Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..gdje god čitam, što god okrenem ….nigdje utješnih vijesti!

Pa prestani čitat vijesti radije gledaj grafove, usotalom valjda je najbolje vrijeme za kupovinu kad se najviše crnjači.

never surrender

Čini mi se da sam skužio zašto su mirovinci pasivni u zadnje vrijeme na ZSE – obzirom na izmjene zakona koji propisuje odlazak u mirovinu, a koji je omogućio da dio osiguranika može nazad iz II u I stup, čime se vraćaju u proračun i sredstva koja su uplaćivali, sad mirovinci čekaju da vide koliku lovu moraju vratiti državi! da bi to mogli napraviti, moraju biti likvidni pa zato ne žure s kupnjom i dizanjem cijena dionica dok to ne riješe, a rok je do kraja godine?!
u vezi s time:
1. kolika je cca. cifra u pitanju koja se vraća državi
2. kolika je likvidnost OMF-ova, tj. stanje keša na računima?

evo što zakon kaže:
(1) Član obveznog mirovinskog fonda koji je po svom izboru pristupio u obvezno mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje, može istupiti iz toga osiguranja s danom ostvarivanja prava na mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju, ako zahtjev za istup podnese Središnjem registru osiguranika izjavom u postupku ostvarivanja prava na mirovinu.
…..
(3) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka, obvezni fond će putem Središnjeg registra osiguranika u roku od 30 dana po zahtjevu prenijeti u državni proračun ukupna kapitalizirana sredstva s osobnog računa toga člana fonda.

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...


Čini mi se da sam skužio zašto su mirovinci pasivni u zadnje vrijeme na ZSE – obzirom na izmjene zakona koji propisuje odlazak u mirovinu, a koji je omogućio da dio osiguranika može nazad iz II u I stup, čime se vraćaju u proračun i sredstva koja su uplaćivali, sad mirovinci čekaju da vide koliku lovu moraju vratiti državi! da bi to mogli napraviti, moraju biti likvidni pa zato ne žure s kupnjom i dizanjem cijena dionica dok to ne riješe, a rok je do kraja godine?!
u vezi s time:
1. kolika je cca. cifra u pitanju koja se vraća državi
2. kolika je likvidnost OMF-ova, tj. stanje keša na računima?

evo što zakon kaže:
(1) Član obveznog mirovinskog fonda koji je po svom izboru pristupio u obvezno mirovinsko osiguranje na temelju individualne kapitalizirane štednje, može istupiti iz toga osiguranja s danom ostvarivanja prava na mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju, ako zahtjev za istup podnese Središnjem registru osiguranika izjavom u postupku ostvarivanja prava na mirovinu.
…..
(3) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka, obvezni fond će putem Središnjeg registra osiguranika u roku od 30 dana po zahtjevu prenijeti u državni proračun ukupna kapitalizirana sredstva s osobnog računa toga člana fonda.


Nemaš brige, fm-i su učinili sve da kapitalizirana sredstva budu čim manja.

Nego, kam ide ovo tržište ili forum kad peromađar tješi forumaše u pozicijama [lol]


ima kod mene utjehe. [kiss]

CAR [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

i ovaj vidend trejderi bez dionica?

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

ubijaju nas ovi izbori, ni likvidnosti ni pada ni rasta ničeg

pepe7


ubijaju nas ovi izbori, ni likvidnosti ni pada ni rasta ničeg

pa kud ćeš da više padamo?!? ali čim završe izbori nastat će pozitivno ozračje na burzi jer ovaj HDZ sa svojim aferama nas je sve dotukao [angry]
tako da nakon izbora očekujem brzi rast na 2200-2300 bodova [thumbsup]

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

ajmo dečki dižite taj crobex, treba mi love hitnooo, do kraja tjedna da smo na 2300 bodova, jel jasno!!!

ma kakav cash-r-a, 100% in

situacija je krajnje napeta, crobex skoro pa na nuli, promet nikakav, vani sve u debelom plusu, a milijuni čekaju samo da krenu udarat po asku….

kad krene, to će ludi moji biti čudo, lupat će se na sve strane !? ili nooooot!

ma kakav cash-r-a, 100% in


situacija je krajnje napeta, crobex skoro pa na nuli, promet nikakav, vani sve u debelom plusu, a milijuni čekaju samo da krenu udarat po asku….

kad krene, to će ludi moji biti čudo, lupat će se na sve strane !? ili nooooot!


not,,,predizborno vrijeme…kapital ne voli nejasnu politicku situaciju

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


situacija je krajnje napeta, crobex skoro pa na nuli, promet nikakav, vani sve u debelom plusu, a milijuni čekaju samo da krenu udarat po asku….

kad krene, to će ludi moji biti čudo, lupat će se na sve strane !? ili nooooot!


je čekamo šeike da nam pokupuju ove trule dionice

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

EHOS
u dva dana osam transakcija
promet veći od 500 tis.kn
u slijedeća tri dana tj.do kraja sedmice treba se svaki dan trgovati i još treba napraviti ukupno sedam transakcija pa se već iduće sedmice ulazi u redovno trgovanje
na zdravlje,sa puno meda i mlijeka,ali bez mene nažalost

New Report

Close