Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mora da je crobex negdje probijen, konstantno dusi…

Sa 2,5 miliona kuna prometa do 12:20! [cry]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire





Zaba-štednja na australce 6% i više.Vjerujte mi da bi 99% ulagača na našoj burzi iste sekunde potpisali tu kamatu ,samo da mogu vratiti onaj novac s kojim su počeli ”ulaganje”.

[/quote]

99% ulagača bez Fx iskustva vjerojatno bi – ali onaj preostali 1 % ne bi !

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Koja dosada danas. [yawn]

Penzioneri, vadite lovu van iz banaka sa štednje koji imate jer će rezati mirovine. Da biste ubuduće imali od čega živjeti sad je vrijeme za kupnju dionica. Tak ja radim….. [cool]

HTPK, ko zadnji magarac…
Ajmo, brže prodaj taj propali deal s Beljem i ostale bezvrijedne papire…
Možda mi se čini, ali izgleda da je naš market blizu dna.
Ovakve kockarnice prolaze u trenucima najvećeg očaja, ali i najveće euforije.

Rasprodaja i dalje traje, odljev iz dioničkih fondova je popriličan

vijesti iz portfolio.hr
U rujnu je imovina dioničkih fondova pala za 11,04 posto te je iznosila 2,365 milijardi kuna što je 292,5 milijuna kuna manje u odnosu na kraj kolovoza. Niti jedan dionički fond u rujnu nije zabilježio porast imovine..

Ono šta je gora vijest je da se imovina izjednačila s vrijednosti iz travnja 2009, kad je crobex bio na 1600 bodova, a sad je na 1800 bodova.

U rujanskom padu prednjači pbz equity, i sad je jasno kako su moje tvrdnje istinite da je pod skrbničkim računom pbz.d.d. koji je masovno rasprodavao dionice prošli mjesec ustvari nalazi račun ovog dioničkog fonda.
U apsolutnom iznosu najveći pad imovine imao je fond PBZ Equity kojem je imovina smanjena za 49,995 milijuna kuna što je pad od 16,41 posto te taj fond sada raspolaže sa 254,6 milijuna kuna.

Za usporedbu, crobex je u 9 mjesecu pao tek 8,5 posto. Jasno je da dioničari žestoko povlače svoje udjele u najrizičnijim fondovima šta stvara dodatni pritisak na prodaju pa nije ni čudo da crobex pada ko kamen il stagnira kad se treba dogodit odbijanac.

never surrender

@peromadjar
Da je crobex pao i rastao kao druge burze ne bi bilo ovakvog odljeva. Ovako stagniramo kad drugi rastu,a padamo kad drugi padaju. Nešto se ulagačima mora i dati, a ne ih derati na sve moguće načine, baš se čudim što shortanje nije uvedeno

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ja se tome uopće ne čudim. S druge strane, reklo bi se (poznavajući naš mentalitet) da su ovi sad trenuci idealni za najavu konačnog uvođenja šortanja. Vjerujem da je jasno zašto to kažem, a isto tako da je i vrlo jasno zašto to nije uvedeno odmah u lipnju.

Uopće me ne bi čudilo da vrlo skoro dođe i ta najava. [lol]

Ova ZSE je mrtva burza, kad padamo promet je 15 milja kuna, kad "rastemo" (ako se taj jad može nazvati rastom) onda je promet par milja kuna…. Nema odbijanaca, nema rasta…samo slobodan pad svakih par dana. Prejadno….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@shefsale

Uvođenjem shortanja bi sa sigurnošću to tvrdim dobili stabilniji rast crobexa, uopće se ne bi osjetio sadašnji "manjak" llikvidnosti, zato ga i nema

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ova ZSE je mrtva burza, kad padamo promet je 15 milja kuna, kad "rastemo" (ako se taj jad može nazvati rastom) onda je promet par milja kuna…. Nema odbijanaca, nema rasta…samo slobodan pad svakih par dana. Prejadno….

Takva nam je i država.
Ekonomija se raspada a politika se bavi politikanstvom. [pray]

New Report

Close