Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

što se sad gosp. xy prikazuje kao neki novi Spasitelj , on je taj koji ima rješenje za sve naše probleme i u naletu nepresušnog altruizma odlučio je podijeliti sa cijelom zajednicom tajnu Kamena mudraca…
Bojim se da je ovo najobičnija navlakuša, samo da iskrca što više komada prije zadnjeg sloma, onda naravno, opet kupit u bescijenje od tih istih ljudi.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Mislio sam da neću nikad spominjat politiku ali dolaze izbori :). Ukoliko se uvede porez na kapitalnu dobit to će kratkoročno potjerat ulagače. Ostat će samo MIFovi koji hrane par brokerskih kuća i burzu da se sve ne uruši.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


što se sad gosp. xy prikazuje kao neki novi Spasitelj , on je taj koji ima rješenje za sve naše probleme i u naletu nepresušnog altruizma odlučio je podijeliti sa cijelom zajednicom tajnu Kamena mudraca…
Bojim se da je ovo najobičnija navlakuša, samo da iskrca što više komada prije zadnjeg sloma, onda naravno, opet kupit u bescijenje od tih istih ljudi.

Slažem se u potpunosti


što se sad gosp. xy prikazuje kao neki novi Spasitelj , on je taj koji ima rješenje za sve naše probleme i u naletu nepresušnog altruizma odlučio je podijeliti sa cijelom zajednicom tajnu Kamena mudraca…
Bojim se da je ovo najobičnija navlakuša, samo da iskrca što više komada prije zadnjeg sloma, onda naravno, opet kupit u bescijenje od tih istih ljudi.

Porez na kapitalnu dobit ….?

OK.

Porez na imovinu ?

OK.

Koji ćeš radije izabrati?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



što se sad gosp. xy prikazuje kao neki novi Spasitelj , on je taj koji ima rješenje za sve naše probleme i u naletu nepresušnog altruizma odlučio je podijeliti sa cijelom zajednicom tajnu Kamena mudraca…
Bojim se da je ovo najobičnija navlakuša, samo da iskrca što više komada prije zadnjeg sloma, onda naravno, opet kupit u bescijenje od tih istih ljudi.

Porez na kapitalnu dobit ….?

OK.

Porez na imovinu ?

OK.

Koji ćeš radije izabrati?
[/quote]

izabirem oba, iako mi je draga lova i sveukupna imovina.
živimo u državi konstruiranoj na grotesknim temeljima, gdje manjina radi a većina leži, oporezuje se rad a ne kapital. Mamić mešetari igračima i ne daje kunu u proračun od transakcija dok mu grad Zg pokriva dugove koje nabija klub. A grad nije ništa fiktivno, to smo MI. Slično je i sa Hajdukom, mada tamo trčkaraju polu amateri pa uprava bi mogla više dobit od prodaje njihovih skupih markiranih tenisica negoli od njih, pa se nebi puno slilo u proračun, al svejedno.

Nemožemo bježat od tih poreza vječno, kad tad će se morati uvesti, jer je to odlika pravedne države.
Koliko milijarda čuči po računima, babe žive u kućama od 300m2 dok mladi nemogu kupit stan od 50 kv. Sve je zabetonirano. Kad bi krenuli porezi počeo bi se obrtati kapital, a baka bi prodala stan ako nemože platiti za njega i uselila se u manji, po njenoj mjeri itd..

Vozim prekomjernom brzinom i dobijem kaznu od npr 1000kn, što mi to znači ako mogu zaradit 50000kn taj mjesec, svrha kazne nije postignuta. Dok će netko drugi s prosiječnom plaćom dobro razmislit prije nego ponovno stisne gas. Nije pravedna država.

Investitori ulupavaju lovu po Eu iako tamo plačaju porez na kap. dobit i sve se gradi i širi. Što bi spriječilo investitora da krene u Hr ako ima jasan plan zarade, nekih 10% poreza?
Poreza još nema a gdje su ti strani investitori sve ove godine, možemo ih nabrojati prste jedne ruke, a neki koje znam su se nakon godine rada u RH samo pokupili i nesmetano prešli granicu sa čistom dobiti bez da su platili ono malo jada propisanih nameta ostavivši ljude da ih država zbrinjava.

Da za poreze ali na pametan način, ne sada jer je krivo vrijeme nego kada krene oporavak gospodarstva, i to sa diferenciranim stopama, više za kratkoročne ulagatelje a niže za dugoročne, možda se s time malo obeshrabri špekuliranje.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Porez na imovinu možda je odlika pravedne države ali to ne vrijedi za Hrvatsku.
Nekako mislim da nam država neće biti pravednija ako meni uzmu dio legalno stečene imovine i daju to nekom od tisuće ljenguzi iz HAC,HŽ…poznajem takve koji dane provode hraneći pse i mačke ili odu na tenis u 11 pa pravac kući jer im je dosadno na poslu i ne može im proći vrijeme…
Da je država normalna i pravedna,kao one u skandinaviji ne bi ni riječ rekao,ovako se samo nastavlja krađa,više nemaju odkuda pa izmišljaju nove poreze,Ne znam tko bi to poželio osim gore spomenutih.
Dobra stvar je to (ovom slučaju)što nisu uspjeli u 20 godina srediti zemljišne knjige a i inače je javna uprava totalno neefikasna,pa će proći barem još dvije-tri godine dok krenu sa tim.

"Only dead fish swim with the stream"

počinje predbožićni šoping dionica,
nije ovaj devetodnevni pad dionica bio bez razloga
djed Mraz poklanja dionice za bagatelu

Nekakav porez na VIŠAK imovine svakako treba uvesti. Zašto da netko ima 5 stanova ili vikendice itd. i da ne plaća na tu imovinu nikakav porez, a s druge strane plaćamo porez svake godine čak i na jedini auto iako je to potreba, a ne luksuz! Protiv sam toga da se plaća na kuću ili stan u kojem živiš, ali da na sve iznad toga!

Nadalje, porez na kapitalnu dobit – da! Ali ne sada kada je burza pred kolapsom i kad su prometi mizerni. Takav porez uništio bi burzu do kraja. Osim toga, tu se moraju priznavati i gubici koje smo imali zadnjih godina ili u tekućoj godni, a ne da ti netko opali porez na ono što zaradiš, a da ono što izgubiš da bude samo tvoje, to ne!

Porez na dividendu – to nek se uvede, zašto ne. Samo tu treba vidjeti je li to dvostruko oporezivanje jer firma je na tu dobit već platila državi porez pa ispada da bi se porez na tudobit plaćao 2x što nema nigdje! porez neka plati ili firma ili onaj kome ide dividenda, a ne da država 2x mazne lovu!

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=225

"Only dead fish swim with the stream"


Nekakav porez na VIŠAK imovine svakako treba uvesti. Zašto da netko ima 5 stanova ili vikendice itd. i da ne plaća na tu imovinu nikakav porez, a s druge strane plaćamo porez svake godine čak i na jedini auto iako je to potreba, a ne luksuz! Protiv sam toga da se plaća na kuću ili stan u kojem živiš, ali da na sve iznad toga!

Ja imam dva stana, jedan u kojem živim i drugi koji iznajmljujem. Uredno plaćam porez na taj prihod. Ako se uvede porez na imovinu od 1% po tom porezu trebao bih plaćati više nego što plaćam poreza na prihod od iznajmljivanja. Koja je svrha da me dodatno oporezuju?


Porez na dividendu – to nek se uvede, zašto ne.

Dividenda je isplata iz dobiti poduzeća i već je plaćen porez na dobit po stopi od 20%. Radi se o još jednom ciklusu oporezivanja.

Itekako treba oporezovat.
Danas dođe tvrtka i kupi drugu tvrtku za cca 5 milijardi kuna i ne plati lipe poreza, a ja kupim kruh i mlijeko djeci pa platim.
A imovinu svakako treba oporezovat, stanovi koje vlasnik ne koristi za stanovanje treba svakako oporezovat. Tada b i i oni koji imaju više stanova vjerojatno i išli u prodaju nekih stanova, što bi donijelo i dodatni pad cijena nekretnina, a samim time bi i ljudi lakše kupili stan.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

zašto gubit vrijeme na oporezivanje viška stambenog prostora?jednostavno oduzet ili ljepše rečeno izvlastiti!
[lol]

New Report

Close