Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S druge strane ne treba zanemariti ni činjenicu da su mirovinci u dionice INE ulupali milijardu kuna (+/- par100 milijuna, ne znam točnu cifru). Ako im MOL ponudi cijenu koju ne mogu odbiti i ako procijene da im se to isplati (s obzirom da su većinu kupovali na oko 3.000 kn, a prinos od recimo 20-25% u manje od godinu dana nikako nije zanemariv), onda ta "oslobođena svota" i nije tako mala.

Naravno da je INA političko pitanje i iako bi sadašnja garnitura na to graknula, činjenica jest da su mogući pobjednici na izborima INU već "prekrižili" tako da ne treba odbaciti ni takvu opciju.

Dakle,

Sa 1 dionicom ZABE, 10 dionica PTKM, 1 dionicom ERNT crobi dignut 0,5 %

čestitam

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Dakle,

Sa 1 dionicom ZABE, 10 dionica PTKM, 1 dionicom ERNT crobi dignut 0,5 %

čestitam

Pa nemojte tako kolega ing, pa dionicom ernt je napravljeno 2 milijuna prometa, to vam je petina ukupnog.

Iznenađenje tek slijedi!

never surrender


Netreba zaboravit, da bi kuku-riku koalicija mogli uvesti porez na kapitalnu dobit, iako to u ovom trenutku izgleda smješno, obzirom da je većina u solidnim minusima!

a da ti nisi danas rasprodao portfelj, a crobex šiba gore kao lud???? [lol] [bye]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Evo dva zanimljiva naslova objavljena isti dan:

Gubitak Viadukta 32,7 milijuna kuna
http://www.poslovni.hr/vijesti/gubitak-viadukta-327-milijuna-kuna-189297.aspx

Kvartalna dobit Viadukta skočila 1006 posto
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Kvartalna-dobit-Viadukta-skocila-1006-posto?homesrclink=carousel

Pa sada vi recite da li je čaša poluprazna ili polupuna?

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Netreba zaboravit, da bi kuku-riku koalicija mogli uvesti porez na kapitalnu dobit, iako to u ovom trenutku izgleda smješno, obzirom da je većina u solidnim minusima!

a da ti nisi danas rasprodao portfelj, a crobex šiba gore kao lud???? [lol] [bye]
[/quote]
Privremeno gore a onda ponovno silazno i još niže nego je bilo.


Evo dva zanimljiva naslova objavljena isti dan:

Gubitak Viadukta 32,7 milijuna kuna
http://www.poslovni.hr/vijesti/gubitak-viadukta-327-milijuna-kuna-189297.aspx

Kvartalna dobit Viadukta skočila 1006 posto
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Kvartalna-dobit-Viadukta-skocila-1006-posto?homesrclink=carousel

Pa sada vi recite da li je čaša poluprazna ili polupuna?


Čaša je razbijena, nove nema a od vode ni traga ni glasa. [smiley]

volim PITI (Principal, Interest, Taxes, Insurance)

Jeste konačno počeli nešto raditi na burzi ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Jeste konačno počeli nešto raditi na burzi ???

Kolegice, imate kakav prijedlog što bi se "radilo" na "burzi"? [smiley]

If something is too good to be true...it probably is.

E ovo ja zovem pravom domaćom analizom:

Vaš link
Bude li danas zbog odluka u vezi eurozone dramatičnog pada cijena dionica na svjetskim burzama, i domaće tržište pratit će ta kretanja. U protivnom, vjerojatna je stagnacija indeksa“, napominje Bošković.

Pazi ovog, znači ako bude dramatičnog pada na svjetskim burzama i mi ćemo ga pratit. Ovo izgleda jednoznačno i izričito. A ako ne bude mi ćemo stagnirat. Isto djeluje izričito. Drugih opcija nema. Dakle u prognozi otklanja svaku mogućnost rasta.

Al ni drugi nisu bolji, iako nisu toliko laprdali, od 8 analitičara danas 6 prognoziralo stagnaciju, 2 pad i nitko rast.

Kad li ono mi u plusu 1,6 posto. Nema šta, pravo savjetovanje.

Čemu nam ono služe analitičari? Da popune prostor u člancima novinara? Da se hvale svojim procjenama, pa onaj ko ubode ima besplatnu pizzu? Ajd bar da lažu sa stilom il da imaju bar suvisle prozirne priče, al ovako gnjusno bubetat i to javno…ccc..

Nego još me više čudi me da baš svi investitori samo čekaju ta izviješća za treći kvartal ko da je to zadnje od izviještaja šta će vidjet na ovom svijetu i onda se moraju odlučit hoće li kupit dionice il ne. A komedija još veća jer se otprilike zna šta se može očekivat, bar kod nas nema ama baš nikakve napetosti kao u americi. Definitivno nitko neće prikazat neočekivane milijune dobiti. I još me čudi kako nitko od njih ne spominje kako crobexu treba sto godina da se pomakne u 2-3 posto plusa a prethodno mjesecima struže i kopa po dnu, dok drugi lepršaju po 5-6 posto čim merkelica zine da će spasti EU.

Al me uopće ne bi čudilo kad indeks u par dana skoči 5 il 10 posto kako će se onda svi javit i reć da su investitori "shvatili da je pravo vrijeme za kupit dionice". Kao ono, neki novi moment se dogodio baš sad a kojeg nije bilo zadnjih 8 mjeseci. Ah da, ma vjerojatno će bit neka otrcana priča tipa "ipak su prejeftine dionice, heh sad se tek vidi" il "nisu loša izviješća, pokazuju da se solidno kompaije drže unatoč…" il još bolje "europa ima plan kako suzbit krizu" ( iako još nije posve dorađen i iako neće funkcionirat baš al ga ima )…

No dok dođetaj dan, jedva čekam sutra ujutro novi komentar… [pray]

never surrender

perice zar nekidan nisi rekao da je fer vrijefnost dionica na ovako sramotnim razinama

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

pero, a dobro analiziraju i prognoziraju,

pa kad su nešto pogodili?,pa ne vodiš se njihovim analizama, tko je po njima radio do sada debelo je ispušio, meni se sviđa njihova prognoza :), samo kontra njih

istina nisam još sve uzeo šta sam planirao, al dobro,, rat sa Libijom je završio, pa pomalo,, kao i kad je završila priča sa afganistanom,,

New Report

Close