Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma budite kolega bez brige, samo pratimo svjetske trendove, tako da je sve pod kontrolom [smiley]

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

kak je lijepo konstantno sve u dedamraz bojama…otvorim etrade i sve se stalno iz dana u dan crveni ….predložit ću im da ugrade ..zvončiće ..

bojim se da če grinč opet zavladati, obo što samodol govori da će mirovincima 2 stup biti zamrznut ne miriše mi na dobro, triba pričekati da se ovo smiri s europ a bojim se ništa prije prolječa po mom osobnom mišljenju

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

E ovih dana ću čak i ja malo shopingirat–

never surrender


E ovih dana ću čak i ja malo shopingirat–

A ja mislio da tvoja pojava zadnjih tjedan i više dana na Tehničkoj analizi sugerirala da si ti davno svoje šopingiranje obavio i čekaš rast već dobrano oversoldanog krobeksa.Jel vidiš kako sam se prevario za 360 stupnjeva.

Historia nie jest tylko czarna i nie jest tylko biała. Tak widzę i swój ślad na życiowej drodze.



E ovih dana ću čak i ja malo shopingirat–

A ja mislio da tvoja pojava zadnjih tjedan i više dana na Tehničkoj analizi sugerirala da si ti davno svoje šopingiranje obavio i čekaš rast već dobrano oversoldanog krobeksa.Jel vidiš kako sam se prevario za 360 stupnjeva.
[/quote]

Ma jok, na crobexu nisam ništa ni trgovao dugo vremena.

Evo kako se u ovom padu lijep promet napravio zadnja 2 dana nadam se da su ovi šta su tako zdušno srušili crobex konačno svršili. Ne znam samo šta su toliko dugo čekali.

never surrender

Za sve one koji skupljaju luke izgleda da se sprema napad ba bid LKPC ako ne danas sutra 100%, sretno svima sa vašim papirima.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

S padom cijena opet se pojavio interes za kupnjom i kako crobex pada prometi se povećavaju, danas 14 milijuna kuna. To je dobar znak da ima keša, ali čeka se pravi (što povoljniji) trenutak za ulazak.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ne znam da li ste primijetili, ali danas ima zanimljivih izmjena na nekoliko dionica:
DIOK, HTPK, KORF, LPLH i TISK.
Naime, tamo su Credo banka skrbnički računi postali KBZ skrbnički računi.

Zar je moguće – a banku je tek jučer HNB ugasio – da su već danas mogli prebaciti skrbničke račune u drugu banku? Prosto ne vjerujem…
A ako je to bilo stvarno u petak (T-3), onda znači da je netko 2 dana prije znao što će biti s bankom.
Za razliku od običnih građana/štediša…
Zanimljivo zar ne?


Ne znam da li ste primijetili, ali danas ima zanimljivih izmjena na nekoliko dionica:
DIOK, HTPK, KORF, LPLH i TISK.
Naime, tamo su Credo banka skrbnički računi postali KBZ skrbnički računi.

Zar je moguće – a banku je tek jučer HNB ugasio – da su već danas mogli prebaciti skrbničke račune u drugu banku? Prosto ne vjerujem…
A ako je to bilo stvarno u petak (T-3), onda znači da je netko 2 dana prije znao što će biti s bankom.
Za razliku od običnih građana/štediša…
Zanimljivo zar ne?


A je li moguće da je to napravljeno nekim "automatizmom", nekom "procedurom"/protokolom, ili nekom drugom akcijom možda baš i regulatora ili čak same banke koja je u svrhu zaštite interesa klijenata za koje se brine "do zadnjeg trenutka" taj svoj posao na neki način prepustila drugoj banci? Da su klijenti ni krivi ni dužni samo dobili obavijest da je zbog tih i tih oklonosti banka u nemogućnosti ispunjavati svoje ugovorne obveze samostalno i radi njihovog interesa koje je "prodala" drugoj banci čiji su sada klijent i s kojom mogu po istim uvjetima nastaviti poslovati ili raskinuti posao… misli da bi takvo nešto bilo sasvim pristojno od banke da i sama reagira ako ovo nije bila nužnost nekim propisima/regulatorom.

Radi se o tome da sredstva na skrbi nisu u aktivi banke, to je samo usluga nad tim sredstvima, i stvarno ne vjerujem da bi trebalo biti problema sa "prepuštanjem" te usluge nekom drugom ukoliko je banka više nije u mogućnosti izvršavati jer na taj način se niti na koji način ne utječe na bilancu banke i time direktne odnose prema drugim klijentima nego je samo "raskinut jedan posao" (čak beznačajnog i udjela u računu dobiti i gubitka).

Pa gle, u teoriji je moguće, ali zar je normalno, logično i ne znam što da se to napravi samo dan nakon zabrane rada banke???
A obične štediše ko hebe, oni će se načekati barem tjedan dana da dođu do svoje love?
Ne vjerujem.
U priopćenju HNB-a
http://www.hnb.hr/priopc/hpriopc.htm
se nigdje ne spominje nikakva buduća banka koja će isplaćivati sredstva ili preuzeti štediše – pa i ono s OŠB-om je na Centar banci završilo tek nakon dosta vremena – tako da ne vjerujem.

Naravno da je to samo skrbništvo, nisu sredstva uložena u banku, ali tim prije ne znam da bi to bilo prioritetnije od privatnih i poslovnih računa?
Nisam siguran da znam tko se krije iza tih računa, iako za te skrbničke na DIOK, TISK i LPLH sumnjam na M.F.-a.

Da prokomentiram još i ovo:

Da su klijenti ni krivi ni dužni samo dobili obavijest da je zbog tih i tih oklonosti banka u nemogućnosti ispunjavati svoje ugovorne obveze samostalno i radi njihovog interesa koje je "prodala" drugoj banci čiji su sada klijent i s kojom mogu po istim uvjetima nastaviti poslovati ili raskinuti posao… misli da bi takvo nešto bilo sasvim pristojno od banke da i sama reagira ako ovo nije bila nužnost nekim propisima/regulatorom.

Ako je to doista tako, onda je to prvoklasni skandal iz više razloga:
1) s obzirom da znamo kakva je ažurnost SKDD-a po pitanju raznih stvari (ako se ne varam, darovanje dionica umjesto da to preknjiže isti dan kad dobiju darovni ugovor kojim investitor X daruje dionice investitoru Y čeka se 2-3 tjedna (!) nema šanse
2) S obzirom da je banka jučer blokirana čak da su i slali dopis vlasnicima računa, oni dopis prije danas nema teorije da su poštom mogli dobiti, a kamoli da je to preknjiženo u SKDD
3) Ako su doista slali takve obavijesti to je moralo biti prije dosta vremena, što bi značilo da su ti investitori bili jako povlašteni i da su puno prije znali da će banka propasti. To bi bilo strašno

Iz svega toga proizlazi jedino moguće:
da je vlasnik (vlasnici?) tih skrbničkih računa znali što će uslijediti pa su pobjegli prije nego je HNB stavila lokot.

New Report

Close