Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


rastemo na malom prometu, nije dobar znak

Slažem se.

Neki se očito ne mogu pomirit da kod nas nema odbijanca.
Evo njemački i francuski indeks su se odbili nekih 18-19 posto od dna iz 23.9., a mi smo još dodatno pali za 2 posto. To vam ništa ne govori?

Sad smo se nekako iskompenzirali za onaj mal pad kad su oni bijesno padali, graf to jako dobro sugerira.

A dalje, kad se krenu korigirat strani indeksi i crobex će nastavit padat. Vjerojatno do zacrtanog targeta kojeg sam najavio. Tek onda kod nas ide odbijanac.

never surrender

Jesi to ti marcipane [rolleyes]
I ne kaže se poredba nego usporedba.

Zaostajemo,Dax je zadnji put bio na ovim razinama 16.08,Crobex iznad 2000.

"Only dead fish swim with the stream"



rastemo na malom prometu, nije dobar znak

Slažem se.

Neki se očito ne mogu pomirit da kod nas nema odbijanca.
Evo njemački i francuski indeks su se odbili nekih 18-19 posto od dna iz 23.9., a mi smo još dodatno pali za 2 posto. To vam ništa ne govori?

Sad smo se nekako iskompenzirali za onaj mal pad kad su oni bijesno padali, graf to jako dobro sugerira.

A dalje, kad se krenu korigirat strani indeksi i crobex će nastavit padat. Vjerojatno do zacrtanog targeta kojeg sam najavio. Tek onda kod nas ide odbijanac.
[/quote]
kod nas sve kasni pero
zato su me izajebali za neke dionice skuplje sam ih plačao do 10 posto
kako je kasnio pad tako će i rast
ovo je rast nastaklenim nogama ako ne krene promet

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

U zadnjih desetak dana rejtinzi bankama i državama su uglavnom rušeni a indexi uglavnom rastu!!!

Samo naprijed….

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Tipično za nas,kad se počnu pojavljivati lažne tisućice nisko na bidu onda ćemo gore.

Kao da su bitni rejtinzi bankama i državama.To je stvoreno za manipulaciju.

"Only dead fish swim with the stream"



rastemo na malom prometu, nije dobar znak

E vidiš ja bi rekao suprotno!!!
[/quote]

zar ne vidiš da kupuju samo mali, a trejderi ih pune dionicama!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti!

Likvidnost, hoću reć nelikvidnost!

Mislim da je Ante Samodol utjerao strah u kosti svim djelatnicima financijske industrije koji ne kupuju pojedine dionice svojim novcem, tako da očekujem još manju likvidnost na gotovo svim dionicama!

ps Nebi bilo loše da se tako reagiralo barem tamo od 2008 godine pr. kad je gospon LUković prodao svoj paket dionica našim umirovljenicima po zanimljivoj cijeni…

Al kako mi hrvati brzo opraštamo i zaboravljamo po Runjaninu, nema veze

[cry]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Evo kako je jaca "smanjila" nezaposlenost:

Brišu sve što mogu: Gumicom su smanjili broj nezaposlenih

Nakon što se Vlada pohvalila kako je pad broja nezaposlenih rezultat dobrih mjera Vlade, javili su se ogorčeni čitatelji i ispričali kako su ih obrisali s burze rada
Prvi put u posljednjih 20 godina broj nezaposlenih u rujnu manji je nego u kolovozu. Premijerka se odmah pohvalila kako je to rezultat dobre Vladine politike zapošljavanja. No uvid u statistiku pokazuje kako je, unatoč dobrom zapošljavanju zbog produljene turističke sezone, broj nezaposlenih pao i zbog efikasnog korištenja gumice za brisanje. U rujnu je 33.107 ljudi otišlo sa zavoda. Od tog broja 19.472 su našli posao, od čega čak nekoliko tisuća u državnoj upravi. Ostalih 13.635 je izbrisano.

Neki su vjerojatno brisani zato što su otišli u mirovinu, drugi zato što su umrli. Među izbrisanima su se, međutim, našli i neki čitatelji 24sata, koji su se jučer javili da bi nam ispričali kako i zašto su nestali s burze. Vjeruju da je pad broja nezaposlenih rezultat Vladina predizbornog naštimavanja statistike. R. L. (39) iz Osijeka je samohrani otac dvoje djece.

– Nakon što sam tri godine na zavodu odslušao nebrojena predavanja, odbio sam doći na tko zna koji motivacijski tečaj. Ta tko ima više motiva da pronađe posao od samohranog nezaposlenog oca? Zato su jedva dočekali da nešto odbijem pa su me jednostavno obrisali gumicom i uzeli mi 500 kuna naknade koju sam dobivao kao samohrani roditelj – prepričava R. L. Sada mu je ostalo 299 kuna doplatka i vrt u kojem uzgaja povrće kako bi preživio s djecom. Kaže da osobno poznaje desetke Osječana koji su na isti način izbrisani s burze rada. Više nemaju snage ni volje obilaziti predavanja.

Nisam mogao vjerovati kad sam otvorio novine i pročitao da se na burzi dogodilo čudo i da je zaposleno više ljudi. To je laž jer ljude brišu – kaže.
Sličnu sudbinu imala je i čitateljica iz Bjelovara.

– Zakasnila sam jedan dan na individualno savjetovanje na zavodu. Nakon nekoliko dana iz područnog ureda u Bjelovaru stiglo mi je rješenje kojim se na šest mjeseci brišem iz evidencije nezaposlenih – kazala je naša sugovornica.

Lani je do rujna iz evidencije izbrisano oko 82.000 ljudi.

Ove godine do rujna izbrisali su već 95.375 nezaposlenih. Da bi izbjegli brisanje, prema važećim propisima, nezaposleni moraju aktivno tražiti posao. Svakog mjeseca moraju se javiti na zavod i odazivati se na svaku aktivnost, poput savjetovanja, tečajeva i slično. Jučer nismo dobili komentar broja nezaposlenih od ministra gospodarstva Đure Popijača i ravnateljice Zavoda za zapošljavanje. Slučajno ili ne, jučer su bili na zajedničkom radnom sastanku.
24.sata

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Kakva sprdačina. Limit na KORF je 71,71, a trgovanje nije stopirano.
Autor inače posjeduje KORF.
http://zse.hr/default.aspx?id=32822


Kakva sprdačina. Limit na KORF je 71,71, a trgovanje nije stopirano.
Autor inače posjeduje KORF.
http://zse.hr/default.aspx?id=32822

Nije točno, korf je ujutro bio na kratko blokiran .

halfte trinken, halfte Šarcu geben

OK, ako je tako, moja pogreška.
Nisam pratio od početka.

New Report

Close