Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


neće nitko za tobom suzu pustiti [yawn] [bye]

Hoće. Njegov broker. Jedini koji je zaradio na njegovim transakcijama.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Kolega diablero, vidim da vas humor i optimizam nisu napustili, neka dobro je to, svakako za pohvalu.

Samo ja ne bi bio na vašem mjestu toliko drzak, naravno, jer prava je istina da moj broker ni nije imao priliku nešta na meni zaradit zadnjih mjeseci obzirom da sam vrlo malo ovdje trgovao, a s druge strane, vidim da vama nikako nije sjela ona vaša kupnja igh po 1300 kunića, jelda?

S IGH foruma 01.09.


..
I da, između ostalih, i meni si prodao svoje dionice jučer.
Gle, "takvi likovi" kao ja ovdje nikoga ne napadaju

Nema šta, iskustan investitor drugima djeli packe kako ga brokeri pelješe…ti su mi najdraži
[bye]

never surrender

bilo je lako prodati odmah na početku trgovanja
ali drhtave ručice će imati problem s kupnjom dionica ask je šupalj da ne može biti šuplji
kad ovo okrene na plus trčati će se za vlakićem ali ponestaće snage jer crobi ide uzbrdo čuf čuf

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


[bye]

Vidi se kolega da je Vaš smisao za humor zato potpuno iščezla stvar.
Nego, zar stvarno mislite da netko ovdje na forumu piše istinu, uključujući Vas pa i mene, te da netko tim piskaranjima pridaje važnost?

Onda to govori o Vama kao iskusnom investitoru…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

zanima me da li ste se obratili ikom glede ISTISKIVANJA MANJINSKIH DIONICARA u Duro Dakovic Montazi? Kao i svi, smatram se prevarenim jer sam kupio dionice po cijeni vecoj od one koja mi je isplacena na racun. Da li ste se obracali pravnim osobama koje su Vas uputile u pravni postupak navedenog kako bi u krajnjem slucaju istupili i na sudu?

zanima me da li ste se obratili ikom glede ISTISKIVANJA MANJINSKIH DIONICARA u Duro Dakovic Montazi? Kao i svi, smatram se prevarenim jer sam kupio dionice po cijeni vecoj od one koja mi je isplacena na racun. Da li ste se obracali pravnim osobama koje su Vas uputile u pravni postupak navedenog kako bi u krajnjem slucaju istupili i na sudu?


I ja se osjećam prevarenim.
Kupio sam ATLS po 15 na povijesnom ATL.Nije prošlo ni desetak dana a on ode na 10 kn.Ode mojih
33 %.Istina nisam proda i ostao bez dionica,ali ćini mi se da sam ostao bez trećine para.
ILI FMPS kupio po 22 a sada je na 16.I tu lijepo pušim.
Vrijeme je da svi skupa popušimo lulu mira.U miru.Sada je vrijeme pušenja.Mogli bi i danas sjesti svi
u krug i svi pomalo pušiti i na kraju spušiti.

Ali i to ćemo prebroditi i na ZSE će uskoro poteći med i mlijeko!

mislim da su ukagaći i firme na zse preveć kažnjeni, a sobzirom da su održavali likvidnost
kakvu takvu da bi se neko sad ukrcao na povjesnom minimumu
sramota
tribala bi se zse ispričati malim ulagačima i poništiti sve transakcije u protekle 3 mjeseca
pa čak i tri godine

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

upravo tako,
recentne dvije godine na zse, za male ulagatelje bile su iznimno stresne i dramatične, obilježene
dugačkim nizom destruktivnih događaja /bankroti brokerskih kuća, stečajevi, afere, rasprodaje,
apsurdne izmjene pada i rasta cijena, gubici kompanija… radikalno urušavanje sistema/.
Sad i ovdje, osjeća se i cijenim da je sistem u završnoj etapi ekvilibrijuma /prijelaz iz polariteta rušenja u polaritet izgradnje/.
Moram priznati, da sam ljubomoran na ulagatelje koji u ovom trenutku ulaze na tržište i kupuju dionice, njima je put ka obilju zajamčen.


mislim da su ukagaći i firme na zse preveć kažnjeni, a sobzirom da su održavali likvidnost
kakvu takvu da bi se neko sad ukrcao na povjesnom minimumu
sramota
tribala bi se zse ispričati malim ulagačima i poništiti sve transakcije u protekle 3 mjeseca
pa čak i tri godine

najbolje da ponište samo tvoje transakcije i to onih 90% gdje si izgubio, a da ti ostave onih 10% gdje si imao plus. ja mislim da je to nadasve fer i moralno [lol]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.


mislim da su ukagaći i firme na zse preveć kažnjeni, a sobzirom da su održavali likvidnost
kakvu takvu da bi se neko sad ukrcao na povjesnom minimumu
sramota
tribala bi se zse ispričati malim ulagačima i poništiti sve transakcije u protekle 3 mjeseca
pa čak i tri godine

Nisam baš primjetio da se baš puno krcaju.Jer da se krcaju likvidnost bi rasla ,a sami time i cijene.
Puno njih trguje na trulom zapadu.
Fondovi mogu kupovati samo dionice koje imaju mcxap iznad 300 mil kn,a takvih je malo.
Mali fondopvi se tretiraju kao i veliki ,pa i oni mogu ulagati samo u velike firme.
Mirovinci se u ovom trenu ponašaju pametno.Oni skupljaju dionice što jeftinije jer im je stalno veći mpriliv sredstava od isplata za mirovine/drugi stup/i tako će biti godinama.I oni svoje dionice
drže dosta visoko s obzirom na situaciju.
Mali dioničari bi trebali to skupo fondovsko smeće prasprodati mirovincima i ulaziti u dionice koje su
jako podcijenjene i od kojih se može očekivati veći rast.Jedino štop bi bilo bitno je da to nisu dionice
firmi koje neće u stečaj.
Danas je na ponudu Qune bilo 250 kom po 30 i nitko nije kupio.
NAV je blizu 120.I sada to nitko neće da kupi po 30,a prije nekoliko godina se kupilo preko
2 mil dionica i to na načinj da si za 100 dobivao nešto ispod 100 s obzirom na troškove izlistavanja.
Zar je moguće da netko tko je kupovao po 100 sada ne želi kupiti po 30 i na taj način smanjiti
prosjek.Činjenica je da bi se kupnja trtebala pojačati ako je diskont.
NA zse SU IZGUBLJENI SVI KRITERIJI ZA SVA NELIKVIDNA IZDANJA.iZGLEDA DA IDU NA JEDNU LIPU.
Tko je kriv:Mislim da su krive šuplje glave i prevelika regulacija.Što više slobode to bolje,naravno
uz poštivanja zakonitosti.HANFA mora djelovati.
Ponuda papira /dionica/postoji,ali s druge strane ne postoje mehanizmi da se to i kupi.I zasto klizimo!
A mi koji znamo da je sve što nije razvikano izuzetno jeftino smo odavno u dionicama a one padaju
i padaju.Dokup u padu.Dokle?Do posljednje kapi krvi se ulaže i tko bude strpljiv će jako zaraditi.
Ali nikako se ne smije zanemariti da se nebi smjelo kupiti dionice firmi koje loše posluju i kojima
prijeti stečaj ili to raditi uz izuzetno veliki diskont,pa ako se neka izvuće u jednoj zaradit toliko
puno da će ona nadoknaditi pušionu u ostalim.

Na ZSE će za strpljive teći med i mlijeko u potocima!

..gdje god čitam, što god okrenem ….nigdje utješnih vijesti!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ima kod mene utjehe. [kiss]

New Report

Close