Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


DAX rastura,a CROBEX jedva da se nešto dešava i to na cca 4 bijedne milje prometa…nek si naši analitičari nabiju onu stvar u usta kad zauste ili pomisle zaustiti da pratimo globalne trendove! [cry]

Svaka čast!! evo kolega 100-ka

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Bježite ljudi od ovog lopovluka jer ovakav pad cijene zadnjih tjedan/dva nema nikakve podloge.

Ja sam primoren ostati u dionicama jer nemogu da prodam sa 30% minusa al ovakvo navlačenje i trgovanje zadnih dana nisam vidio .

Strašno!!!

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

http://danas.net.hr/novac/page/2011/10/05/0481006.html?pos=n0
[shocked]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


DAX rastura,a CROBEX jedva da se nešto dešava i to na cca 4 bijedne milje prometa…nek si naši analitičari nabiju onu stvar u usta kad zauste ili pomisle zaustiti da pratimo globalne trendove! [cry]

istina znaju prodati ali ne i pokrenuti tržište ili počnu kupovati na razinama 2200 2300
dogovorenim transakcijama ako nis i prodao u tih par minuta pušiona
nikad slabiji crobey otkad pamtim za sebe po snazi

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



U razdoblju 23.9-30.9 Raiffeisen c. europe prodao je 5000 dionica ZABE.To je bila jedina prodaja,
Od OMF prodavao je samo ERSTE i to 615 ADRS-P,ostali su fondovi samo kupovali,AZ opet najviše.

??

Pbz d.d skrbnički računi prodavali: 5000 dionica dalekovoda, 3000 dionica petrokemije, 14000 dionica podravke, 40 dionica igh, 10000 dionica končara, 12000 dionica belja, 7000 dionica adpl, 37000 dionica adrisa…

Osim pokojih intervencija mirovinaca na kupnji, jedino je erste d.d. značajnije kupovao
[/quote]

a lopovluk šta drugo reći, sada prodaju pozicije u fondovima i kupuju za sebe i rodjake,, pa će kad si pretovare i napucaju dionice ti isti fondići opet kupiti nazad,,, viđeno već samo na kontra poziciji 2007-2008. kad su oni prodavali a fondovi kupovali,, sa naslovima, ciljana cijena,, preporuka,, kupiti i tako to,

al dobro nitko ih ne kontrolira niti kažnjava pa zašto se nebi zaigrali svako toliko, kad već imaju priliku i upravljaju tolikim novcima, dok se netko sjeti raditi neke kontrole toka dionica ako se to uopće i može, oni će davno već biti u mirovini


Kolega bigfoot ja sam aludirao na rasprodaju upravo kod tih najvećih i najrizičnijih fondova jer sam shvatio da nemaju keša na računu, a po statistikama vidim da su korisnici povlačili svoje udjele. Još kad se vidjelo da je tehnički pad neminovan, nije teško zbrojit 2 i 2 da se vidi šta će se dogodit. To je kao začarana spirala..

Iako je većina ostalih rizičnijih fondova u poziciji pbz-ovih ( manjak keša na računu ) pritisak na prodaju s njihove strane nije tolio izražen jer imaju daleko manje imovine tako da se ne može govorit o nekom armagedonu na prodaji. Iako je i ovo bilo razmjerno žestoko.

Naravno, postoje i iznimke, poput ersteovih fondova ( adriatic equity, balanced ), koji su se očito ranije jako dobro pripremili i osigurali si velike količine keša , pa sad beru vrnje kupujući razmjerno jeftino.


Erste fondovi su morali biti dobro pripremljeni kad su davali analize i savjete pred koji mjesec: akumulirati a oni iskrcavali, a onaj glavonja iz Hanfe se medijski prepucava sa Škegrom i njemu sličnim karikaturama.




U razdoblju 23.9-30.9 Raiffeisen c. europe prodao je 5000 dionica ZABE.To je bila jedina prodaja,
Od OMF prodavao je samo ERSTE i to 615 ADRS-P,ostali su fondovi samo kupovali,AZ opet najviše.

??

Pbz d.d skrbnički računi prodavali: 5000 dionica dalekovoda, 3000 dionica petrokemije, 14000 dionica podravke, 40 dionica igh, 10000 dionica končara, 12000 dionica belja, 7000 dionica adpl, 37000 dionica adrisa…

Osim pokojih intervencija mirovinaca na kupnji, jedino je erste d.d. značajnije kupovao
[/quote]

a lopovluk šta drugo reći, sada prodaju pozicije u fondovima i kupuju za sebe i rodjake,, pa će kad si pretovare i napucaju dionice ti isti fondići opet kupiti nazad,,, viđeno već samo na kontra poziciji 2007-2008. kad su oni prodavali a fondovi kupovali,, sa naslovima, ciljana cijena,, preporuka,, kupiti i tako to,

al dobro nitko ih ne kontrolira niti kažnjava pa zašto se nebi zaigrali svako toliko, kad već imaju priliku i upravljaju tolikim novcima, dok se netko sjeti raditi neke kontrole toka dionica ako se to uopće i može, oni će davno već biti u mirovini

[/quote]
sve bespaltne procjene su skupe eno prije misec dana ciljana cjena atpl bila je 800 pa 700 a sad je na 400 i x drugih firma
ne viruj ciganu tj analitičaru i kad ti darove nosi

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



Kolega bigfoot ja sam aludirao na rasprodaju upravo kod tih najvećih i najrizičnijih fondova jer sam shvatio da nemaju keša na računu, a po statistikama vidim da su korisnici povlačili svoje udjele. Još kad se vidjelo da je tehnički pad neminovan, nije teško zbrojit 2 i 2 da se vidi šta će se dogodit. To je kao začarana spirala..

Iako je većina ostalih rizičnijih fondova u poziciji pbz-ovih ( manjak keša na računu ) pritisak na prodaju s njihove strane nije tolio izražen jer imaju daleko manje imovine tako da se ne može govorit o nekom armagedonu na prodaji. Iako je i ovo bilo razmjerno žestoko.

Naravno, postoje i iznimke, poput ersteovih fondova ( adriatic equity, balanced ), koji su se očito ranije jako dobro pripremili i osigurali si velike količine keša , pa sad beru vrnje kupujući razmjerno jeftino.


Erste fondovi su morali biti dobro pripremljeni kad su davali analize i savjete pred koji mjesec: akumulirati a oni iskrcavali, a onaj glavonja iz Hanfe se medijski prepucava sa Škegrom i njemu sličnim karikaturama.
[/quote]

Krivo ste pročitali, erste fondovi su uglavnom kupovali u zadnje vrijeme, al recimo prethodno nisu bili toliko aktivni prodavači, evo vidim da su se rješavali samo dionica ina-e i zaba-e, šta im je vjerojatno donijelo taj dodatni keš, ovako je za njih takva trgovina ispala pun pogodak.

A da, sjećam se i tih famoznih preporuka…pa svi oni igraju svoje igrice, samo morate računat da su to uglavnom jednogodišnje preporuke, dakle targeti za godinu dana.

Kad smo kod toga, sjećam se kako je većina relevantnih američkih analitičara predviđala početkom 2009 da će do kraja 2009 ( dakle za ravno godinu dana ) sp500 indeks narasti sa 900 na oko 1100 bodova. U trenutku kad je na proljeće indeks pao ispod 700 bodova svi su ih pljuvali, no do kraja godine se vrijednost indeksa oporavila i došla do spomenutih 1100. Ispada da su bili u pravu. Oni u svojim analizama uopće ne spominju dinamike kretanja već samo godišnje procjene. Tako da sve to treba uzimati u obzir.

never surrender




Kolega bigfoot ja sam aludirao na rasprodaju upravo kod tih najvećih i najrizičnijih fondova jer sam shvatio da nemaju keša na računu, a po statistikama vidim da su korisnici povlačili svoje udjele. Još kad se vidjelo da je tehnički pad neminovan, nije teško zbrojit 2 i 2 da se vidi šta će se dogodit. To je kao začarana spirala..

Iako je većina ostalih rizičnijih fondova u poziciji pbz-ovih ( manjak keša na računu ) pritisak na prodaju s njihove strane nije tolio izražen jer imaju daleko manje imovine tako da se ne može govorit o nekom armagedonu na prodaji. Iako je i ovo bilo razmjerno žestoko.

Naravno, postoje i iznimke, poput ersteovih fondova ( adriatic equity, balanced ), koji su se očito ranije jako dobro pripremili i osigurali si velike količine keša , pa sad beru vrnje kupujući razmjerno jeftino.


Erste fondovi su morali biti dobro pripremljeni kad su davali analize i savjete pred koji mjesec: akumulirati a oni iskrcavali, a onaj glavonja iz Hanfe se medijski prepucava sa Škegrom i njemu sličnim karikaturama.
[/quote]

Krivo ste pročitali, erste fondovi su uglavnom kupovali u zadnje vrijeme, al recimo prethodno nisu bili toliko aktivni prodavači, evo vidim da su se rješavali samo dionica ina-e i zaba-e, šta im je vjerojatno donijelo taj dodatni keš, ovako je za njih takva trgovina ispala pun pogodak.

A da, sjećam se i tih famoznih preporuka…pa svi oni igraju svoje igrice, samo morate računat da su to uglavnom jednogodišnje preporuke, dakle targeti za godinu dana.

Kad smo kod toga, sjećam se kako je većina relevantnih američkih analitičara predviđala početkom 2009 da će do kraja 2009 ( dakle za ravno godinu dana ) sp500 indeks narasti sa 900 na oko 1100 bodova. U trenutku kad je na proljeće indeks pao ispod 700 bodova svi su ih pljuvali, no do kraja godine se vrijednost indeksa oporavila i došla do spomenutih 1100. Ispada da su bili u pravu. Oni u svojim analizama uopće ne spominju dinamike kretanja već samo godišnje procjene. Tako da sve to treba uzimati u obzir.
[/quote]

S&P na 12489 bodova. Kada? Jednom!

spoznaje predstavljene u prethodnim postovima su ključne, ako smo dijagnosticirali prešučene strategije fondova i banaka potrebno je preusmjerit pozornost sa polja /dionica/ na kojima isti operiraju.
Pozivam sve aktere eko-zajednice poslovnog foruma/studente-koji se ovdje educiraju,poduzetnike-koji ulaganjem u dionice namjeravaju povećat prihode, zaposlene-koji preko radnog vremena ovdje pokušavaju uvećat primanja, kockare, članove malih i velikih sindikata, samozvane gurue,managere
koji ulaganjem pokušavaju zadržati svoj standard,djelatnike fondova i brokerskih kuća sa privatnim portfeljima…/
usmjerite pozornost na prosperitetne firme/dionice/ utemeljene na racionalnim fundamentima
HT,PTKM,ADPL,ADRS,LKRI,DDJH,RIVP,KORF,ATPL…jer to je jedini put ka obilju i perspektiva da izbjegnemo destruktivne manipulacije djelatnika financijske industrije

Mislim da je ovaj pad završio za jedno dulje razdoblje, i kako sam jučer naveo, za očekivat je ipak da se dogodi odbijanac, za početak se očekuje da crobex povrati vrijednost 1850-1870.

Svemu treba pristupit racionalno pa tako i ovome padu. A vidim da se neki lagano prepuštaju panici šta je na temelju dosadašnjih vijesti i prognoza i kontraproduktivno, a u dobroj mjeri i deplasirano.

Tako recimo kriza Grčke ima praktički vrlo malo utjecaja na gospodarska zbivanja kod nas. Doduše indirektni utjecaj postoji, al ni približno onoliki koliki je u zemljama EU. S tim u svezi i eventualno kriza EU ( koja bi proizašla iz raspada Grčke ) bi relativno malo manje traga ostavila na naše gospodarstvo u usporedbi s onim koje bi ostavila na pojedine članice EU. Recimo samo za primjer, Njemačka bi izlaskom iz EU praktički si osigurala vrlo jaku vlastitu valutu ali time postala i iznimno nekonkurentna u izvozu.

Zato treba utvrdit neke činjenice:
– Jasno je da mi više uvozimo nego izvozimo, nismo izvoznička zemlja pa ni ne moramo očekivat da će nas eventualni pad razmjene ubit
– najviše izvozimo na područja Bih, Italije, Slovenije, Srbije, a gotovo nikakve su gospodarske veze Hrvatske i Grčke, nit se šta od strane Hrvatske ulaže u Grčku nit se šta izvozi iz Hrvatske u Grčku
– jasno je da mi imamo razmjerno malo stranih investitora kod nas, pa bi se i manje kapitala moglo povući
– imamo razmjerno puno mogućih investicija koje se još ni iz bliza nisu realizirale, pa uz kvalitetan program se lakše privuće i kapital
– jasno je da smo razmjerno malo upleteni u financijski/bankarski sektor zemalja EU općenito da ne kažem da smo minimalno izloženi kroz njih grčkom problemu, a i kao takav mali kolač smo stranim vlasnicima ionako natprosječno profitabilni ( lijepe kamate ) tako da bi se teško odlučili zavrnit pipu na ovom području

Ne da mi se dalje nabrajat, al ova zemlja itekako može dobro funkcionirat unatoč krizi ne samo u Grčkoj već i u čitavoj eurozoni, pogotovo to vrijedi za neke firme koje su se dobro pripremile kako konkurentno i profitabilno poslovati u ovakvim okolnostima.

Zato kažem, vjerojatno u cijelom ovom padu crobexa ( koji se dogodio iz niza razloga ) ima debelog pretjerivanja, al nikako se ono ne može svest pod jednu činjenicu da je eto "Grčka skupa s EU u problemima pa smo i mi u problemima"! To je tek djelomična istina, al puno važniji razlog je ovaj kojeg sam zadnjih dana spominjao, a to je da nema tko kupit te jeftine dionice, a mnogi su prisiljeni prodavati ih. Zato mislim da kad dođe vrijeme za rast da će bolje napredovat ove dionice koje imaju stalne kupce ( a kod nas su to gotovo isključivo omf-ovi i eventualno same tvrtke ) nego ove s labilnim strukturama dioničara.

Na burzi se trguje glavom i zdravim razumom, a ne željama i emocijama, pa zato radije svi prvo razmišljajte u šta ulažete umjesto da podliježete euforijama, depresijama i kojekakvim novinskim tekstovima.

I zapamtite da veliki ulagači imaju strategije ulaganja na dulje periode, za razliku od velike većine ovdje, a povrh toga, u međuvremenu su na dnevnoj/tjednoj/mjesečnoj razini njihovi profi tehničari kadri izludit svakog prosječnog malog daytradera koji nema blage veze o tehničkoj analizi.

never surrender


http://danas.net.hr/novac/page/2011/10/05/0481006.html?pos=n0
[shocked]

je li ovo nagovor na kupnju,ili prodaju? 🙂

New Report

Close