Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Polako se stvara višak novaca …Zašto bi sada prodavali dionice …pa kaj ste ludi???
Vrijeme će pokazati u kom pravcu ulagati..malo pričekajte.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Polako se stvara višak novaca …Zašto bi sada prodavali dionice …pa kaj ste ludi???
Vrijeme će pokazati u kom pravcu ulagati..malo pričekajte.

ovisi kako gledaš na to…ako prodaš i počne rasti, lako opet kupiš…pri tome gubiš na proviziji i razlici u cijeni…s druge strane, ako prodaš pa počne jače padati, nakon nekog vremena možeš kupiti znatno veći broj dionica nego si imao prije…nema tu ludih ni ne-ludih, poanta je samo da se treba sinkronizirati s kretanjem burze, kad je rast- drži pa prodaj kasnije, kad počne padati – prodaj među prvima pa kasnije kupi jeftinije jer ako nećeš ti, mnogi drugi će to bez problema napraviti i svejedno srušiti cijenu tvog portfelja i zaraditi na razlici u cijeni pa kad cijena opet dođe nazad na prijašnju cijenu ti ako nisi prodao si na 0, a onaj tko je na vrijeme prodao pa opet kupio je u lijepom plusu
u ovakvim turbulentnim vremenima najgore prolaze statičari koji samo gledaju minuse u portfeljima i valove na kojima drugi zarađuju [cool]

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.



Polako se stvara višak novaca …Zašto bi sada prodavali dionice …pa kaj ste ludi???
Vrijeme će pokazati u kom pravcu ulagati..malo pričekajte.

ovisi kako gledaš na to…ako prodaš i počne rasti, lako opet kupiš…pri tome gubiš na proviziji i razlici u cijeni…s druge strane, ako prodaš pa počne jače padati, nakon nekog vremena možeš kupiti znatno veći broj dionica nego si imao prije…nema tu ludih ni ne-ludih, poanta je samo da se treba sinkronizirati s kretanjem burze, kad je rast- drži pa prodaj kasnije, kad počne padati – prodaj među prvima pa kasnije kupi jeftinije jer ako nećeš ti, mnogi drugi će to bez problema napraviti i svejedno srušiti cijenu tvog portfelja i zaraditi na razlici u cijeni pa kad cijena opet dođe nazad na prijašnju cijenu ti ako nisi prodao si na 0, a onaj tko je na vrijeme prodao pa opet kupio je u lijepom plusu
u ovakvim turbulentnim vremenima najgore prolaze statičari koji samo gledaju minuse u portfeljima i valove na kojima drugi zarađuju [cool]

[/quote]
Upravo tako,ali oni misle da su pametni dok drugi zarađuju .
Zovu sami sebe "investitori" dok im portfelj "kopni i nestaje".
Pozdrav

e moj @link lako ti je to napraviti sa eventualno 10-20 komada, al ako radiš sa malo ozbiljnijim iznosima,, to možeš radit samo na HTu,,

na ovakvim prometima možeš sam, il još vas dvojica-trojica,, kupovati-prodavati,,

ja sam se postavio niže i čekam da nekoga spasim od dionica ako su mu problem na ovim razinama,pa i da izgubim još 20-30%, to će se sigurno vratit jako, jako brzo kad krene rast,


e moj @link lako ti je to napraviti sa eventualno 10-20 komada, al ako radiš sa malo ozbiljnijim iznosima,, to možeš radit samo na HTu,,

na ovakvim prometima možeš sam, il još vas dvojica-trojica,, kupovati-prodavati,,

ja sam se postavio niže i čekam da nekoga spasim od dionica ako su mu problem na ovim razinama,pa i da izgubim još 20-30%, to će se sigurno vratit jako, jako brzo kad krene rast,

pa i ja očekujem pad od još -20-30% i onda polako u šoping….ipak taj pad neće biti u 1-2 dana pa sad prebacujem keš s brokerskog računa u banku jer ne želim da mi se dogodi kao nesretnim klijentima PG koji su dijelom ostali bez svog novca nakon bankrota te brokerske kuće
vani je makroekonomsko stanje loše, Obama obećava milijarde poticaja koje nema, rast BDP-a svuda usporava, a kod nas završava sezona i ljudi sele na burzu što će opet potaknuti rast nezaposlenosti. sad ulagati u dionice nema smisla jer su perspektive loše, a to se još uvijek nije jače odrazilo kod nas na pad cijena dionica jer se ljudi nadaju nekom čudu i spasu
ajd sretno ti bilo….

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

e i onda kad ti padne 20-30 % ti ulaziš,, i onda će biti buumm, i sve naraste bar 50-100 % 🙂

ma bez brige, kad ekipa po svijetu ostane bez posla, kad nas kinezi i arapi preplave, kad počnu neredi i ratovi, onda će ti bit svejedno jesu li u dionicama, kešu, zlatu, il čemu god, bit će ti dosta izvor vode i neki komad zemlje da možeš nešto posaditi i pojest


– pa i ja očekujem pad od još -20-30% i onda polako u šoping…
– sad prebacujem keš s brokerskog računa u banku jer ne želim da mi se dogodi kao nesretnim klijentima PG koji su dijelom ostali bez svog novca nakon bankrota te brokerske kuće
– sad ulagati u dionice nema smisla jer su perspektive loše,

– vidim kako je došlo do velike inflacije pametnih investitora.
– ali još uvijek mogu milijunere sa ovga foruma prebrojiti na prste (Lopina, Splićo, Marcipan…)

– dobro ste to uvidjeli kako novac nije siguran na brokerskom računu jer vrlo lako možete ostati bez svojega novca.
– ali pitam se koliko je siguran novac u bankama ???
– znači i tu bi se trebalo paziti u kojoj banci štediti, jer ako sve propada propasti će i te banke.

– a zašto ne bi te kupili dionice banke ?????
– jako su zanimljive one koje imaju fiksnu dividendu, a može ih se pronaći, 10% nije ni tako malo.
– ali što ako banka propadne ???

– I love this game.
Pozdrav !


e i onda kad ti padne 20-30 % ti ulaziš,, i onda će biti buumm, i sve naraste bar 50-100 % 🙂

ma ne, meni je dosta da se vrati tih 20-30% nazad u roku godinu dana…ja ću onda biti za toliko u +, a ti ćeš se vratiti na 0 [wink]

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.



Polako se stvara višak novaca …Zašto bi sada prodavali dionice …pa kaj ste ludi???
Vrijeme će pokazati u kom pravcu ulagati..malo pričekajte.

ovisi kako gledaš na to…ako prodaš i počne rasti, lako opet kupiš…pri tome gubiš na proviziji i razlici u cijeni…s druge strane, ako prodaš pa počne jače padati, nakon nekog vremena možeš kupiti znatno veći broj dionica nego si imao prije…nema tu ludih ni ne-ludih, poanta je samo da se treba sinkronizirati s kretanjem burze, kad je rast- drži pa prodaj kasnije, kad počne padati – prodaj među prvima pa kasnije kupi jeftinije jer ako nećeš ti, mnogi drugi će to bez problema napraviti i svejedno srušiti cijenu tvog portfelja i zaraditi na razlici u cijeni pa kad cijena opet dođe nazad na prijašnju cijenu ti ako nisi prodao si na 0, a onaj tko je na vrijeme prodao pa opet kupio je u lijepom plusu
u ovakvim turbulentnim vremenima najgore prolaze statičari koji samo gledaju minuse u portfeljima i valove na kojima drugi zarađuju [cool]

[/quote]

Je, samo nema više valova, ostali sami valići.

bit će bolje................

Po svemu izgleda da će biti najbolje staviti što ostane u čarapu.Usput kupite naftalin da moljci ne pojedu lovu.Pozdrav.

Na burzi promet mizerija.. Agram crko.. Kakva kaljuža..

evo agram proradio.. valjda je netko zaspao i zapeo za kabl od napajanja.. [yawn]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Ako je tko jučer propustio pročitat ovo nek danas to učini, čovjek sve od slova do slova lijepo govori, a ovo je samo kratka i jasna izjava koja se tiče domaće burze…i tu je sto posto u pravu.

Vaš link

O hrvatskoj burzi…
Ondje je nekakav nepostojeći promet s nekakva tri čudna indeksa, to je izvan pameti. Nekoliko milijuna kuna prometa na burzi? Ma dajte, molim vas. Za burzu se smatra da nije djelotvorna ako nema 15 posto BDP-a na njoj, jer što ćete se baviti njom. Bavite se glupostima na tržištu koje ne postoji. A vi ga svaki dan objavljujete na televiziji. To je klub u kojem ljudi piju kave i puše i govore: ‘Danas ćemo ovako ili onako.’

p.s. još jedna porazna statistika, koja postaje trend, beogradska burza, koja je završila s radom za danas ( još prije sat vremena ), ima promet preko 5 mil kn, šta je ( opet ) puno više nego na zse.

[bye]

never surrender

New Report

Close