Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vani su indexi lagano crveni, znači opet danas ništa od rasta, osim možda belja kojeg će nastaviti pumpati do…kn? [yawn]

E pa pumpat će se na ovaj il onaj način bilo koja dionica. A bez brige da će se pumpat i indeks kad ekipa to odluči. Dotad psst, svi u tor i tišina.

never surrender

Jel zna netko zašto na seebizu nisu intervjuirali nijednog našeg analitičara?
Ima li igdje kakav dnevni komentar domaćih i stranih zbivanja na tržištu kapitala?
Jel nisu raspoloženi davat izjave ko naši nakon tekme protiv Grka?

never surrender

Aha evo ga. Loše vijesti i približavanje izbora razlozi pesimizma. Pa sad konačno znamo razlog!
[sealed]

O pa vidi, stari poznanik iz omf rajfača. Nego šta nije rekla koliki je ono target za viro?? Koliko se sjećam debelo su ostali dužni dat prognozu…ipak ti su se znalci iskrcavali nemilice tamo na 350 kuna. Nema šta, tko zna zna!

never surrender

Ko vjeruje dotičnima iz rajfajzena? Sad se polako pokazuje šta leži iza njih…

Ispada da mali ulagači bolje znaju napravit procjenu neke firme nego otvoreni mirovinski fond. I onda nam oni sole pamet šta se događa na tržištu i koji su razlozi zašto naše ne raste.

Pa evo neka meni objasne kao malom ulagaču, koji sam tvrdio da viro svojim poslovanjem zaslužuje bit barem na 500 kuna ( a prema projekcijama i daleko više ), kako to da oni nisu odmah to mogli izračunat?

U 2.mj 2011 su dali nebulozni target na 340 kuna ( ?! ) Tad je cijena vira bila na 450, a oni se iskrcali na 350.
Vaš link

U 7.mj 2011 i dalje drže nebulozni target na 340 kuna ( ?! ) Dionica i dalje se trguje po 450. Oni se opet iskrcali na 420-440 ( i usput propustili masnu dividendu )
Vaš link

Da bi najednom u 9.mj 2011 podigli target na 470 kuna! Iako se ništa značajnije nije promjenilo u poslovanju ni prognozama poslovanja za viro!
Vaš link

I sad nam isti taj analitičar za viro kroji neke floskule zašto naša burza ne raste…toliko o njihovom kredibilitetu.

never surrender

Ocuppay RH OMFove


Ocuppay RH OMFove

Ma ne moramo mi aktivno nikog na ništa nagovarat, svojim poslovanjem će si svaki fond presudit.

Doći će vrijeme kad će ljudi shvatit da postoje i razlike između omf-ovima, pogotovo kad budu i sami u situaciji da mogu birat u kojem će fodnu štedit i u kakvom obliku.

Vani se odavno raspravlja praktički svakodnevno među običnom populacijom kako, gdje i u kojem omjeru štedit, pitanje je vremena kad će se i kod nas o tom detaljnije razmišljat. A onda će isplivavat i izvlačit se ovakve nebuloze u poslovanju pojedinih fondova. Siguran sam da će ovakva gore navedena i slična poslovanja budući umirovljenici "srdačno" primit kad im se serviraju te činjenice…

never surrender

Kolega Pero jako ste nervozni, ali ono što ste posijali vi i ekipa pesimista sada i žanjete, a izgleda da će žetva biti jako siromašna.


Kolega Pero jako ste nervozni, ali ono što ste posijali vi i ekipa pesimista sada i žanjete, a izgleda da će žetva biti jako siromašna.

Molim pojasnite mi ovo šta ste napisali da odmah riješimo nesuglasice. Zašto sam ja točno nervozan i šta sam posijao?

never surrender


Kolega Pero jako ste nervozni, ali ono što ste posijali vi i ekipa pesimista sada i žanjete, a izgleda da će žetva biti jako siromašna.

bravo superhik, 100% od mene!

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

Stalno nas bombardiraju ružičastim prognozama:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Hrvatska-12.-u-svijetu-i-7.-u-Europi-po-vjerojatnosti-bankrota?homesrclink=carousel

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Kolega Pero jako ste nervozni, ali ono što ste posijali vi i ekipa pesimista sada i žanjete, a izgleda da će žetva biti jako siromašna.

bravo superhik, 100% od mene!
[/quote]

Dobro, obzirom da ni nemate pojma šta pišete, nit ja uopće shvaćam šta ste htjeli reći, a vaših pola sata za slobodno izražavanje je prošlo, vrijeme je za povratak nazad u tor. Jedan u ingru a drugi u belje. Pa se u toru nastavite pametarit.


Stalno nas bombardiraju ružičastim prognozama:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Hrvatska-12.-u-svijetu-i-7.-u-Europi-po-vjerojatnosti-bankrota?homesrclink=carousel

O tome vam kolega pričam, samo se izvlače nekakvi mutavi sadržaji kojima se plaše ulagači. Realna je situacija da ako ovih 7 europskih zemalja bankrotiraju ( grčka, italija, portugal, španjolska, irska, ukrajina, mađarska ) da će nestat globalno gospodarstvo kakvog znamo i da će bankroti tih 7 zemalja povuć još bar 30 zemalja za sobom. Padom italije i španjolske pada pola europe, a padom europe padaju i ostali velikani od istoka do zapada koji su financijski povezani.

Sad vam je jasno kad kažem da se samo crnjači bez potrebe.

Eto zanimljivo je kako nitko nije komentirao bogovsku turističku sezonu koja nam krca budžet. To nikom nije palo ni na pamet da ističe kao našu prednost, a tu deremo europu da se sve praši.

Vaš link

Halo, 7 posto više turista i noćenja ( europski su prosjeci mislim 2 do 4 posto ), samo u tradicionalno jakom q2 prihodovano 14 posto prihoda više nego lani, 13 posto više zaposlenih u tom sektoru… Halo?

never surrender


Ne možeš vjerovati !!! Sa par dionica srušiti burzu- radi utvrke za BELJEM ???

I šta će bit sad miami, jer možeš pretpostavit?

Sad da se pokriju gubici u belju ekipa će opet prodavat druge dionice i opet kupovat belje da si smanji prosjek…

never surrender

New Report

Close