Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma gle, slažem se sa svim što si rekao, bez daljnjega. ZVZD sam uzeo kao primjer zato jer je kolega peromadjar i sam nju nedavno komentirao, a i unatrag dulje vrijeme počesto. (Mogao sam uzeti i neku drugu dionicu, nebitno).
Ono što sam htio reći je da se pogledom na dugoročnije grafove ZVZD (tjedni mjesečni) – a ne gledajući uopće fundamente tvrtke Zvijezda dd – ne primjećuje ništa dobro, već dvije godine neprekinutog downtrenda.
Na to sam se referirao, kao primjer tvrtke poja posluje bolje nego prije, a dionica stoji puno lošije i trenutno ne pokazuje nikakve znake oporavka.

jad…..i bijeda…..
promet 2,8 milja kuna…UKUPAN promet ZSE do sada
a oni odgodili shortanje što nas je jedino moglo malo dići prometima….koma

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Kad se počinje trgovati sa INA?

who dares, wins


Kad se počinje trgovati sa INA?

Najranije 1. listopada, a najrealnije 5. prosinca ili kasnije.


ZSE je talac promašene jacine gospodarske politike i dok se ona ne makne s vlasti, neće biti niti rasta burze…da se razumijemo, ne kažem da će gospodarstvu biti bolje ako na vlast dođe koaliacija, ali oni su ipak relativna nepoznanica prema jacinoj vladi koja nas je dotukla do kraja i kojoj niti uspješna sezona nije pomogla da izvuče zemlju iz recesije (jer rast od 0,8% je toliko mali da je praktički beznačajan za oporavak)
dakle, iduća 3 mjeseca predstoji nam stagnacija i blaži padovi burze, a onda možda kraći rast ovisno o rezultatima izbora..na žalost ova stagnacija je toliko "flat" da nema ni prostora za ozbiljinje trejdanje…danas kupiš "jeftino", a sutra-prekosutra je još malo jeftinije, ali nije to drastičan pad da možeš zaraditi na razlici K-P jer prodajom ne možeš pokriti niti proviziju… jedino ti portfelj manje vrijedi, a ne možeš ništa napraviti osim izaći s minusom…pa za par dana probaš opet pa se ponovi ista priča, pa minus opet lagano naraste….i onda shvatiš da na ovoj žabokrečini od burze jednostavno nema pomoći…
da bar padnemo -3% kao EU indexi pa onda drugi dan +3%… ali ništa od toga, skoro ravna linija, pacijent je prividno živ, ali to skužiš samo po aparatu koji to očitava (sitne promjene crobexa) iako više ne mrda rukicama i nogicama

Kolega,ne pratite pokazatelje koji jasno daju do znanja da smo izašli iz recesije +0,8%.
Pozdrav



ZSE je talac promašene jacine gospodarske politike i dok se ona ne makne s vlasti, neće biti niti rasta burze…da se razumijemo, ne kažem da će gospodarstvu biti bolje ako na vlast dođe koaliacija, ali oni su ipak relativna nepoznanica prema jacinoj vladi koja nas je dotukla do kraja i kojoj niti uspješna sezona nije pomogla da izvuče zemlju iz recesije (jer rast od 0,8% je toliko mali da je praktički beznačajan za oporavak)
dakle, iduća 3 mjeseca predstoji nam stagnacija i blaži padovi burze, a onda možda kraći rast ovisno o rezultatima izbora..na žalost ova stagnacija je toliko "flat" da nema ni prostora za ozbiljinje trejdanje…danas kupiš "jeftino", a sutra-prekosutra je još malo jeftinije, ali nije to drastičan pad da možeš zaraditi na razlici K-P jer prodajom ne možeš pokriti niti proviziju… jedino ti portfelj manje vrijedi, a ne možeš ništa napraviti osim izaći s minusom…pa za par dana probaš opet pa se ponovi ista priča, pa minus opet lagano naraste….i onda shvatiš da na ovoj žabokrečini od burze jednostavno nema pomoći…
da bar padnemo -3% kao EU indexi pa onda drugi dan +3%… ali ništa od toga, skoro ravna linija, pacijent je prividno živ, ali to skužiš samo po aparatu koji to očitava (sitne promjene crobexa) iako više ne mrda rukicama i nogicama

Kolega,ne pratite pokazatelje koji jasno daju do znanja da smo izašli iz recesije +0,8%.
Pozdrav
[/quote]

lijepo sam napisao da smo ostvarili skroman rast BDP-a od 0,8% koji je nedostatan za izlazak zemlje iz krize…uostalom, to je jedinstven stav svih relevantnih HR ekonomista…..a sad još kad krenu masovna otpuštanja u turizmu jer je isteklo sezonsko zapošljavanje, vidjet ćeš kakav ćemo "rast" BDP-a imati s preko 300.000 nezaposlenih…samo ti živi u iluzijama i samozavaravanju [bye]

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

istina je negdje na sredini.


Ma gle, slažem se sa svim što si rekao, bez daljnjega. ZVZD sam uzeo kao primjer zato jer je kolega peromadjar i sam nju nedavno komentirao, a i unatrag dulje vrijeme počesto. (Mogao sam uzeti i neku drugu dionicu, nebitno).
Ono što sam htio reći je da se pogledom na dugoročnije grafove ZVZD (tjedni mjesečni) – a ne gledajući uopće fundamente tvrtke Zvijezda dd – ne primjećuje ništa dobro, već dvije godine neprekinutog downtrenda.
Na to sam se referirao, kao primjer tvrtke poja posluje bolje nego prije, a dionica stoji puno lošije i trenutno ne pokazuje nikakve znake oporavka.

Shvatio sam ja što si želio reći.Pitanje je sad da li treba prodati,kupiti ili držati fundamentalno povoljne perspektivne dionice tipa ZVZD ili neka druge slične,svejedno…
Ja svoje neću prodavati,da bi mogle još niže to svakako.Ali ja ni ne pokušavam loviti dno,njega je jako teško uloviti.Ali uvijek treba imati i casha!Sjetite se 2009 g,mislim da na forumu nije bilo ni jednog optimista,sve je padalo…i onda američke banke odjednom objave plus!!Kako,nemoguće!!Svi su se čudom čudili ali to je bio preokret…ne vidim razloga zašto ova Obamina ulaganja nebi povećale zaposlenost,potrošnju,BDP…i to u doba rekordno niskih kamatnih stopa…treba vremena za to i efekt će se na burzama osjetiti možda tek u 2012 g.I republikanci su imali sličan,još veći stimulans,ali je prekasno zaživio da bi im pomogao dobiti izbore…iako mislim da je Obamamanija tada bila prejaka…
Uglavnom,mi se možemo samo šlepati za svijetom,ako Ameri opet krenu i mi ćemo za njima,naravno puno,puno,sporije…ali to ne znači da treba odbaciti dionice.
Uostalom što kupovati?Zlato,švicarce,nekretnine,cash!Na svemu se može izgubiti,probudiš se i euro je pao 30%!Lako moguće…možda je najbolje ulagati u kvalitetna vina,barem na kraju ostane dobra kapljica i utjeha ako sve propadne… [smiley]

"Only dead fish swim with the stream"


.možda je najbolje ulagati u kvalitetna vina,barem na kraju ostane dobra kapljica i utjeha ako sve propadne… [smiley]

predlažem ulaganje u loša vina jer su jeftinija pa ih je moguće kupiti više



.možda je najbolje ulagati u kvalitetna vina,barem na kraju ostane dobra kapljica i utjeha ako sve propadne… [smiley]

predlažem ulaganje u loša vina jer su jeftinija pa ih je moguće kupiti više

[/quote]

Nije ni to loša ideja ali ipak ne…jer tako dobiješ još samo dodatnu glavobolju,bolje da je kraće ali slađe.

"Only dead fish swim with the stream"



Ma gle, slažem se sa svim što si rekao, bez daljnjega. ZVZD sam uzeo kao primjer zato jer je kolega peromadjar i sam nju nedavno komentirao, a i unatrag dulje vrijeme počesto. (Mogao sam uzeti i neku drugu dionicu, nebitno).
Ono što sam htio reći je da se pogledom na dugoročnije grafove ZVZD (tjedni mjesečni) – a ne gledajući uopće fundamente tvrtke Zvijezda dd – ne primjećuje ništa dobro, već dvije godine neprekinutog downtrenda.
Na to sam se referirao, kao primjer tvrtke poja posluje bolje nego prije, a dionica stoji puno lošije i trenutno ne pokazuje nikakve znake oporavka.

Shvatio sam ja što si želio reći.Pitanje je sad da li treba prodati,kupiti ili držati fundamentalno povoljne perspektivne dionice tipa ZVZD ili neka druge slične,svejedno…

[/quote]

Suvišno je postavljat takva pitanja…

Ako se neko uopće više u životu ( il na dugi period ) ne želi bavit dionicama il mu treba lova za nešta drugo najbolje da sad sve odmah proda, bila defenzivna dionica il ne.

A ako netko iz bilo kojih drugih razloga prodaje zvzd na ovim razinama, ne znam šta bi drugo rekao nego da je investicijski retard. U usporedbi sa stranom konkurencijom u sektoru, da joj je cijena 50 posto skuplja od trenutne i dalje bi među svima njima ( bar cijenom u odnosu na fundamente ) izgledala atraktivno.

Drugi par opanaka je za početak šta je dionica izlistana na zse ( to je omča oko vrata mnogim dionicama ), a zatim šta uprava ne dijeli dividendu već gomila zadržanu dobit ( na sad već nekoliko stotina milijuna kuna ), i šta velike ulagače dionica ne zanima zbog malog free floata, a male ne zanima zbog niske likvidnosti. Uostalom takvih je dionica na burzi na bacanje, al rijetko koja ima u startu takvu podcjenjenost obzirom na fundamente, no očito to nikog ne tangira, obzirom na prethodno rečeno.

Zbog ovakve usrane situacije ti ni ne preostaje ništa drugo nego hold na nekoliko godina, sve ostalo je pucanj u prazno.

Manje više sve isto vrijedi za ostale defanzivne dionice. A za ostatak dionica, snalazite se ljudi kako znate…

never surrender

Iz razgovora s ljudima oko sebe- vidim- da investitori -p r o d a j u i dalje svoje dionice ili udjele u
fondovima.Reče danas jedan kolega:..moram prodati- nemam od čega živjeti..trebam lovu..

Iz pregleda MOJE DIONICE top 10- vidim i činjenicu- da sve više brokera – k u p u j e dionice
od VLASTITIH PARTNERA/ malih investitora / do jučer…
To bi se moglo svakak protumačiti- ali nećemo o tome…tržište se suzuje i kontrola nad preostalim dionicama je sve veća.
Dugoročno ulaganje u dividendne dionice – poprima gorak okus.
Kupnja i prodaja nekretnina čini se manje perspektivna…
Ulaganja u novi posao donose materijalnu sigurnost ali i investiranje početnog rada / ulaganja /
duže i više -nego inače.

Obzirom na tendenciju zatvaranja pojedinih kompanija u sistem-. uzdaj se use i svoje kljuse…
to im micanje s burze nije neki problem.
Što Vi mislite – da je PBZ- problem održavati likvidnost dionice na burzi…a zašto da se muče- kad
taj mali postotak uskog vlasništva nikoga ne zanima…Naunosniji dio – podjela dionica-
Upravi u Hrvatskoj- teče i bez burze..a otkup / prodaja / nakon toga uopće nije upitna….

Čakovečki mlinovi su se odlično i hrabro držali , znamo zbog čega i kako…Polako se njihov interes
širi na druga područja, mirno čekaju dividendu i drže vlasništvo pod kontrolom..
u Top 10 njihov portfelj možemo pratiti oko pojedinih dionica najtočnije.

Ina – možda netko zna – koliko je špekulativnog kapitala zarobljeno u dionici na ovim cijenama?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close