Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Kud se zalijećete, vani se minus opet povećava, izgleda da većina prati indexe sa 15 minuta zakašnjenja.

Oprezno.

lp

Vani je odbijanac zicer, prvi otpor za francuski indeks mu je vjerojatno na 2900, a prođe li to idući su otpori na 3000 i 3300.

Naravno za crobex ovo ništa ne mora značit, al bar ne bi trebalo dalje padat.
[/quote]

Ne znam od kuda te brojke, ja ću se ipak pouzdati u vijesti iz svijeta i kretanje indexa vani.
To je pravi put.

lp
[/quote]

Kolega plavi, dajte koji komentar. Pa vidite da je cac na 2900.

Kad vi budete u bobu znali pogodit odbijanac s 2700 na 2900 i vi ćete zaradit na dionici neke francuske banke 20 posto u 2 dana. A do tad gledajte i tražite pravi put.

never surrender


ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Njemačka poslovna klima pogoršana treći uzastopni mjesec

ima malo razlike između tri mjeseca i tri godine
[cool]




Crobex u plusu??!! Neznam kakav je to izračun,no na ovoj zse je.. lud zbunjenoga.. [shocked]

Nije čudo, vani je zeleno, pa i mi sa ovim jadom od prometa pokušavamo držati korak! [undecid]
[/quote]
nažalost i ovaj prividni plus je nestao..na zse jednostavno nema sreće za male investitore [cry]
[/quote]
Ma nije to stvar sreće –kolege ….fondovi drmaju ….sad skidaju gaće svima …ulaze i prema kraju godine će dići malo burzu i ostvariti neke pluseve ….ova je burza u čvrstim rukama..nažalost .. njihovim !


ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!

Očekivano je da će kod nas odbijanci bit manji tj da će fondovi iskoristit ovakve strane odbijance da se dodatno iskrcaju. Pa da su se iskrcavali ranije kad su i ovi padali pa crobex bi nabrzinu ljosnuo 40 posto. A to nikom ne odgovara.

Fondovi nemaju keša ( osim omf-ova koji minimalistički ulažu u određene dionice ) a najjednostavniji način za doć do keša je rasprodaja. A najbezbolniji i najsuptilniji je način rasprodaja na odbijancu. I ne, ne boje se da će netko uletit i jeftino kupit dionice, jer ostalih ulagača sa slobodnim kešom jednostavno nema! Kod nas i jeftine dionice vrlo brzo postanu još jeftinije.

Da imate imalo odvažnosti i samopoštovanja i uvida već bi odavno otišli trgovat na strane burze, al neki su očito mazohisti kad si dopuštaju da se ovako njima i njihovim uloženim novcem manipulira.

never surrender

a šta reći ispunilose proroćanstvo od 2300 -460= ovo sada
nažalost nemam više žetona za kupnju a ne da mi se trgovati trampati za urek
vidimo se u 10 mjesecu kad krene to nabolje
lip pozdrav

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!
….
[/quote]

ma jel?
ajde izbaci rast INE sa 1600 na 4000 kn iz crobexa (taj rast nije poništen nakon izbacivanja INE iz crobexa) tj. preračunaj na koliko bi bio crobex da je umanjen za rast koji mu je donijela (i ostavila u zbroju) INA? uvrh glave bi sad crobex bio na 1500 bodova!
uz to, uračunaj one "stare" cijene još 2 dionice npr. HT po 190 kn (kojeg sad fondovi brane na 240-250 kn i ADRS po 130 kn koliko je bio 2009. a sad ga brane na 200 kn) pa ćeš vidjeti da je crobex već sada realno na novom povijesnom dnu od nekih 1000 bodova, tj. da je naša burza pala najviše spram ostalih EU burzi, a ova lažna pozitivna slika pravo je ogledalo laži i manipulacija koje vladaju na ZSE!!!!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje




ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!
….
[/quote]

ma jel?
ajde izbaci rast INE sa 1600 na 4000 kn iz crobexa (taj rast nije poništen nakon izbacivanja INE iz crobexa) tj. preračunaj na koliko bi bio crobex da je umanjen za rast koji mu je donijela (i ostavila u zbroju) INA? uvrh glave bi sad crobex bio na 1500 bodova!
uz to, uračunaj one "stare" cijene još 2 dionice npr. HT po 190 kn (kojeg sad fondovi brane na 240-250 kn i ADRS po 130 kn koliko je bio 2009. a sad ga brane na 200 kn) pa ćeš vidjeti da je crobex već sada realno na novom povijesnom dnu od nekih 1000 bodova, tj. da je naša burza pala najviše spram ostalih EU burzi, a ova lažna pozitivna slika pravo je ogledalo laži i manipulacija koje vladaju na ZSE!!!!
[/quote]

Kolega Faust po prvi put se slažem sa vama, a ovog peru treba ignorirati jer ništa drugo ne zaslužuje.
Malo strpljenja molim, moraju ga spustiti još malo da zadovolje TA pa će onda gore.



ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!

Očekivano je da će kod nas odbijanci bit manji tj da će fondovi iskoristit ovakve strane odbijance da se dodatno iskrcaju. Pa da su se iskrcavali ranije kad su i ovi padali pa crobex bi nabrzinu ljosnuo 40 posto. A to nikom ne odgovara.

Fondovi nemaju keša ( osim omf-ova koji minimalistički ulažu u određene dionice ) a najjednostavniji način za doć do keša je rasprodaja. A najbezbolniji i najsuptilniji je način rasprodaja na odbijancu. I ne, ne boje se da će netko uletit i jeftino kupit dionice, jer ostalih ulagača sa slobodnim kešom jednostavno nema! Kod nas i jeftine dionice vrlo brzo postanu još jeftinije.

Da imate imalo odvažnosti i samopoštovanja i uvida već bi odavno otišli trgovat na strane burze, al neki su očito mazohisti kad si dopuštaju da se ovako njima i njihovim uloženim novcem manipulira.
[/quote]

Ma sve stoji Pero,ali koji su to fondovi pobogu!Pa vidimo da iz TOP 10 nitko ne prodaje,ne znam kolike su količine preostale van toga.Vjerojatno ne puno.Dionice se ruše sa 50 tis kuna 5%…ruši se na malom prometu,ako vani sve prođe više manje dobro i mi ćemo u plus,sporije naravno nego svijet ali ipak gore.

"Only dead fish swim with the stream"

DAX u plusu gotovo 4%…a mi…sramota,žalost,jad…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(




ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!
….
[/quote]

ma jel?
ajde izbaci rast INE sa 1600 na 4000 kn iz crobexa (taj rast nije poništen nakon izbacivanja INE iz crobexa) tj. preračunaj na koliko bi bio crobex da je umanjen za rast koji mu je donijela (i ostavila u zbroju) INA? uvrh glave bi sad crobex bio na 1500 bodova!
uz to, uračunaj one "stare" cijene još 2 dionice npr. HT po 190 kn (kojeg sad fondovi brane na 240-250 kn i ADRS po 130 kn koliko je bio 2009. a sad ga brane na 200 kn) pa ćeš vidjeti da je crobex već sada realno na novom povijesnom dnu od nekih 1000 bodova, tj. da je naša burza pala najviše spram ostalih EU burzi, a ova lažna pozitivna slika pravo je ogledalo laži i manipulacija koje vladaju na ZSE!!!!
[/quote]
Bravo faust, najbolji post. Mi smo sada oko 1000 bodova. Imamo najveći pad na svijetu. Ali ja se ne sekiram, kad krene bit će 20 % rast po danu 2 tjedna uzastopno. pametni to znaju i kupuju… [thumbsup]




ova ZSE je pravo smeće, prije bi se blok betona da ga baciš u vodu odbio gore metar u zrak, nego crobex +1%!
vani sve raste kao ludo, kod nas grebemo dno i dalje.
DAX u petak +0,6%, crobex -1,6%…
DAX danas +2,5%, crobex -0,5%,

Točno sam čekao da se netko javi i kaže kako je ovo nepošteno. I dax i ostali europski indeksi su pali preko 30 posto dok crobex nije pao ni 20 posto. Tu leži problem!
….
[/quote]

ma jel?
ajde izbaci rast INE sa 1600 na 4000 kn iz crobexa (taj rast nije poništen nakon izbacivanja INE iz crobexa) tj. preračunaj na koliko bi bio crobex da je umanjen za rast koji mu je donijela (i ostavila u zbroju) INA? uvrh glave bi sad crobex bio na 1500 bodova!
uz to, uračunaj one "stare" cijene još 2 dionice npr. HT po 190 kn (kojeg sad fondovi brane na 240-250 kn i ADRS po 130 kn koliko je bio 2009. a sad ga brane na 200 kn) pa ćeš vidjeti da je crobex već sada realno na novom povijesnom dnu od nekih 1000 bodova, tj. da je naša burza pala najviše spram ostalih EU burzi, a ova lažna pozitivna slika pravo je ogledalo laži i manipulacija koje vladaju na ZSE!!!!
[/quote]

Ja ne znam odakle vama padaju na pamet takve idiotske računice. Kako se može računat nešta šta se nije dogodilo? Ne možemo umanjit crobex za cijenu ine jer ina još uvijek vrijedi 4000 a ne 1700, pa prema tome i crobex vrijedi 1850 a ne 1550!

Šta ste se svi zaljepili za inu, ona ima svoju cijenu i ta cijena nema veze s recentnim kretanjima crobexa. Pa i da se sutra teoretski ina vrati u crobex, zar mislite da bi se tržila na 1700 kuna umjesto 4000, pa bi se time i crobex automatski prikazao realno na 1550 bodova?????

I kakve imaju pobogu veze pojedine dionice s kretanjem čitavog indeksa? Ina je činila nekih 15 posto težine indeksa a vi pričate kao da je činila 90 posto! Uostalom ako vas toliko pati zašto su pojedine dionice ( koje nisu ht i adris ) niske bacite malo oko na recimo neke francuske dionice naprimjer france telecom ili carrefour, pa ćete vidjet gdje se te dionice nalaze u odnosu na francuski indeks! Rade debelo dno u odnosu na 2009! A s druge strane l oreal koji ima tržišnu kapitalizaciju ko ove dvije skupa se izuzetno dobro drži. Pa po čemu su onda naše cijenjene dionice iznimka?

Crobex nije na 1500 bodova nit se može smatrat da je s ovom il onom dionicom zaslužio bit na 1500 bodova. Crobex je na 1850 bodova i kao takav je indeks s jednim od najmanjih padova na svijetu ove godine i to je jedina istina! A to šta vi imate poteškoće shvatit te osnovne činjenice, radi čega uostalom ni niste kadri shvat zašto sad crobex ne raste, to je vaš problem.

Ja ovu burzu ni najmanje ne branim, smatram kao i vi da je naspram stranih burzi to jedna katastrofalna tvorevina, al deplasirano je govorit da je ogledalo laži i manipulacija na način na koji to vi prezentirate!

Ma nema našim ulagačima spasa kraj ovoliko nerealnosti i neobjektivnosti.

never surrender


Ja ne znam odakle vama padaju na pamet takve idiotske računice. Kako se može računat nešta šta se nije dogodilo?

1. na tvoju nekulturu i primitivizam neću trošiti riječi
2. pisao sam hipotetički i objasnio ti zašto crobex nije mogao formalno puno pasti te da bi crobex realno sada bio na puuuno nižim razinama jer je INA bila napumpana s 1600 na 4000 kn i onda blokirana na 4000 kn pa izbačena iz crobexa bez da je taj jaki utjecaj INE na rast anuliran….

znam da ti je teško shvatiti jednostavne matematičke operacije pa te neću više zamarati s njima
uživaj!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

New Report

Close