja otkupu…
a nitko njihove dionice – NEĆE- jednom će i oni htjeti malo prodati ili
će trebati dokapitalizacije ili šta ja znam…neće valjda ONI SAMI prodavati
jeftino- PODIĆI ĆE VALJDA CIJENE…
Tako da…..fakat burza gubi smisla osim za 5-6 dionica …. treba ujediniti sve burze u regiji
i to H I T N O !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pratim ja taj bugarski indeks, pa ako se on mogao odlijepiti od dna možemo i mi, šta bi nam falilo!

A Mo will make you richer, beards are for beggers




Dali ovo uopće više ima ikakvog smisla i pameti…opet idemo prema minusu,kao i jučer-prekjučer dok je u svijetu bila skoro pa euforija..frustriran sam [cry]

a nisi trgovao 2008?
[/quote]
Pa kakve veze ima 2008…tada je i crobex bio 5000, puno drhtavih rucica i babe na pazaru su trgovale sa dionicama. Kao sta vise nece tako lako crobex na 5000 i PE 40, tako nece ni na 1350, PE 4.
Osim toga pokusaj kupit 1000 dionice a da ne podignes cjenu za 5%. Pere te to traumaticno iskustvo iz 2008, neke su i rasle u zadnja 2 mjeseca…
Kao sve propada a na forumu si 16 sati dnevno…
[/quote]
cemu nervoza kolega ….. [undecid] ovo je samo puno gore nego 2008 [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak





Dali ovo uopće više ima ikakvog smisla i pameti…opet idemo prema minusu,kao i jučer-prekjučer dok je u svijetu bila skoro pa euforija..frustriran sam [cry]

a nisi trgovao 2008?
[/quote]
Pa kakve veze ima 2008…tada je i crobex bio 5000, puno drhtavih rucica i babe na pazaru su trgovale sa dionicama. Kao sta vise nece tako lako crobex na 5000 i PE 40, tako nece ni na 1350, PE 4.
Osim toga pokusaj kupit 1000 dionice a da ne podignes cjenu za 5%. Pere te to traumaticno iskustvo iz 2008, neke su i rasle u zadnja 2 mjeseca…
Kao sve propada a na forumu si 16 sati dnevno…
[/quote]
cemu nervoza kolega ….. [undecid] ovo je samo puno gore nego 2008 [rolleyes]
[/quote]
nema nervoze, kupujem…

Kud ide ovaj brod ,kud ljude u odnosi pjeva ……..
U brodolom?

Rekordi postoje da bi se rušili.

JDPL potonuo ispod 80 kn.Davne 2004.god u rujnu je bio ispod toga.

A tada je stanje bilo totalna katastrofa ,jer je puno brodara bankrotiralo.
Jadroplov je sa 22 broda pao ….
na samo dva vlastita broda i tri u lizingu od P.D.
I postavlja se pitanje? Stvarno kud ide ovaj brod?

U brodarima ni meda ni mlijeka,samo krv znoj i suze?

Nije kriv JDPL, kriva je uprava i lopovluk


Kud ide ovaj brod ,kud ljude u odnosi pjeva ……..
U brodolom?

Rekordi postoje da bi se rušili.

JDPL potonuo ispod 80 kn.Davne 2004.god u rujnu je bio ispod toga.

A tada je stanje bilo totalna katastrofa ,jer je puno brodara bankrotiralo.
Jadroplov je sa 22 broda pao ….
na samo dva vlastita broda i tri u lizingu od P.D.
I postavlja se pitanje? Stvarno kud ide ovaj brod?

U brodarima ni meda ni mlijeka,samo krv znoj i suze?

brodari su općenito pušiona, a prognoze za 2012. su vrlo loše….ja ću JDPL početi razmatrati kao kupnju kad bude na 55-60 kn, to je po meni neka fer cijena



Kud ide ovaj brod ,kud ljude u odnosi pjeva ……..
U brodolom?

Rekordi postoje da bi se rušili.

JDPL potonuo ispod 80 kn.Davne 2004.god u rujnu je bio ispod toga.

A tada je stanje bilo totalna katastrofa ,jer je puno brodara bankrotiralo.
Jadroplov je sa 22 broda pao ….
na samo dva vlastita broda i tri u lizingu od P.D.
I postavlja se pitanje? Stvarno kud ide ovaj brod?

U brodarima ni meda ni mlijeka,samo krv znoj i suze?

brodari su općenito pušiona, a prognoze za 2012. su vrlo loše….ja ću JDPL početi razmatrati kao kupnju kad bude na 55-60 kn, to je po meni neka fer cijena
[/quote]

Zašto po toliko.Pa ako je pao na ispod 80 može i na ispod 50.
Već ovo je bescjenje.Niže uvijek može jer ovo nije fondovska dionica s obzirom da je MCAP ovako nizak.I zato je i nemoguće moguće.




Kud ide ovaj brod ,kud ljude u odnosi pjeva ……..
U brodolom?

Rekordi postoje da bi se rušili.

JDPL potonuo ispod 80 kn.Davne 2004.god u rujnu je bio ispod toga.

A tada je stanje bilo totalna katastrofa ,jer je puno brodara bankrotiralo.
Jadroplov je sa 22 broda pao ….
na samo dva vlastita broda i tri u lizingu od P.D.
I postavlja se pitanje? Stvarno kud ide ovaj brod?

U brodarima ni meda ni mlijeka,samo krv znoj i suze?

brodari su općenito pušiona, a prognoze za 2012. su vrlo loše….ja ću JDPL početi razmatrati kao kupnju kad bude na 55-60 kn, to je po meni neka fer cijena
[/quote]

Zašto po toliko.Pa ako je pao na ispod 80 može i na ispod 50.
Već ovo je bescjenje.Niže uvijek može jer ovo nije fondovska dionica s obzirom da je MCAP ovako nizak.I zato je i nemoguće moguće.

[/quote]
Ti meni više nisi jasan šlepaš se od dionice do dionice bilo to poljoprivreda,turizam i sl..a pojma nemaš o tim firmama..hvalio si LCDS mjesecima a on se destiliro,sad si prešao na VLDS pa na brodove i svagdje ti teče med i mlijeko a nekužiš ni sam da je to u tvojoj glavi..daj se odluči više..





Kud ide ovaj brod ,kud ljude u odnosi pjeva ……..
U brodolom?

Rekordi postoje da bi se rušili.

JDPL potonuo ispod 80 kn.Davne 2004.god u rujnu je bio ispod toga.

A tada je stanje bilo totalna katastrofa ,jer je puno brodara bankrotiralo.
Jadroplov je sa 22 broda pao ….
na samo dva vlastita broda i tri u lizingu od P.D.
I postavlja se pitanje? Stvarno kud ide ovaj brod?

U brodarima ni meda ni mlijeka,samo krv znoj i suze?

brodari su općenito pušiona, a prognoze za 2012. su vrlo loše….ja ću JDPL početi razmatrati kao kupnju kad bude na 55-60 kn, to je po meni neka fer cijena
[/quote]

Zašto po toliko.Pa ako je pao na ispod 80 može i na ispod 50.
Već ovo je bescjenje.Niže uvijek može jer ovo nije fondovska dionica s obzirom da je MCAP ovako nizak.I zato je i nemoguće moguće.

[/quote]
Ti meni više nisi jasan šlepaš se od dionice do dionice bilo to poljoprivreda,turizam i sl..a pojma nemaš o tim firmama..hvalio si LCDS mjesecima a on se destiliro,sad si prešao na VLDS pa na brodove i svagdje ti teče med i mlijeko a nekužiš ni sam da je to u tvojoj glavi..daj se odluči više..
[/quote]

Mislim da si bjesan na krivu osobu.Nisam ja delistirao LCDS nego Jako.Ali i SNHO ide u povijest.
Torbari brišu tragove i bježe .


ZATVORENE PONUDE

Zbog niske likvidnosti na pojedinim dionicama- mi- prodavatelji morat ćemo se obratiti
kompanijama direktno. Ako, u međuvremenu – NEKI FOND SPASENJA – ne upumpa kapital na burzu, kako
su to učinile normalne europske zemlje, gdje nema krize ovakve vrste….mislim na Njemačku.

POPIS BROKERA svake kompanije vjerojatno – NIJE TAJNI PODATAK, zbog toga jer se piše-
nešto oko toga na financijskim izvješćima …ili sam u krivu? NAPIŠITE GA JAVNO NA OVOM PORTALU-
DA ZNAMO KOME SE JAVITI.

Dakle, npr. IMAM 300 dionicam JDPL -R-A i nazovem Upravu i ovako velim:
Čujte, ja bih prodala Vaše dionice, jer ih na burzi – ne mogu- nitko ih neće…
KOme da se javim za otkup pšenice…pardon , DIONICA ???

Pitanje cijene: Kako će takve cijene biti formirane ? Po zadnjim normalnim cijenama- ili
nenormalno niske?

OPet mislim: Ako kompanije ovako nastave samo KUPOVATI, KUPOVATI i nikad kraja otkupu…
a nitko njihove dionice – NEĆE- jednom će i oni htjeti malo prodati ili
će trebati dokapitalizacije ili šta ja znam…neće valjda ONI SAMI prodavati
jeftino- PODIĆI ĆE VALJDA CIJENE…
Tako da…..fakat burza gubi smisla osim za 5-6 dionica …. treba ujediniti sve burze u regiji
i to H I T N O !

Nije problem kada firma ne kupuje vlastite dionica jer je nelikvidna i nalazi se u problemima zbog
nelikvidnost kaop MAGMA,HGspot,INGRA,DLKV …
A što reći kada ZIF koji nema ni kune obaveza tj,kredita ,koji u svom prtfelju ima likvidne dionice
i nešto keša koji mu ne treba kao otvorenom za eventualne isplate udjela.Može kupiti vlastite dionice
u ovom trenu sa 60 do 80% diskonta tj na svaku uloženu kunu "zarađuju"

ako je diskont 60% zarađuju na ulog 150% odmah
ako je diskont 80% tada zarađuju 300% na ulog odmah.
Gdje se može toliko zaraditi?

A ako pogledaš vlasničku strukturu utvrdiš da su većinski vlasnici banke,kao u BRINU,ili mirovinci
kao u QUNE ili miks banaka i fondova kao u FMPS ,a kao glavni dioničari ništa ne poduzimaju.Kao da rade protiv sebe,a posljedica je niska cijena dionica i manja zarada dioničara.Ovdje ne treba
nikakav ulog već samo dignuti ruku na Glavnoj skupštini za kupnju vlastitih dionica.
SLPF će uskoro donijeti takvu odluku i ulaskom Auctora kao većinskog vlasnika postaju osvježenje
na našem tržištu.

HANFA je odlukom o MCAP od minimalno 300 mil kn da bi fondovi mogli kupovati neku dionica
napravila stravično uništavanje imovine otvorenih i zatvorenih manjih fondova i tu bi kriterije trebalo
smanjiti naročito za izdanja koje fondovi imaju u svom portfelju.

Ali bankama su smetali mali uspješni fondovi i ne žele nikakvu konkurenciju.Male treba štititi i ponoći
im da djeluju u manjim firmama sa manjim MCAP.
Od građevinara DLKV je jedina fondovska dionica.
OD brodara jedino ATPL.

Jedino ULPL vodi računa o svojoj dionici kroz dividendnu politiku i otkup vlastitih dionica.I normano
da se postavlja pitanje:Gdje vće DLKV ako propadne ispod 108 jer tada više nije fondovska dionica.
Vjerovatmo ide na ispod 60kn ako se to dogodi!

Nadajmo se da će nova ekipa u HANFI nešto napraviti za oživljavanje tržišta kapitala!

New Report

Close