Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne možeš vjerovati !!! Sa par dionica srušiti burzu- radi utvrke za BELJEM ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Bojim se da prekasno palimo. Europski indeksi su od nedavnog dna porasli već 15 posto, a crobex 1 posto.

I šta je najbolje, to dno su uzrokovale vijesti o krizi Grčke koja prijeti eurozoni i koja je daleko više povezana s EU zemljama nego nama.

[bye] [bye] [bye] [bye]

never surrender

Mislim, svi su skloni po medijima izjavljivat da crobex pada zbog loše gospodarske situacije u europi a kad njihovi indeksi rastu onda se ušute i kažu da "ne pratimo europske trendove" jer se naši investitori "okreću lošoj gospodarskoj situaciji u hrvatskoj". A pri tome ne spominju da je gospodarska situacija u italiji prilično ugroženija od ove u hrvatskoj, a recimo talijanski indeks opet mahnito raste.

Ako nemaju pametnije objašnjenje zašto naš indeks ne raste, onda nešta nije u redu s ljudima koji vode burzu. A iz perspektive financijski uređenog sistema bi se radilo se o klasičnom bullingu nad malim dioničarima. To se moglo pretpostavit i ranije, al sad je samo dobilo svoju potvrdu. Nažalost, za takvo šta teško tko može odgovarat, jer nije ni pretpostavka funkcioniranja burze cilj da se nekom nešta dokazuje. U tom je i problem. I to je samo jedan od pokazatelja da naše tržište kapitala uopće ne funkcionira kako bi trebalo, il bolje rečeno, da funkcionira samo za određene.

Čudi me da se nitko ozbiljno ne pozabavi tim pitanjem..

never surrender

hvala kupcima Belja. veliki ostatak municije ceka sutra. pozdrav

a tko pero

totalno nepotrebno bacanje dionica u minus povodom čega da mi je znati
s namjerom istina
evo vanka vele nema recesije u americi
a bome je neće onda biti ni u europi pa makar štancali eure

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Molio bi burzovne analitičare koji kažu da nema nikakvih gospodarskih i inih vijesti za Hrvatsku koje bi potakle rast indeksa ( i sve one koji se osjećaju pozvani ) da nam kažu zašto zapravo crobex ne raste dok drugi indeksi rastu?

Koji su to ekonomski pokazatelji koji pokazuju da je gospodarsvo Hrvatske više ugroženo il da ima lošiju prognozu od recimo gospodarstva Italije, čiji burzovni indeks raste?

Evo usporedbe:
pokazatelj za 2011….2012
ITA-bdp…….+0.7…..+1.1 posto
HRV-bdp……+0.8…..+1.8 ( trend većeg rasta )

ITA nezaposlenost..9.3….10.3 ( dakle trend rasta )
HRV nezaposlenost 12.7…12.2 ( dakle trend pada )

Privatna potrošnja u hrvatskoj raste brže od talijanske i očekuje se nastavak tog trenda. Ma mogu do sutra nabrajat.

Dakle, tko je ovdje lud?

I na temelju čega ti analitičari procjenjuju onda kretanja našeg indeksa i kako ga objašnjavaju. Evo jedan suvisli tekst neka netko napiše na ovim poslovnim portalima. Naravno, neće se naći niti jedan, jer naši analitičari nemaju blage veze o ničemu. Moje osobno mišljenje je da je taj posao čista izmišljotina i bacanje novaca, dovoljno je za reć da smatram posao spremačice il zaštitara ( da se spremačice i zaštitari ne uvrijede ) daleko svrsishodnijim, poštenijim, kvalitetnijim i hvalevrijednije zanimanjem od burzovnog analitičara u Hrvatskoj. Neko ne voli odvjetnike, neko ne voli prodavače neko ne voli menadžere, ja ne volim burzovne analitičare. Da se mene pita, dao bi im koeficijent radnog mjesta 0.10. I razgovarajući s nekim ljudima nisam jedini koji tako misli.

never surrender


Bojim se da prekasno palimo. Europski indeksi su od nedavnog dna porasli već 15 posto, a crobex 1 posto.

I šta je najbolje, to dno su uzrokovale vijesti o krizi Grčke koja prijeti eurozoni i koja je daleko više povezana s EU zemljama nego nama.

[bye] [bye] [bye] [bye]

Mi ne palimo kasno.
Mi ne palimo uopće, tj. palimo u rikverc i to šestom brzinom.
Biser tko nije kapitulirao…
[bye]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


totalno nepotrebno bacanje dionica u minus povodom čega da mi je znati

***nije trebao biti minus, imali su ukalkuliran mnogo veci porast Belja koji bi Crobex drzao oko nule, medjutim iznenadili su ih vrhunski znalci koji kupuju Belje za milijunske svote i uspjevali su drzat cijenu ispod 120… u igri su veci profesionalci nego nasi fond manageri odnosno crobex makeri, vidjet ces ako cijena opet probije dosta prema gore odmah ce izlaziti naruceni clanci da Toda ne namjerava dati vise od x, y ili z (a sve to manje od 100) kako bi opet zauzdali cijenu i skupili milju dionica za sto manje kinte… stoga bude Crobex malo cudan ovih dana

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

A možemo i dalje pitat analitičare.

Hoćemo usporedit gospodarska kretanja u 2010 i 2011 godini?

U 2011 smo izašli iz recesije, zabilježili pozitivna kretanja najbitnijih gospodarskih pokazatelja, iako su ona manja nego smo očekivali i željeli i dalje su pozitivna u odnosu na 2010!

A kako se ponašala burza?

2010.g. crobex je počeo na 2000 završio na 2100 , najniže bio pred kraj godine na 1770-1780
2011.g. crobex je počeo na 2100 bodova a sad je na svojoj najnižoj vrijednosti na oko 1780-1800 bodova ( šta je usporedivo s najnižom točkom iz 2010 )
Trenutno je čak na -5 posto u odnosu na godinu dana ranije.

A bolja situacija nego onda. A u 2012.g. se očekuje još veći gospodarski rast u odnosu na 2011.

Pa kako je onda indeks pratio gospodarska kretanja? Kako je to moguće? Gdje nestade razlika? Samo nek mi ne spominju strane indekse, eno piče već danima ne možeš ih ni lasom više pohvatat!

Evo nek mi to objasni bilo koji domaći burzovni analitičar i revidirat ću svoje mišljenje o ovom poslu ( s koeficijenta 0.10 na koeficijent 0.20 ).

never surrender



totalno nepotrebno bacanje dionica u minus povodom čega da mi je znati

***nije trebao biti minus, imali su ukalkuliran mnogo veci porast Belja koji bi Crobex drzao oko nule, medjutim iznenadili su ih vrhunski znalci koji kupuju Belje za milijunske svote i uspjevali su drzat cijenu ispod 120… u igri su veci profesionalci nego nasi fond manageri odnosno crobex makeri, vidjet ces ako cijena opet probije dosta prema gore odmah ce izlaziti naruceni clanci da Toda ne namjerava dati vise od x, y ili z (a sve to manje od 100) kako bi opet zauzdali cijenu i skupili milju dionica za sto manje kinte… stoga bude Crobex malo cudan ovih dana
[/quote]

vani je žestok rast, neće ni crobex moći još dugo ovako. sutra bi sve moglo jače potegnuti gore, BELJE preko 120 kn,a ni druge dionice neće spavati [proud]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Bojim se da prekasno palimo. Europski indeksi su od nedavnog dna porasli već 15 posto, a crobex 1 posto.

I šta je najbolje, to dno su uzrokovale vijesti o krizi Grčke koja prijeti eurozoni i koja je daleko više povezana s EU zemljama nego nama.

[bye] [bye] [bye] [bye]

Mi ne palimo kasno.
Mi ne palimo uopće, tj. palimo u rikverc i to šestom brzinom.
Biser tko nije kapitulirao…
[bye]
[/quote]

Ma ne bih slova napisao da šute i ne pojavljuju se u javnosti s takvim glupostima.

Samo zar kad smo već kod paljenja, zar nije nimalo čudno da ama baš nijedna dionica nije dovoljno dobra da bi se na njoj dogodio odbijanac nakon korekcije i to korekcije koja je trajala mjesecima i uslijed čega je izgubljena valjda trećina il pola njene tržišne kapitalizacije ( il više kako kod koje ) ?

To mi je nemoguće povjerovat ( ako baš zbog ničeg onda zbog zakona velikih brojeva ), pa isto ne vjerujem da se kroz medije i u javnim krugovima ne provlači i ne ističe il ne promovira barem jedna jedina firma koja dobro posluje ( il je dobro poslovala il će dobro poslovat ) i da ama baš nitko ne kupuje dionice te firme i da te dionice posljedično tome rastu!

Onda bi se mogao i razumjet eventualni pad takve dionice uslijed loših vijesti izvana, pa bi po istom principu uslijedio oporavak uslijed dobrih vijesti u obliku kvalitetnog odbijanca.

Evo ja ne mogu vjerovat da takva dionica ne postoji. A ima ih kandidata i to nekoliko. I umjesto da se gradi povjerenje u burzu i približe ulagačima investicije i na takav način preko takvih dionica evo šta se kod nas događa. Ako i uleti kakva pozitivna vijest to je uglavnom radi špekulacije da se nabije cijena i neko pošteno iskrca.

Pa zar to nije apsolutni apsurd!?

Pa kako onda misle privuč normalne ulagače??

Jel ima zse ( il onaj ko je osmislio ovu tvorevinu u Hrvata ) uopće nekog ko bi govorio u njihovo ime, neki PR, neki koji će malo utjecat i na medije i na druge velike ulagače, pa da se neka normalna trgovina i normalno ophođenje događaju na ovoj burzi i oko nje, a ne šta samo ponizno okreću stražnjicu onima kojima moraju? Boga mi, stvarno ne razumijem ovakav narod i ovakve ljude.

never surrender

Pa onda ovaj cirkus između hanfe i mirovinaca. Pa i to kolje ovo tržište već dulje vrijeme a da nismo ni svjesni. I jedni i drugi imaju putra na glavi koliko hoćeš, i jednima i drugima je do sada očito popovala stroga politika ( il neka neodgovorna svojevolja ), koja nema veze sa zdravim razumom, griješili su i jedni i drugi u desetcima malih i velikih stvari, a sad se iživljavaju jedan na drugom i svi skupa prema trećima kako koji stigne i kako koji zna!

Pa ko je od njih ikad stvorio neku pozitivnu priču o nekoj našoj dionici il burzi općenito? Ma za kog oni to sve skupa rade ako ne za svoje ulagače, za nas sve, koji smo im kruh svagdašnji? Jebemu zar mi svi skupa koji radimo ne dajemo velike svote naših novaca za te iste mirovince i to nam je hvala da kupuju ( il su bar kupovali ) kojekakve junk dionice, a sad se libe kupit 100 il 1000 il 10000 dionica neke kvalitetne firme. A onda kad dođe "nova ina", opet će se pomakljat za dionicama i napucat bezglavo cijenu 250 posto i poslije tvrdit kako je to bilo isplativo ulaganje. A ovaj će lik u međuvremenu kopat po arhivu tražeći transakcije iz 1999 kako bi dokazao dva desetljeća poslije da je onda neko morao dat ponudu za preuzimanje..

Nije da uzimam ičiju stranu, al zbog njihovih prepucavanja svi pate, od manjih fondova, do manjih dioničara, do samih firmi koje izlažu dionice na burzu, a radi čega uopće burza i postoji…

Ne samo da su otjerali te male ulagače, ma čak bi se sad dao u gadne novce okladit da će otjerat i buduće investitore, a i sadašnje..ne bi me uopće začudilo da ovih dana toliko prozivani toda i još neki ulagači koji imaju firme s dionicama na ovoj burzi traže sad neke strane burze gdje bi mogli izlistat te svoje dionice i rješit se ovog zla. A jednako bi se mogao kladit da će neki baš to i učinit.

Pa kome pobogu trebaju ovakvi cirkusi?
[sealed]

never surrender

New Report

Close