Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Limiti promjene cijene
U slučaju unosa ponude koja bi rezultirala jednom ili više transakcija koje bi premašile limit promjene cijene, ne dolazi do sklapanja transakcija izvan limita promjene cijene, već se automatski pokreće dražba uravnoteženja. Dražba uravnoteženja ima iste karakteristike kao i predotvaranje, te je tijekom nje moguće unositi, mijenjati i povlačiti ponude, a do sklapanja transakcija dolazi na kraju dražbe kada se zatvore transakcije po jedinstvenoj, teoretskoj cijeni dražbe i nastavi se dalje s kontinuiranom trgovinom. Trajanje dražbe uravnoteženja za dionice iznosi 8 minuta, produženo za trajanje varijabilnog završetka koji može trajati najviše 5 minuta.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=32822

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

za usporedbu grčka je jućer narasla 6 posto
a mi jedva jedan

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

ako se igramo prognozera, rekao bih da ćemo danas završiti oko 0 uz mali promet [yawn]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Mislim da bi mogli malo gore. [proud]


Mislim da bi mogli malo gore. [proud]

možda u početku jer se vidi u predotvaranju da trejderi odmah od 9,30 sati pokušavaju svojim nalozima (ATPL, ADPL, DDJH, THNK…) navući druge da udare po prodaji tj, njihovim dionicama, ali kasnije ćemo nazad na 0 ili u minus

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

jadan promet i jadan rast…žabokrečina na ZSE se nastavlja [bye]

još nismo izašli iz medveđeeg zagrljaja tek kad probijemo 1840 fali nam 11.2 bodiča
dax je probio 6000 mislim da smo zaslužili bar 1900 ovaj tjedan mada bi realno tribalo bar na 1870 a moje nerealno nadam se na 1970

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


jadan promet i jadan rast…žabokrečina na ZSE se nastavlja [bye]

Nije loše uvijek može i gore recimo iduči tjedan rasprodaja.

stvarno je ovo prejadno, čim crobex malo poraste, više nitko ne želi kupovati! kao da svi kupuju samo u padu i prodaju čim cijene skoče par % gore! male ulagače još i razumijem, ali fondove?!? [angry]


još nismo izašli iz medveđeeg zagrljaja tek kad probijemo 1840 fali nam 11.2 bodiča
dax je probio 6000 mislim da smo zaslužili bar 1900 ovaj tjedan mada bi realno tribalo bar na 1870 a moje nerealno nadam se na 1970

ma 5970 barem.zašto biti skroman

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.

nakon 3 sata trgovanja uspjeli smo prijeći 4 milje kune prometa (ukupno, naravno)
jadno da jadnije ne može [bye]

Ja se uopće ne čudim ovako mizernom prometu.
Obzirom koliko se straha i opreza uvuklo među ulagače, čudo je da smo danas uopće u plusu. Doista većina kupuje u padu (ja prvi) jer među malim investitorima vlada skepticizam i nevjerica prema nekakvom višednevnom rastu. Doduše, niti kada smo padali nije bio ništa bolji promet.

S druge strane gledajući, dionice vodećih društava su nam značajno podcjenjene, a očekuje se i solidan Q3, pa je čudno da se fondovi aktivnije ne uključuju u trgovinu i svima daju poticaja za kupnju.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close