Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izdržite još 3 min. a onda u 15:30h odbijanac [proud]…a onda opet pod vodu….

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Europa naglo iz minusa u plus a mi iz minusa naglo u minus. ZAŠTO??? Prometi mali-ŠPEKULANTI caruju na ZSE. Pa im se dajte zabadava.

neće uvijek biti ovako.


Odbijanac na pomolu?

prije totalni krah ZSE…ovo s Abacusom je izgleda kap koja je prelila čašu
imam dojam da očajni i ljuti ulagači rasprodaju dionice i odlaze zauvijek odavde, zato takav potop danas jer ništa posebno se ne događa ni vani ni kod nas da bi ovako trebalo padati

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen


Odbijanac na pomolu?

Evo ga…
http://www.forexpros.com/indices/indices-cfds


totalni krah ZSE…ovo s Abacusom je izgleda kap koja je prelila čašu
imam dojam da očajni i ljuti ulagači rasprodaju dionice i odlaze zauvijek odavde

Da, Abacus je točka na i.

prije totalni krah ZSE…ovo s Abacusom je izgleda kap koja je prelila čašu
imam dojam da očajni i ljuti ulagači rasprodaju dionice i odlaze zauvijek odavde, zato takav potop danas jer ništa posebno se ne događa ni vani ni kod nas da bi ovako trebalo padati

to mi izgleda ipak kao malo prenaivno objasnjenje (nije da ja imam neko pametnije)

a ameri i eu su samo cekali da mi zatvorimo pa da mogu u miru orgijati u razvratu bull runa (bar za sada)



Odbijanac na pomolu?

prije totalni krah ZSE…ovo s Abacusom je izgleda kap koja je prelila čašu
imam dojam da očajni i ljuti ulagači rasprodaju dionice i odlaze zauvijek odavde, zato takav potop danas jer ništa posebno se ne događa ni vani ni kod nas da bi ovako trebalo padati
[/quote]

Nisam bio cijeli dan na zse i sad gledam ovaj pad. Tražim po novinama dali ima kakva katastrofična vijest, no nema ništa.


Sve je to divno il krasno, al iz kojeg razloga nakon 8 uzastopnih dana padanja danas indeks pada dodatnih 1,6 posto? Šta je previše je previše.

Imaju li analitičari kakav dobar razlog, il njima i dalje ovo spada pod stagnaciju indeksa??

Kolega, vi kao da ne pratite sto se dogadja u Europi i kakvom je suodnosu Hrvatska sa istom. Rezultati za treci kvartal su katastrofalni, rast BDP-a je za 50% manji od ocekivanog. Sto nam tek slijedi u cetvrtom kvartalu? Kako cemo godinu zavrsiti? Nase je najvece izvoznicko trziste u velikim problemima, visoko smo euroizirana zemlja, dug nam je u odnosu na BDP prevelik, nismo konkuretni ni po proizvodnji ni po cijeni rada, a Europa u koju jurisamo se doslovce raspada. U slijedecoj godini, nakon sto se formira vlada bit ce porast cijena energenata i hrane, morat ce se modificirati nulta stopa PDV-a zbog prilagodbe EU, to ce biti dodatni udar na standard gradjana. U takvim okolnostima iracionalno je ocekivati rast trzista kapitala. Nadam se samo da vasi postovi nisu rezultat ulaska u pojedine dionice koje su nastavile silaznu putanju. Treba objektivno promatrati stvari. Situacija je u Europi katastrofalna a kod nas jos gora. Prema nekima, pitanje je vremena kad ce euro pasti.
Vidjet cemo gdje ce biti dno drugog zarona, jos se u prvom djelu godine vidjelo da ce recesija biti sa dvostrum dnom (W recesija).

Kod nas na burzi, ne govorim za vas, je previse burekdzija koji na 10 000 kn pokusavaju uhvatiti 2-3 posto. Ovo vise nema veze sa investiranjem. Zato su nam takvi postovi na forumu i zato sam prestao pisati.

Srdacan pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Znači- OPET ista priča s brokerima….,sredstva klijenata nisu se nalazila na računima klijenata
nego na računu BANKE i zloupotrijebljena su…..

Prije 10-tak dana , prije objave ovog Rješenja Hanfe- OPET SU NEKAKO bitni ljudi , investitori
saznali PRIČU OKO NADZORA HANFE u ABACUSU….

Problem je , koliko sam shvatila u enormnim pismenim zahtjevima HANFE oko slanja svakojakih izvještaja,
koje brokeri neprekidno šalju i šalju u Hanfu….pa je tu negdje i isplivalo nelogično stanje
financijskih sredstava klijenata.u Abacusu…???

A onda, najprije u tišini….počelo je povlačenje investitora / zna se kojih /prije objave u medijima.
I tako mic -po mic……počela je još jača prodaja dionica klijenata koji su saznali probleme u Abacusu …i to baš se vidi na kojim dionicama najviše…tako da je sada- na dan ZVANIČNE OBJAVE OVE VIJESTI – ispao bokec BDP- kriv za pad cijena dionica na ZSE….

KOje je slijedeće brokersko društvo na redu???

Imate dosta novaca u fondovima- da isplatite klijente???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@miami

Ovo sto se desava oko Abacusa nimalo nije ljepo ni kako bi trebalo biti u "uredonoj drzavi" medutim pomjesala si neke stvari…Klijenti Abacusa uopce se nemoraju brinuti za svoje dionice, kao sto se nisu morali brinuti niti klijenti PG, stvar je u novcu na brokerskom racunu

Taj novac nitko nije pokrao i u cjeloj priči najvjerojatnije su ljudi iz Abacusa najmanje krivi (nemam nikakve veze s njima btw)….Stvar je ut ome kao sto svi znamo da se novac svih klijenata drzi najednom bankovnom racunu nazvanom "13", kad se uplacuje brokeru sredstva sjedaju na taj račun, kada prodajes dionice sredstva sjedaju an taj racun, kada kupujes dionice ili isplacujes sredstva ti novci idu s tog računa a ne s računa brokeraja kao tvrtke…Recimo kada kupis dionice onda večio dio sredstva s 13ice ide onom tko ti je prodao dionice na 13sticu njegovog brokeraja, a jedan mali dio se s 13stice prebacuje na brokerov žiro račun ( ona naknada koju ti je naplatio).

Ovdje se desilo da je Abacus imao otvoren tja račun 13 ko Credo banke, pošto je u utorak ta banka "likvidirana" odnsono pokrenut je postupak likvidacije ta sredstva su tamo zamrznuta, Abacus s tog računa nemoze nista isplacivati niti na njega uplacivati tako da njegovi klijenti nemogu trgovati…

Znači nije pad tržišta uzrokovan time da su klijenti Abacusa kojis u imali "Inside info" počeli prodavati, nego je nastala panika radi elementarnog ljudskog neznanja+ stanja u EU.

Trenutno je največi problem što su sva sredstva bila na jednom računu, a država naravno garantira samo do 400 000kn iznos po JMBGu po banci, tako se nezna što če sad s tom lovom biti je li sve osigurano, kako se vodi lova od te 13stice ili su klijenti Abacusa kojis u imali gore lovu tu lovu spusili, a da Abacusi nisu niti malo krivi (nego je propala Banka).

...

Pa , koji su qurac taj novac držali u Credo banci- ako se rukovodimo činjenicom- da LEŽEĆI novac
na tim računima nema isti status – kao depozit građana ?
Ako ima isti status – tj. ako njegovim LEŽANJEM u toj banci- teku bilo kakve pogodnosti-
/ kamate , šta ja znam../ onda nije tako jednostavno reći – da ABACUS brokeri nisu krivi…
Banka je propala….ipak ?! Kako je moguće , da BROKER – ne štiti kapital KLIJENTA – i ne
sudjeluje barem u nekom vidu izvještavanja o poslovanju BANKE – KOJOJ POVJERI KAPITAL
SVOJIH KLIJENATA…
/ Ili su klijenti sami htjeli – tamo imati račune- to mi nije jasno..?
Tko je odlučio da se skrbnički računi BAŠ OTVARAJU U CREDO BANCI -BROKERI ABACUSA-
ILI KLIJENT SAM ??? Ili mu broker reče- mi tu radimo s njima…itd.itd..a Vi kako hoćete..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close