Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova informacija o Siriji ruši cijenu dionice.Da li je to petarda da bi se preplašili mali i da bi netko
jeftinije kupova?
Tko pogodi zarađuje.
Mislim da ćemo za početak doli ako M/MOL/ ili m/mirovinci/ ne podmetnu leđa.
U strahu su velike oči, pa bi se za svaki slućaj trebalo staviti nisko na kupnji pa makar i spušili.
Ovo je prilika za trejdere koji vole slalom.

ovo stopiranje je smiješno. Sve živo će smislit kako se inom ne bi trgovalo na zse. Ljudi moji prošle godine je poskupila kava pa frank nije blokiran. Poskupile su i cigarete, pa adris nije blokiran. A šećer tek što je ošao gore, pa viro je trebao biti blokiran mjesec dana

Pa nećemo valjda u zelenom završiti? Ajmo po bidovima

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Veliki promet na ADRISU …….= prodaja udjela malih udjelničara u punom jeku….
Prodaje se tamo gdje je najmanji minus ….a što bi drugi fondovi i imali u višku….???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Dali ovo uopće više ima ikakvog smisla i pameti…opet idemo prema minusu,kao i jučer-prekjučer dok je u svijetu bila skoro pa euforija..frustriran sam [cry]

a nisi trgovao 2008?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Dali ovo uopće više ima ikakvog smisla i pameti…opet idemo prema minusu,kao i jučer-prekjučer dok je u svijetu bila skoro pa euforija..frustriran sam [cry]

a nisi trgovao 2008?
[/quote]
Pa kakve veze ima 2008…tada je i crobex bio 5000, puno drhtavih rucica i babe na pazaru su trgovale sa dionicama. Kao sta vise nece tako lako crobex na 5000 i PE 40, tako nece ni na 1350, PE 4.
Osim toga pokusaj kupit 1000 dionice a da ne podignes cjenu za 5%. Pere te to traumaticno iskustvo iz 2008, neke su i rasle u zadnja 2 mjeseca…
Kao sve propada a na forumu si 16 sati dnevno…

Abak i četiri osnovne računske operacije bi treba biti minimum koji bi investitori trebali znati i koristiti
u ovom poslu.Komentatori bi trebali znati i malo više,a naročito oni koji su utjecajni i imaju
gledanost,kao recimo kao što je RTL.Dakle,RTL je 19.12.objavio das je INA pala 7%.
DAN kasnije 20.12.je nastavila sa padom od daljnjih 5 %,a jučer još nastavila i pala dodatnih1%.
Tako su oni obaviještavali javnost.
dakle ako je startna cijena bila zadnja od prije blokade od

4.200×0,93/pad od 7%/x0,95×0,99=3.673

ili zadnja prosječna cijena prije blokada

4.191,20×0,93×0,95×0,99=3.666

zadnja prosječna cijena 3.827,32– 3.673:3827,32=0,96 dakle RTL matematika nas je zakinula 4%

zadnja cijena trgovanja je 3.832,10 — 3.673:3.832=0,96 opet nam ukralo 4%

ma vjerovatno je greška jer su za zadnju cijenu uzeli ne prosjećnu nego zadnju cijenu trgovanja

da vidimo.

3.666:3.832= cca o,96 opet su nas oderali 4%

I što reći na ovo.Da li je namjerna dezinformacija ili ekipa iz RTL nema pet razreda osnovne škole,
jer je ovo matematika petog osnovne,tj množenje decimalnih brojeva.
Što radi HANFA?Zašto to dozvoljava?

Dok budemo imali ovakve informacije javnost će i dalje biti dezinformirana.U modi je negativan
pristup i ne radi se baš da se od muhe napravilo slona,ali je od muhe napravljena muha zujalica,
govnjara!



Dali ovo uopće više ima ikakvog smisla i pameti…opet idemo prema minusu,kao i jučer-prekjučer dok je u svijetu bila skoro pa euforija..frustriran sam [cry]

a nisi trgovao 2008?
[/quote]

kolega itekako jesam, eto još me ružne uspomene vežu kada sam hvatao padajuće noževe na ATPL, još imam 56kom po prosjeku oko 1100kn( činilo se jeftino s obzirom na rekordnu godinu i pad sa cca 500Eur na jedva 1000kn) [cry]. No da se vratim, onda je barem postojao promet, bilo je moguće trejdati, špekulirati..a na prometu 5-6 milja od čega je HT 3milje, nemamo se čemu nadati!
pozdrav!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

19.12.2011 cijena i je pala 7,14%. 4200 (prosjecna od prethodnog dana) x 0,92857 = 3900 (zadanja dnevna).

20.12.2011 cijena je pala 0,51%, a 21.12.2011 je pala 1,23%.

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ameri ko Ameri odvukli Europu u crveno,a onda oni završili na pozitivnoj nuli,pa Europa danas vraća
jučerašnji za..b Amera.

Na ZSE bi trebalo biti zeru zelenila,ali nije vrijeme za ludiranje crobija.Svi u strahu i čekaju,a dočekat će mu.. Marijanova!
Inverter bi mogao dobro natopiti zemlju sa svojim suzama pa bi možda moglo više zazeleniti, kao što se
zeleni u Sjevernoj Koreji radi smrti velikog vođe.


19.12.2011 cijena i je pala 7,14%. 4200 (prosjecna od prethodnog dana) x 0,92857 = 3900 (zadanja dnevna).

20.12.2011 cijena je pala 0,51%, a 21.12.2011 je pala 1,23%.

Vaš link


Točno!
Ali RTL očito ima drugačiju matematiku.Zašto?

Neznam sto je RTL objavio ali ni tvoja matematika ne stoji. Moras u svakom koraku gledati prosjecnu od proslog dana i zadnju dnevnu od dana za kojeg racunas. A ti si racuno u prvom koraku tako ali si za svaki sljedeci uzeo zadnju dnevnu umjesto prosjecne.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close