Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Dajete mi aseve,a dao sam vam dobar savjet.Već smo u plusu,a biti ćemo i više.
Kešoljupci u šoping!Vrijeme vam je!

Na Zse će teći med i mlijeko!

šta tebi koristi da crobex poraste kad tvoje nelikviduše niko neče ni štapom???
pogledaj SNHO što se događa, ide delistiranje i adio, a to čeka i ove tvoje "bisere" [bye]
[/quote]

Knjigu u ruke.
Moji biseri tkz.zatvoreni investicijski fondovi prema zakonu o investicijskim fondovima
moraju kotirati na burzi,mogu se pripajati,mogu se likvidirati odlukom Glavne skupštine ili
se moraju likvidirati ako im imovina padne ispod 5 mil kn.
Delistirati se ne mogu pa su radi toga sigurnija investicija,dakle najsigurnija investicija.
Nadalje,moj interes je rast svih dionica jer se njihov portfelj sastoji od dionica izlistanih na ZSE.
Svaka dionica je jedno polje i ako svako polje rodi više veći je i ukupni urod/portfelj raste a samim time i NAV tj imovina po dionici.

Na ZSE i u ZIFovima će poteći med i mlijeko!

A danas sam malo kupio SNHO.Sačekat ću tri ili možda četiri za jedan.Naravno ne kuna nego dionica!

Odlično.
Današnji dan na ZSE završen s ukupno 666 transakcija [lol]


Odlično.
Današnji dan na ZSE završen s ukupno 666 transakcija [lol]

Ne mislim ništa posebno o tom broju, samo želim upoznati sve one koji ne znaju o čemu se radi, odnosno na što aludira shefsale :

http://www.hkz-salzburg.net/index.php?option=com_content&view=article&id=134:666&catid=74:arhiva&Itemid=171

halfte trinken, halfte Šarcu geben

vjerujem da za pet godina neće ostati u hrvatskim rukama ništa za što europski kapital pokaže interes, samo je pitanje cijene – ističe Ljubo Jurčić, koji je uvjeren da je spašavanje eurozone spašavanje kapitala na teret radnika i naroda

Večernji list

na žalost, ovo je istina… treba se sad pozicionirati u dionicama i kad gramzivi zapadni kapital bude preuzimao naše firme, barem neka plati x3-5 ove cijene danas

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Je li netko od vas ikada kupio nekome za pod bor: dionice?? 😛

Obzirom da smo u vremenu "stezanja remena", možda za mnoge nije zgodno da "trošimo", ali možemo investirati!!

Zašto nekome ne biste poklonili investiciju umjesto potrošnje? 😉

A možda i vama draga osoba ove godine stavi pravo iznenađenje pod bor, zamislite: probudite se ujutro na Božić i vidite pod borom poklon, oogromnu kutiju, a u kojoj samo jedan papir unutra na dnu 😛 – darovni ugovor kojega vam lijepo brižno u tajnosti sastavila supruga prethodno samostalno izabranih dionica (možda vam se svidi njen izbor! ;))

Eto, svi koji ovaj Božić planirate stezati remen, imate manje od dva tjedna za taj štedni poklon kupiti na ZSE! 😉

P.S. Najbolja američka klasična pjesma o djedu Božičnjaku (napisana 1934. mjesec dana prije Božića, odmah bila hit, prodana u više od 400.000 kopija za manje od mjesec dana do Božić-a 1934.!!), ponovo izvođena poslije bezbroj puta od svih boljih glazbenika. Ovdje u nekim istaknutim izvedbama:
Sinatra (skraćeno): http://youtu.be/2e5TYdNqJ8M
Jakcson 5: http://youtu.be/MiNkll4JSwo
Jack Moore (engleska obrada klasične kanadske obrade): http://youtu.be/i8SGA9iWhg4
Bieber (moderna kanadska obrada): http://youtu.be/nAI_xI9wQnE

P.P.S. You better watch out! 😉

a tko će onda trošit da tvoje investicije rastu?

marsovci će spasiti stvar…….jedino me strah da ne pobjegnu kad vide lynxove plahte [smiley]

Ne znam jeli već prije negdje iskomentirano ali vrijedi i ponoviti ako treba, naime sud je odredio da bi Cemex istisnutim malim dioničarima trebao isplatiti još dodatnih cca. 80-tak % novca na ime fer vrijednosti. Vjerovatno slijedi žalba ali vjerujem da će na kraju ipak platiti… [pray]
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-županija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/157710/Default.aspx


Zašto nekome ne biste poklonili investiciju umjesto potrošnje? 😉

Nije to nikakva investicija u ekonomskom smislu jer ne nastaje nikakva nova ekonomska vrijednost. Dakle, poklanja se zapravo špekulacija.
[wink]

dobra stvar za TK je da HANFA nije utvrdila obvezu javne ponude OMF-ovima za dionice Podravke (loša je za dioničare Podravke) jer bi to mirovincima totalno ispraznilo račune. možda je to bio razlog izuzetno malih prometa na ZSE zadnjih mjesec dana jer su se OMF-ovi bojali trošiti keš prije odluke HANFE?
vidjet ćemo što će biti narednih dana, ali sad bar znamo (a i OMF-ovi) da im više ne visi taj mač nad glavom pa će valjda početi s ulaganjem u ostale dionice koji su prilično pojeftinile zadnjih mjeseci

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


dobra stvar za TK je da HANFA nije utvrdila obvezu javne ponude OMF-ovima za dionice Podravke (loša je za dioničare Podravke) jer bi to mirovincima totalno ispraznilo račune. možda je to bio razlog izuzetno malih prometa na ZSE zadnjih mjesec dana jer su se OMF-ovi bojali trošiti keš prije odluke HANFE?
vidjet ćemo što će biti narednih dana, ali sad bar znamo (a i OMF-ovi) da im više ne visi taj mač nad glavom pa će valjda početi s ulaganjem u ostale dionice koji su prilično pojeftinile zadnjih mjeseci

Fondovi korektno dokupljuju HT,ADRS,DLKV,ERENT i održavaju visoke cijene tih dionica.

S obzirom na MCAP i da je limit iznad 300/350/mil kn:od građevinara samo DLKV pa ga zati i dokupljuju.IGH,INGR,THNK,HDEL,VDKT nisu fondovske diuonice.

Od brodara jedina fondovska dionica je ATPL,ali se brodari trenutno ne kupuju.

Dakle,mirovinci neće dizati tržište,a zašto i bi jer je njima priliv sredstava veći od odliva pa oni ne moraju ništa prodavati radi isplate mirovina.

Čačić želi mirovincima dati u koncesiju autoputove,ali mirovinski fondovi ne smiju biti izloženi
ni jednoj velikoj investiciji i ne smiju u pojedinom društvu biti većinski,pa sami time i nisu mogli
dati ponudu za preuzimanje Podravke.Najprije bi se morao mjenjati zakon o dozvoljenim ulaganjima mirovinaca da bi se to moglo obaviti,a tada mirovinski fondovi postaju fondovi rizičnog kapitala.A oni bi u prvom redu trebali dati sigurnost ,malu dobit,ali i minimalni rizik.Dovljno je da su izloženi
hrvatslim državnim vrijednosnicama minimalno 50% čitave imovine.

Nakon delistiranja SNHO cijena kliznula sa 130 na 90… pad cca 30%_logično

Istog dana doneseno rješenje Hanfe o delistiranja EHOS_
i cijena sa 2100 poskočila na 3500tj rast 60 %.Danas će vjerovatno na 3.920 što predstavlja rast od
87%.-nelkogično,bolje reći najnelogičnije naravno za neutralnog i neinformiranog ulagača.

Usudio bi se kazati da netko pumpa cijenu Ehosa da bi mu portfelj ljepše izgledao nakon delistinga.
Ako se bude vršio otkup dionica za trezor tada je tromjesečni prosjek već utvrđen.

Pa ti budi pametan.Možeš biti jedino sretan,ali valjda će i razum i pamet u nekom dužem razdoblju biti na cijeni.

New Report

Close