Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znam da će se ovo ocijeniti kao druk, ali mi se čini da je ovo rijedak primjer Skupštine koja uvažava glasove malih dioničara, stoga cijenim da ovo ipak treba objaviti i čitati na ovom topicu:

http://trzistakapitala.wordpress.com/2011/10/11/skupstina-dh/

PS
na moju žalost, imam samo xxx dionica KORF-a

halfte trinken, halfte Šarcu geben


PREBLIZU ‘VRHU’

Hrvatska je na 12. mjestu liste zemalja koje očekuje bankrot!

Autor: Portal Jutarnji.hr

Prvo mjesto na ljestvici drži Grčka koja ima 90,6-postotnu vjerojatnost bankrota, a ‘u stopu’ je prati Portugal s 61,3-postotnom vjerojatnošću

ZAGREB – Hrvatska se nalazi na 12. mjestu svjetske ljestvice zemalja po stupnju vjerojatnosti bankrota, navodi analitičarska kuća CMA Vision koja je provela istraživanje za posljednje tromjesečje.

Prema CMA Vision, Hrvatska ima 29,7 postotnu vjerojatnost bankrota te iako je 12. u svijetu, u Europi se nalazi na sedmom mjestu.

Prvo mjesto na ljestvici drži Grčka koja ima 90,6-postotnu vjerojatnost bankrota, a ‘u stopu’ je prati Portugal s 61,3-postotnom vjerojatnošću. Od naših susjeda na tablici se nalaze Italija i Mađarska, koje drže osmo i deveto mjesto s oko 30-postotnom vjerojatnošću bankrota.

Slovenija se nalazi na 32. mjestu (17,7 posto) dok Srbija i Bosna i Hercegovina nisu uvršetni u ljestvicu.

Najmanju vjerojatnost bankrota imaju Norveška (4,4 posto), SAD (4,6 posto) te Švedska (5,1 posto).

[embarass]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

uf, sutra će biti gadno na burzama

Pala vlada: Slovački parlament odbio fond za spas Grčke

Drama je počela kad je slovačka premijerka odlučila staviti svoju glavu na panj: glasanje o EFSF-u vezala je uz glasanje o povjerenju svojoj vladi

Slovačka Vlada, s prvom ženom na čelu u povijesti te zemlje, pala je pokušavajući neuspješno uvjeriti parlament da njihova zemlja treba dati 7,7 milijardi eura za spas Grčke i euro zone[/u]. Europski fond za financijsku stabilnost, koji su prije Slovačke ratificrale sve druge zemlje euro zone, kasno večeras došao je u opasnost da se iz zlatnog metka koji će zaustaviti krizu pretvori u – ćorak. Fond, naime, ne može zaživjeti ako ga ne ratificira svih 17 zemalja euro zone.

Slovaci su pokazali da se ne vode mišlju "ako su svi to podržali, onda ćemo i mi", nego jednom drugom mišlju koju je u nedavnom intervjuu dobro sažeo predsjednik parlamenta Richard Sulik: "Ja nisam spasitelj svijeta. Ja sam izabran da branim interes slovačkih birača".

Slovaci su drugi najsiromašniji narod u euro zoni, prosječna plaća im je 769 eura, prosječna mirovina 360 eura, i nije teško zaključiti zašto se protive ideji da sa 7,7 milijardi eura budu prisiljeni spašavati Grčku , zemlju u kojoj je prosječna mirovina 1200 eura.
…..
…..
Večernji list

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

nisi postao tekst do kraja…
smisao je bio srušiti vladu.
oporba će na glasnju za par dana biti za.

@bond77
To za oporbu nije činjenica nego pretpostavka novinara da će oporba za koji dan možda ipak podržati Fond za spas Grčke. Činjenica je da je jučer odbijena slovačka podrška fondu za spas Grčke i da je istovremeno pala i vlada. Što će dalje biti nitko ne zna, a podrška fondu mora biti od svih 17 članica EU zone inače sve pada u vodu….

a zašto su slovaci protiv fonda vidi se iz ovoga:
“Slovaci su drugi najsiromašniji narod u euro zoni, prosječna plaća im je 769 eura, prosječna mirovina 360 eura, i nije teško zaključiti zašto se protive ideji da sa 7,7 milijardi eura budu prisiljeni spašavati Grčku, zemlju u kojoj je prosječna mirovina 1200 eura”.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



@bond77

To za oporbu nije činjenica nego pretpostavka novinara da će oporba za koji dan možda ipak podržati Fond za spas Grčke. Činjenica je da je jučer odbijena slovačka podrška fondu za spas Grčke i da je istovremeno pala i vlada. Što će dalje biti nitko ne zna, a podrška fondu mora biti od svih 17 članica EU zone inače sve pada u vodu….

a zašto su slovaci protiv fonda vidi se iz ovoga:
"Slovaci su drugi najsiromašniji narod u euro zoni, prosječna plaća im je 769 eura, prosječna mirovina 360 eura, i nije teško zaključiti zašto se protive ideji da sa 7,7 milijardi eura budu prisiljeni spašavati Grčku, zemlju u kojoj je prosječna mirovina 1200 eura".

To je samo politika,pala je vlada i političari su dobili što su htjeli,plus puno slave,cijeli svijet priča o njima,što više jedan političar poželjeti može?
Jedna mala zemlja poput Slovačke ne može protiv EU(a i USA),i te kako ovisi o njima,ovo je samo bila predstava.
I nema nikakvih potresa na burzama,sve je bilo očekivano.

"Only dead fish swim with the stream"

Danas će biti raspad sistema [cry]

Kad HT padne min -5% ostale će dionice povući sa sobom.

Jadne li države ,a još jadnije ZSE [cry]

Sramota me reć da trgujem na zse i da sam dionićar pojedinih firmi.

Bože pomozi!!! [pray] da se izvućem iz ove mafijaške države [pray]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Najviše me zanima ponašanje brodara u kontekstu rasta vanjskih brodara od preko 20% u zadnjih nekoliko dana. Ajmo vidjeti dokle seže naša depresija i defetizam.[rolleyes]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Najviše me zanima ponašanje brodara u kontekstu rasta vanjskih brodara od preko 20% u zadnjih nekoliko dana. Ajmo vidjeti dokle seže naša depresija i defetizam.[rolleyes]

mi na ZSE čekamo da BDI poče padati, strani brodari također…a onda i mi za njima. meni ATPL npr. po ovim cijenama nije zanimljiv,stotine malih ulaze po 400 kn tako da treba sačekati niže razine oko 250-300 kn da bi ulazak bio manje rizičan i isplativ

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

rastemo na malom prometu, nije dobar znak

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti!


uf, sutra će biti gadno na burzama

istina, zelene se kao da nema sutra, jebiga nama ni to ne pomaže


rastemo na malom prometu, nije dobar znak

E vidiš ja bi rekao suprotno!!!

New Report

Close