Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Država i ORCO dokapitalitirali SUNH po 40,a cijena dionice poludila i zaletila se sa 30 na 90.

Kompas dokapitalizirao ATLS po 80 a dionica sa 20 skliznula na 10.

ŠIfra:I jedna i druga firma su govno,ali netko više smrdi.

Na ZSE nešto smrdi,nešto jako smrdi!

Svjetska banka: Hrvatsku u 2012. čeka nova recesija

http://business.hr/ekonomija/svjetska-banka-hrvatsku-u-2012-ceka-nova-recesija

p.s.Kažu nova recesija???? ….a kad je prošla stara [lol]

Jedini spas za RH je ;

1. Ukidanje mirovina u potpunosti
2. Dizanje PDV-a na 59,4%
3. Namete na plaću povećati za 88,83%
4. Porezna uprava treba svima sve uzeti i još kamate zaračunati
5. Ukinuti sva socijalna davanja, uvesti socijalna uzimanja
6. Porez na dobit dignuti na 110%. Svaku dobit treba uzeti država i još im platiti 10% na to.
7. Policiji dignuti plaću i pusiti duge cijevi na ulicu u maksimalno broju da budemo ravnopravni
8. Državne poticaje sve do zadnje Kune usmjeriti na Todorića
9. Bankama omogućiti kamate na kredite do 50%
10. Ovrhe i ovrhovoditelje nagraditi po učinku. 1% od zapljene, a žalbe na ovrhe ukinuti
11. Ukinuti socijalno i zdravstveno osiguranje
12. NK Dinamo plaće povećati
13. Strankama u RH i Saborskim zastupnicama plaće i nagrade duplirati
14. Bankama uvesti nagradu za dobru zaradu
15. INI dopustiti cijenu goriva na normalni 30 Kuna po pola litre razrijeđenog beznina
16. Telekom operaterima omogućiti da svi za fiksni novac npr. 100 Kuna ponude do 5 minuta razgovora, a ne kao sada samo internet za 100 Kuna do 4 Mbips/sec.
17. Konzum isto tako treba prodavati hranu ili ZA 50 Kuna do kila nečega !

Tada ćemo valjda svi napokon popihditi i na lijep i kulutran način mnoge glave na trg Bana objesiti.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Dragi Loris, moram te korigirati, vidi se da nisi ušao dovoljno duboko u materiju problema.
1. Ako ukineš mirovine, moraš umirovljenicima dati socijalnu pomoć, a to je i dalje trošak, znači ta mjera je pre blaga, efikasnije je dislocirati umirovljenike na jedan od hrvatskih otoka, a od njihove imovine naplatiti troškove dislokacije, a onda lijepo tamo nek pod vedrim nebom love ribu
2. 3. i 4. točka su ti pre slabe, jer ako smo dužni 100% i kamate su 10-tak % na dug, porezi moraju biti barem 100% + 20% kamata
5. i 6. su ideje u pravom smjeru
7. Ovo je greška, ne trebaš policiji dizat plaću, moraš drugima smanjiti, pa će tako policajci imati i 10x bolju plaću od prosjeka, a tu si stvorio i enormnu dodatnu uštedu.
8. to je već napravljeno 😉
9. to ti piše u ugovoru za kredit, pod onim dijelom promjenjiva kamata
10. Žalbe ne treba ukinuti, nego povećati pristojbe za sve one koji se žale kako bi bolje napunili državni proračun. Ionako, se žalba može rješavati 30 godina 🙂
11. Ova mjera je totalno pogrešna, ne treba ukinuti već samo preusmjeriti u fond za krpanje rupa u proračunu
12. i 13. slažem se u potpunosti, ipak treba poplaćati domjenke i sponzoruše, nije ni to više jeftino kao što je nekad bilo
14. Svakog tko je u nečem dobar, pravedno je nagraditi
15. Cijena goriva se formira na tržištu, a tko smo mi da sputavamo tržište
16. i 17. mjere podržavam

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Kolega Loris, molim Vas, smirite se…
Svijet teži balansu svojih potreba. I Vi , takodjer…došlo je do stranja u državi, jače nego kod drugih..
Čuvajte se, držite svoje dionice i malo se bavite nečim zanimljivijim od ispuhavanja balona
na ZSE burzi… Čekaju nas promjena na bolje, apsolutno. Samo budite još malo strpljivi, dok
se posloži Vlast…i počne generalna inventura. S nestrpljenjem čekam inventurno stanje u državi, koje
ćemo uskoro čuti javno.
Povratiti ćete svoj novac , možda ne u cijelosti odmah, ali ..ako ste do sada izdržali, onda sada
nemojte prodavati- koliko god Vam je teško.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Vidite Lopina, to je velika greška fondovima – što ne dokupljuju i ostale dionice. Lakše je
izmijeniti taj propis- nego pustiti građevinu da se koprca ..Građevina je temelj oporavka i uvijek
će biti..samo to mnogi ne razumiju, već primjenom propisa- štete svima: ulagačima koji
imaju dionice građevinara, nezaposlenima koji bi radili u građevini, državi koja bi ubirala poreze
od roba i usluga u građevini…
Gdje ćete s tolikim nezaposlenim muškarcima….. glumit će sijede GALEBOVE NA PLAŽAMA i
zavoditi turiste iz Europe?
MA, ne…doškolovati ćemo ih za masere, specijaliste za unikatne tapiserije, WELLNES – pratitelje
za turiste… ..i sl…?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Sve će to riješiti Mirko, tj. Slavko.

Prodaja dionica od strane članova TOP 10 izaziva NEVJEROJATNU PANIKU….Zašto?
Ako ste sav svoj život, rad i trud posvetili poduzeću gdje ste u vlasničkoj strukturi u vrhu, onda je TO-
vrlo često i velik dio imovine koji posjedujete.
Ako Vam primjerice zatreba novi automobil ili stan za dijete, ili veći životni prostor, razumljivo je
ćete izbjegavati dugoročna zaduženja u bankama, i posegnuti za svojim kapitalom.
Zašto je prodaja dionica Ingre, Atpl ili drugih dionica od strane vlasnika kompanija ..izazvala kod Vas, takvu paniku.?
Zar u ovo predblagdansko vrijeme, kad svi nešto kupuju, i općenito donose velik broj ŽIVOTNIH
ODLUKA- tako neuobičajeno vrijeme, da se proda paket dionica …….?
U toku ovih par godina- ispremetala sam novce na desetke načina, uložila , kupovala, prodavala….
Nitko nije znao gdje i kako…a radilo se o deset puta većim iznosima od prodaje dionica
gosp.Jasne Ludviger / 22.000 čini mi se/
Pa, zar i ti ljudi nemaju pravo na svoj život i privatnost ..a da ih odmah ne ocrnjujete..i rušite cijenu?
Čak, i ako žele spasiti što se spasiti dade, imaju ko ljudi- na to pravo.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

VLDS još jedamput izbegao stečaj.Bravo.
A BID se spustio za 15% u odnosu na zadnju cijenu.Mala količina,veliki se ne odavaju,a mali pojma nemaju.
Pitanje:Koliko bi cijena skočila da je pokrenut stečaj?

U VLDS će biti meda i mlijeka ili………

Nitko nije znao gdje i kako…a radilo se o deset puta većim iznosima od prodaje dionica
gosp.Jasne Ludviger / 22.000 čini mi se/
Pa, zar i ti ljudi nemaju pravo na svoj život i privatnost ..a da ih odmah ne ocrnjujete..i rušite cijenu?
Čak, i ako žele spasiti što se spasiti dade, imaju ko ljudi- na to pravo.


Imaju pravo ali ne u dionicama u kojima sam ja.Ja im zabranjujem prodaju,ali ne slušaju!

Što bude manje prodavača iz top 10 i to ne samo u INGRI nego u svim dionicama biti će više meda i mlijeka za sve nas!

Nisam ni znao da je ovako dobro kad dionice padaju. Ništa ne trguješ, ne špekuliraš, ne razbijaš glavu. Imaš pregršt vremena i ne visiš na forumu

u pravu Ste i to totalno…

samo bih zamolio cijenjene Forumaše i brokere da povise limit…umjesto lipe, nek budu 2 lipe…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

New Report

Close