Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega peremajder
nešto ste mo preglasni ovih dana
samo ću vam reći da sam patriota i is kljućivo sam u hr dionicama
ne unam koja je vaša poanta sem da zbunjujete male ulagaće
prodati dionice na ovim razinama je non sens
razumjem one koji moraju jer moraku podmiriti razliju
i nisu se nadali ovolikom padu
ali ćinjenica je da 80% dionica na crobexu posluju s dobrom dobiti čak izvrsnom

Kolega, ja uopće ne zbunjujem male ulagače, pa majku mu staru jesam lijepo upozorio kad ide vani odbijanac? A uopće nisam morao ni slova napisat. Prelistajte si malo moje postove na ovoj i drugim temama, pa nikad ne govorim nešta tek tako da lupim i ostanem živ. Ja sam uvijek iskren, a kako vidite mnoge to smeta šta znam točno procjenit situaciju. A neki još uvijek ne vjeruju da pišem iskreno. Isto nisu ni vjerovali i govorili mi da sam druker kad sam rekao nakon onog cirkusa sa razvodnjavanjem dionice zaba-e ( onaj nakaradni izazvan pad crobexa ) da se otvorio tehnički put za pad indeksa na 18xx.

Šta se tiče ove situacije, samo pozivam na oprez jer mnoge dionice neće doživjet sadašnji odbijanac. I to se već prvi dan pokazalo kao istinito. Objašnjavam i zašto je tome tako. Nadalje i sam sam rekao da je glupost prodavat dionice nakon velikih padova pogotovo ako ne znate kako će se kretat, uvijek sam pozivao na razum pri trgovanju i preporučio najčešće il apstiniranje od trgovanja il za one slabijeg želuca prodaju al isključivo na odbijancu! To je vrlo bitna razlika. Oprostite al sigurno neću pri tom prstom pokazat ova i ova dionica će vjerojatno rast a ova i ova će vjerojatno nastavit padat il dokle će rast i dokle će padat. Ako to stvara nekom konfuziju, sorry. Doduše ni sam ne znam za mnoge od njih kud će i šta će nit me iskreno zanima, al za neke se itekako dobro može zaključit trend kretanja pa čak i izračunat poneki target. To je stvar tehničke analize, o tome sam nekad pisao i na tom forumu i na pojedinim dionicama, sad jednostavno ne želim više javno a bome ni privatno diskutirat o tome jer nema smisla. To ostavljam ulagačima da si same odluče šta će i kako će sa svojim novcem i dionicama. Ja samo iznosim opće preporuke i zdrava objašnjenja. I mislim kako je to sasvim fer od mene. Ne smatram se ni guruom ni prorokom, al znam kako primjenit znanje da uz minimalan rizik budem uvijek na strani dobitnika i to radim jako dobro. Mene ništa ne košta nit imam osobne koristi šta sve ovo skupa pišem samo smatram da svaki čovjek koji ima određeno znanje ima i svojevrsnu obavezu prenijet to znanje drugom do sebe, potrudit se nekom objasnit..

..al ako vi mislite da svojim pisanjem samo zbunjujem male ulagače, onda neću ulazit više u nikakve diskusije ni objašnjenja, pa vas prepuštam ostalim stručnjacima da vam tu kukaju i jadikuju kako ništa ne raste, kako zse stalno nekog mulja i kako je zapravo sad crobex na 1550 a ne na 1850 bodova. Sigurno ćete od takve priče profitirat! Vidim da mnogima takva spika zapravo i leži, jednostavno uživaju svaljivat krivicu svojih loše tempiranih ulaganja na nekog drugog i pravit od sebe paćenike ( s glavnim motom: zse je ta koja me je pokrala i prevarila, a fondovi skupa s njom ), valjda se ti isti tako tješe da i 99 posto ulagača proživljava isti "lopovluk" ko i oni.

Ovdje žestoko nedostaje objektivnosti! Zato sam valjda i ja brutalan u iskazu kad drugima pokušavam objasnit objektivne stavove i da se ne ponašaju k ovce. I drugo, ulaganje u dionice shvatite kao dodatni hobi s viškom novca, a ne da vam život ovisi o tome! Ulažite u burzu s točno onoliko novca koliko ste spremi isti čas izgubit. Kad si sredite malo stavove vidjet ćete da je zapravo lakše realnije sagledat cijelu situaciju.

never surrender

I još jedna stvar, ako mislite da zse nekog zajebava i da netko namjerno sprječava rast il ne želi poticat rast, zašto mislite da ste isključivo vi žrtve?

Koliko vidim glavni dioničari na dionicama nisu mali dioničari već omf-ovi i drugi investicijski fondovi. Pa ako tržište roka rokaju i oni skupa s njim. A koliko vidim niti jedan se fond ne tuži na gubitke. A brate pogledaj ima ih koliko hoćeš sa 15, 20 pa i 30 posto gubitaka u samo ovoj godini. Halo, fond sa 30 posto gubitka! Ko je njima kriv? Jel se oni bune? Jel oni prozivaju zse il računaju koliko je corbex s inom il bez nje?

Evo, da je netko htio mogao je ići do te mjere i diverzificirat portfelj pa ulagat u dionice u koje zadnje vrijeme ulažu mirovinci. Uz silne dividende sad bi bili tu oko nule, plus šta bi imali većinom sigurne dionice u rukama. Al ne, većina misli da je pametnija i od omf-ova i od dioničkih fondova, pa ulažu u kojekakve hit dionice, očekuju nekakve nebulozne rastove, pa su im onda svi drugi krivi kad krene naopako.

Ako vam se ne sviđa ponuda ove burze il niste zadovoljni performansom dionica a i dalje biste se bavili dionicama lijepo trgujte vanka i ravna vam bosna. Ako mislite da je neka firma nepoštena prema vama kao ulagaču ( tipa razbacuje se lovom, dijeli masno dionice menadžmentu a ne dijeli dividendu il ne kupuje za trezor ) onda nemojte kupovat dionice te firme. I pustite više taj crobex, ulažete u pojedine dionice a ne u čitav indeks. Pa boli mene ona stvar ako u godini dana indeks padne 10 posto a moja dionica poraste 20 posto.

Al ako mislite samo zanovjetat i pljuvat da su svi ovdje lopovi, da je zse leglo kriminala i slične gluparije i to onda isticat kao glavni problem u vašem ulaganju, onda bolje više nemojte ni pisat ovdje a još manje ulagat u dionice. Šta je manje takvih svima će bit bolje.

never surrender

neka tebe tu kolega slažem se da portfelj mora sadržavati 50% diobice koja djeli dividendu
i alfa je u trenutcima kada crobex rokne
meni je ht ,korf adpl u tom đumbusu od 60%portfelja moram priznati da sam ga prodao i kupio dionice
koje su vapile da se kupe al kad crobex krene opet ću se vratiti u te dionice to mi je sidro
samo nemoj dozvoliti da te netko zamrzi zbog ćinjenice da sad galamiš na prodaju
kad su dionice na dno dna -jer ima dosta needuciranih investitora i skoli su panici
a nema razloga za to

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Danas bi mogli imati malo veći rast na tržištu.
jučer nakon zatvaranja ZSE indexi vani su jako porasli.
K tome još danas EU u velikom plusu,DAX 2,60, futuresi u plusu.

Tko će više znati kada kupiti kada prodati, ja sam srećom jučer kupio.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Tko će više znati kada kupiti kada prodati, ja sam srećom jučer kupio.

[thumbsup]

lp

Ha, ha, baš jučer kupio, ha ha [lol] [thumbsup]



Tko će više znati kada kupiti kada prodati, ja sam srećom jučer kupio.

[thumbsup]

lp

Ha, ha, baš jučer kupio, ha ha [lol] [thumbsup]
[/quote]

Kolega, što vam je smiješno?
Nije samo jučer, već i u petak.

[thumbsup]

lp i sretno

P.s. Dax + 2,9 %

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Tko će više znati kada kupiti kada prodati, ja sam srećom jučer kupio.

[thumbsup]

lp

Ha, ha, baš jučer kupio, ha ha [lol] [thumbsup]
[/quote]

Kolega, što vam je smiješno?
Nije samo jučer, već i u petak.

[thumbsup]

lp i sretno

P.s. Dax + 2,9 %

[/quote]

kolegi je vjerojatno smiješno što si jučer i u petak drukao za pad (znači nagovarao kolege forumaše da prodaju dionice), a istovremeno si kupovao njihove dionice…ali imaš pravo da to nije smiješno nego – bijedno i jadno! [bye]

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.





Tko će više znati kada kupiti kada prodati, ja sam srećom jučer kupio.

[thumbsup]

lp

Ha, ha, baš jučer kupio, ha ha [lol] [thumbsup]
[/quote]

Kolega, što vam je smiješno?
Nije samo jučer, već i u petak.

[thumbsup]

lp i sretno

P.s. Dax + 2,9 %

[/quote]

kolegi je vjerojatno smiješno što si jučer i u petak drukao za pad (znači nagovarao kolege forumaše da prodaju dionice), a istovremeno si kupovao njihove dionice…ali imaš pravo da to nije smiješno nego – bijedno i jadno! [bye]
[/quote]

Možete napisati gdje sam nagovarao na prodaju i drukao za pad?

DAX + 3 % btw.

Hvala

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Obzirom kako se slažu nalozi prije početka trgovanja, CROBEX bi danas ipak trebao malo značajnije potegnuti.

Guraju se nalozi na ADPL, BLJE, KORF, KOEI … ATPL bi trebala odmah sa 425 na 445 kn

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Promet 16. 800 000. Zbroj prometa u transakcijama daleko manji. Nema blok niti otc prometa. O tkuda ta cifra ?






Tko će više znati kada kupiti kada prodati, ja sam srećom jučer kupio.

[thumbsup]

lp

Ha, ha, baš jučer kupio, ha ha [lol] [thumbsup]
[/quote]

Kolega, što vam je smiješno?
Nije samo jučer, već i u petak.

[thumbsup]

lp i sretno

P.s. Dax + 2,9 %

[/quote]

kolegi je vjerojatno smiješno što si jučer i u petak drukao za pad (znači nagovarao kolege forumaše da prodaju dionice), a istovremeno si kupovao njihove dionice…ali imaš pravo da to nije smiješno nego – bijedno i jadno! [bye]
[/quote]

Možete napisati gdje sam nagovarao na prodaju i drukao za pad?

DAX + 3 % btw.

Hvala

lp
[/quote]
i kako je trgovati u Njemačkoj?
se smije znati koje dionice preporučate?
mislim spominjete dax pa vjerujem da ste se nakupovali pravih njemačkih dionica..
čestitam

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Za sve one koji su izgubili povjerenje u LKPC.


-Ovih dana ,tocnije u petak u zgradi Zagrebacke burze je predstavljanje LKPC i ulazak u PRVU KOTACIJU.
-Svecano otvaranje Lizalice je trebalo biti prošli utorak ali je zbog lošeg vremena odgođeno za sljedeci tjedan a treba se uskladiti vrijeme sa Premjerkom Kosor, koja želi prisustvovati tom činu.
(Istina je ,da je ostao Sanader ,toga nebi bilo)

-Zajedno sa Lizalicom je OTVARANJE POCETKA RADOVA "TERMINAL ZA TEKUCE TERETE I UKAPLJENI PLIN"(inavesticija cca.60 miliona eur)

-Trezor krece sa kupnjom dionica OVIH DANA !!!!

p.s.Cijena dokapa je bila 850 kn a trenitna 750.Pametnom i previše. [thumbsup]

New Report

Close