Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Shvatite- da poduzetnici koji ulažu u posao- NEĆE DATI SVOJE DIONICE NA OVIM CIJENAMA, i sve će dalje stajati. Oslobodite nam taj kapital ….po višim cijenama. Što biste izgubili???
Kamate, hipoteke, dobit, prihode….????? NIŠTA. Imate veliku vjerojatnost na VIŠIM CIJENAMA
ponovno ZARADITI……
OVAJ INAT nikome ne treba.

Kolegica, ja mislim da to nije uopće inat, već čisto realnost plitkog tržišta. Ono drugačije od ovog jednostavno ne može funkcionirat. Nemoguće je da se nikad do sada niste zapitali zašto je tome tako. Ako se hoćete bavit burzom i ulaganjem u dionice idite na razvijena tržišta koja za razliku od ovog imaju, ajmo reći, "kvalitetniji" smisao vlastitog postojanja.

Da malo pojasnim ovu izjavu, zar vam nije nikad upalo u oči, da se masa vijesti u Europi i Americi šta se tiču ekonomije zapravo konstantno oslikavaju kroz živopisna kretanja burzi? A kad se govori o trzavicama kakve se zbivaju ovih dana u Europi, koji bitno potresaju burze, zar niste primjetili da se iz Amerike i Azije često poziva ( i apelira ) na čelnike europskih država da povuku prave poteze koji su u duhu osnaživanja gospodarstva il bar najave pozitivne mogućnosti na tom planu kako bi na taj način smanjili nesigurnosti na tržištima kapitala, tj ovakve padove tržišta. Dakle oni eksplicitno pozivaju na donošenje pravih mjera koje će se honorirat kroz rast na burzama!

Pa kad ste vidjeli da kod nas neko poziva na razumne poteze vladajućih u rješavanju nekog domaćeg gospodarskog pitanja da bi se stabilizirao crobex?!

Nikad. A vjerojanto ni nećete. Sigurno naše vladajuće nitko iz Europe neće pozivat na to, a kamoli iz Amerike. A to je čisto iz razloga šta je ovo preplitko tržište da bi investitore zanimalo. Kako pravih investitora nema zato nema nitko ni apelirat na stabilizaciju il rast domaćeg tržišta kapitala. Mali dioničari poput vas ako nemaju sami novaca da mogu kupovat dionice ( a nemaju, zato i jesu mali dioničari ) pogotovo nemaju pravo apelirat jer nisu ni bitni, shvatite to.

Zato nije ni najmanje bitno šta vi želite od crobexa, kad je crobex u nedostatku drugih relevantnih investitora ionako samo određenima svrha, tj kad je prepušten samo onim lokalnim moćnicima ( uglavnom mirovinskim fondovima ) koji još imaju ikakve marginalne koristi od njega tj njegovih dionica. A boli njih iskreno ona stvar šta o tome netko od malih dioničara misli i tu su potpuno u pravu.

Evo nadam se da sam vam rješio problemčić, jer ga nažalost nitko drugi neće rješit kako ste si zamislili. Problem će se na vaš način rješavat isključivo onda kad brojne investitore bude zanimalo ulaganje u Hrvatsku i kad budu zaprave i investirali. No da vam odmah kažem, oboružajte se strpljenjem, jer će te se na to načekat.

never surrender

Pa ..kad pogledam sada dioničke i mješovite fondove u 2011 …99 % ih je u debelim minusima .
Neki prije 2-3 godine SJAJNI i oni koji su "rasturali" 2005-2008 po 40-50 % plusa …sad plivaju po dvocifrenim minusima ….što to govori ?
Love imaju ALI NEZNAJU KAJ S NJOM …..opekli su se tzv fond managerčići i to …ebački …ili nemaju snage dignut tržište ( što sumnjam ) jer se vidlo na INI a i na HT da mogu :-)) ili NEĆE jer im ova situacija totalno podcjenjenog tržišta i brda dionica u banani ….DUGOROČNO …..PAŠE!
Stoga …..budu krenuli ….i digli tržište ….samo onda kad bu njima pasalo …

Kolega Peromadjar, ovo je vrlo dobar odgovor mojoj provokaciji.Ne mislite valjda, bez obzira na paniku,
da mi je ikad itko na burzi pomogao, i ikad itko dao novaca bez rada i truda.Čak niti onda, čini mi se
da svu težinu uvijek nosim sama .Zato, sve što ste napisali stoji.

IPAK!

Netko će uskoro MORATI podmetnuti leđa ovoj burzi.NETKO, će morati kupiti dionice, ili barem ponovno
zavarati naivne da ih kupuju- i NETKO će morati uvjeriti masu, da je dobro ulagati u nju…
Morati će biti – BOLESNO UVJERLJIV, jer siroti službenici u bankama i osiguranjima, koji zdušno
pozivaju na ulaganja u fondove, nikome nisu motiv za isto.

Kako ste rekli, mi mali koji nismo bitni- uopće niti ne mislimo sudjelovati u dotičnom oplemenjivanju
burzovnog stanje, koje su upropastili bitni-VELIKI.
Mali, nisu niti krivi- za nikakva zbivanja u pozitivnom ni negativnom smislu, jer su premali- da
sudjeluju u ekonomskim preokretima i davanju inercije rasta ill pada…
Mali nemaju što ni tražiti na stranim tržištima , jer će koristi od toga isto imati samo veliki, ne mnoge
načine da ne nabrajam….

Malima nije mjesto ni na ovoj niti drugim burzama.

Pa, onda molim lijepo- da se kazne svi oni -koji su pozivali MALE, da ulažu u IPO-e, da uzimaju
kredite za kupnju malih paketa dionica, i općenito da uopće dolaze na burzu ulagati mali novac…

Ako Vi kolega Peromadjar- ovako gledate na stvar s burzom- nikada nećete imati novac, niti vidite
put i način na koji ga možete zaraditi- na ovom tržištu kapitala.

A ja se ne obraćam Vama, niti kolegama koji su MALI, i imaju malo novaca- NEGO ONIMA- koji
su ODGOVORNI za stanje na burzi- onima koji odlučuju i onima koji će promijeniti sliku ZSE-
uskoro….Njima, govorim – da je vrijeme za to ….!
Niti smo rasli kao svijet- niti smo ulagali u burzu kao cijeli svijet- niti imamo odgovornosti , ni znanja niti
svijesti o veličini kapitala u svijetu i ekonomiji razvijenih država.

Ne zanima me kako- zanima me …T K O je investitor u burzu koji će podnijeti teret oporavka….!
TKO ? Nemojte mi reći da sam to ja..jer nemam pojma o investiranju…jer takva politika do sada-
nije davala rezultata nikome…ja nisam glupa da ću Vama podržavati izlaz i zaradu dionicama..niti ćete to raditi Vi meni…ja više neću donijeti novac na burzu..niti ovu , a najmanje stranu burzu.

Dakle, molim odgovor, TKO je u spreman u ovoj državi podnijeti teret ulaganja u burzu- BEZ PREVARE!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

miami@ TK nije humanitarna ustanova…onaj tko stalno ponavlja PRIJEVARA , PREVARILI SU NAS ITD…
jos jucer treba napustit TK

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@Miami

Nemojte raditi podjelu na velike i male. Puno malih je diglo burzu 2006-2008. godine. Pa ste i vi na krilima porasta burze uletili u istu i zaglavili u dionicama koje trenutno biljeze samo minuse.
I nemojte se zavaravati s gluposti da ce burza pokrenuti oporavak gospodarstva. Oporavak moze pokrenuti samo kvalitetna politika vlade koja mora omoguciti malima ili velikima da pokrenu stabilan biznis i zaposle sto vise ljudi. Tada ce zbog viska novaca kod malih i velikih doci i do oporavka burze jer ce se dio tog viska preliti i na burzu. Trenutno taj visak se nalazi kod banaka ali njima nije u interesu dijeliti taj visak jer je njima dobro i svojom nesocijalnom politikom i teznjama za ekstra profitima unistavaju vecinu i pile sami sebi granu na kojoj sijede.

I za kraj kad vec dijelite burzu na male ili velike. Da liste vi poceli kao mali ili ste odmah bili veliki?

Nije bolest sve što boli

Ček ček miami jel ja to pogrešno shvačam ili vi gledate na bruzu na ovakav način:

-Cijene dionica su samo neke simbolične brojke nepovezane s ičim realnim
-Te vitualne brojke se "dižu" i "spuštaju" ovisi kako kome treba novaca
-Ako velikom treba novaca on če "diči" te brojke na veliki iznos i onda prodati dionice
-Kada mu netreba novaca onda če "veliki" spustiti brojke na niske i kupiti dionice
-TO dizanje i padanje iznosa brojaka nema veze s valuacijom tvrtke, okolnostima na trzistu, likvidnosti i kolicini novaca ne TK nego samo o "volji velikoga".
-Po vašem npr cjena dionice INGR je 8.5kn a ne 400kn samo zato jer to neki "veliki" ne želi da to bude, da nema tog zločestog velikog INGR bi bila ako en 400 onda bar 300kn?

Ako je ovo točno onda mozda stvarno najbolje da se maknete s trzista kapitala i zaboravite da ono postoji jer cete pogubiti sve novce. Mislite li da novci za kupnju dionica na TK rastu na drveću? Recimo zamislite da u svojoj ljekarni sutra dignete cjene proizvoda za 500%, koliko bi proizvoda prodali? E pa isto bi se desilo da se sutra cjena INGR ili bilo cega drugoga digne za 500% bez ikakvog razloga. Jasno da je covjeku najteze priznati da nesto nezna i da mu to neide, ali takvo razmisljanje je najskuplje.

...

Vidim da na forumu ima sve manje i manje komentara na temama, svi polako posustaju!? Neki su izgubili novce, neki živce, a neki i jedno i drugo!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Vidim da na forumu ima sve manje i manje komentara na temama, svi polako posustaju!? Neki su izgubili novce, neki živce, a neki i jedno i drugo!

Tako je kolega….ostalo par brokera i to je to ali odustat će i oni
Ovi iz Partner banke nemaju razloga više pisat jer ih je ukinulo, za koga će drukat
[cool]

@Bob
novaca ima ko blata. A čiji su novci u bankama? Depoziti, novci iz novčanih fondova, obeznica i sl. će ući strelovito na burzu kad za to dođe vrijeme. A to može biti i danas, može za mjesec dana, može za godinu dana.

@Haoren

Miami je djelomično tj. 50 % u pravu. Veliki igrači rade kako hoće, ne treba baš imati veze s gospodarstvom.

@Smart

neki šute i dokupljuju po super rasprodaji

@Lojtra

Pa to sam i napisao samo sam odredio lokaciju novca. Novac mora biti u opticaju a ne u banci. Trenutno to pase jedino banci ali ce se i to promjenit kad se povuce lova iz banaka. Zasto pase banci? Jer na moj depozit oni meni daju malu kamatu dok istovremeno oni moj novac plasiraju po enormnim kamatama. Banke ce biti u problemu kad se novac iz banaka izvuce za prezivljavanje umjesto za investiranje. Pri ovom investiranje ne mislim na ulaganje u TK vec otvaranje radnih mjesta.

Nije bolest sve što boli

Samo pesimistima se puštaju postovi, ostalima ne. kako vam nije dosadno međusobno čitati iste postove, vas koji ste rasprodali na minimumu i sad drukate na pad. Ste pročitali na bisnisu?
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Dnevni-semafor-Dobit-hrvatskih-tvrtki-udvostrucena

@Lojtra

To sto vi vidite postove je zato jer su vam korisnici na listi prijatelja. nema veze s pesimizmom ili optimizmom.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close