Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo, mali pumpaju crobex s 10 kom. ADRS-P na 222 kn i 1 kupljenom dionicom KNZM po 189 kn [lol]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Nego, đe nestade onaj miraluk…jučer smo pali 3x manje nego strenđeri, a i danas imamo veći + od njih
[lol]

market maker kupi ATGR po 600 i onda ju prodaje nakon 2h za iste pare 🙂


market maker kupi ATGR po 600 i onda ju prodaje nakon 2h za iste pare 🙂

to radi likvidnosti [lol]


Nego, đe nestade onaj miraluk…jučer smo pali 3x manje nego strenđeri, a i danas imamo veći + od njih
[lol]

ipak dax otišao u minus, i to debeli…

Kao što sam i izračunao prošli tjedan:


S obzirom da je danas završilo obračunsko razdoblje za ulaz/izlaz u Crobex, mogu dati svoju prognozu (baš me zanima da li sam ovaj put na tragu čarobne formule) [lol]

Iako imamo jednu nepoznanicu – INA, imamo 3 kandidata za ispadanje (nisu zadovoljili >=90% trgovinskih dana koliko je potrebno da bi se uplo u razmatranje) – CKML, PBZ i LEDO.
Ne znam kako će to riješiti, ali vjerujem da će smisliti nekakav INA-presedan. Nema im druge…

Ulaznicu, po meni, kombinacijom tržišne kapitalizacije free floata i količine prometa u pola godine dobijaju: LKRI, DDJH i – RIVP (!).

U petak se oglašavaju s burze pa ćemo vidjeti koliko ni/sam u pravu.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37232

shefsale, 06.09.2011. u 16:24
Revizija indeksa CROBEX©

Sukladno odredbama Odluke o indeksu Zagrebačke burze d.d. od 1. veljače 2010. godine, Komisija za indeks na svom je sastanku 5. rujna 2011. godine izvršila reviziju indeksa Zagrebačke burze d.d. CROBEX©.

Revizija je izvršena na osnovu podataka o trgovanju u razdoblju od 1. ožujka 2011. do 31. kolovoza 2011. godine.

Uvjete za ostanak nisu zadovoljile sljedeće dionice i isključuju se iz CROBEX©-a:

Privredna banka Zagreb d.d., Ledo d.d., Čakovečki mlinovi d.d. i INA-industrija nafte d.d. (nisu zadovoljili uvjet broja dana trgovanja).

Uvjete za uključenje u CROBEX© zadovoljile su dionice društava:

• Đuro Đaković holding d.d.
• Istraturist Umag d. d.
• Luka Rijeka d.d.
• Riviera Adria d.d.

Promjena sastava CROBEX©-a izvršit će se nakon završetka trgovine 16. rujna 2011.

Mučila me jedino INA koju su elegantno isključili. ISTT je ionako bio 4. kandidat na listi [lol]

sad kad su INA-u isključili iz CROBEX-a, sve sam sigurniji da ćemo ga gledati na 1600 bodova….to je odgovor svim onima koji su proteklih dana postavljali pitanja na koliko bi crobex bio da se trguje dionicama INA-e po 4000 kn, pa 1700 kn…eto, sad više ne trebaju time razbijati glavu…

Pa, dionicom INE će se moći trgovati poslije 13.00 sati – kad konkurencija – VIDI posložene naloge..
i zauzme pravovremenu strategiju -protunalozima….
Ja ne znam- da li su svi ti ljudi korektni ….to ne bi smjeli raditi.
jedino , što se slažem da i INU I HT isključe iz obračuna Crobexa.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Nema baš prodavača voljnih prodavati svoje dijonice na ovim razinama u to smo se uvjerili od ponedjeljka na ovamo kad su vani žešće rokali, to znači samo jedno, margina nema, paničara jako malo, zapravo u ove razine je sve već uračunato što se našeg indeksa tiče, idu izbori i neće se previše htjeti destabilizirati krobi dapače mislim da će stagnirati pa čak i rasti dugoročno a danas, danas solidan rast u svakom slučaju [cool]

Quatro Mpn Ltd


Nema baš prodavača voljnih prodavati svoje dijonice na ovim razinama u to smo se uvjerili od ponedjeljka na ovamo kad su vani žešće rokali, to znači samo jedno, margina nema, paničara jako malo, zapravo u ove razine je sve već uračunato što se našeg indeksa tiče, idu izbori i neće se previše htjeti destabilizirati krobi dapače mislim da će stagnirati pa čak i rasti dugoročno a danas, danas solidan rast u svakom slučaju [cool]

super, daj mi samo reci koje ćeš dionice danas skidati s aska da se postavim na prodaju [thumbsup]

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-prevelike-promjene-ne-treba-ocekivati/ar-12966/

Naj jači su naslovi u ovom oglasniku i stručni analitičari koji sudjeluju u anketama

Jedni naslov su kad burza vani pada tad smo pod utjecajem vanjskih tržišta

Kad se vani turbo zeleni tad kod nas nedostaje dobrih vjesti da bi tržište poguralo

Strava od lpovluka i pljačke

slab rast na još slabijem prometu…ne sviđa mi se to

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

New Report

Close