Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve je to divno il krasno, al iz kojeg razloga nakon 8 uzastopnih dana padanja danas indeks pada dodatnih 1,6 posto? Šta je previše je previše.

Imaju li analitičari kakav dobar razlog, il njima i dalje ovo spada pod stagnaciju indeksa??

I zašto baš ovih dana toliki pad? Šta se događalo protekla 2 mjeseca pa da nije indeks ovoliko padao, il bolje rečeno, šta se pogoršalo u proteklih 10 dana?

možda je ovaj pad povezan s blokadom Abacus brokera, navodno zbog Credo banke??? ulagačima je dosta ovakvih šokova i ako propadnu i Abacus brokeri (i to zbog tuđe greške), onda je ovo konačni kraj našeg TK! pa tko će normalan ovdje uložiti i 1 kn???

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!



Sve je to divno il krasno, al iz kojeg razloga nakon 8 uzastopnih dana padanja danas indeks pada dodatnih 1,6 posto? Šta je previše je previše.

Imaju li analitičari kakav dobar razlog, il njima i dalje ovo spada pod stagnaciju indeksa??

I zašto baš ovih dana toliki pad? Šta se događalo protekla 2 mjeseca pa da nije indeks ovoliko padao, il bolje rečeno, šta se pogoršalo u proteklih 10 dana?

možda je ovaj pad povezan s blokadom Abacus brokera, navodno zbog Credo banke??? ulagačima je dosta ovakvih šokova i ako propadnu i Abacus brokeri (i to zbog tuđe greške), onda je ovo konačni kraj našeg TK! pa tko će normalan ovdje uložiti i 1 kn???

[/quote]

Pa u tom i je problem! Pa i da propadne Abacus brokeraj to se kod nas doživljava i tretira preko burze kao da je propao Lehman B. u Americi! A šta je najgore, ajd kad je šteta tu pa dobro, no niko se ni ne trudi popravit to stanje, nikog izgleda ni ne interesira. Pa gdje su tu pravila ponašanja i ophođenja? Ma kažem, kola nizbrdo, zapaljena.

never surrender

Je.ote stvarno izgleda da se sve raspada a ja budala kupujem.Vjerovatno ću se i ja raspasti.

bit će bolje................

Po meni pad do izbora,te kad (recimo ) koalicija dođe na vlast Crobex naglo skoći kao podrška a potom opet lagani pad.

@pero
Nije problem i da propadnu Abacus brokeri, nego razlog zbog kojih bi mogli propasti, tj. da su radili po sve po Zakonu tj. poštivali pravila igre koja je postavila država (očito loša) te ograničenja koja im je (na)metnula, a rezultat toga je gubitak novca za stotine klijenata i krah brokeraja?!?!
Problem je što se to isto može dogoditi već danas nekoj drugoj banci, tj. bilo kojem drugom brokeraju! zašto ostali brokeraji šute? Nadaju se pobrati klijente Abacusa? E pa zajebat ćete se gospodo, nitko više od ulagača neće ostati na ZSE pa možete odmah staviti ključ u bravu!! SVI ĆETE PROPASTI!

Kako se može dogoditi da brokeraj ostane bez novaca na ovakav način, bez svoje krivnje i da na kraju stradaju klijenti!??! pa toga nema ni u afganistanu! da ne govorim da je HNB davna znao kako je u Credo banci pa je makar trebao naložiti HANFI da se prolazni računi prebace u druge banke!

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Poštovani klijenti

Obavještavamo Vas da je danas društvo Abacus Brokeri d.d. Zagreb privremeno suspendirano iz članstva Zagrebačke burze d.d. Zagreb, a po temelju Obavijesti Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga.

Suspenzija se donosi privremeno, do rješavanja nastale situacije. Obavještavati ćemo Vas na našim Internet stranicama o daljnjim postupcima vezanih za imovinu klijenata.

Napominjemo da je društvo Abacus Brokeri d.d. uredno vodilo evidencije, izvršavalo naloge i držalo novčana sredstva sukladno zakonu na odvojenim računima koja su zaštićena zakonom po osnovi Zakona o tržištu kapitala (NN 88-08), a koja ne ulaze ni u likvicacijsku ni u stečajnu masu sukladno članku 42. spomenutog zakona. Do privremene suspenzije je došlo jer se kunski iznos sredstava nalazio na Credo Banci d.d., te su u međuvremenu u tijeku konzultacije između nadležnih državnih tijela oko rješavanja nastale situacije.

S poštovanjem

ABACUS BROKERI DD

ako je istina što pišu, onda su sve radili po zakonu…kako je onda moguće da je došlo do ovakve situacije, ovo je sramota za RH, HNB, ZSE i HANFU !!!!

Sjećam se kako su tamo tijekom 2009 novinari portala business.hr konstantno drukali na pad domaćih dionica pokušavajući sve više iskrivit sliku i vrijednost istih, sjećam se kako sam to s frendovima komentirao i naravno to je u to vrijeme koštalo taj portal gubitka velikog broja čitatelja. Tad su se mnogi prebacili na praćenje vijesti na realnijim portalima kao šta je bio seebiz.eu.

Al danas sa gnušanjem isključujem i taj seebiz.eu iz svojih dnevnih preglednika vijesti s tržišta kapitala. Ne samo šta bez osnove trabunjaju o kretanjima indeksa, već pri tome i sličnim vijestima prečesto senzacionalistički sudjeluju. I to sve skupa od onih jalovih dnevnih burzovnih analiza domaćih analitičara do ovakvih gluparija:

Zagrebačka burza: Žestoka rasprodaja nakon lošeg podatka o BDP-u
Vaš link

Iz aviona se vidi da je rasprodaja uslijedila ne samo 8 dana ranije, već je i danas crobex otvorio s debelim minusom od 1,5 posto, tako da ova vijest o nižem rastu bdp-a nije imala ama baš nikakvog utjecaja na pad crobexa. Zbogom seebiz, nećeš mi nedostajat.
[bye]

never surrender

He he… a meni je povrh toga upao u oko još jedan sitan detalj:
"Žestoka rasprodaja" – a promet tad bio 8 milijuna.
Žestoko nema šta [lol]

Naslov i tekst bi imao smisla u americi ili eu, ali kod nas nema veze s mozgom.

to što pada ne predstavlja mi nikakav problem, mnogo gora od od toga mi je činjenica da sam trenutno bez love za kupnju dionica…..

Odbijanac na pomolu?

da li ovo jos nekome mirise na skori preokret?

ovo je isti scenarij ko 2008 !! slobodan pad …..mediji , katastrofa , recesija …smak svijeta ….kraj svemira ….
al netko je rekao ….i u katastrofi …POSTOJI RED …pa se samo pitam ??

New Report

Close