Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@miraluk
Dragi kolega,burza ne funkcionira po nečijim željama.
Za Vaša pogrešna ulaganja možete kriviti samo sebe,a ne druge.
Pozdrav

@bisakovi

burza upravo funkcionira po nečijim željama…samo nisu to ni tvoje ni moje želje…

Pusti žao mi je kolega što ste sljepac pored svojih nadam se zdravih očiju

Kolege stvarno mi je žao gledat vas kako se ovdje natežete oko tričavih stvari. Jedina i prava istina je da naše tržište kapitala neće još dugo dugo dugo zaživit.

Sve je za malog ulagača definitivno umrlo onog dana kada su na zse odlučili ne uvest short selling kao opciju trgovanja, a to su napravili jer su shvatili da bi se previše malih igrača obogatilo na uštrb fondova i ostalih koji bi posuđivali vlastite dionice kako bi se stvorio potreban pool. Naravno, osim malih igrača nitko u ovom slučaju ne bi imao interesa, tako da se još jednom pokazuje da burza isključivo služi velikim ulagačima.

A od tih velikih ulagača bez brige nećete vidjet još dugo nikakve novce koje se ulažu ovdje, dapače, od unazad pola godine dana pa nadalje ćete samo gledat kako veliki ulagači vješto izvlače novce iz dionica, pogotovo dionica firmi upitnih budućnosti zarade, a takvih je napretek. Fondovi će u narednom periodu igrat igru gomilanja keša.

Iz sveg toga nećete gledat nikakve dramatične rastove domaćih dionica ( uz izuzetak strogo špekulativnih il ćete se igrat hvatanja padajućih noževa očekujući odbijanac ), šta će reć, bolje je izabrat taktiku ne kupovat ni kad raste ni kad pada, već se il ugnijezdit u turbo defenzivne dionice il jednostavno štedit keš ( u banci il gdje god ). Bez brige da će svaki idući wanna-be-u-očima-malih-investitora rast fondovi iskoristit za iskrcavanje.

Jedno je sigurno, kako ekonomija EU zbog svojih neodgovornih članica pleše po rubu kraha, koji je po meni, u bilo kakvom obliku se dogodio, praktički neizbježan, naša ekonomija nema nikakvu svijetlu perspektivu, a naše firme nema teorije da ostvare ikakve opipljivije dobiti u odnosu na prethodne kvartale.

Zato i vama dragi forumaši koji se slažete s mojim viđenjima situacije, u najboljoj volji sugeriram da svaki rast iskoristite za iskrcavanje, pogotovo ako su vam dionice već sad s nategnutim fundamenitma, jer vjerujte, kroz godinu-dvije, ti će fundamenti bit još gori.

Još jednom lijep pozdrav i ekipi sa zse i ostalim povezanim društvima kojima je u skladu sa svim mojim očekivanjima pošlo za rukom uništit burzu, a ostalima poručujem da se bave nečim kreativnijim i zabavnijim u životu, a prilike za zaradu potraže drugdje ( štedionice, kladionice, bingo itd ) jer drugdje imaju daleko više šansi nego ovdje.

Nadam se da nisam bio predosadan, nit mi je bila namjera nikog na ništa nagovarat ni odgovarat, svatko ima svoju pamet, pa nek presudi. U dobroj namjeri vas sve pozdravlja peromadjar.

never surrender


Pusti žao mi je kolega što ste sljepac pored svojih nadam se zdravih očiju

Kolega,bio ja slijepac po Vama ili ne,ja uglavnom zarađujem na toj istoj burzi.
Naravno ima i gubitaka,ali dobici su ipak dominantni.
I ne žalim se i ne "plačem".
Pozdrav


slab rast na još slabijem prometu…ne sviđa mi se to

Strah od kupovine…, pa ko će pametan skidati s aska…, kad Švabe mogu okrenuti pjesmu i sa 3% u plusu skliznti toliko u minus…,
….potrebno je par ovakvih zelenih dana vani da se netko ohrabri i kupi, a onda je gotovo i slijedi tobogan…, klasični bull trap…, a čir na želucu bubri…

Treba kupovati kad je krv do koljena i ne čekati puno i prodat…, pa nanovo.., a to je na ovakvom plitkom tržištu zarada za burek i eventualno pivo…, fuj…

Pravo ima PeroMađar, a i Buffet isto…, kupuj kad sve roka, prodaj kad raste…, samo što je to sve teže izvesti (prodati) na našem tržištu…

Što više Švabe i Ameri danas narastu to će već sutra ili koji dan poslije teže tresnut…

…zaboravite 2005-2007.g. kad si kupio bilo što i gledao kako ti raste…. i mirno spavao……, nikad više…, nikad… [cry]

brisati

Quatro Mpn Ltd



slab rast na još slabijem prometu…ne sviđa mi se to

[/quote]

Sviđa mi se….druženje uz karlovačko.
Bolje rast uz mali promet nego nikakav.Pa padamo manje i uz manji promet od trulih kapitalista.

Peromadjar kada je susvita.Može i na privat.
Ajdete svi skupa loviti rake govnjare,bilo bi vam korisnije nego kukati.

Na ZSE će teći med i mlijeko i to uskoro,ali je potrebno da kukate što više,da bi rast bio veći.
Iz depresije u euforiju.Vjerujem već iduće sedmice.



slab rast na još slabijem prometu…ne sviđa mi se to

Strah od kupovine…, pa ko će pametan skidati s aska…, kad Švabe mogu okrenuti pjesmu i sa 3% u plusu skliznti toliko u minus…,
….potrebno je par ovakvih zelenih dana vani da se netko ohrabri i kupi, a onda je gotovo i slijedi tobogan…, klasični bull trap…, a čir na želucu bubri…

Treba kupovati kad je krv do koljena i ne čekati puno i prodat…, pa nanovo.., a to je na ovakvom plitkom tržištu zarada za burek i eventualno pivo…, fuj…

Pravo ima PeroMađar, a i Buffet isto…, kupuj kad sve roka, prodaj kad raste…, samo što je to sve teže izvesti (prodati) na našem tržištu…

Što više Švabe i Ameri danas narastu to će već sutra ili koji dan poslije teže tresnut…

…zaboravite 2005-2007.g. kad si kupio bilo što i gledao kako ti raste…. i mirno spavao……, nikad više…, nikad… [cry]
[/quote]

potpisujem….




slab rast na još slabijem prometu…ne sviđa mi se to

[/quote]

Sviđa mi se….druženje uz karlovačko.
Bolje rast uz mali promet nego nikakav.Pa padamo manje i uz manji promet od trulih kapitalista.

Peromadjar kada je susvita.Može i na privat.
Ajdete svi skupa loviti rake govnjare,bilo bi vam korisnije nego kukati.

Na ZSE će teći med i mlijeko i to uskoro,ali je potrebno da kukate što više,da bi rast bio veći.
Iz depresije u euforiju.Vjerujem već iduće sedmice.

[/quote]

Htio sam svašta nešta napisat kao odgovor, al sam se suzdržao.

Samo ću poentirat par stvari:
– naše dionice su od početka 2011 godine faktički u down trendu, ako kome nije jasno nek opet pogleda grafove dionica
– taj isti down trend je nedavno dobio apsolutnu i nedvojbenu potvrdu čime je iz srednjeročnog prešao u dugoročni
– pojedine dionice su gotovo neprekidno u ovom trendu još od odbijanca iz 2009, a neke i duže
– pojedine se dionice unatoč svemu intervencijom 1 il 2 jača ulagača drže na nenormalno visokim razinama, al to će ih kockanje prije il kasnije dotući, jer ne može se dugo kontra trenda, u ovom slučaju "kontra sile teže"

Još jedan ispravak
– padamo na daleko većim prometima nego rastemo

Još dodatak
– većina prometa u rastu crobexa je vezana uz ht i drugu pokoju defenzivnu dionicu ( adrs… )
– većina prometa u padu crobexa je podjeljena na ostatak dionica koje nisu defenzivne ( ujedno i većinu )
– pad je postotno također daleko veći na dionicama koje nisu defenzivne
– od početka 2011 nakon padova nema klasičnih odbijanaca crobexa, indeks se oporavi za maksimalno 100 bodova šta ne čini ni 5 posto i za takav "odbijanac" mu treba mjesec dana, a još jednom podsjećam, da većinu tog rasta ostvari ht uz još pokoju defenzivnu.

Evo samo primjer danas, na 10 milja prometa pola otpada na ht i dvije banke ( vjerojanto iz šupljeg u prazno obzirom na minimalne promjene ), milja kuna na špekulaciju cijene rivijere, a ostalih samo 4 miljuna na ostale dionice koje su u najbolje slučaju porasle 2-3 posto.

E sad to sve lijepo usporedit sa stranim indeksima gdje su odbijanci daleko veći ( i po 10 posto ) daleko češći, daleko brže se odvijaju i daleko su više raspoređeni na puno dionica.

Hoćemo francuske dionice: osim loreala i francuskog telekoma, ona koja je rasla najmanje 3 posto je još jadno rasla, većina je na plus 4,5, 6 posto.

Sve sugerira da se novci kod nas izvlače s burze pri svakom opipljivom rastu. A obzirom na gospodarsku situaciju u eurozoni i pogotovo Hrvatskoj, to uopće nije čudno.

p.s. vidjet ćemo ko će i koliko kukat kad se crobex iskorigira za početak na 18xx i koliko je onda ostalo meda i mlijeka. Ja osobno mislim da do kraja ove krize ( a koja će sigurno trajat još prilično dugo ) neće na burzi preživjet ni 10 posto malih ulagača koji su prisutni ovdje zadnjh 1-2 godine tj da će pogubit sve novce.

never surrender

@peromadjar
Inače Vas uglavnom podržavam,ali sada mislim da Vas je "svladalo" crnilo i malodušnost koja nije
opravdana.
Prije svega na ovoj burzi se unazad godinu dana moglo vrlo lijepo zaraditi na mnogim dionicama
poput INE,KORF-a,ERNT,LRH,ADPL I sl.
Stoji i da su neke dionice precjenjene,a i da nekima nije uopće mjesto na burzi.
Ali također stoji da su neka društva,naročito iz poljoprivredne djelatnosti i turizma vrlo potcjenjena.
Naravno da će neki ulagači izgubiti sve ili većinu novca što je vidljivo na Vlds-u,DKVS,LKPC,INGRA,BRIN-u i
sličnima,ali će ih sigurno preživjeti više od 10%.
Hrvatska ima svoje prednosti jer uskoro ulazi u EU,a ima niz daleko podcjenjenijih društava nego druge članice iste.
Malo više pozitivne energije.
Pozdrav

@ bisakovi

koje su to prednosti koje će Hrvatska imati ulaskom u EU?
to što ćemo morati participirati u saniranju grčkog duga?
to što će se ulaskom HR u EU uništiti na tisuće malih i srednjih seoskih gospodarstava?
otvorit će se preko noći tržište na kojem mi nećemo biti konkurentni…a naše tržište će preplaviti kojekakvi strani trgovački lanci sa stranom robom…na placu više nećeš moći kupovati paradajz od kumice (jer taj neće zadovoljavati normu i neće imati certifikat), već iz Italije i Španjolske…..a s obzirom na kupovnu moć prosječnog Hrvata i s obzirom na to da će industrijski paradajz iz Španjolske biti jeftiniji od paradajza s placa od kumice, svi će još pričati kako nam je EU puno dobrog donijela…
da ne govorim o novim nasadima vinogradima koji se neće moći dizati ulaskom u EU…isto će biti i s kvotama šećera…
a tek kad nas Rumunji i Bugari preplave sa svojom jeftinom radnom snagom…
ništa dobroga od EU…ta tvorevina je pred raspadom…

New Report

Close