Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HRVATSKA MEĐU NAJGORIMA NA SVIJETU, OD 142 zemlje ;
1. oporezivanja na tržištu robe Hrvatska zauzela sramotno nisko 140. mjesto, što znači da je po tome treća najgora na svijetu.
2. po zaštiti prava manjinskih dioničara 125
3. teretu Vladinih propisa našla na 137. mjestu, po efikasnosti korporativnih odbora, odnosno uprava i nadzonih odbora, na 131. mjestu, a po "rasipanju", točnije pogrešnom trošenju, državnog novca na 129. mjestu.
4. troškovi poljoprivredne politike po kojima je naša zemlja 4. najgora na svijetu, odnosno 139., pravni okvir za strana ulaganja po kojem je 138. te suradnja poslodavaca i radnika po kojoj je zauzela 134. mjesto.
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Hrvatska-po-rasipanju-drzavnog-novca-medu-najgorima-u-svijetu?homesrclink=carousel

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@marcipan
Da poštovani kolega,svi bježe iz EU jer ništa ne valja i nitko ne želi u nju ući.
Euro vrijedi manje od kune.
Malo šale,bez ljutnje,ali EU je nužnost i izlaz za Hrvatsku.
Puno je više dobrog nego lošeg i uvjeren sam da će građani Hrvatske poduprijeti ulazak u EU
u nacionalnom interesu.
Pozdrav


HRVATSKA MEĐU NAJGORIMA NA SVIJETU, OD 142 zemlje ;
1. oporezivanja na tržištu robe Hrvatska zauzela sramotno nisko 140. mjesto, što znači da je po tome treća najgora na svijetu.
2. po zaštiti prava manjinskih dioničara 125
3. teretu Vladinih propisa našla na 137. mjestu, po efikasnosti korporativnih odbora, odnosno uprava i nadzonih odbora, na 131. mjestu, a po "rasipanju", točnije pogrešnom trošenju, državnog novca na 129. mjestu.
4. troškovi poljoprivredne politike po kojima je naša zemlja 4. najgora na svijetu, odnosno 139., pravni okvir za strana ulaganja po kojem je 138. te suradnja poslodavaca i radnika po kojoj je zauzela 134. mjesto.
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Hrvatska-po-rasipanju-drzavnog-novca-medu-najgorima-u-svijetu?homesrclink=carousel



@loris

Koji Vam je interes tako blatiti svoju zemlju tražeći po žutom tisku sva ta "sranja".
Pozdrav

@ bisakovi…
pobjeglo bi puno njih iz EU da mogu…ali nažalost ne mogu…ostaju zarobljeni u raljama EU zakona koje su glatko prihvatili i preuzeli kad su ulazili u EU…a tako ćemo i mi…zato i postoje poglavlja koja se trebaju zatvoriti tijekom pregovora…a onda jednom kad uđeš nema vanka…
vidjet ćemo koji će se to nacionalni interesi održati…sjetite se samo kako je prošao ZERP…


@ bisakovi…
pobjeglo bi puno njih iz EU da mogu…ali nažalost ne mogu…ostaju zarobljeni u raljama EU zakona koje su glatko prihvatili i preuzeli kad su ulazili u EU…a tako ćemo i mi…zato i postoje poglavlja koja se trebaju zatvoriti tijekom pregovora…a onda jednom kad uđeš nema vanka…
vidjet ćemo koji će se to nacionalni interesi održati…sjetite se samo kako je prošao ZERP…

Koliko ja znam iz EU se može slobodno izaći isto kao što je članstvo dobrovoljno.
Ne znam odakle "crpite"podatak o nemogućnosti izlaska iz EU.
To jednostavno nije točno.
Pozdrav



@ bisakovi…
pobjeglo bi puno njih iz EU da mogu…ali nažalost ne mogu…ostaju zarobljeni u raljama EU zakona koje su glatko prihvatili i preuzeli kad su ulazili u EU…a tako ćemo i mi…zato i postoje poglavlja koja se trebaju zatvoriti tijekom pregovora…a onda jednom kad uđeš nema vanka…
vidjet ćemo koji će se to nacionalni interesi održati…sjetite se samo kako je prošao ZERP…

Koliko ja znam iz EU se može slobodno izaći isto kao što je članstvo dobrovoljno.
Ne znam odakle "crpite"podatak o nemogućnosti izlaska iz EU.
To jednostavno nije točno.
Pozdrav
[/quote]

prividno je moguće izaći, ali kad se pokuša izaći onda se stegne malo omča oko vrata…
isto je i s ulaskom…vrši se tako dugo pritisak dok se ne ispune svi uvijeti postavljeni od strane EU (sjetite se samo Iraca i Lisabonskog ugovora kojeg su odbacili, pa onda ga morali na kraju prihvatiti u vidu Lisabonskog sporazuma)…tko Hrvatsku sili da uđe u EU…tko to širi laži da će nam biti bolje u EU, tko to od nas traži silne reforme svega i svačega? zbog tih istih reformi otvreno je n agencija koje su na teret državnog proračuna…povećala se administracija i broj onih koji ništa ne rade a uredno dobijaju plaću svaki mjesec…
EU ne može pomoći sama sebi, grca u dugovima…pa kako će to onda nama sirotinji pomoć?

interesna skupina uvijek postoji…korumpirani političari koji će nas prodat za šaku dukata i namirit svoje guzice…

Danas je ovdje bilo svašta rečeno, ali podosta toga vrlo konstruktivnog, lijepo!

Kolega peromadjar me malo iznenadio sa svoja 2 opširna posta (neću ništa citirati, znamo svi što je rekao), ali moram reći da je prilično objektivno primijetio ono što inače kolega marcipan na svoj osebujan (i ne baš najprivlačniji [lol] ) način već neko vrijeme govori.

Iako sam po prirodi optimist i ne želim gledati crno, činjenica jest da sam zadnjih tjedana (mjeseci) – ajmo reć tamo negdje još od kraja lipnja/ poč. srpnja), vrteći razne grafove podosta naših (likvidnih i nelikvidnih) dionica primijetio ne baš lijepe stvari na većem broju dionica (posebice nekih perjanica). Osim standardnih "građevinaca" i "brodara", ima tu još štočega, recimo npr.graf ZVZD koju kolega peromadjar voli – a i ja sam je svojedobno imao uopće ne izgleda lijepo. Fundamentalno firma stoji prilično dobro (posebice u usporedbi s prosjekom) po raznim kriterijima, ali graf izgleda u totalnoj suprotnosti s time. Da ne nabrajam dalje…

Činjenica jest da nitko od nas ne može znati što će biti za 3 mjeseca, godinu, dvije (ne samo sa ZSE već općenito), ali da postoje zabrinjavajuće stvari, to da.
I ovo s prometima i rastovima je dobro primjećeno jer je činjenica da se već dulje vrijeme praktično ni na jednoj dionici ne može nešto opipljivije okrenuti (osim nakon kupnje 9.8.), onako kako se to radilo nekad, u padu 2007, 2008, 2009, već se silazni trend nastavlja dalje. I nevezano s vanjskim trendovima.

No, s druge strane, teba biti i optimist i racionalno ulagati (ako se želi ulagati na ZSE).
Čini se da je (konačno) došlo vrijeme kad "prestaje glazba" na pred/stečajušama (neću imenovati nijednu da se netko ne bi uvrijedio) i to je u svakom slučaju pozitivna stvar (naravno, ne i za one koji su dioničari tih društava).
Isto tako, primjećuju se neki (sitni) pomaci na nekim društvima gdje vlasnici (dioničari, doo-i, same firme) ulažu i kupuju vlastite dionice – razlozi mogu biti trivijalni, ali ih ima.
MF-ovi uglavnom trguju na svojim omiljenim dionicama – HT i slično i već tjednima u TOP10 nema značajnih promjena, osim fizičkih osoba (znamo koje, plus neke druge).
Uz rijetke iznimke (ovo sad s RIVP, recimo) tržište je pratično mrtvo.
No, s druge strane, osim cjelokupne situacije, ne treba zanemariti ni to da se za 3 mjeseca održavaju izbori. Dok se pred one 2007 zbivala HT-euforija i lupanje po asku, pred ove teško da će se takvo što doživjeti, dapače.

Da rezimiram:
Iako postoje znakovi koji pozivaju na oprez, mislim da se racionalno, fundamentalno ulaganje, koje aktivno prati kako zbivanja unutar "svojeg" DD-a tako i zbivanja okolo, uz čekanje prilika (koje će sigurno doći u sljedećim mjesecima), za one koji su i nadalje ZSE-mazohisti [lol] na dulji rok mora isplatiti.
No, najvažnije je biti racionalan i uvijek sagledavati svaki kutak situacije, biti spreman na sve moguće reakcije.




slab rast na još slabijem prometu…ne sviđa mi se to

[/quote]

Sviđa mi se….druženje uz karlovačko.
Bolje rast uz mali promet nego nikakav.Pa padamo manje i uz manji promet od trulih kapitalista.

Peromadjar kada je susvita.Može i na privat.
Ajdete svi skupa loviti rake govnjare,bilo bi vam korisnije nego kukati.

Na ZSE će teći med i mlijeko i to uskoro,ali je potrebno da kukate što više,da bi rast bio veći.
Iz depresije u euforiju.Vjerujem već iduće sedmice.

[/quote]
kolega sorry ,ali ti si izgorio u tom medu i mljeku…pa vidis da niko ne lupa po asku likvidnih dionica ,a di ce ti lupat po tim puranima koji su poletili jedva 2005-2007 ..rjesi se toga dok jos uopce ima ikakve kupnje,,

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@marcipan
Samo da se kratko osvrnem na Vaše navode.
Prije svega ulazak u EU ne žele one interesne skupine kojima ne odgovara pravna država da mogu i
dalje nekažnjeno činiti razne nezakonite rabote.
O ulasku u europsku uniju odlučuju sami građani na referendumu i ja ću ponosno dati svoj glas za
EU kao i ,uvjeren sam;velika većina hrvatskih građana koji žele svojoj državi dobro.
Pozdrav

ZSE je talac promašene jacine gospodarske politike i dok se ona ne makne s vlasti, neće biti niti rasta burze…da se razumijemo, ne kažem da će gospodarstvu biti bolje ako na vlast dođe koaliacija, ali oni su ipak relativna nepoznanica prema jacinoj vladi koja nas je dotukla do kraja i kojoj niti uspješna sezona nije pomogla da izvuče zemlju iz recesije (jer rast od 0,8% je toliko mali da je praktički beznačajan za oporavak)
dakle, iduća 3 mjeseca predstoji nam stagnacija i blaži padovi burze, a onda možda kraći rast ovisno o rezultatima izbora..na žalost ova stagnacija je toliko "flat" da nema ni prostora za ozbiljinje trejdanje…danas kupiš "jeftino", a sutra-prekosutra je još malo jeftinije, ali nije to drastičan pad da možeš zaraditi na razlici K-P jer prodajom ne možeš pokriti niti proviziju… jedino ti portfelj manje vrijedi, a ne možeš ništa napraviti osim izaći s minusom…pa za par dana probaš opet pa se ponovi ista priča, pa minus opet lagano naraste….i onda shvatiš da na ovoj žabokrečini od burze jednostavno nema pomoći…
da bar padnemo -3% kao EU indexi pa onda drugi dan +3%… ali ništa od toga, skoro ravna linija, pacijent je prividno živ, ali to skužiš samo po aparatu koji to očitava (sitne promjene crobexa) iako više ne mrda rukicama i nogicama

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

O ulasku u europsku uniju odlučuju sami građani na referendumu i ja ću ponosno dati svoj glas za
EU kao i ,uvjeren sam;velika većina hrvatskih građana koji žele svojoj državi dobro.
Pozdrav

Heheh ovo je fora…..

1. Namjestis si promjenama ustava takve uvjete da referenduma ima velike sanse proci

2. Non stop pricas bajke o EU i sto je istina, i sto nije istina i tako "stoput ponavljana laz postane istina" i u jednom djelu ljudi probudis neku vjeru da je taj EU zapravo i koristan az RH

3. U periodu neposredno pred referendum pokrenes ogromnu marketinšku kampanju u kojoj ti pomaže i sam EU i zamažeš ljudima oči (dam se kladti da če odjednom početi dolazit neka lova iz EU, potpore projektima, pohvale HR na sve strane) u medijima če se dignut atmosfera kao da je ovo povjesni uspjeh i da ulazimo u utopiju..Ukratko s marketingom izmanipuliraš ljude (kolega rita vjerojatno zna puno više o ovoj točki jer je rekao da sebavi marketingom pa neka pojasni stručnije ako želi)

4. Zbog tog silnog marketinga te namještenog ustava , referendum nekako tjesno i prođe

5. Više nema povratka, mozes ti pricati koliko god telis da se moze dobrovoljno izaci, ali to je samo teoretska mogučnost jer ako želiš izaći onda vrati sve novce koje smo ti dali , a to čini taj korak nemogučim pogotovo za HR.

Uglavnom cjela ta pompa oko EU i "referenduma" te "narod odlučuje" je čista glupost jer se taj referendum jako lagnao može izmanipulirait pogotovo u HR.

Osobno još neznam kako ču glasati no prije glasanja jako ču dobro razmisliti…Mi da imamo sposobno vodstvo mogli bi biti Švicarska i nikakva EU nama netreba imali smo sve što nam je trebalo ( i to su uništili), možemo ponovno imati sve što nam treba (uz pametno vodstvo)…No bojims e da tog pametnog vodstva u HR nema , niti če ga biti jer svi sposobni se klone politike i to je razlog zašto razmišljam glasati za Da, jer koliko god ulazak u EU smatram lošim po HR nadam se da će barem će neki drugi , nadam se pametniji donositi odluke umjesto nas samih pa če nam biti idalje loše ali bolje nego što je sada, a ako ništa barem če nama koji mozemo biti omogučeno puno lakše otiči iz ove zemlje.

Ulazak u EU kratkoročno za HR može biti OK, ali dugoročno je loš potez, bezobzira na te prazne priče koje širi proEU ekipa..Ulaskom u EU našim tvrtkama biti će još teže, one tvrtke koje izvoze u Srbiju.BIH i ostale koji če ostati van EU nači če se u problemima zbog carina, još više mladih i pametnih ljudi iskoristiti če članstbvo za lakši odlazak u gospodarski jače zemlje čime HR dodatno gubi mogučnost razvoja i objasni mi gdje je tu išta dobro za HR osim nešto sitno fondova što čemo od te EU dobiti i koje če naši političari i njihovi kompiči pokrasti kao i sve do sada.

...


Iako sam po prirodi optimist i ne želim gledati crno, činjenica jest da sam zadnjih tjedana (mjeseci) – ajmo reć tamo negdje još od kraja lipnja/ poč. srpnja), vrteći razne grafove podosta naših (likvidnih i nelikvidnih) dionica primijetio ne baš lijepe stvari na većem broju dionica (posebice nekih perjanica). Osim standardnih "građevinaca" i "brodara", ima tu još štočega, recimo npr.graf ZVZD koju kolega peromadjar voli – a i ja sam je svojedobno imao uopće ne izgleda lijepo. Fundamentalno firma stoji prilično dobro (posebice u usporedbi s prosjekom) po raznim kriterijima, ali graf izgleda u totalnoj suprotnosti s time. Da ne nabrajam dalje…

Kad je već spomenuta ZVZD…ovu sam dionicu skupljam jedno mjesec dana,prosjek mi je oko 3000 kn,ATL je bila oko 2700 kn doba najveće svjetske i domaće panike početkom 2009g,krajem iste te godine cijena je narasla 5800 kn…ZVZD je od tada imala stalan rast prihoda a sada je je konačno i dobit ponovno u snažnom rastu…Dakle,imamo dionicu kojoj rastu prihodi i dobit,u perspektivnom prehrambenom sektoru,TOP 10 koji uopće ne prodaje po ovim cijenama,koje su svega 10% niže od ATL…koliko Hrvati cjene zvjezdine proizvode najbolje se vidi iz liste top20 brandova čije mjesto već godinama čvrsto drži zvjezdino biljno ulje.Na ovoj su listi također margarin i majoneza.
I još jedan razlog za držanje Zvijezde zanimljiv špekulantima:kad opet dođe do sljedećeg Todinog (ne)preuzimanja ova će dionica sigurno odraditi barem 20% rasta.
Što se tiče rasprodaje na ZSE ona zasad nije vidljiva kad su u pitanju veliki igrači,meni bi osobno bilo jako glupo prodati neku fundamentalno jaku dionicu u usponu tipa ZVZD skoro blizu ATL…

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close