Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!

Očekivano je da će kod nas odbijanci bit manji tj da će fondovi iskoristit ovakve strane odbijance da se dodatno iskrcaju. Pa da su se iskrcavali ranije kad su i ovi padali pa crobex bi nabrzinu ljosnuo 40 posto. A to nikom ne odgovara.

Fondovi nemaju keša ( osim omf-ova koji minimalistički ulažu u određene dionice ) a najjednostavniji način za doć do keša je rasprodaja. A najbezbolniji i najsuptilniji je način rasprodaja na odbijancu. I ne, ne boje se da će netko uletit i jeftino kupit dionice, jer ostalih ulagača sa slobodnim kešom jednostavno nema! Kod nas i jeftine dionice vrlo brzo postanu još jeftinije.

Da imate imalo odvažnosti i samopoštovanja i uvida već bi odavno otišli trgovat na strane burze, al neki su očito mazohisti kad si dopuštaju da se ovako njima i njihovim uloženim novcem manipulira.
[/quote]

A moj Pere,ja sam isto pesimista ali po.rat da fondovi nemaju para……..to je pak previše.

bit će bolje................



Ja ne znam odakle vama padaju na pamet takve idiotske računice. Kako se može računat nešta šta se nije dogodilo?

1. na tvoju nekulturu i primitivizam neću trošiti riječi
2. pisao sam hipotetički i objasnio ti zašto crobex nije mogao formalno puno pasti te da bi crobex realno sada bio na puuuno nižim razinama jer je INA bila napumpana s 1600 na 4000 kn i onda blokirana na 4000 kn pa izbačena iz crobexa bez da je taj jaki utjecaj INE na rast anuliran….

znam da ti je teško shvatiti jednostavne matematičke operacije pa te neću više zamarati s njima
uživaj!
[/quote]

Da malo pogledate koliko su pale cijene dionica u u tom razdoblju, stvari bi bile puno jasnije.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


DAX u plusu gotovo 4%…a mi…sramota,žalost,jad…

hahaha kolega koliko je dax pao prošli tjedan a koliko crobex?
nisam vidio kako si se bunio jer je crobex jedna pao kada je dax pao 5%

ahh smiješnih li dijoničara…
+ daj malo pogledaj naše gosp i gosp njemačke…
lp i čuvaj živce..
ako ništa drugo ostavi neku siću (50) kuna za apaurine…jer teško doba na crobexu tek dolazi..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



DAX u plusu gotovo 4%…a mi…sramota,žalost,jad…

hahaha kolega koliko je dax pao prošli tjedan a koliko crobex?
nisam vidio kako si se bunio jer je crobex jedna pao kada je dax pao 5%

ahh smiješnih li dijoničara…
+ daj malo pogledaj naše gosp i gosp njemačke…
lp i čuvaj živce..
ako ništa drugo ostavi neku siću (50) kuna za apaurine…jer teško doba na crobexu tek dolazi..
[/quote]
sto bi netko usao za 20% nizim cijenama [lol]
E,moj Pobjeda!
Nisi smio izlaziti ovih dana i nadati se jeftinijem dokupu.

Ide dobar i cvrst odbijanac !

pozz

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]




DAX u plusu gotovo 4%…a mi…sramota,žalost,jad…

hahaha kolega koliko je dax pao prošli tjedan a koliko crobex?
nisam vidio kako si se bunio jer je crobex jedna pao kada je dax pao 5%

ahh smiješnih li dijoničara…
+ daj malo pogledaj naše gosp i gosp njemačke…
lp i čuvaj živce..
ako ništa drugo ostavi neku siću (50) kuna za apaurine…jer teško doba na crobexu tek dolazi..
[/quote]
sto bi netko usao za 20% nizim cijenama [lol]
E,moj Pobjeda!
Nisi smio izlaziti ovih dana i nadati se jeftinijem dokupu.

Ide dobar i cvrst odbijanac !

pozz
[/quote]
haha ha ha dobra….
kakvo mrtvo prodavanje i kakav mrtvi ulazak???
sinko dugo sam ti ja u FAZ…godinu dana…tamo sam već bio 50% u minusu pa neki dan u plusu pa sada opet u minusu…
počeo sam ulaziti u faz i tza kada je objavljen QE2 i dok nisam potrošio lovu sam kupovao…
na zse me nema premda ti i drugi vidoviti misle da me ima…
a drugo dobar i čvrst odbijanac???hahaha bumo vidjeli…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

sacekaj malo ili koji dan,pa ces vidjet [bye]
tj.ovaj tjedan….oni koji su mislili izaci su izasli i ostalo je jos malo pritiska na asku al
ce ih veliki progutati u jednom naletu.
Prvestveno milim na IGH,DLKV i ATPL

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

kolega faust, ja nisam nekulturan i hvala lijepo matematiku imam u malom prstu.

Pa ponavljam opet pitanje, odakle te idiotske računice i hipoteze?

Nema ovdje mjesta za postavljanje ikakvih relevantnih hipotezi, jer nitko ni ne može pretpostavit šta bi bilo kad bi bilo, nit koliko bi ina vrijedila. Za početak, dionica ina-r-a je dionica kojom se trgovalo i kojom će se trgovat na zse. Ona ima galvu i rep, ima neku svoju vrijednost iako se trenutno njome ne može trgovat. Obzirom na golem interes, njena cijena je zadnja procjenjena bila 4000 kuna, a ne spominjanih 1700 kuna, bez obzira koji su bili razlozi proteklih godina koji su je držali na toj mizernoj cijeni ispod 2000 kuna. Prema tome, vrijednost dionice se i dalje procjenjuje na 4000 kuna, jedino se njome ne može trgovat. No to je samo uvod za raspravu…

Da se i hipotetski šta vi kažete dogodilo da je ina ostala u crobexu i da se njome trgovalo, koji su vaši zaključci gdje bi bio crobex? Da vam kažem ja moguća rješenja šta bi bilo da je zse odblokirala trgovinu inom:

a ) ina uskoro doseže cijenu 5000 kuna, a crobex umjesto 2300 skače na 2400, kreće korekcija na svjetskim tržištima, padaju burze po 30-ak posto, pada i hrvatska burza.
a1 ) Ina ne pada već stoji na 5000 kuna, crobex pada na 2000, kreće odbijanac
a2 ) ina pada na 4000 kuna, crobex na 1800, kreće odbijanac

b ) ina uskoro pada na cijenu 3000 kuna, a crobex umjesto 2300 pada na 2200, kreće korekcija na svjetskim tržištima, padaju burze po 30-ak posto, pada i hrvatska burza, a ina
b1 ) ne pada, već stoji na 3000, crobex pada na 1700, kreće odbijanac
b2 ) ne pada, dapače raste opet na 4000, crobex pada na 1800, kreće odbijanac
b3 ) pada na 2500, crobex pada na 1600, kreće odbijanac

c ) ina i dalje vrijedi 4000 kuna, i crobex isto vrijedi 2300, pa kreće korekcija…
c1 )..
c2 ) … itd

Isto tako se može reć šta bi bilo da su inu odmah izbacili iz crobexa na dan kad je stavljena zabrana trgovanja. Crobex je od tada najviše narastao za 50 bodova da bi potom pao za 450. Dakle na 400 bodova razlike izuzimajući inu koja ima 15 posto težine indeksa, sadašnja vrijednost bi bila za nekih 60 bodova niža, dakle malo ispod 1800. Dakle ne bi burza sve skupa pala 20 posto već 22 posto, a to je i dalje manje od 30 posto.

Kao šta vidite kolega, mogućnosti za postavljanje kojekakvih hipotezi je bezbroj! Prema tome vaša računica i dalje ne stoji, tj prilično je narihtana na način na koji vama paše, a to je da se vrijednost ine pri hipotetskom povratku u sastav crobexa srozava s 4000 na 1700 kuna! Bojim se da su to prije vaše želje nego realne okolnosti. Nitko ne može znat koliko bi danas vrijedila dionica ine da se njome trguje, al obzirom na sve šta se događalo i fundamente bilo pri pravo čudo da bi danas na burzi vrijedila manje od 3500 ( uostalom komparirat ćemo je s ostalim kompanijama iste pozicije i ranga ), a ništa ne isključuje da ne bi vrijedila isto koliko i sad vrijedi!

Dakle ne samo da je da vaša hipoteza prilično subjektivno nastrojena, već je i računica kojom ina vrijedi 1700 kuna a s time i crobex 1550 bodova prilično idiotska, tako da se nemam na čemu ispričat, to nije nekultura to je zdrava logika i to su činjenice, a riječ idiotski u hrvatskom jeziku ima značenje koje je u ovom slučaju opisuje nešta šta vrijeđa zdravu logiku, a nije odraz kulture ophođenja!

never surrender




ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!

Očekivano je da će kod nas odbijanci bit manji tj da će fondovi iskoristit ovakve strane odbijance da se dodatno iskrcaju. Pa da su se iskrcavali ranije kad su i ovi padali pa crobex bi nabrzinu ljosnuo 40 posto. A to nikom ne odgovara.

Fondovi nemaju keša ( osim omf-ova koji minimalistički ulažu u određene dionice ) a najjednostavniji način za doć do keša je rasprodaja. A najbezbolniji i najsuptilniji je način rasprodaja na odbijancu. I ne, ne boje se da će netko uletit i jeftino kupit dionice, jer ostalih ulagača sa slobodnim kešom jednostavno nema! Kod nas i jeftine dionice vrlo brzo postanu još jeftinije.

Da imate imalo odvažnosti i samopoštovanja i uvida već bi odavno otišli trgovat na strane burze, al neki su očito mazohisti kad si dopuštaju da se ovako njima i njihovim uloženim novcem manipulira.
[/quote]

A moj Pere,ja sam isto pesimista ali po.rat da fondovi nemaju para……..to je pak previše.

[/quote]

Kolega, ne govorim o omf-ovima koji ulaću u par dionica već o dioničkim i obvezničkim fondovima koji bi trebali bit žila kucavica. Pogledajte koliko se novca odlijeva iz istih ( povlaćenje udjela ), a pogledajte im strukturu ulaganja i novčane ekvivalente. Na prste jedne ruke možeš nabrojat one fondove koji imaju ikakvu pristojnu zalihu keša. A pod pristojnom zalihom mislim i na 1 milijun kuna!

never surrender

Baš iz tih razloga su ti fondovi prisiljeni malo po malo rasprodavat portfelj, ono šta vrijedi će možda pokupit koji omf kroz neku veću transakciju, a ostalo se malo po malo prodaje na burzi. Najidealniji period za rasprodaju su im upravo ovi odbijanci jer onda se stvara neka nova masa kupaca koji traže solidne prilike za ulaze. Tek kad se vani stabiliziraju i stabilnije porastu tržišta, tek kad se prestanu povlačiti udjeli iz dioničkih i obvezničkih fondova i kad ti isti fondovi skupe dovoljno keša, tek tad će i na ovoj burzi se dogodit odbijanac crobexa. Zato se i događa ta slika da su naši odbijanci manji i da "kasno pale". Nema tu nikakve urote, jednostavno je takva koncepcija.

never surrender

Koliki bi bio CROBEX da oduzmemo rast INE, PTKM i ADPL????
Vjerovatno 1000!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Ajde splićo, priznaj da si ovo postao samo da peru padne i ona zadnja sijeda s glave.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

kolega peremajder
nešto ste mo preglasni ovih dana
samo ću vam reći da sam patriota i is kljućivo sam u hr dionicama
ne unam koja je vaša poanta sem da zbunjujete male ulagaće
prodati dionice na ovim razinama je non sens
razumjem one koji moraju jer moraku podmiriti razliju
i nisu se nadali ovolikom padu
ali ćinjenica je da 80% dionica na crobexu posluju s dobrom dobiti čak izvrsnom

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

New Report

Close