Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pero moj šta se to desi sa tobom, pred nekih mjesec,dva sve je bilo crno da crnje ne može,, a sad kuku-lele,, pa šta ono nije odlična prilika za polako skupljati ili si sve potrošio pa je sad frka i ludnica kako i dalje pada?
bude to došlo na svoje, čekaj da ekipa prebaci iz fondova na svoje privatne račune, a onda ćemo se smijati ovim razinama,,

17:23 Hrvatska u rujnu uspjela zaposliti gotovo 20.000 nezaposlenih
to bi u srazmjeru usa ko da su zaposlili 2 miliona
na takvu vjest njihovi indeksi skaču a kod nas su je dobro zacrvenili

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

to je zato jer kod nas ništa nije istina .

Čak i da su nezaposleni studenti nastavili studij te na taj način izgubili status nezaposlenih, previše je .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


17:23 Hrvatska u rujnu uspjela zaposliti gotovo 20.000 nezaposlenih

[lol] jesi ti možda ratko maček? [lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Nije se radilo o nikakvom izlaženju stranog fonda- niti o prodaji za talijanske banke.

PRIJE PAR TJEDANA …procurila je informacije IZ HANFE – o spomenutom Rješenju za
BELJE….

Rasprodaja pozicija – bila je samo skupljanje keša za kupnju BELJA. Zato su riknule sve ostale
dionice…….a ne ove gluposti..

Informacije cure iz H A N F E !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!




Bojim se da prekasno palimo. Europski indeksi su od nedavnog dna porasli već 15 posto, a crobex 1 posto.

I šta je najbolje, to dno su uzrokovale vijesti o krizi Grčke koja prijeti eurozoni i koja je daleko više povezana s EU zemljama nego nama.

[bye] [bye] [bye] [bye]

Mi ne palimo kasno.
Mi ne palimo uopće, tj. palimo u rikverc i to šestom brzinom.
Biser tko nije kapitulirao…
[bye]
[/quote]

Ma ne bih slova napisao da šute i ne pojavljuju se u javnosti s takvim glupostima.

Samo zar kad smo već kod paljenja, zar nije nimalo čudno da ama baš nijedna dionica nije dovoljno dobra da bi se na njoj dogodio odbijanac nakon korekcije i to korekcije koja je trajala mjesecima i uslijed čega je izgubljena valjda trećina il pola njene tržišne kapitalizacije ( il više kako kod koje ) ?

To mi je nemoguće povjerovat ( ako baš zbog ničeg onda zbog zakona velikih brojeva ), pa isto ne vjerujem da se kroz medije i u javnim krugovima ne provlači i ne ističe il ne promovira barem jedna jedina firma koja dobro posluje ( il je dobro poslovala il će dobro poslovat ) i da ama baš nitko ne kupuje dionice te firme i da te dionice posljedično tome rastu!

Onda bi se mogao i razumjet eventualni pad takve dionice uslijed loših vijesti izvana, pa bi po istom principu uslijedio oporavak uslijed dobrih vijesti u obliku kvalitetnog odbijanca.

Evo ja ne mogu vjerovat da takva dionica ne postoji. A ima ih kandidata i to nekoliko. I umjesto da se gradi povjerenje u burzu i približe ulagačima investicije i na takav način preko takvih dionica evo šta se kod nas događa. Ako i uleti kakva pozitivna vijest to je uglavnom radi špekulacije da se nabije cijena i neko pošteno iskrca.

Pa zar to nije apsolutni apsurd!?

Pa kako onda misle privuč normalne ulagače??

Jel ima zse ( il onaj ko je osmislio ovu tvorevinu u Hrvata ) uopće nekog ko bi govorio u njihovo ime, neki PR, neki koji će malo utjecat i na medije i na druge velike ulagače, pa da se neka normalna trgovina i normalno ophođenje događaju na ovoj burzi i oko nje, a ne šta samo ponizno okreću stražnjicu onima kojima moraju? Boga mi, stvarno ne razumijem ovakav narod i ovakve ljude.
[/quote]

kakve veze ima ZSE s percepcijom ulagača? Zar je ZSE kriva što imamo male ulagače i masu fondova pa onda fondovi rade što hoće? Zar bi ZSE trebala to regulirat? Ako ti je do normalne trgovine, moraš ići na dublje tržište … odi van pa trguj na normalnom tržištu. Nemoj tu kukat i optuživat nekoga tko nije kriv. Zbog male cijene odojaka kriv ti je portir na ulazu u sajam.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Niti 2 MIL ukupnog prometa BELJA ..ne otpada na male dioničare.Sve su to igrači – NAJVEĆI
BROKERI …a poredak najvećih brokerskih kuća je izlistan na ZSE.
Preko 20 MIL u zadnja dva dana..

TREBALO JE SKUPITI KEŠA ZA TU KUPOVINU. Skratile su se najlikvidnije dionice …..a mi glupani
čitamo i nekakvim krizama u Italiji..Bože, s kakvim glupostima nas šopaju….
Kad izađu iz Belja..mrcvariti će nas jedno vrijeme, da natrag potroše keš…a onda starta
HT , ERNT, PTKM , KOEI i ostalo..

Dotični, će predvoditi spisak kupaca…Kad će izmjene TOP 10?…..
Nema to više nikakve veze s malim dioničarima. Ovo su najjače brokerske kuće iskrcale
dijelove svojih portfelja……a INFO- zna se otkud je došao…
Ne treba nam MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA …a USKOK.., to su pravi diletanti, kojima je
burza- planetarna fizika..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



17:23 Hrvatska u rujnu uspjela zaposliti gotovo 20.000 nezaposlenih

[lol] jesi ti možda ratko maček? [lol]
[/quote]

SNJEŽNE RADOSTI Nema krize za skijaše
Prodaja ski-aranžmana 30 posto bolja nego lani


17:23 Hrvatska u rujnu uspjela zaposliti gotovo 20.000 nezaposlenih
to bi u srazmjeru usa ko da su zaposlili 2 miliona
na takvu vjest njihovi indeksi skaču a kod nas su je dobro zacrvenili

ništa ja njima ne vjerujem, vjerojatno su opet nešto statistički iskemijali…procurit će za koji dan istina van


Nije se radilo o nikakvom izlaženju stranog fonda- niti o prodaji za talijanske banke.

PRIJE PAR TJEDANA …procurila je informacije IZ HANFE – o spomenutom Rješenju za
BELJE….

Rasprodaja pozicija – bila je samo skupljanje keša za kupnju BELJA. Zato su riknule sve ostale
dionice…….a ne ove gluposti..

Informacije cure iz H A N F E !

Ako je ovo što govorite istina, i ako to mozete vi ili netko drugi konkretno potkrijepiti, onda bi dapače bilo vrlo poželjno da se s time izadje u javnosti i konačno pokuša stati na kraj ovoj "neveseloj druzini" koja vuče konce sve ovo vrijeme.

vani su indexi lagano crveni, znači opet danas ništa od rasta, osim možda belja kojeg će nastaviti pumpati do…kn? [yawn]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

kakve veze ima ZSE s percepcijom ulagača? Zar je ZSE kriva što imamo male ulagače i masu fondova pa onda fondovi rade što hoće? Zar bi ZSE trebala to regulirat? Ako ti je do normalne trgovine, moraš ići na dublje tržište … odi van pa trguj na normalnom tržištu. Nemoj tu kukat i optuživat nekoga tko nije kriv. Zbog male cijene odojaka kriv ti je portir na ulazu u sajam.

Kolega vidim vas baš briga šta se ovdje događa, baš lijepo.

Pa ja sam prvi koji je pozivao ljude da odu trgovat van, a znate šta, ja sam već na francuskim bankama i alianzu samo u mjesec dana zaradio skupa lijepih 35-40 posto i to s lijepim uloženim novcima, a šta ste vi ovdje u međuvremenu napravili? Istina, imam i ja ovdje dio uloženog al to je ni 20 posto stranog portfelja, tek toliko za usporedbu. Nemam ja za čime ovdje plakat šta se tiče moje zarade, ona je i ovako više nego dobra, samo katastrofalno je gledat takve razlike koje postoje isključivo zbog neorganiziranosti burze.

Šta je zse kriva? Hoćemo nabrajat?

1 ) Gdje su im razni modaliteti trgovanja, stop loss nalozi, short trgovina?
2 ) Zašto se kod nas s 20 dana zakašnjenja u odnosu na zapad objavljuju financijska izviješća?
3 ) Zašto nisu energičnije kažnjavani oni koji ne dostavljaju izviješća na vrijeme?
4 ) Kakve su to mutave blokade na svakih 10 posto rasta il pada dionice?
5 ) Kakvo je to vrednovanje crobexa u odnosu na zadnju postignutu cijenu pojedinih dionica, a prosjek može bit bitno drugačiji?
6 ) Gdje su im pravi market makeri ( koji među ostalim pružaju likvidnost )?

Ima toga još za navest…sve su to možda naizgled pojedinačno male stvari, ali to su stvari koje bi kad se poboljšaju mogle itekako privuć raznorazne male ulagače i priuštit im komotniju i sigurniju trgovinu, tu zse ima itekakav utjecaj na prisutnost malih ulagača! To zse mora regulirat.

Pa pogledaj sad situaciju, ko je još normalan trgovat na burzi gdje kad hoće prodat imalo ozbiljniju količinu dionica iz tko zna kojeg razloga mora otjerat cijenu u 10 posto minusa?? A zanimljivo, kupit uvijek može za 0,5 do 1 posto veću cijenu. I gle čuda, jedino može zaradit ako se nađe 10 kupaca na 1 prodavača koji će dić cijenu za 10 posto. Pa stvarno fer okružje za trgovinu!

Sve su to zse spačke..

never surrender

New Report

Close