Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja svoje dionice ne dam po ovakvim cjenama kad je grčka porasla 5 6 možemo i mi

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Ajde šta kukate,zamslite da sinoć euro nije obranjen crobex bi bio danas -10…

Misliš na neko vrijeme odbranjen.

organizirana ekipa drži crobex nisko dok ne unovči veliki rast vani a onda će uložiti sve nazad kod nas……. not!!!

crobex +0,52 % < moj portfelj +5,2 %

s druge strane ne treba biti ni previše nezadovoljan

ma kakav cash-r-a, 100% in


ja svoje dionice ne dam po ovakvim cjenama kad je grčka porasla 5 6 možemo i mi

grčkoj je otpisano 50% duga!!! a naš dug samo raste i raste i nitko ga neće otpisati!!!

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje ili K-P dionica!

Ja sam se ostavio tehničke analize jel me nikako ne ide, a i nema smisla.

Odsad ću samo s vama navijat za rast crobexa. Vidim da toliko ima ljudi u dionicama i mislim da bi bilo vrijeme da se nešta konačno zaradi. Nadam se da ovo gledaju i čitaju i menadžerčići, i kako je jedna od kolegica rekla, krajnje je vrijeme da dignu naš indeks! Pa cijela europa raste, halo, zašto nama toliko treba? Osim šta su dionice smiješno jeftine, uostalom uskoro će i izbori i doći će bolji dani.
[thumbsup]

Za sada je krenulo dobro, još ne pratimo dax u stopu al budemo! Mi ionako kasno palimo a kad krenemo bit će vatrometa. Sve ćemo mi ovo nadoknadit, dosta su nas menadžeri maltretirali, vrijeme je za malo akcije!
[thumbsup]

never surrender

sto ste se uvatili krobexa,pa ne trguje se krobeksom vec dionicama,mogli ste kupiti ptkm i korfej vec jednom pa vam nista ne bi bilo bitno.rastu vec godinama a vi samo cekate krobex da raste.izađite iz losih pozicija i uđite u prave stvari.,pozdrav i sretno kolege

Poštovanje svima,

pratim Vaše kometare,tehničke analize… i ponekad se i ja uključim….
Ja imam dosta dionica još od 2009 i volio bih čuti Vaše razmišljanje u vezi kretanja Crobexa.
Zanima me da li je moguče da do 2014 Crobex dođe do razine od 5000 ili ne?
Ovo su jako teška vremena za naše gospodarstvo ali mislim da je ovo dno toga i da u narednom periodu moramo očekivati napredak u svakom pogledu.
Gledam danas ove odluke u EU i dali su do znanja da nema nikakvih igrica sa EU.Izuzetno su odlučni i jaki.
BDP u USA za ovaj Q skočio na 2,5 % ( 1 Q = 0,9 %, 2 Q 1.1 % ).
pp

moguće je da crobi dođe do 5000 i više do 2014…
isto tako je moguće i da padne ispod 1000…

starija ekipa zna o čemu pričam


Poštovanje svima,

pratim Vaše kometare,tehničke analize… i ponekad se i ja uključim….
Ja imam dosta dionica još od 2009 i volio bih čuti Vaše razmišljanje u vezi kretanja Crobexa.
Zanima me da li je moguče da do 2014 Crobex dođe do razine od 5000 ili ne?
Ovo su jako teška vremena za naše gospodarstvo ali mislim da je ovo dno toga i da u narednom periodu moramo očekivati napredak u svakom pogledu.
Gledam danas ove odluke u EU i dali su do znanja da nema nikakvih igrica sa EU.Izuzetno su odlučni i jaki.
BDP u USA za ovaj Q skočio na 2,5 % ( 1 Q = 0,9 %, 2 Q 1.1 % ).
pp

evo ti odgovor, na žalost bez optimizma [embarass]

Neovisno o dogovoru, domaći analitičari pesimistični

Dužnička kriza u eurozoni vratit će Hrvatsku u recesiju

Hrvatske tvrtke i država neće moći dobiti kredit 
jer će europske banke i države nastojati spasiti svoju glavu.

S dogovorom ili bez njega njega, dužnička kriza u eurozoni vratit će Hrvatsku u novu recesiju – prevladavajuće je mišljenje ekonomskih stručnjaka u Hrvatskoj. Ekonomski je institut jučer revidirao procjenu rasta za Hrvatsku u 2012. godini s ranijih 2 na najviše 0,8 posto uza velike ograde da do njega i ne dođe. Svako usporavanje ekonomije i pad BDP-a dovodi do masovnih stečajeva i otkaza, na što je Hrvatska posebno ranjiva jer je već i sada polovica radno-aktivnog stanovništva bez posla.

Prve velike posljedice dužničke krize u eurozoni već se u ovoj godini osjećaju kroz pad izvoza i skuplje zaduživanje. Hrvatska će 2011. iz proračuna izdvojiti dvije milijarde kuna više nego prošle samo za kamate, a za 2012. godinu prognoze su još lošije. Privatni sektor, banke i proračun iduće bi godine morali refinancirati 17 milijardi eura postojećih kreditnih obveza, a svi koji nešto znaju o stanju europskog financijskog sektora tvrde da će to biti jako teško. Europske će banke i njihovi vlasnici najprije spašavati sebe, a tek onda periferne države i tvrtke. Domaće tvrtke, na primjer, imaju oko 79 milijardi kuna kredita u stranim bankama pa, ako Hrvatska i ne zadrži dosadašnji kreditni rejting, još više kamate doći će im glave.

– Iako bi skori ulazak u EU trebao biti poticajan za domaće gospodarstvo, sadašnji problemi eurozone mogli bi značiti izostanak većih kratkoročnih koristi. Glavne političke stranke nisu pred izbore dale jasne odgovore o hitnoj fiskalnoj konsolidaciji. Ako odlučne akcije izostanu i nakon izbora, to bi moglo potaknuti nepovjerljivost financijskih tržišta i dovesti do pada kreditnog rejtinga s negativnim ekonomskim posljedicama – upozoreno je iz Ekonomskog instituta.

Večernji list

na žalost, crobex na 5000 bodova možda ćemo vidjeti tamo oko 2018.2010. godine

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

ATGR_veliki prihodi mala zarada
ERNT-ovo je već treći put u zadnje dvije godine da nas neugodno iznenadi sa kvartalnim izvješćima
ADPL_podbaćaj u dobiti

Pa da, fondovskom smeću ide loše to i nije tako loše.Oni će braniti svoje dionice i treba im ih prodavati.Šteta da su mali špekulanti loše prošli u ADPL jer ih tu ima jako puno.
Ali zato građevinari/VDKT i HDEL/ koji više i nisu fondovske dionice osim DLKV lijepo rastu
i malim investitorima donose lijepe zarade.
Nadam se da će i HT imati isti rezultat kao i prošle godine i da neće potonuti.
ADRIS bi mogao biti solidan pa bi fondovi to mogli malo i napumpati i upumpati zeru keša u ovaj
jad od burze.

Na ZSE će teći med i mlijeko na kapaljku!

Neovisno o dogovoru, domaći analitičari pesimistični

Dužnička kriza u eurozoni vratit će Hrvatsku u recesiju

Hrvatske tvrtke i država neće moći dobiti kredit 
jer će europske banke i države nastojati spasiti svoju glavu.

S dogovorom ili bez njega njega, dužnička kriza u eurozoni vratit će Hrvatsku u novu recesiju – prevladavajuće je mišljenje ekonomskih stručnjaka u Hrvatskoj. Ekonomski je institut jučer revidirao procjenu rasta za Hrvatsku u 2012. godini s ranijih 2 na najviše 0,8 posto uza velike ograde da do njega i ne dođe. Svako usporavanje ekonomije i pad BDP-a dovodi do masovnih stečajeva i otkaza, na što je Hrvatska posebno ranjiva jer je već i sada polovica radno-aktivnog stanovništva bez posla.

Prve velike posljedice dužničke krize u eurozoni već se u ovoj godini osjećaju kroz pad izvoza i skuplje zaduživanje. Hrvatska će 2011. iz proračuna izdvojiti dvije milijarde kuna više nego prošle samo za kamate, a za 2012. godinu prognoze su još lošije. Privatni sektor, banke i proračun iduće bi godine morali refinancirati 17 milijardi eura postojećih kreditnih obveza, a svi koji nešto znaju o stanju europskog financijskog sektora tvrde da će to biti jako teško. Europske će banke i njihovi vlasnici najprije spašavati sebe, a tek onda periferne države i tvrtke. Domaće tvrtke, na primjer, imaju oko 79 milijardi kuna kredita u stranim bankama pa, ako Hrvatska i ne zadrži dosadašnji kreditni rejting, još više kamate doći će im glave.

– Iako bi skori ulazak u EU trebao biti poticajan za domaće gospodarstvo, sadašnji problemi eurozone mogli bi značiti izostanak većih kratkoročnih koristi. Glavne političke stranke nisu pred izbore dale jasne odgovore o hitnoj fiskalnoj konsolidaciji. Ako odlučne akcije izostanu i nakon izbora, to bi moglo potaknuti nepovjerljivost financijskih tržišta i dovesti do pada kreditnog rejtinga s negativnim ekonomskim posljedicama – upozoreno je iz Ekonomskog instituta.

Večernji list

na žalost, crobex na 5000 bodova možda ćemo vidjeti tamo oko 2018.2010. godine

mi smo na žalost van svih pozitvnih zbivanja pa nas dotakne tek pokoji lahor koji dođe izvana.
gledam kako nam se procjene BDP-a smanjuju iz mjeseca u mjesec, ove godine trebali smo imati oko 1,5% rasta, a nit će max. 0,5% ….isto za 2012. godinu planirali smo 2% rasta, a ako bude 0,8% bit će dobro jer iduće godine moramo vratiti (proračun, banke i firme) ogromnih 17 milijaradi EUR tj. skoro 130 milijardi kuna! odakle???? [embarass]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

@beer

Nemoj se sekirat, dignut će nas fond menadžeri vrlo skoro, i njih isto svrbi ovaj rast vani, pa moraju i oni malo zaradit zar ne?

A šta se tiče našeg gospodarstva za to su krivi oni nesposobni, al zato su uskoro izbori, stvari će brzo doć na svoje mjesto, a to je još jedan razlog za rast!

never surrender

New Report

Close